موزه خانه مارتیروس ساریان شاخه ای از گالری ملی ارمنستان

توسط سفربانک
به روز رسانی شده 05 بهمن 1399 1
 موزه خانه مارتیروس ساریان شاخه ای از گالری ملی ارمنستان

«موزه خانه مارتیروس ساریان» (Martiros Saryan House-Museum) موزه ای در ایروان است که به نام مارتیروس ساریان، نقاش بزرگ و صاحب سبک ارمنی نامگذاری شده است. این موزه در کنار خانه و استودیو مارتیروس ساخته شده است، اینجا از سال 1967 به عنوان شاخه ای از گالری ملی ارمنستان فعالیت می کند.

موزه های ارمنستان، خانه موزه ماتیروس ساریان در ایروان

درباره موزه خانه مارتیروس ساریان

 یکی دیگر از جاهای دیدنی ایروان که روانه توسط گردشگران مورد بازدید قرار میگیرد موزه خانه مارتیروس ساریان است. موزه در ابتدا ساختمانی دو طبقه بود اما در سال 1967 یک گالری سه طبقه نیز به آن افزوده شد. معماری و ساخت آن توسط معمار معروف، الکساندر تامانیان (Tamanian  Alexander) انجام شده است. مارک گرگوریان (Mark Grigorian) نیز طراحی بخش‌هایی از موزه را بر عهده داشته است. این مجموعه شامل 160 نقاشی است که مارتیروس طی دوره‌های مختلف زندگی خود کشیده است. داستان‌ها و رویاها (1904-1907)، سگ های استانبول (1910)، تصویر خویشتن (1909)، یار در ایروان (1929) و افسانه (A fairytale) که آخرین کار وی بود، از جمله آثار موجود در موزه است. بخشی از هنر این هنرمند با سنّت گذشته ترکیب شده است. او تمام زندگی خود را به سرزمین مادری سوسیالیست و مردم آرمان گرای ارمنی، جهت ایجاد آینده ای روشن خود اختصاص داد. هر ساله در 28 فوریه در روز تولد وی معروف مراسمی در موزه برگزار می شود. این مجموعه هم اکنون در فهرست موزه های افراد مشهور ایروان جای دارد.

موزه های ارمنستان، خانه موزه ماتیروس ساریان در ایروان

موزه خانه ماتیروس ساریان در ایروان

ساعت کار و قیمت بلیط موزه خانه مارتیروس ساریان

این مجموعه هر روز بجز پنجشنبه ها از ساعت 11 تا 16:30 پذیرای مراجعه کنندگان است. در روزهای چهارشنبه نیز تا ساعت 15:00 باز است. بخش رزرو موزه تا ساعت 17:15 فعال می باشد، در تعطیلات ملی و 24 ماه آوریل نیز موزه تعطیل است؛ شما میتوانید با سفر های دسته جمعی تور  ایروان از این بنا بازدید کنید. قیمت بلیط برای بزرگسالان 1000 درام است؛ این قیمت برای دانش آموزان، دانشجویان و مستمری بگیران کمتر و 300 درام است؛ در اینجا نیز مانند موزه هرمیتاژ افرادی برای راهنمایی و توضیح بخش‌های مختلف وجود دارد، در صورتی که از راهنمای ارمنی زبان استفاده کنید، قیمت بلیط 2000 درام و در صورتیکه از راهنمای انگلیسی، روسی، فرانسوی زبان استفاده کنید، 4000 درام باید پرداخت نمایید؛ البته ناگفته نماند که در اخرین شنبه هر ماه رایگان است.

ارمنستان جزء کشورهای بدون ویزا برای ایرانیان محسوب می شود. بنابراین، اگر روادید ندارید جای نگرانی نیست. با آنجا سفر کنید و از دیدن اماکن دیدنی آن لذت ببرید.

خانه موزه ماتیروس ساریان در ایروان

آدرس موزه خانه مارتیروس ساریان

Address: Martiros Saryan St 3, Yerevan 0002, Armenia

 Phone: +374 10 521607

«زمین مانند یک موجود زنده است، روح خود را دارد؛ بدون خاکِ مادر و ارتباط نزدیک با کشور مادری نمیتوانیم خود و روح خود را بشناسیم».

"مارتیروس ساریان"

امتیاز 0از 5 (0 رای)

آخرین مقالات

نظرات کاربران

تبسم
در تاریخ: 16:01:40 1399/1/21

ایروان تبدیل شده به کلکسیون موزه های مختلف البته موزه های مربوط به آثار افرادی که در سالهای نه چندان دور زندگی میکردند شاید بهتر باشه اسم اینجور جاها رو بزارن نمایشگاه چون همش آثار یه نقاش معروف به نمایش گذاشته شده فکر نمیکنم تعریفی از موزه داشته باشه اما خب دیدنش حتما جالبه

ثبت نظر جدید