موزه ونگوک در کجاست؟

توسط سفربانک
به روز رسانی شده 25 آذر 1399 6
موزه ونگوک در کجاست؟

موزه ون گوک در آمستردام بزرگترین مجموعه آثار هنری وینست ونگوک را در خود جای داده است. این مجموعه در 2 ژوئن سال 1973 میلادی بازگشایی شد و سالانه بیش از 1.5 میلیون بازدید کننده را به خود جذب می کند. نه تنها بازدیدکنندگان خارجی زیادی از آنجا دیدن می کنند، بلکه بسیاری از مراجعه کنندگان را نیز مردم محلی و مردم این کشور تشکیل می دهند. در سال 2017 این مجموعه 2.3 میلیون نفر بازدید کننده داشت و پربازدیدترین موزه هلند و بیست سومین موزه پربازدید جهان بود. در سال 2019 در اینجا نمایشگاه immersive  برپا شد. محور موضوع این نمایشگاه زندگی و آثار هنری وینسنت، این هنرمند جهانگرد بود. اگر می خواهید بدانید معروف ترین آثار وینسنت ونگوک کجاست، در همین موزه آن ها را خواهید یافت.

موزه ون گوک در آمستردام

تاریخچه شکل گیری موزه ون گوک آمستردام

وینسنت در سال 1890 درگذشت. پس از مرگ او مجموعه‌ای از کارهای فروخته نشده وی در اختیار برادرش تئو (Theo) قرار داده شد. تئو نیز شش ماه بعد از مرگ برادرش درگذشت و این آثار هنری به همسر او، یوهانا (Johanna van Gogh-Bonger) سپرده شد. یوهانا کارهای وینست را در یک مجموعه خصوصی گردآوری کرد. این مجموعه در سال 1925 به پسر او یعنی وینست ویلیام ونگوک (Vincent Willem van Gogh) به ارث رسید.  آثار هنری این هنرمند معروف مدتی توسط موزه  Stedelijk به عاریه گرفته شد و به نمایش در آمد تا اینکه سر انجام در سال 1962 به بنیاد وینست ون گوک منتقل شد. تعدادی از آثار این هنرمند را می توان در گالری هنر ملی ارمنستان دید.

موزه ونگوک در آمستردام هلند

درباره موزه ونگوک

موزه ون گوک یک موزه ملی است و زیر مجموعه موزه ملی Museumvereniging می باشد. بیشتر آثار موجود در آن همگی به هنرمند محبوب هلندی، وینسنت ونگوک (Vincent van Gogh) اختصاص دارد. اینجا کامل ترین مجموعه در جهان است که آثار او را در خود جای داده است. پس از ورود به آنجا بازدید از نقاشی افسانه‌ای و معروف وینسنت، یعنی گل‌های آفتابگردان و همچنین پرتره‌های شخصی‌اش را از دست ندهید. یکی دیگر از بخش‌های جالب موزه، نمایشگاه ژاپن و ون گوک است. در این بخش می توانید تأثیر هنر ژاپن را در آثار و کارهای هنری وینسنت درک کنید.

موزه ونگوک

ساختمان موزه ونگوک

طراحی سازه های موزه توسط Gerrit Rietveld و Kisho Kurokawa صورت گرفت. این موزه شامل دو ساختمان است. ساختمان ریتولد (Rietveld building): ریتولد ساختمان اصلی است و در چهار طبقه ساخته شده است. طبقه همکف جایگاه کافی شاپ‌ها و فروشگاه‌ها می باشد. برای دیدن آثار ون گوک به طبقه اول بروید. طبقه دوم شامل دو بخش است: یک فضای کوچک برای نمایش‌های موقتی و بخشی که در آنجا اطلاعاتی در مورد ترمیم نقاشی‌ها ارائه شده است. در طبقه سوم نمایشگاهی برای هنرمندان معاصر وینسنت راه اندازی شده که آثار همه آن ها در ارتباط با کارهای او است.

ساختمان بیضی شکل: علاوه بر ساختمان ریتولد، یک ساختمان بیضی شکل سه طبقه نیز وجود دارد. این بنای سه طبقه مخصوص برگزاری نمایشگاه های موقتی مهم است. برای ورود به این ساختمان بیضی شکل باید از تونل زیرزمینی ساختمان ریتولد استفاده کنید.

ساختمان های موزه ونگوک آمستردام

موزه ونگوک در آمستردام هلند

در موزه ون گوک آمستردام چه می بینیم؟

بزرگ ترین مجموعه طراحی‌ها و نقاشی های وینست در این موزه گرد آوری شده است. 200 اثر نقاشی و 400 اثر طراحی و تعداد 700 نامه که وینسنت برای دوستان و خانواده خود نوشته بود در این مجموعه گردآوری شده است. در اینجا می‌توان بینش جالبی که وینسنت راجع به زندگی خصوصی و هنری خود داشت را درک کرد. گل های آفتابگردان، شکوفه بادام و اتاق خواب از شاهکارهای معروف اوست.

آثار هنری وینسنت ونگوک

آثار هنری وینسنت ون گوک

نمایشگاه اصلی، مراحل مختلف زندگی هنری ونگوک را در گذر زمان شرح می دهد. برخی از آثاری که در اینجا به نمایش گذاشته شده:

 • سیب زمینی خواران (The Potato Eaters، 1885).
 • خانه زرد (The Yellow House؛ 1888).
 • گل های آفتابگردان (Sunflowers؛ 1889).
 • شکوفه های بادام (Almond Blossoms، 1890).
 • درخت صنوبر در پاییز (Avenue of Poplars in Autumn؛ 1884).

در موزه ونگوک، علاوه بر آثار هنری شخص وینسنت، آثار هنری هنرمندان معاصر او نیز وجود دارد. هنرندانی همچون جان راسل (John Russell)، موریس دنیس (Maurice Denis)، کیس ون دونگن (Kees van Dongen)، پل گوکن (Paul Gauguin) و ژرژ سیرات (Georges Seurat). همچنین مجسمه‌هایی از Auguste Rodin و Jules Dalou وجود دارد. در این قسمت در واقع آثار هنری را می بینید که تحت تأثیر جنبش های امپرسیونیستی و پست امپرسیونیستی بوده است. این بخش نمایش گسترده ای را در زمینه موضوعات مختلف قرن نوزدهم به تصویر کشیده است.

نقاشی های وینسنت ونگوک

فروشگاه

فروشگاه (فروشگاه  NEMO) موجود موزه ون گوک نیز به نوبه خود جالب است. بعد از دیدن موزه حتماً از آن دیدن کنید. اگر به دنبال خرید هدایای منحصر به فرد، جواهرات، کتاب‌ها و پوسترهای هنری زیبا هستید، می‌توانید همه آن ها را در این فروشگاه پیدا کنید. سوغاتی‌هایی که در اینجا پیدا خواهید کرد تقریباً شبیه شاهکارهای هنری وینست هستند.

فروشگاه NEMO

فروشگاه NEMO در موزه ونگوک

تمام محصولاتی که در اینجا به فروش می‌رسد، به نوعی داستان زندگی ون گوک را روایت می کنند. از کتاب‌ها و پازل ها گرفته تا روسری های ابریشمی و ظروف زیبا. فروشگاه در سالن ورودی واقع شده و فقط از طریق موزه می توانید به آن وارد شوید. برای ورود به فروشگاه نیاز به خرید بلیط نیست. این فروشگاه در تمام روزهای هفته و در تمام ساعات روز باز است. سود حاصل از فروش، برای حمایت از موزه و گسترش بیشتر آن استفاده می‌شود.

یک کتاب فروشی نیز در طبقه سوم وجود دارد. در این کتاب فروشی 1500 عنوان کتاب وجود دارد. محوریت موضوع کتاب‌ها در مورد شخص وینسنت است. همچنین سایر موارد آموزشی در مورد کارهای معاصر او وجود دارد. بخش کوچکی از کتابخانه نیز به کتاب‌هایی برای کودکان اختصاص داده شده است.

هدایا و سوغاتی های فروشگاه موزه ونگوک

هدایا و سوغاتی های فروشگاه موزه ونگوک

نمایشگاه موزه ونگوک در آمستردام

ساعت کار و قیمت بلیط موزه ونگوک

روزها و ساعت کار این مجموعه به صورت زیر است:

 • دوشنبه ها و سه شنبه ها: 9:00 – 18:00
 • جمعه ها: 9:00 – 21:00
 • شنبه ها و یکشنبه ها: 9:00 – 18:00

بهترین ساعات بازدید، صبح ها تا قبل از ساعت 11 و عصرها پس از ساعت 16:00 است. در روزهای جمعه نیز تایم شب بهترین زمان بازدید است.

قیمت بلیط برای بزرگسالان 19 یورو است. ورود برای افراد کمتر 18 سال در صورت همراه داشتن کارت شناسایی، رایگان است. هزینه استفاده از راهنمای مولتی مدیا یا چند رسانه‌ای 5 یورو می‌باشد. بازدید برای دارندگان کارت موزه و افرادی که دارای کارت I amsterdam City card هستند رایگان است.

بلیط موزه ون گوک آمستردام

اطلاعات لازم

 • امکان استفاده از صندلی چرخ دار وجود دارد.
 • امکان دسترسی به همه طبقات از طریق آسانسور وجود دارد.
 • می توانید از راهنمای صوتی که موزه در اختیار شما قرار می دهد استفاده کنید. این راهنمای صوتی اطلاعات لازم در مورد تمام بخش های مجموعه را داراست. بنا به درخواست بازدیدکنندگان، راهنمای صوتی به زبان‌های انگلیسی، هلندی، آلمانی، فرانسوی، ایتالیایی، روسی، پرتغالی، ژاپنی در اختیار بازدید کنندگان قرار داده می‌شود. راهنمای صوتی در بسیاری از اماکن گردشگری معروف مثل کلیسای سکره کور ارائه می شود.

نقاشی های وینسنت ونگوک در موزه ون گوک

آدرس موزه ونگوک کجاست؟

این مجموعه در منطقه Museumplein در جنوب شهر آمستردام واقع شده است. می توانید آن را در کنار موزه Rijksmuseum و Stedelijk واقع شده است. ورود برای افراد کمتر از 18 سال رایگان است. برای دسترسی به آنجا می توانید از تراموا خط 2 استفاده کنید. اگر گردشگر هستید و در هتل اقامت دارید و مبدأ حرکت شما هتل است می توانید از برنامه "9292.nl journey advisor" استفاده کنید تا مسیر خود را به راحتی بیابید.

Address: Museumplein 6, 1071 DJ Amsterdam, Netherlands

امتیاز 5.00از 5 (6 رای)

آخرین مقالات

نظرات کاربران

زهرا
در تاریخ: 15:31:59 1399/9/24

سلام خدمت سفربانکی های عزیز ن موزه که به موزه امپراتوری نیز شهرت دارد، به عنوان موزه ملی هلند شناخته می شود. این موزه بیشتر به تاریخ و هنر آمستردام می پردازد که در میدان موزه آمستردام، در نزدیکی موزه ون گوگ واقع شده است. موزه ملی هلند در سال 2013 و 2014 به عنوان پربازدید ترین موزه هلند شناخته شده است. این موزه آثار بسیار گران قیمت و نابی را از هنرمندان نامی مانند Frans Hals در خود جای داده است و داستان کشور هلند را از قرون وسطی تا قرن بیستم نشان می دهد.

رخساره بیدار
در تاریخ: 15:01:56 1399/9/19

خوب همه افرادی یک کوچولو درباره هنر اطلاعات داشته باشن و مطالعه هم کمی داشته باشن ، وینسنت ونگوگ رو می شناسن و تا حدودی با سبک کاریس اشنایی دارن، هنر مندی که از بیماری روانی رنج می برده و برای نمونه گوش خودش رو بریده بود و به معشوقه اش هدیه کرده بود تا از میزان عشق بینهایتش اون بنده خدارا اگاه کنه که خوب همه می دونن که بر عکس شد و اون دختر کلا ونگوک رو گذاشت و رفت.و یه مساله جالب دیگه هم در این زمینه هست ،این‌ونگوک بنده خدا در زمان حیاتش فقط یک از نقاشی هاش به فروش رفت، در واقع ایشون زمانی به اوج معروفیت خودش رسید که دیگه در این دنیا مبود، بیچاره حالا نیست ببینه که چه بنایی به اسمش هست،خدا رحمتش کنه

Ava
در تاریخ: 17:37:03 1399/3/8

ساختمان موزه معماری و نمای جالبی داره اما این موزه فکر میکنم فقط واسه اهل هنر مناسب باشه واسه مردم دیگه جالب نیست تا از هنر سر در نیاری بازدید از این موزه کسل کننده خواهد بود شاید واسه ما بخش فروشگاه و خرید جالبتر باشه البته بد نیست تو موزه هم چرخی بزنیم اما خب هیچی ازش سر در نمیاریم

فرانک
در تاریخ: 17:57:59 1399/1/10

واسه منکه جذابیت خاصی نداشت شاید نگارش مقاله منو جذب نکرده باشه اما طبق شنیده های قبلی ام فکر میکنم قسمت بازدید از نقاشی از افسانه ای جالب باشه البته ساختمان موزه هم چنگی به دل نمیزنه میتونست خیلی بهتر ازین باشه اگه یه روزی برم آمستردام شاید فقط بخاطر شهرت موزه سری به اینجا بزنم وگرنه برام خیلی کسل کننده است البته سلیقه ها متفاوته

فرانک
در تاریخ: 17:57:58 1399/1/10

واسه منکه جذابیت خاصی نداشت شاید نگارش مقاله منو جذب نکرده باشه اما طبق شنیده های قبلی ام فکر میکنم قسمت بازدید از نقاشی از افسانه ای جالب باشه البته ساختمان موزه هم چنگی به دل نمیزنه میتونست خیلی بهتر ازین باشه اگه یه روزی برم آمستردام شاید فقط بخاطر شهرت موزه سری به اینجا بزنم وگرنه برام خیلی کسل کننده است البته سلیقه ها متفاوته

نمایش بیشتر

ثبت نظر جدید