دیدنی‌های جزیره بالی کجاست؟

توسط سفربانک
به روز رسانی شده 02 آذر 1399 96
دیدن همه جذابیت های بالی

حتما بارها نام بالی را شنیده اید اما جزیره بالی کجاست ؟ بالی جزیره ای واقع در جنوب شرقی آسیا و کشور اندونزی است که به واسطه جنگل ها و سواحل شگفت انگیزش سالیانه حدود 3 میلیون گردشگر از سراسر دنیا به خود می بیند. این جزیره با دارا بودن مناظری کم نظیر یکی از محبوب ترین جزایر دنیا است و توریستی ترین مکان گردشگری اندونزی نیز به شمار می رود.

در متن بالا درباره قرار گیری بالی در روی نقشه صحبت کردیم اما موقعیت جغرافیایی دقیق جزیره بالی کجاست؟ و این جزیره چگونه جزیره ای است؟ جزیره بالی یکی از 17000 جزیره تشکیل دهنده کشور اندونزی است که با وسعتی در حدود 5000 متر مربع بین جزیره لومبوک و جاوا قرار گرفته و جمعیت درحال رشدی برابر با 3 میلیون نفر دارد. بسیاری از ساکنین این جزیره زبان انگلیسی را تا سطوح مبتدی آموخته اند و توانایی برقراری ارتباط با گردشگران را دارند. زبان انگلیسی زبان سوم مردم این کشور محسوب می شود.

بازدید از جزایر بالی

تفریحات جزیره بالی

از جایی که این ناحیه در میان یکی از توریستی ترین مناطق دنیا قرار دارد، گسترش امکانات گردشگری در میان اهداف مسئولین این کشور دیده می شود و هر ساله امکانات گردشگری و تفریحات مدرن و جدیدی به این جزیره افزوده می شود و همچنان در حال گسترش است.

بهترین تفریحاتی که می توانید از تجربه آنها لذت ببرید تفریحات آبی و زیر آبی این جزیره کوچک و زیبا است. تفریحات آبی شامل سارفینگ، موج سواری، رفتینگ، اسکی روی آب، جت اسکی، پارک آبی، قایق سواری، شیرجه و... می شود اما بخش جذاب تر تفریحات بالی تفریحاتی هستند که به دنیای زیر آب مربوط می شوند!، این تفریحات شامل غواصی در آب های فیروزه ای و شفاف اطراف بالی به همراه کوسه ها، ماهی های رنگا رنگ، دلفین ها و بازدید از مرجان ها و اسفنج های زیبای این منطقه، راه رفتن زیر آب یا گشت زیر دریایی بالی  و ... می شود. با توجه به تنوع زیستی این منطقه زیبا ترین و رنگارنگ ترین طبیت زیر آب را تجربه خواهید کرد.

تفریحات جزیره بالی

موج سواری در بازدید از بالی

از دیگر تفریحات هیجان انگیزی که در بالی بسیار رایج است ATV یا ای تی وی رایدز است که همزمان با آن بازدید از جنگل های منطقه امکان پذیر شده است. گذشته از تفریحات این چنینی، بازدید از مراکز فرهنگی که رقص‌های محلی و مراسم مذهبی را به نمایش می گذارند نیز برای گردشگران جذاب خواهد بود و همچنین بازدید از معبدهای باستانی و شرکت در مراقبه یکی از موارد مورد علاقه گردشگران است و سالانه تعداد زیادی فقط به جهت انجام مراقبه به این شهر و معابد آن مراجعه می کنند. معابد شهر در بیشتر موارد مبعد های باستانی بودا و هندو هستند.

کایت سارفینگ در بالی

لیست برخی تفریحات بالی با قیمت

تفریحات بالی با قیمت متفاوتی در هر سایت یا هر قسمت شهر ارائه می شوند اما سایت رسمی جزیره بالی بیشترین تنوع در تفریحات را برای شما فراهم کرده است و ارائه می دهد، باشگاه های متفاوتی از هر تفریح برای انتخاب کردن وجود دارند که هرکدام ممکن است قیمت های متفاوتی را برای خدمات خود ارائه بدهند. این سایت به تفکیک مشخص کرده است که هرکدام از تفریحات جزیره بالی کجاست و آیا سرویس رفت و برگشت نیز برای گردشگران در نظر گرفته شده است یا خیر.

به طور مثال:

سارفینگ از 20 دلار به بالا

پارک آبی از 12 دلار

جت اسکی از 40 دلار

غواصی از 160 دلار

موزه از 1 دلار تا 8 دلار

تماشای مراسم های محلی در مراکز فرهنگی از 5 دلار

بازدید از معابد به طور معمول رایگان

و....

برای گشت و گذار در بالی و کسب تجربه های جدید به طور متوسط حدود 420 دلار نیاز خواهید داشت و با این هزینه می توانید به همه ی جاهای دیدنی بالی سر بزنید و از برخی تفریحات آن استفاده کنید. هزینه ها در بالی می تواند به دلار محاسبه شود و یا با واحد پول بالی (اندونزی) محاسبه شود. (بهتر است مقداری دلار و مقداری روپیه مالزی به همراه داشته باشید تا بتوانید پرداخت های خود را با دردسر کمتر انجام دهید)

تفریحات در بالی

تفریحات بالی با قیمت

حمل و نقل در بالی

حمل و نقل در بالی به شکل های مختلفی انجام می شود که هم قابل رزرو هستند و هم می توانید در همان مکان آنها را کرایه کنید اما بهترین و ارزان ترین راه، اجاره کردن یک اسکوتر است؛ با این روش هم ترافیک شهر را پشت سر خواهید گذاشت و هم روش ارزانی را انتخاب کرده اید. البته باید یاد آوری کنیم که این روش در زمانی مناسب است که بارش باران در کار نباشد. برای این کار می توانید از سایت های مختلف اسکوتر یا موتور سیکلت را از قبل اجاره کنید یا همراه راننده هایی که در مسیر شما قرار دارند بشوید و تمام مسیر فقط ناظر بر مناظر زیبای اطراف خود باشید.

اما اگر نقل و انتقال با موتور یا اسکوتر را دوست نداشته باشید می توانید هم از تاکسی و هم از ون های مربوط به هرمسیر استفاده کنید. علاوه بر این ها ترنسفرهای فرودگاهی نیز در هر زمان از روز در دسترس هستند و مسافران را منتقل می کنند. از دیگر مواردی که می توانید در میان گزینه های خود قرار دهید اجاره خودرو است که در بعضی موارد می تواند برای شما به صرفه باشد (در صورتی که همراه خانواده سفر کرده اید و در روز برنامه ی فشرده ای برای بازدید از جاهای مختلف دارید).

اجاره موتور و اسکوتر در سایت رسمی شهر بالی از 9 دلار شروع می شود و اجاره خودرو با راننده برای هر 10 ساعت از 55 دلار آغاز می شود.

حمل و نقل در بالی

طبیعت جزیره بالی معروف به بهشت شرقی

بالی دارای محیط زیست غنی و متنوعی است که به نسبت مساحت آن بسیار شگفت انگیز است. از آتشفشان ها و سواحل و صخره ها گرفته تا جنگل ها و رود خانه ها و کوهستان ها. در کنار این محیط های زیستی، تنوع بسیار بالایی از موجودات زنده و حیوانات و جود دارد... . از میمون ها گرفته تا اردک ها و نادرترین گونه های پرندگان دنیا... همچنین به دلیل قرار داشتن روی خط استوا گونه های گیاهی متنوع و بی نظیری در این ناحیه روییده اند.

طبیعت جزیره به گونه ای است که تعداد زیادی آتشفشان در آن قرار دارند و تعدادی از آنها نیز فعال هستند. اما در سال 1963 بالی یک فوران مواد مذاب بسیار فاجعه بار را متحمل شد و قطعا امکان تکرار این فوران باز هم وجود دارد.

تعداد زیادی از گونه های مختلف جانوران استوایی در این جزیره وجود دارد؛ به طور مثال این تنوع، 300 گونه پرنده و گونه های مختلفی از مارمولک، سنجاب، خفاش و ایگوانا را شامل می شود که همگی زیبایی های خاصی به این جزیره بخشیده اند.

طبیعت جزیره بالی

یکی از هیجان انگیزترین تفریحاتی که در بالی می توان تجربه کرد غواصی در آب های اطراف جزیره است این آب ها زندگی دریایی بی نظیری را به نمایش می گذارند که شامل ماهی های رنگارنگ، مرجان ها، اسفنج های زنده و لاک پشت های دریایی هستند. گذشته از تفریح و لذت بردن از این تفریح پرهیجان، جالب است بدانید در آب های اطراف گاه و بی گاه کوسه ها و وال های بزرگ و غول پیکری گزارش شده اند؛ هرچند که تهدیدی برای شما به حساب نمی آیند اما به هر حال این جانوران نیز در این اکو سیستم وجود دارند و دیدن آنها، توسط شما دور از ذهن نخواهد بود.

جالب ترین بازدید هر گردشگری در بالی مربوط به جنگلی به نام اوبود می شود. جنگل میمون اوبود محل زندگی گونه ای از میمون های بازیگوش است که اتفاقا با انسان ها خو گرفته اند و گهگاهی شیطنت هایی نیز از آنها سر می زند. هنگام بازدید از جنگل اوبود باید مراقب لوازم و سایل خود و به خصوص تلفن همراهتان باشید تا میمون ها آنها را از دست شما ندزدند! این ماجرا به تعدد درباره افراد گردشگر این ناحیه اتفاق می افتد.

دین و مذهب در جزیره بالی چیست؟

دین و آیین مذهبی در این جزیره نیز خود یکی از عوامل جذب گردشگران است و سالانه افراد زیادی فقط به خاطر مراقبه در معابد، به آنها مراجعه می کنند. بالی تنها جزیره غیر مسلمان در تمام اندونزی است و مذهب آنها مربوط به بودیسم و هندوئیسم می شود. عمده‌ی افراد در بالی به مذهب هندو معتقد هستند و تعداد 20 هزار معبد هندو در سراسر جزایر بالی وجود دارد.دین و مذهب در بالی

دین و مذهب بالی به عنوان یک ویژگی منحصر به فرد در دین هندو شناخته می شود زیرا با هندوئیسمی که در خود هند وجود دارد متفاوت است؛ به طور مثال هندوها در بالی از گوشت در غذای خود استفاده می کنند و فقط 3 خدا را می پرستند که جایگاهی آسمانی دارند حال آنکه هندوهای کشور هند خدایان زیادی دارند. اما جالب است بدانید در حقیقت برای هندوهای جزایر بالی تنها یک خدا وجود دارد و دیگر موارد مظاهر مختلف خدای یگانه هستند.

به گفته هندوها در بالی، مذهب آنها هدفی والا تر از دنیا و آخرت دارد و برای دست یافتن به حقیقت زندگی تلاش می کند و پیروان خود را فقط به دنیا و آخرت دلخوش نمی کند. هدف دین هندو دستیابی به حقیقت مطلق یعنی برهمن است که روحی والا و خارج از زمان، مکان و علت و معلول است.

آیین هندو کهن ترین دین و مذهب زنده جهان است که همچنان چیزی حدود 1 میلیارد نفر پیرو دارد!.

بودا در جزیره بالی

چگونه به بالی برویم؟

حال که فهمیدیم جزیره بالی کجاست و مقداری درباره آن اطلاعات کسب کردیم زمان برنامه ریزی برای مسافرت به این شهر است. قطعا مسافرت به این جزیره با تور بالی برای افرادی که برای بار اول به این ناحیه سفر می کنند بهتر خواهد بود اما برای سفر به این جزیره می توانید از پروازهای مستقیم وغیر مستقیم استفاده کنید که از فرودگاه های بزرگ دنیا مانند سنگاپور، بانکوک، کوالالامپور، هنگ کنگ یا دبی می گذرند. مسافتی که از شهر تهران برای این مسافرت باید طی کنید چیزی حدود 15 ساعت طول خواهد کشید که به همراه یک توقف متعادل در مسیر محاسبه شده است.

برای اقامت در این شهر نیز، هتل های بالی با امکانات کامل و مناظر رویایی میزبان شما خواهند بود. این هتل ها طیف متنوع از خدمات و قیمت ها را در بر می گیرند که باعث می شود افراد زیادی از سراسر دنیا توانایی سفر به جزایر بالی را داشته باشند. برای دیدن امکانات و تصویر هتل ها می توانید به لینک آن مراجعه کنید.

تاریخچه جزیره خدایان باستان

بالی تاریخچه ای باستانی دارد و زندگی در این جزایر از 2500 سال قبل از میلاد جریان داشته است تا این که هندوها 100 سال قبل از میلاد مسیح وارد این جزیره شده و حکومتی تاسیس کردند. حکومت هندوها از قرن 16 به واسطه نفوذ فرهنگی مسلمانان فروپاشید و کل جمعیت این مذهب به این جزیره مهاجرت کردند. پس از آن مجمع الجزایر اندونزی تحت استعمار هلند و بعد ژاپن قرار گرفت. ارتش ژاپن خرابی های زیادی از خود در این جزایر به یادگار گذاشت و تعداد زیادی از بناهای باستانی، مزارع و افراد ساکن این منطقه از بین رفتند و این موضوع تا زمان شکست ژاپن از آمریکا به ویسله بمب اتمی ادامه داشت. پس از شکست ژاپن تعدادی از مردم به رهبری یکی از بزرگان آزادی خواه اندونزی و به کمک آمریکا توانستند از استعمار ژاپن خارج شوند و پس از آن  آرامشی نسبی در این ناحیه حاکم است.

بازدید از جزیره بالی و تاریخچه آن

خرید کالا و محصولات سنتی بالی

محصولات سنتی بالی تنوع و رنگ های زیادی دارند که هر بیننده ای را برای خرید ترغیب می کند. این محصولات شامل هنرهای دستی محلی و محصولات پوست و زیبایی می شود. هنرهای دستی این ناحیه بخش زیادی از فرهنگ آن را تشکیل می دهد.

یکی از پر طرفدار ترین کالاها و سوغاتی های بالی پارچه های باتیک است این نوع پارچه، مدل خاصی از چاپ روی ابریشم را شامل می شود که قرن هاست در بالی و جزایر اطراف آن در جریان است این نوع از پارچه ها در مراسم های مهم بسیار پررنگ بوده و هستند و همچنان در تمام جزیره بالی امکان خرید آنها وجود دارد.

صنایع دستی و سوغاتی بالی

ساخت جواهرات نقره در بالی بسیار رواج دارد. زیورآلات نقره در چند روستا به صورت دست ساز ساخته می شود و همراه با سنگ های قیمتی و زینتی و مرجان ها تزیین می شوند که آن را به یکی از سوغاتی های محبوب جزایر تبدیل کرده است.

محصولات مراقبت از پوست و زیبایی نیز در این نواحی به صورت ارگانیک تولید می شود و بسیاری از برندهای محلی محصولات متنوعی از صابون ها، اسکراب ها و روغن های معطر ارائه می دهند... .

سوغاتی دیگری که می توانید از بالی با خود به همراه بیاورید دوپا است. دوپا یک نوع چوب محلی است که هنگام سوختن بوی خوشی داشته و یکی از ارکان اصلی مراسم های مذهبی افراد محلی به شمار می آید. یکی از بهترین سوغاتی های این شهر پر جاذبه دوپا است که هم به راحتی حمل می شود و هم قیمت بسیار مناسبی دارد و برای خرید آن مجبور نیستید خود را به زحمت بیاندازید زیرا در هر قسمتی از شهر که اراده کنید در بازارهای محلی و مغازه ها آن را خواهید یافت.

صنایع سنتی بالی

صنایع دستی یکی از متنوع ترین مواردی است که در فرهنگ جزیره بالی می یابید؛ از آنجا که زندگی افراد در بالی با طبیعت عجین شده است. صنایع هنری آنها نیز مواردی برگرفته از طبیعت را ارائه می دهد: برای مثال لوازمی که با حصیرهای محلی بافته شده اند و یا چوب هایی که به اشکال مختلف کنده کاری شده اند و به صورت لوازم دکوری یا صورتک ارائه می شوند. همه ی این ها محصولاتی با رنگ بندی های مختلف و متنوع هستند که چشم هر بیننده ای را زینت می بخشند.

صورتک های چوبی بالی

 

امتیاز 4.97از 5 (137 رای)

آخرین مقالات

نظرات کاربران

علیرضا هادی زاده
در تاریخ: 23:39:43 1399/10/2

واای چه جای قشنگی هست بالی اندونزی از عکس های طبیعت شگفت انگیز و آثار باستانی زیبا و صنایع دستی زیبای اندونزی بدون شک نمی‌توان گذشت. همچنین از سایت سفر بانک ممنون که جامع و کامل درباره سفر به بالی به ما مشورت دادند.

Shima
در تاریخ: 15:51:41 1399/9/20

کشور اندونزی به واسطه جنگل ها و سواحل شگفت انگیزش سالیانه حدود 3 میلیون گردشگر را از سراسر دنیا به خود می بیند. این جزیره به دلیل دارا بودن مناظری کم نظیر یکی از محبوب ترین جزایر دنیا است و در این میان جزیره بالی توریستی ترین مکان گردشگری اندونزی به شمار می رود.با تورهای خوب سفر بانک به این جزیره زیبا سفر کنین و لذت ببرین

Afzali
در تاریخ: 11:51:51 1399/9/17

سلام حضور شما همراهان عزیز وگرامی ، بالی یک جزیره در اندونزی قرار دارد این جزیره به جزیره خدایان معروف است. بالی یکی از بزرگترین جزایر جهان است .این جزیره محبوبیت خاصی در بین توریستها دنیا دارد.این جزیره در محل تلاقی اقیانوس هند و آرام قرار گرفته است.واحد پول این جزیره روپیه استاختلاف ساعت بالی با تهران 4/5ساعت است .آب و هوای این جزیره کرم ومرطوب است.

ثمین
در تاریخ: 19:45:22 1399/9/15

سلام به دوستان سفر بانکی عزیز دلتون خوش باشه اینشالا بالی یکی از شهرر های بسیار توریستی پر توریست ترین شهر های کشور اندونزی هستش این شهر با اینکه مکان های کمی واسه بازیدید داره ولی سالانه میلیون ها توریست به خود جذب میکند هتل های این منطقه بسیار با امکانات و خوب هستند رفتن به این شهر را حتمن پیشنهاد میکنم

حنیف
در تاریخ: 21:48:12 1399/8/24

سلام به همه سفر بانکی ها واقعا چه مطالب جذابی میذارید من اصلا اسم بالی رو هم نشنیده بودم راستش از اول جغرافیام ضعیف بود???? اینطور که من فهمیدم بالی در جنوب شرقی اندونزی هستش و جاهای دیدنی بسیار زیبایی داره تفریحات آبی خوبی در این جزیره وجود داره مثل اسکی و قواصی و مواردی از این قبیل

نمایش بیشتر

ثبت نظر جدید

سایر جاذبه های بالی

ساحل سانور در بالی

«سانور بیچ» یا «ساحل سانور» (Sanur Beach) از قدیمی ترین سواحل پر رفت و آمد و شلوغ بالی در اندونزی محسوب می شود و محیط ساحلی آرام بخشی دارد. خدمات ساحلی هم در بخش شرقی تنگه جزی ...

پارک پرندگان و خزندگان بالی

«پارک پرندگان و خزندگان جزیره بالی» (Bali Bird Park & Reptile Park) یک جاذبه منحصر به فرد و آموزشی به ویژه برای کودکان است. این پارک که دو هکتار از باغ های گرمسیری زیبا در مجمع الجزای ...

جزایر گیلی مجموعه ای از سه جزیره در بالی

اندونزی کشور جزیره ها، از تعداد زیادی جزیره تشکیل شده است که بالی یکی از آن ها است؛ به همین دلیل ورزش ها و تفریحات آبی مثل کایت سرفینگ بالی و سرفینگ بالی در اینجا رواج داشته و مورد توجه گردشگران قرار ...

غار فیل گوا گاجا اندونزی، جلوه ای باستانی از دین هندو

«غار (معبد) فیل گوا گاجا» (Goa Gajah ‘Elephant Cave) یکی از مناطق باستانی و اماکن دیدنی بالی در اندونزی است که در بخش غربی روستای Bedulu و در فاصلۀ 6 کیلومتری مرکز اوباد واقع شده اس ...

سرفینگ بالی، تجربه موج سواری در امواج رول مانند طویل

بالی شهر توریستی اندونزی، محل خوبی برای انجام انواع ورزش ها، اعم از ورزش های آبی و غیر آبی می باشد. تفریحات آبی بالی، از بهترین تفریحات بالی به شمار می رود، این سرگرمی ها جزء تفریحات تور بالی نیز قرا ...

ساحل لوینا خط ساحلی سر سبز و امواج آرام

«ساحل لوینا» (Lovina Beach) ترکیبی از سواحل کوچک تر است که در چند روستای محلی بین دو منطقه در شمال بالی واقع شده است. در واقع لوینا را می توان ساحلی با امتداد شرقی – غربی دانست که م ...

لمبونگان جزیره و ساحلی رویایی در بالی

در جنوب غرب جزیره نوسا لمبونگان بالی (Nusa Lembongan Island) ساحلی به همین نام وجود دارد. این ساحل لمبونگان کرانه‌ای رویایی با شن و ماسه های سفید، ساحلی آرام با چشم اندازی من ...

سافاری بالی و پارک مارین بزرگ ترین پارک حیات وحش اندونزی

«سافاری بالی و پارک مارین» (Bali Safari & Marine Park) و همچنین سرفینگ بالی از جمله تفریحات بالی هستند که گردشگران می توانند یک روز سرگرم کننده از روزهای حضور در این شهر را به آن ها ا ...

باغ گیاه شناسی در بالی

«باغ گیاه شناسی بالی» (Bali Botanic Garden) جهت لذت از آرامش و زیبایی های منطقه کوهستانی و مرتفع بالی، مورد توجه گردشگران قرار دارد. این مجموعه تفریحی - دیدنی در ارتفاع 1250 تا 1450 متر ا ...

پارک آبی واتر بوم بالی با استانداردهای بین المللی

«پارک آبی واتر بوم بالی» (Waterbom Bali waterpark) با وسعت 3.8 هکتار و 101 وسیله تفریحی نه تنها بزرگ ترین و بهترین پارک آبی بالی است بلکه جزء بهترین پارک های آبی جهان  ...

کایت سرفینگ بالی هیجان در سواحل بالی اندونزی

از کایت سرفنیگ به عنوان یکی از ورزش های آبی سطح بالا یاد می شود؛ این ورزش هیجان انگیز جزء یکی از تفریحات بالی اندونزی نیز محسوب می شود. «کایت سرفینگ در بالی» (Kitesurfing in Bal ...

معبد اولو واتو، ستون روحانی بالی در بالای صخره

«معبد اولو واتو» (Uluwatu Temple) یکی از شش معبد کلیدی در اندونزی است. این معبد در بالای صخره ای شیب دار، تقریباً 70 متر بالاتر از سطح دریا واقع شده است. به دلیل موقعیت جغرافیایی خاصی که ...

موزه هنر آگانگ رایی در بالی

«موزه هنر آگانگ رایی» (Agung Rai Museum of Art) بخشی از یک گالری و مرکز فرهنگی است. مؤسس این موزه Anak Agung Gde Rai است که در تأسیس بالینیز (Balinese) پیشرو و پیشقدم بوده است. این موزه د ...

گشت زیر دریایی در بالی بهترین جایگزین غواصی

آیا به قدم زدن در زیر اقیانوس و دیدن زیبایی هایی آن از این طریق فکر کرده اید؟ Bali Seawalker می تواند از افکار شما را به واقعیت تبدیل کند. «گشت زیر دریایی در بالی» (Bali Seawalker) ب ...

رفتینگ بالی، قایق رانی در آب های سفید رودخانه ‏آیو یانگ

اگر در جستجوی تفریحات مهیج در بالی هستید می توانید «رفتینگ در رودخانه ‏آیو یانگ بالی» (Bali Ayung River Rafting) را انتخاب کنید. رفتینگ در بالی علاوه بر لذت قایق ر ...

ای تی وی رایدز از تفریحات مهیج بالی

«ای تی وی رایدز» (ATV Rides‎) یکی از تفریحات مهیج بالی است که امکان بازدید بخشی از این جزیره  را طی چند ساعت برای گردشگران راهم می کند. در این تفریح ماجراجویانه و هیجان ...

کانیون تیوبینگ بالی، تیوب سواری در تنگه های رودخانه بالی

بالی کانیون تیوبینگ یا تیوب سواری در تنگه های بالی (Bali Canyon Tubing) یکی از تفریحات آبی بالی است که طرفداران خاص خود را دارد. کانیون تیوبینگ بالی، در روستای اوبود و در امت ...

اولِن دنیو براتان معبدی زیبا بین کوه و دریاچه

«معبد اولِن دنیو براتان» (Ulun Danu Beratan Temple) از معابد معروف و برجسته اندونزی است که در غرب دریاچه براتان در Bedugul، مرکز بالی واقع شده و جایگاهی محبوب برای مردم محلّی به ویژه در ر ...

چشمه آبگرم بانجار اندونزی، درمان بیماری های پوستی و روماتیسم

«چشمه آبگرم بانجار» (Banjar Hot Springs) که در گویش محلی Air Panas Banjar نامیده می شود، در شمال شهر بالی واقع شده است. این چشمه آبگرم که یکی از جاذبه های تو ...