باغ وحش ایروان با اجرای موسیقی های روزانه

توسط سفربانک
به روز رسانی شده 23 مرداد 1400 2
 باغ وحش ایروان با اجرای موسیقی های روزانه

باغ وحش ها در بسیاری از شهرهای بزرگ به عنوان یکی از اماکن دیدنی راه اندازی می شوند و مورد بازدید علاقه مندان به ویژه بچه ها قرار می گیرد. در امنستان نیز باغ وحشی به نام «باغ وحش ایروان» (Yerevan Zoo) وجود دارد که در سال 1940 در بخش شرقی پایتخت ارمنستان راه اندازی شد. این مجموعه به عنوان یکی از جاذبه های توریستی ارمنستان، گردشگران متعددی را جذب می کند و در لیست اهداف گردشگری برخی از تور ایروان قرار دارد. برنامه هایی جهت استانداردسازی و مدرنیزاسیون این باغ وحش صورت گرفته است. علاوه بر بازدید از اینجا، اطلاعاتی نیز در مورد حیوانات و زیستگاه آن ها حاصل می شود. افرادی که به غذا دادن به حیوانات علاقه مند هستند، می توانند تجربه غذا دادن به حیوانات را کسب کنند.

باغ وحش ایروان در ارمنستان

تاریخچه باغ وحش ایروان

تاریخ راه ندازی این مجموعه به سال 1940 باز می گردد که در آن زمان تنها دارای 20 جانور بود. پس از جنگ جهانی دوم تصمیم گرفته شد تا تعداد حیوانات مجموعه بیشتر شود تا اینکه در سال 1945 تعداد حیوانات این مجموعه به 270 افزایش پیدا کرد. در حال حاضر نیز 2749 حیوان از 200 گونه مختلف که مربوط به قفقاز جنوبی و همچنین کشور ارمنستان هستند وجود دارد. بخشی از کل محوطه باغ وحش ایروان، به حفاظت از حیواناتی که در معرض خطر انقراض هستند اختصاص داده شده است.

تعداد حیوانات این مجموعه نسبت به باغ وحش بانکوک بیشتر است. باغ وحش کائو کایی پاتایا به لحاظ تعداد حیوانات و تنوع گونه نسبت به باغ وحش ایروان برتری دارد.

باغ وحش ایروان از جاهای دیدنی ارمنستان

حیوانات باغ وحش ایروان در ارمنستان

باغ وحش ها مکان های مناسبی جهت جلوگیری از انقراض گونه های در معرض خطر هستند. در اینجا نیز 2749 حیوان با 204 گونه مختلف از آسیا، آفریقا و اوراسیا و برخی نقاط دیگر وجود دارد تا به این ترتیب علاوه بر ایجاد یک مجموعه برای بازدید، از انقراض حیوانات نیز جلوگیری شود. این حیوانات شامل ماهی ها، انواع پرندگان مثل کرکس سیاه و جغد، فیل، بابون (نوعی میمون)، خرس، شیر، تمساح، گرگ، عقاب، قوچ، اسب، گوزن، کرگدن، قوچ، گوسفند وحشی ارمنی و دیگر حیوانات اصلی است. حیوانات وحشی در قفس نگهداری می شوند اما حیوانات بی خطر در محیط باز و خارج از قفس قرار دارند، شاید این مکان یکی از بهترین جاهای دیدنی ایروان نباشد اما این مجموعه محبوبیت زیادی بین گردشگران دارد.

باغ وحش ایروان از جاهای دیدنی ارمنستان

باغ وحش ایروان از جاهای دیدنی ارمنستان

باغ وحش ایروان از اماکن دیدنی ارمنستان

بستنی در باغ وحش ایروان

هر روز به گردشگران و مراجعه کنندگان بستنی داده می شود و برنامه هایی برای اجرای موسیقی نیز وجود دارد که می تواند برای کودکان جذاب باشد. علاوه بر این، جشن هایی نیز در باغ بخش برگزار می شود که از جمله آن ها جشن دهمین سالگرد فیل گرانت است.

ساعت کار، قیمت بلیط و آدرس

ساعت کار این مجموعه 9 الی 22 (10 شب) است، اما در روزهای دوشنبه 11 الی 22 (10 شب) می باشد. قیمت باغ وحش ایروان برای بزرگسالان 800 درام و برای کودکان 500 درام  است. در روزهای آخر هفته قیمت بلیط متفاوت بوده و برای بزرگسالان 1200 درام و برای کودکان 600 درام می باشد، این مجموعه در "میان باغی" واقع شده و برای دسترسی به آن باید از اتوبوس های خط شماره 8 استفاده کنید.

Address: Armenia ,Yerevan, Myasnikyan Ave 20.

امتیاز 5.00از 5 (6 رای)

آخرین مقالات

نظرات کاربران

Ava
در تاریخ: 12:11:31 1399/4/3

یکی از دلایل رفتن من به باغ وحش ها دیدن خرسهاس علاقه ی عجیبی به خرس ها دارم اما خب حیف که به بقول این دوستمون بوی زننده ای دارن با این حال بازهم بازدید هر باغ وحشی هر جای دنیا که باشه به نظرم جالب و تماشاییه گاهی حیوانات کاراهای جالبی میکنن که دیدنشون خیلی واسه ما آدما لذتبخشه

تبسم
در تاریخ: 12:27:50 1399/1/21

اینطور که گفته شده باغ وحش بزرگ و کاملی باید باشه تا حالا در مورد اجرای موسیقی زنده در باغ وحش چیزی نشنیده بوده بنظرم ایده ی جالبی می‌تونه باشه باغ وحش رفتن و دیدن حیوانات از نزدیک هم خوبه هم‌ بد ازین جهت بد که بوی بدی میدن آزار دهنده است منکه دوست ندارم

ثبت نظر جدید