موزه هنرهای روسی در ایروان ارمنستان

توسط سفربانک
به روز رسانی شده 23 مرداد 1400 1
موزه هنرهای روسی در ایروان ارمنستان

«موزه هنرهای روسی» (The Museum of Russian Art) یکی از موزه های کشور ارمنستان است که در سال 1984 به ابتکار دکتر آرام آبراهامیان، شهروند و تبعه افتخاری مسکو، بر اساس مجموعه شخصی وی در ایروان تأسیس شد.  مجموعه ی موزه ی هنر روسیه در شهر ایروان یکی از شگفت انگیزترین دوره های تاریخ هنر روسیه در پایان قرن نوزدهم و قرن بیستم است. ارزش های هنری این دوره اساساً بر پایه تغییرات اجتماعی و واکنش به جهان جدید، صنعتی، سریع و گریخته و نا امن شکل گرفت.

موزه های ارمنستان، موزه هنرهای روسی در ایروان

درباره موزه هنرهای روسی در ایروان

به طور کلی، مجموعه موزه هنرهای روسی ایروان، شامل نقاشی، مجسمه و هنرهای تزئینی است که توسعه شاخه هنر روسیه در پایان قرن نوزدهم و بیستم را به نمایش گذاشته است. معروف ترین این گروه های هنری عبارتند از جهان هنر (Arts World)، رز آبی (Blue Rose) و فنجان گِلی ((Brick Jack. آثاری نیز از بنیانگذاران و رهبران این گروه های هنری از جمله بنوی، ساموف، گلوین، گریگرافف، روریچ، کوزوودیف، بوریسوف موسی، ناتوانی، کوئیزتسوف، سودوکین، صپونوف، ساریان، کُنچالوفسکی، لِنتولف، اسمیرکین، گونچارووا، شوچنکو، بوگایفسکی، ولوشین، پتروف وُدکین در معرض نمایش گذاشته شده است.

موزه های ارمنستان، موزه هنرهای روسی در ایروان

در موزه هنرهای روسی آثار بیش از 120  هنرمند بر اساس گروه های هنری به نمایش گذاشته شده است؛ هدف از به نمایش گذاشتن این آثار،  بیشتر بیان ویژگی ها و تفاوت های آن ها است، نه زیبایی آن ها. در سالن Scenery Hall  که بخش چشم نواز این موزه است، طرح های دیدنی و لباس های مربوط به اقشار مختلف جامعه و شغل شان مثل لباس سیرک، نمایش درام، باله و اپرا وجود دارد که این ها همگی در کنار هم یک احساس تقریبا قابل لمس از جشنواره زندگی واقعی ایجاد کرده است! بخشی از موزه به سالن یادبود اختصاص داده شده است. این سالن یاد بود مختص افرادی است که آثاری را به این موزه اهدا کرده اند؛ به همین دلیل ایم موزه به عنوان یکی از جاهای دیدنی ایروان شناخته شد و روزانه گردشگران زیادی از اماکن مختلف برای بازدید از این موزه سفر می کنند.

موزه های ارمنستان، موزه هنرهای روسی در ایروان

ساعت کار و قیمت بلیط موزه هنرهای روسی ارمنستان

ساعت کار این مجموعه شنبه ها تا سه شنبه ها 11 تا 20؛ جمعه ها 11 تا 22 و یکشنبه ها 11 تا 15:30 است و همانند موزه تاریخ ارمنستان در روزهای دوشنبه تعطیل می باشد. مدت زمان پیشنهادی بازدید از این موزه حدود 1 ساعت است. هزینه ورودی برای بزرگسالان 500 درام و برای دانش آموزان، دانشجویان و مستمری بگیران 300 دارم است، البته شما میتوانید با خرید تور ایروان سفر راحت تری را تجربه کنید و از تمامی اماکن دیدنی  این شهر بازدید کنید.

آدرس موزه هنرهای روسی ایروان

Address: Armenia, Yerevan, Isahakyan Poghots NO 38

امتیاز 5.00از 5 (1 رای)

آخرین مقالات

نظرات کاربران

تبسم
در تاریخ: 16:57:23 1399/1/22

این موزه از جمله موزهای ست که باید علاقه و شناخت از این هنر داشته باشی و بری بازدید فکر نمیکنم واسه عموم مردم جذاب باشه اما کسی که اهلش باشه حتما قدر این آثارو میدونه و از دیدنشون لذت میبره من که بیشتر به دیدن قسمت مجسه ها علاقمندم در کل موزه ی جالبی به نظر میاد

ثبت نظر جدید