میدان جمهوری ایروان نماد استقلال ارمنستان

توسط سفربانک
به روز رسانی شده 23 مرداد 1400 3
میدان جمهوری ایروان نماد استقلال ارمنستان

بازدید از ایروان و کشور ارمنستان می تواند جذابیت های طبیعی و باستانی زیادی برای شما داشته باشد اما میدان جمهوری ایروان مهم ترین مکانی است که در همه ی تورهای گردشگری مربوط به این شهر گجانده شده است. این مکان در مرکز شهر قرار دارد و قلب تپنده ایروان نیز خوانده می شود، پس اگر قصد سفر به ارمنستان و پایتخت آن را دارید حتما باید بازدید از این جاذبه گردشگری را در برنامه بازدید خود قرار دهید.

میدان جمهوری مکانی برای برگزاری جشن ها و اعیاد سنتی این شهر است. در مناسبت های مختلف مردم در این میدان گرد هم می آیند و به جشن و پایکوبی می پردازند؛ از طرفی این محل مکانی برای اعتراض های دسته جمعی به دولت و مسائل روز نیز به شمار می آید پس مهم ترین میدان سیاسی و فرهنگی کشور ارمنستان همین میدان است.

میدان جمهوری ایروان

تاریخچه میدان جمهوری ایروان ارمستان

این میدان بیضی شکل، بخشی از نقشه‌ی طراحی شده در سال 1924 بود و در پی بازسازی کشورهای اتحاد جماهیر شوروی بازسازی شد. این بازسازی از سال 1926 آغاز و تا سال 1950 ادامه داشت، در ادامه، بازسازی در سال 1977 تکمیل شد و همه‌ی ساختمان های آن به اتمام رسید. برای ساخت آن، تعدادی از ساختمان ها، رستوران ها و کافه های این ناحیه تخریب شد تا ساخت بناهای میدان انجام بگیرد. طرح فعلی میدان جمهوری ایروان توسط الکساندر تامانیان طراحی شد و ترکیبی از معماری ملی ارمنستان و معماری بین المللی است. ساعتی که در میدان قرار دارد درسال 1914 در مسکو ساخته شده است و قطری برابر 4 متر دارد. در گذشته این میدان، میدان لِنین شناخته می شد و آن به دلیل وجود مجسمه فردی به همین نام در این میدان بود. او فردی انقلابی بود که با دانایی و سیاست خود باعث تحول روسیه شد که به همین دلیل به عنوان یکی از جاهای دیدنی ایروان ثبت شد.

میدان جمهوری در شهر ایروان

موقعیت مکانی و دسترسی به میدان جمهوری ارمنستان

همانطور که در بالا ذکر شد این میدان در مرکز شهر ایروان قرار دارد و در نزدیکی دو خیابان Abovyan و Amiryan واقع شده است. دسترسی به میدان از همه ی شهر و به وسیله ی اتوبوس یا مینی بوس امکان پذیر است. در این ناحیه 5 ساختمان معروف خواهید دید که شامل گالری ملی هنر و موزه تاریخ ارمنستان، خانه دولت، وزارت راه و ترابری، وزارت دارایی و وزارت امورخارجه می شوند. فواره های موزیکال در تابستان نمای خاصی به این میدان می بخشند؛ برنامه بازدید از این میدان زیبا در برنامه تور ایروان قرار دارد و البته نکته زیبای این مکان این است که نمایش نور و رنگ و رقص آب در فواره ها هر روز عصر تا شب ساعت 11 ادامه خواهد داشت و تعداد زیادی از افراد بومی و گردشگران به تماشای آن می پردازند.

میدان جمهوری در ارمنستان

امکانات اطراف میدان جمهوری ایروان

در اطراف میدان و در فاصله ای نه چندان دور می توانید مراکز خرید ایروان و رستوران ها و کافه های زیادی را دید که می توانید علاه بر بازدید این میدان از این مراکز خرید کنید، اقامت در این اطراف نیز می توانید هتل ماریوت ایروان یا هتل های دیگر در اطراف میدان را انتخاب کنید. این ناحیه می تواند یکی از بهترین مناطق برای اقامت در ایروان باشد چراکه همه‌ی امکانات مورد نیاز خود را می توانید در همین اطراف بیابید.

نکته آخری که بهتر است به آن توجه داشته باشید، آب و هوای ایروان هنگام سفر به این شهر است، هرچند که این کشور همه ی زمان های سال چیزهای زیادی برای دیدن دارد اما اگر زمان خاص یا تعطیلات خاصی را برای سفر کردن در نظر دارید در باره هوای این شهر نیز اطلاعاتی کسب کنید تا حداقل پوشش مناسب برای سفر خود را به همراه داشته باشید.

میدان جمهمری ایروان ارمنستان

امتیاز 4.75از 5 (12 رای)

آخرین مقالات

نظرات کاربران

Ava
در تاریخ: 20:21:18 1399/4/11

جای قشنگی به نظر میاد فکر میکنم مثل اکثر میدان های این مدلی تو شهرهای مختلف در دنیا این میدان هم غروبا مملو از جمعیت بشه و شور و حال خاصی داشته باشه که حتما واسه یه توریست که خیلی دیدنی خواهد بود من که از بودن در همچین جاهایی خیلی لذت میبرم

تبسم
در تاریخ: 08:44:34 1399/1/20

معمولا اکثر شهرهای بزرگ مخصوصا پایتخت کشورها همچین میدان های بزرگی دارن که محل تجمعات خاص باشه مثل میدان آزادی و میدان انقلاب تهران خیلی جای خاصی به نظر نمیاد البته ساختمان قشنگی داره و نورپردازی خوبی هم داره شاید هم قدمت تاریخی داره که اینجا چیزی درموردش گفته نشده

امین امیری
در تاریخ: 13:10:05 1398/10/10

میدان جمهوری ایروان یکی از زیباترین میدان های این شهر. محل تقاطع بسیاری از خیابان های اصلی هست و آثار تاریخی و جاذبه های زیادی در اطراف این میدان هست. برج ساعت، موزه تاریخ ارمنستان و فواره های موزیکال تعدادی از این جاذبه هاست. دیدن ساختمان های سنگی رنگارنگ اطراف این میدان چه در روز و چه در شب بسیار زیبا و دلنشینه

ثبت نظر جدید