گالری هنر ملی ارمنستان غنی ترین موزه ارمنستان

توسط سفربانک
به روز رسانی شده 23 مرداد 1400 3
 گالری هنر ملی ارمنستان غنی ترین موزه  ارمنستان

«گالری هنر ملی ارمنستان» (National Art Gallery of Armenia) که در سال 1921 افتتاح شد، یکی از غنی ترین موزه های جهان و از گالری های معروف ارمنستان است. این گالری با بیش از 19000 شیء، مجموعه گسترده‌ای از آثار هنری ارمنی، اروپای غربی و روسی را در خود جای داده است. در ابتدای تأسیس این مجموعه، گالری تترایکوف مسکو و موزه هرمیتاژ، عکس‌ها و تصاویر با ارزشی را به این موزه انتقال دادند. بخش ویژه ای از این مجموعه به هنر هنرمندان ارمنی که در خارج از ارمنستان زندگی می کنند اختصاص داده شده است. آثار آن ها بر پایه فرهنگ سنتی کشورهایی که در آنجا زندگی می کردند و دلتنگی این هنرمندان برای سرزمین مادری شان، تلفیق شده است.

موزه های ارمنستان، موزه هنر ملی ارمنستان در ایروان

بخش های مختلف گالری هنر ملی ارمنستان

در گالری هنر ملی ارمنستان، یک بخش فرعی به نام ارمنستان قدیم وجود دارد. در این بخش آثار هنرمندان مشهور ارمنی که مربوط به دوران ابتدایی قرون وسطی و دوره های بعد از آن است، در آن جا به نمایش گذاشته شده است. بخش قرون وسطایی نقاشی‌های Toros Roslin ،Grigor Tatevatsi Sarkis Pitsak و افراد دیگر را نشان می دهد. تعدادی نمونه نادر از نقاشی‌های رومیزی که در صومعه‌ها و کلیساهای تاتو و هاپات نگهداری می شوند، به گالری منتقل شده اند. بخشی از مجموعه به نقاشی های مدرن ارمنی اختصاص داده شده است که در آنجا آثار افرادی مانند ژاکوب گرجیان (Hakob Gyurjians) و تعداد زیادی مجسمه با اشکال گوناگون، در معرض دید قرار داده شده است، البته اگر با تور به این موزه سفر کنید راهنمای تور ایروان هر قسمت از این مجموعه را برای شما بازگو می کنند.

موزه های ارمنستان، موزه هنر ملی ارمنستان

آثار هنرمندان متعلق به مدرسه معروف باربیزون (Barbizon School) مانند نارسیس دیاز د لا پنا، تئودور روسو، یوجین بوودین، آدولف مونتیچلی و ونگوک در اینجا وجود دارد. مجموعه‌ای از هنرهای روسی که در کارهای Brulov ،Repin ،Suricov ،Levitski و دیگر اساتید روسی دیده می شود نیز بخش دیگری را به خود اختصاص داده است. بخش هنر ارمنی شامل شاخه‌های مختلف هنر ملی، گرافیک و مجسمه سازی است. این مجموعه غنی از آثار آویوازوفسکی، شاهین، ساریان، یكولوف، گوریجینگان، كدگیران، فستادجیان و بسیاری از اساتید برجسته دیگر است. اگر تمایل دارید با موزه هایی که به هنرمندان ارمنستان تعلق دارد و به نام آن ها شناخته می شود را بشناسید می توانید نگاهی بر موزه های افراد مشهور در ایروان بیندازید.

موزه های ارمنستان، گالری هنر ملی ارمنستان

ساعت کار و آدرس گالری هنر ملی ارمنستان

ساعت کاری این مجموعه سه شنبه ها تا شنبه ها 11:00 تا 17:40 و روزهای یکشنبه 11:00 تا 17:00است. گالری در روزهای دوشنبه تعطیل می باشد. بعد از بازدید از موزه میتوانید از دیگر جاهای دیدنی ایروان مانند موزه تاریخ و میدان جمهوری ایروان که در نزدیکی این بنا قرا دارند هم بازدید کنید.

Address: 1 Aram Street, Yerevan 0010, Armenia

Phone: +374 10567472

امتیاز 5.00از 5 (4 رای)

آخرین مقالات

نظرات کاربران

Ava
در تاریخ: 22:40:19 1399/4/7

من که با دیدن عکس های این گالری هم حس خوبی پیدا کردم علاقه ی خاصی به دیدن این مدل آثار هنری دارم البته بخش زیادی از بازدید از این گالری های هنری به علاقه برمیگرده چون اگه علاقه نداشته باشی و به این موزه ها بری حوصله ات سر میره اما اگه علاقه داشته باشی حتما خیلی لذت خواهی برد

تبسم
در تاریخ: 16:50:16 1399/1/22

چقدر جالب آثار زیادی هم داره دیدنش فکر میکنم ارزشمند باشه شاید بهترین و جذابترین بخش گالری مربوط به آثار دلتنگی هنرمندان ارمنی باشه که از کشور و سرزمین مادریشون دور بودن به نظرم به تصویر کشیدن دلتنگی باید کار خیلی سختی باشه ارمنستان رفتن بدون دیدن این گالری ارزش نداره

Atefeh
در تاریخ: 11:59:14 1398/10/5

اینطور که معلومه گالری هنر ملی ارمنستان هم باید گالری خوبی باشه. چون توش آثار و کارهای هنرمندان معروف جهان به نمایش در اومده..

ثبت نظر جدید