موزه خانه الکساندر اسپندیاران ایروان برای علاقه مندان به موسیقی

توسط سفربانک
به روز رسانی شده 23 مرداد 1400 2
موزه خانه الکساندر اسپندیاران ایروان برای علاقه مندان به موسیقی

در شهر ایروان موزه هایی که به نام اشخاص معروف و برجسته باشد زیاد دیده می شود و موزه سرگئی پاراجانوف نمونه هایی از آن ها است. الکساندر اسپندیاران از آهنگسازان برجسته و مشهور ارمنستان است و موزه ای با نام او در ایروان وجود دارد. «موزه خانه الکساندر اسپندیاران» (The Alexander Spendiaryan House-Museum) در سال 1967 در خانه ای که وی در سال های آخر عمر خود در آنجا اقامت داشت راه اندازی شد. او که بنیانگذار موسیقی و کارگردان سمفونی ملی بود سهم زیادی در تاریخ فرهنگ ارمنی دارد. سمفونی "سه نخل" منعکس کننده معنویت و روحیه مذهبی ملی این هنرمند است. این مجموعه شامل بیش از 1340 آیتم از وسایل آهنگسازی شخصی او، نسخه های خطی، نامه ها و اسناد کاری وی است. از میان 1340 آیتم موجود، حدود 80 مورد از آیتم های دائمی و ثابت موزه هستند.

موزه های ارمنستان؛ موزه خانه الکساندر اسپندیاریان در ایروان

بخش های مختلف موزه الکساندر اسپندیاران ایروان

طراحی این موزه توسط N. Buniatyan صورت گرفت است و از سه بخش یا سه سالن نمایش تشکیل شده است:

  • بخش عکس ها، اسناد و اقلام شخصی الکساندر.
  • بخش یا سالنی که با کار او مرتبط است؛ این بخش مربوط به اپرا Almast، عکس های بهترین نوازندگان Almast، یادداشت های دست نوشته و نقاشی می باشد.
  • استودیوی آهنگسازان.

موزه های ایروان، موزه خانه الکساندر اسپندیاریان

این موزه یکی از جاهای دیدنی ایروان به شمار میرود که محلّ خوبی برای علاقه مندان به موسیقی و همچنین نوازندگان جوان باشد. اینجا میزبان کنسرت ها و جایی برای رقابت نوازندگان جوان است و شب های ادبی و کنسرت ها به طور منظم در این موزه اجرا می گردد. هر ساله در ایروان برنامه ای با عنوان "موزه شب" برگزار می شود که طی آن پس از ساعت 18:00 می توانید از هر موزه ای که دوست دارید به طور رایگان بازدید کنید. موزه خانه الکساندر اسپندریان نیز در این رویداد شرکت می کند و پذیرای بازدید کنندگان است.

موزه های ارمنستان، موزه خانه الکساندر اسپندیاریان

ساعت کار و آدرس موزه خانه اسپندیاریان

ساعت کار این مجموعه که در خیابان نعل بندیان ایروان واقع شده است در تمام روزهای هفته 11:00 تا 17:00 است و دوشنبه ها تعطیل می باشد، دسترسی به این موزه از راه تاکسی و اتوبوس امکان پذیر است اما برای دسترسی آسان تر شما می توانید سفر دسته جمعی و قیمت های مناسب را با خرید تور ایروان تجربه کنید.

Address: 21 Nalbandyan St, Yerevan 0001, Armenia.

Phone: +374 10 521 299

امتیاز 5.00از 5 (3 رای)

آخرین مقالات

نظرات کاربران

Ava
در تاریخ: 18:26:45 1399/6/29

کاش تو ایران هم همچین موزه های بیشتر بشه و خانه ی تمام افراد معروف کشور تبدیل به موزه بشه چون به نظر من این مدل موزه ها بیشتر واسه افراد همون کشور جذابتر هستن که اطلاعات کاملی درمورد اون اشخاص دارن و بیشتر میشناسنون مسلما دیدن وضع زندگی آنها براشون جذابتر هست اما خب واسه هر توریستی هم میتونه جالب باشه

تبسم
در تاریخ: 12:32:47 1399/1/21

خیلی جالبه خونه افراد مشهور تبدیل به موزه ای برای معرفی زندگی اون شخص میشه اما فکر نمیکنم واسه یه توریست زیاد جذاب باشه البته شاید واسه اهل موسیقی جذابتر باشه اما کسی که درکی از موسیقی نداشته باشه مطمئنا نمیتونه بازدید خوب و راضی کننده ای ازین موزه داشته باشه

ثبت نظر جدید