دیدنی‌های جزیره بالی کجاست؟

توسط سفربانک
به روز رسانی شده 02 آذر 1399 96
دیدن همه جذابیت های بالی

حتما بارها نام بالی را شنیده اید اما جزیره بالی کجاست ؟ بالی جزیره ای واقع در جنوب شرقی آسیا و کشور اندونزی است که به واسطه جنگل ها و سواحل شگفت انگیزش سالیانه حدود 3 میلیون گردشگر از سراسر دنیا به خود می بیند. این جزیره با دارا بودن مناظری کم نظیر یکی از محبوب ترین جزایر دنیا است و توریستی ترین مکان گردشگری اندونزی نیز به شمار می رود.

در متن بالا درباره قرار گیری بالی در روی نقشه صحبت کردیم اما موقعیت جغرافیایی دقیق جزیره بالی کجاست؟ و این جزیره چگونه جزیره ای است؟ جزیره بالی یکی از 17000 جزیره تشکیل دهنده کشور اندونزی است که با وسعتی در حدود 5000 متر مربع بین جزیره لومبوک و جاوا قرار گرفته و جمعیت درحال رشدی برابر با 3 میلیون نفر دارد. بسیاری از ساکنین این جزیره زبان انگلیسی را تا سطوح مبتدی آموخته اند و توانایی برقراری ارتباط با گردشگران را دارند. زبان انگلیسی زبان سوم مردم این کشور محسوب می شود.

بازدید از جزایر بالی

تفریحات جزیره بالی

از جایی که این ناحیه در میان یکی از توریستی ترین مناطق دنیا قرار دارد، گسترش امکانات گردشگری در میان اهداف مسئولین این کشور دیده می شود و هر ساله امکانات گردشگری و تفریحات مدرن و جدیدی به این جزیره افزوده می شود و همچنان در حال گسترش است.

بهترین تفریحاتی که می توانید از تجربه آنها لذت ببرید تفریحات آبی و زیر آبی این جزیره کوچک و زیبا است. تفریحات آبی شامل سارفینگ، موج سواری، رفتینگ، اسکی روی آب، جت اسکی، پارک آبی، قایق سواری، شیرجه و... می شود اما بخش جذاب تر تفریحات بالی تفریحاتی هستند که به دنیای زیر آب مربوط می شوند!، این تفریحات شامل غواصی در آب های فیروزه ای و شفاف اطراف بالی به همراه کوسه ها، ماهی های رنگا رنگ، دلفین ها و بازدید از مرجان ها و اسفنج های زیبای این منطقه، راه رفتن زیر آب یا گشت زیر دریایی بالی  و ... می شود. با توجه به تنوع زیستی این منطقه زیبا ترین و رنگارنگ ترین طبیت زیر آب را تجربه خواهید کرد.

تفریحات جزیره بالی

موج سواری در بازدید از بالی

از دیگر تفریحات هیجان انگیزی که در بالی بسیار رایج است ATV یا ای تی وی رایدز است که همزمان با آن بازدید از جنگل های منطقه امکان پذیر شده است. گذشته از تفریحات این چنینی، بازدید از مراکز فرهنگی که رقص‌های محلی و مراسم مذهبی را به نمایش می گذارند نیز برای گردشگران جذاب خواهد بود و همچنین بازدید از معبدهای باستانی و شرکت در مراقبه یکی از موارد مورد علاقه گردشگران است و سالانه تعداد زیادی فقط به جهت انجام مراقبه به این شهر و معابد آن مراجعه می کنند. معابد شهر در بیشتر موارد مبعد های باستانی بودا و هندو هستند.

کایت سارفینگ در بالی

لیست برخی تفریحات بالی با قیمت

تفریحات بالی با قیمت متفاوتی در هر سایت یا هر قسمت شهر ارائه می شوند اما سایت رسمی جزیره بالی بیشترین تنوع در تفریحات را برای شما فراهم کرده است و ارائه می دهد، باشگاه های متفاوتی از هر تفریح برای انتخاب کردن وجود دارند که هرکدام ممکن است قیمت های متفاوتی را برای خدمات خود ارائه بدهند. این سایت به تفکیک مشخص کرده است که هرکدام از تفریحات جزیره بالی کجاست و آیا سرویس رفت و برگشت نیز برای گردشگران در نظر گرفته شده است یا خیر.

به طور مثال:

سارفینگ از 20 دلار به بالا

پارک آبی از 12 دلار

جت اسکی از 40 دلار

غواصی از 160 دلار

موزه از 1 دلار تا 8 دلار

تماشای مراسم های محلی در مراکز فرهنگی از 5 دلار

بازدید از معابد به طور معمول رایگان

و....

برای گشت و گذار در بالی و کسب تجربه های جدید به طور متوسط حدود 420 دلار نیاز خواهید داشت و با این هزینه می توانید به همه ی جاهای دیدنی بالی سر بزنید و از برخی تفریحات آن استفاده کنید. هزینه ها در بالی می تواند به دلار محاسبه شود و یا با واحد پول بالی (اندونزی) محاسبه شود. (بهتر است مقداری دلار و مقداری روپیه مالزی به همراه داشته باشید تا بتوانید پرداخت های خود را با دردسر کمتر انجام دهید)

تفریحات در بالی

تفریحات بالی با قیمت

حمل و نقل در بالی

حمل و نقل در بالی به شکل های مختلفی انجام می شود که هم قابل رزرو هستند و هم می توانید در همان مکان آنها را کرایه کنید اما بهترین و ارزان ترین راه، اجاره کردن یک اسکوتر است؛ با این روش هم ترافیک شهر را پشت سر خواهید گذاشت و هم روش ارزانی را انتخاب کرده اید. البته باید یاد آوری کنیم که این روش در زمانی مناسب است که بارش باران در کار نباشد. برای این کار می توانید از سایت های مختلف اسکوتر یا موتور سیکلت را از قبل اجاره کنید یا همراه راننده هایی که در مسیر شما قرار دارند بشوید و تمام مسیر فقط ناظر بر مناظر زیبای اطراف خود باشید.

اما اگر نقل و انتقال با موتور یا اسکوتر را دوست نداشته باشید می توانید هم از تاکسی و هم از ون های مربوط به هرمسیر استفاده کنید. علاوه بر این ها ترنسفرهای فرودگاهی نیز در هر زمان از روز در دسترس هستند و مسافران را منتقل می کنند. از دیگر مواردی که می توانید در میان گزینه های خود قرار دهید اجاره خودرو است که در بعضی موارد می تواند برای شما به صرفه باشد (در صورتی که همراه خانواده سفر کرده اید و در روز برنامه ی فشرده ای برای بازدید از جاهای مختلف دارید).

اجاره موتور و اسکوتر در سایت رسمی شهر بالی از 9 دلار شروع می شود و اجاره خودرو با راننده برای هر 10 ساعت از 55 دلار آغاز می شود.

حمل و نقل در بالی

طبیعت جزیره بالی معروف به بهشت شرقی

بالی دارای محیط زیست غنی و متنوعی است که به نسبت مساحت آن بسیار شگفت انگیز است. از آتشفشان ها و سواحل و صخره ها گرفته تا جنگل ها و رود خانه ها و کوهستان ها. در کنار این محیط های زیستی، تنوع بسیار بالایی از موجودات زنده و حیوانات و جود دارد... . از میمون ها گرفته تا اردک ها و نادرترین گونه های پرندگان دنیا... همچنین به دلیل قرار داشتن روی خط استوا گونه های گیاهی متنوع و بی نظیری در این ناحیه روییده اند.

طبیعت جزیره به گونه ای است که تعداد زیادی آتشفشان در آن قرار دارند و تعدادی از آنها نیز فعال هستند. اما در سال 1963 بالی یک فوران مواد مذاب بسیار فاجعه بار را متحمل شد و قطعا امکان تکرار این فوران باز هم وجود دارد.

تعداد زیادی از گونه های مختلف جانوران استوایی در این جزیره وجود دارد؛ به طور مثال این تنوع، 300 گونه پرنده و گونه های مختلفی از مارمولک، سنجاب، خفاش و ایگوانا را شامل می شود که همگی زیبایی های خاصی به این جزیره بخشیده اند.

طبیعت جزیره بالی

یکی از هیجان انگیزترین تفریحاتی که در بالی می توان تجربه کرد غواصی در آب های اطراف جزیره است این آب ها زندگی دریایی بی نظیری را به نمایش می گذارند که شامل ماهی های رنگارنگ، مرجان ها، اسفنج های زنده و لاک پشت های دریایی هستند. گذشته از تفریح و لذت بردن از این تفریح پرهیجان، جالب است بدانید در آب های اطراف گاه و بی گاه کوسه ها و وال های بزرگ و غول پیکری گزارش شده اند؛ هرچند که تهدیدی برای شما به حساب نمی آیند اما به هر حال این جانوران نیز در این اکو سیستم وجود دارند و دیدن آنها، توسط شما دور از ذهن نخواهد بود.

جالب ترین بازدید هر گردشگری در بالی مربوط به جنگلی به نام اوبود می شود. جنگل میمون اوبود محل زندگی گونه ای از میمون های بازیگوش است که اتفاقا با انسان ها خو گرفته اند و گهگاهی شیطنت هایی نیز از آنها سر می زند. هنگام بازدید از جنگل اوبود باید مراقب لوازم و سایل خود و به خصوص تلفن همراهتان باشید تا میمون ها آنها را از دست شما ندزدند! این ماجرا به تعدد درباره افراد گردشگر این ناحیه اتفاق می افتد.

دین و مذهب در جزیره بالی چیست؟

دین و آیین مذهبی در این جزیره نیز خود یکی از عوامل جذب گردشگران است و سالانه افراد زیادی فقط به خاطر مراقبه در معابد، به آنها مراجعه می کنند. بالی تنها جزیره غیر مسلمان در تمام اندونزی است و مذهب آنها مربوط به بودیسم و هندوئیسم می شود. عمده‌ی افراد در بالی به مذهب هندو معتقد هستند و تعداد 20 هزار معبد هندو در سراسر جزایر بالی وجود دارد.دین و مذهب در بالی

دین و مذهب بالی به عنوان یک ویژگی منحصر به فرد در دین هندو شناخته می شود زیرا با هندوئیسمی که در خود هند وجود دارد متفاوت است؛ به طور مثال هندوها در بالی از گوشت در غذای خود استفاده می کنند و فقط 3 خدا را می پرستند که جایگاهی آسمانی دارند حال آنکه هندوهای کشور هند خدایان زیادی دارند. اما جالب است بدانید در حقیقت برای هندوهای جزایر بالی تنها یک خدا وجود دارد و دیگر موارد مظاهر مختلف خدای یگانه هستند.

به گفته هندوها در بالی، مذهب آنها هدفی والا تر از دنیا و آخرت دارد و برای دست یافتن به حقیقت زندگی تلاش می کند و پیروان خود را فقط به دنیا و آخرت دلخوش نمی کند. هدف دین هندو دستیابی به حقیقت مطلق یعنی برهمن است که روحی والا و خارج از زمان، مکان و علت و معلول است.

آیین هندو کهن ترین دین و مذهب زنده جهان است که همچنان چیزی حدود 1 میلیارد نفر پیرو دارد!.

بودا در جزیره بالی

چگونه به بالی برویم؟

حال که فهمیدیم جزیره بالی کجاست و مقداری درباره آن اطلاعات کسب کردیم زمان برنامه ریزی برای مسافرت به این شهر است. قطعا مسافرت به این جزیره با تور بالی برای افرادی که برای بار اول به این ناحیه سفر می کنند بهتر خواهد بود اما برای سفر به این جزیره می توانید از پروازهای مستقیم وغیر مستقیم استفاده کنید که از فرودگاه های بزرگ دنیا مانند سنگاپور، بانکوک، کوالالامپور، هنگ کنگ یا دبی می گذرند. مسافتی که از شهر تهران برای این مسافرت باید طی کنید چیزی حدود 15 ساعت طول خواهد کشید که به همراه یک توقف متعادل در مسیر محاسبه شده است.

برای اقامت در این شهر نیز، هتل های بالی با امکانات کامل و مناظر رویایی میزبان شما خواهند بود. این هتل ها طیف متنوع از خدمات و قیمت ها را در بر می گیرند که باعث می شود افراد زیادی از سراسر دنیا توانایی سفر به جزایر بالی را داشته باشند. برای دیدن امکانات و تصویر هتل ها می توانید به لینک آن مراجعه کنید.

تاریخچه جزیره خدایان باستان

بالی تاریخچه ای باستانی دارد و زندگی در این جزایر از 2500 سال قبل از میلاد جریان داشته است تا این که هندوها 100 سال قبل از میلاد مسیح وارد این جزیره شده و حکومتی تاسیس کردند. حکومت هندوها از قرن 16 به واسطه نفوذ فرهنگی مسلمانان فروپاشید و کل جمعیت این مذهب به این جزیره مهاجرت کردند. پس از آن مجمع الجزایر اندونزی تحت استعمار هلند و بعد ژاپن قرار گرفت. ارتش ژاپن خرابی های زیادی از خود در این جزایر به یادگار گذاشت و تعداد زیادی از بناهای باستانی، مزارع و افراد ساکن این منطقه از بین رفتند و این موضوع تا زمان شکست ژاپن از آمریکا به ویسله بمب اتمی ادامه داشت. پس از شکست ژاپن تعدادی از مردم به رهبری یکی از بزرگان آزادی خواه اندونزی و به کمک آمریکا توانستند از استعمار ژاپن خارج شوند و پس از آن  آرامشی نسبی در این ناحیه حاکم است.

بازدید از جزیره بالی و تاریخچه آن

خرید کالا و محصولات سنتی بالی

محصولات سنتی بالی تنوع و رنگ های زیادی دارند که هر بیننده ای را برای خرید ترغیب می کند. این محصولات شامل هنرهای دستی محلی و محصولات پوست و زیبایی می شود. هنرهای دستی این ناحیه بخش زیادی از فرهنگ آن را تشکیل می دهد.

یکی از پر طرفدار ترین کالاها و سوغاتی های بالی پارچه های باتیک است این نوع پارچه، مدل خاصی از چاپ روی ابریشم را شامل می شود که قرن هاست در بالی و جزایر اطراف آن در جریان است این نوع از پارچه ها در مراسم های مهم بسیار پررنگ بوده و هستند و همچنان در تمام جزیره بالی امکان خرید آنها وجود دارد.

صنایع دستی و سوغاتی بالی

ساخت جواهرات نقره در بالی بسیار رواج دارد. زیورآلات نقره در چند روستا به صورت دست ساز ساخته می شود و همراه با سنگ های قیمتی و زینتی و مرجان ها تزیین می شوند که آن را به یکی از سوغاتی های محبوب جزایر تبدیل کرده است.

محصولات مراقبت از پوست و زیبایی نیز در این نواحی به صورت ارگانیک تولید می شود و بسیاری از برندهای محلی محصولات متنوعی از صابون ها، اسکراب ها و روغن های معطر ارائه می دهند... .

سوغاتی دیگری که می توانید از بالی با خود به همراه بیاورید دوپا است. دوپا یک نوع چوب محلی است که هنگام سوختن بوی خوشی داشته و یکی از ارکان اصلی مراسم های مذهبی افراد محلی به شمار می آید. یکی از بهترین سوغاتی های این شهر پر جاذبه دوپا است که هم به راحتی حمل می شود و هم قیمت بسیار مناسبی دارد و برای خرید آن مجبور نیستید خود را به زحمت بیاندازید زیرا در هر قسمتی از شهر که اراده کنید در بازارهای محلی و مغازه ها آن را خواهید یافت.

صنایع سنتی بالی

صنایع دستی یکی از متنوع ترین مواردی است که در فرهنگ جزیره بالی می یابید؛ از آنجا که زندگی افراد در بالی با طبیعت عجین شده است. صنایع هنری آنها نیز مواردی برگرفته از طبیعت را ارائه می دهد: برای مثال لوازمی که با حصیرهای محلی بافته شده اند و یا چوب هایی که به اشکال مختلف کنده کاری شده اند و به صورت لوازم دکوری یا صورتک ارائه می شوند. همه ی این ها محصولاتی با رنگ بندی های مختلف و متنوع هستند که چشم هر بیننده ای را زینت می بخشند.

صورتک های چوبی بالی

 

امتیاز 4.97از 5 (137 رای)

نظرات کاربران

علیرضا هادی زاده
در تاریخ: 23:39:43 1399/10/2

واای چه جای قشنگی هست بالی اندونزی از عکس های طبیعت شگفت انگیز و آثار باستانی زیبا و صنایع دستی زیبای اندونزی بدون شک نمی‌توان گذشت. همچنین از سایت سفر بانک ممنون که جامع و کامل درباره سفر به بالی به ما مشورت دادند.

Shima
در تاریخ: 15:51:41 1399/9/20

کشور اندونزی به واسطه جنگل ها و سواحل شگفت انگیزش سالیانه حدود 3 میلیون گردشگر را از سراسر دنیا به خود می بیند. این جزیره به دلیل دارا بودن مناظری کم نظیر یکی از محبوب ترین جزایر دنیا است و در این میان جزیره بالی توریستی ترین مکان گردشگری اندونزی به شمار می رود.با تورهای خوب سفر بانک به این جزیره زیبا سفر کنین و لذت ببرین

Afzali
در تاریخ: 11:51:51 1399/9/17

سلام حضور شما همراهان عزیز وگرامی ، بالی یک جزیره در اندونزی قرار دارد این جزیره به جزیره خدایان معروف است. بالی یکی از بزرگترین جزایر جهان است .این جزیره محبوبیت خاصی در بین توریستها دنیا دارد.این جزیره در محل تلاقی اقیانوس هند و آرام قرار گرفته است.واحد پول این جزیره روپیه استاختلاف ساعت بالی با تهران 4/5ساعت است .آب و هوای این جزیره کرم ومرطوب است.

ثمین
در تاریخ: 19:45:22 1399/9/15

سلام به دوستان سفر بانکی عزیز دلتون خوش باشه اینشالا بالی یکی از شهرر های بسیار توریستی پر توریست ترین شهر های کشور اندونزی هستش این شهر با اینکه مکان های کمی واسه بازیدید داره ولی سالانه میلیون ها توریست به خود جذب میکند هتل های این منطقه بسیار با امکانات و خوب هستند رفتن به این شهر را حتمن پیشنهاد میکنم

حنیف
در تاریخ: 21:48:12 1399/8/24

سلام به همه سفر بانکی ها واقعا چه مطالب جذابی میذارید من اصلا اسم بالی رو هم نشنیده بودم راستش از اول جغرافیام ضعیف بود😁 اینطور که من فهمیدم بالی در جنوب شرقی اندونزی هستش و جاهای دیدنی بسیار زیبایی داره تفریحات آبی خوبی در این جزیره وجود داره مثل اسکی و قواصی و مواردی از این قبیل

امین محمد یارعلی
در تاریخ: 12:17:46 1399/8/24

با سلام و خسته نباشید. جزیره بالی جزیره بسیار زیبا و مناسب سفر اگر تفریحات آبی و زیر آبی را دوست دارید حتما به این جزیره سفر کنید.جت اسکی و پارک آبی و شیرجه و سارفینگ فقط بخشی از تفریحات این جزیره است . بالی جزیره ای بسیار زیبا با طبیعت بکری است که به بهشت شرقی هم مشهور است .در آن ۳۰۰ گونه پرنده از جمله مارمولک سنجاب خفاش و غیره وجود دارد. اگر به بالی سفر کردید از دیدن جنگل اوبود غافل نشوید جنگلی که در آن نوعی میمون های بازیگوش زندگی می کنند.

مهتاب s
در تاریخ: 12:38:29 1399/8/20

بالی در چنوب شرقی قاره آسیا واز جزایر کشور اندونزی است بالی دارای معبد های باستانی وامکانات تفریحی مدرن وپیشرفته ای است که باعث جذب گردشگر و تورسیت فراوانی شده اتشفشانهای زیبا دریاچه ها تفریحات آبی اسکی روی آب و غواصی وهمچنین پارکهای آبیش ونوع تنوع غذاهاشون وآداب ورسوم ودینشون خیلی برام جالب بود .

Fati
در تاریخ: 12:37:57 1399/8/16

مطالب خیلی خیلی جذاب و شیرین بود از فرهنگ و آیین مردمان بالی و اندونزی گرفته تا غذا و جاهای دیدنی همه در نوع خودش منحصر به فرد بود برا من خواندن این مطالب خیلی جدید بود و نسبت به مطالبی که تا حالا خواندم متفاوت بود ولی جذابترین بخش مطالب برام دین و مذهب نردم این کشور و شهر بالی بود رسم و رسوم خاصی دارن برا من خیلی جالب بود

ناهید صفرلو
در تاریخ: 19:43:54 1399/8/14

باسلام با مطالعه ای که داشتم جزیره بالی در جنوب شرقی آسیاودر کشور انرونزی است که مکانهای گردشگری وتوریستی بسیاری داره از اینرو همه ساله امکانات تفریحی وگردشگری زیادی به این جزیره افزوده میشه تفریحات آبی اسکی روی آب جت اسکی قواصی وبازدید از معبد های باستانی از موارد موردعلاقه گردشگرانه قطعا سفر به بالی میتونه خاطرات خوشی رو برامون به همراه داشته باشه

رخساره بیدار
در تاریخ: 18:30:12 1399/8/10

خوب خوب برین کنار اینجا جزیره مورد علاقه من برای تفریحات آبی و زیر آبیه.این جزیره سرسیز و جنگلی زیبا که تو اندونزی قرار گرفته علاقمندان زیادی رو سالانه به سمت خودس کشونده وتسه خاطر همیت موضوع اکثر ساکنین این جزیره شگفت انگیز اومدن زبون انگلیسیشون رو حسابی تقویت کردن تا بتونن پاسخگوی توریستا باشن. بازدید از جنگل ها ،معابد و مراسم و رقص هتی سنتی هم جز جاذبه های این جزیره بینظیره.کاش بتونم برم یه روزی.

ریحان
در تاریخ: 19:44:46 1399/8/7

باسلام به تمام شما دوستان عزیز سفر بانکی من تابه حال نام بالی را نشنیده بودم ولی در سایت سفر بانک با بالی آشنا شدم بالی در آسیا قرارداردچقدر این جزیره زیبا و قشنگ است واقعا که از سایت سفر بانک تشکر میکنم که با قرار دادن این سایت تمام اطلاعات جهان را در اختیار ما میگذارد امیدوارم روزی برسد که منم به این جزیره سفر کنم

نسرین سدیدی
در تاریخ: 00:34:55 1399/8/3

سلام. به شدت از خوندن این مطلب شگفت زده شدم و بسیار برام هیجان انگیز بود مخصوصا قسمت مربوط به تفریحات اب و زیرابی که از تنوع بالایی برخوردار بودند. از بین سوغاتی های این جزیره ی فوق العاده زیبا دوپا برام خیلی جالب بود. چقدر خوشحالم که این مطلب رو خوندم و با این جزیره ی بی نظیر آشنا شدم.

اعظم الفت نیا
در تاریخ: 11:29:53 1399/8/2

بالی جزیره ای واقع در کشور اندونزی که از مراکز گردشگری مهم جهان به شمار میرود. بالی جزیره خدایان جزیره ی کوچکی از بزرگترین مجمع الجزایر و بزرگترین کشور مسلمان جهان یعنی کشور اندونزی است. این جزیره محل تلاقی اقیانوس آرام و هند است. این جزیره از لحاظ آتشفشانی فعال بوده و خاک آن برای کشاورزی بسیار حاصل خیز است. بزرگترین شهر و مرکز اداری این جزیره شهر دنپازار است. بالی گنجینه های بسیاری دارد از جمله طبیعت زیبا، پوشش گیاهی متنوع، دنیای منحصر به فرد زیر آب، شالیزار های پلکانی برنج، رودها و آبشارها. در این جزیره فستیوالهای گوناگونی برگزار میشود که گردشگران میتوانند در آن حضور یابند.

نرگس جاوید
در تاریخ: 18:11:37 1399/7/30

سلام. جزیره بالی معلوم است که از آب و هوای بسیار متفاوتی برخوردار است و مانند بسیاری از جزایر دیگر اندونزی، ویژگی مخصوص به خود را دارد. خوش آب وهوا، و امکاناتی که دارد .... این ویژگی ها نام این جزیره را در فهرست برترین مقاصد گردشگری جهان قرار داده است

پری منتظری
در تاریخ: 16:14:35 1399/7/30

سلام عرض میکنم خدمت همگی با آرزوی حال خوب براتون♥️ جالب اینه بدانید که بالی پیوند دهنده اقیانوس آرام و اقیانوس هند به یکدیگر است و همین تلفیق دو اقیانوس باعث شده تا جزیره بالی آب و هوای منحصر به فرد و خاص خودش را داشته باشه ، سفر به بالی قطعا یکی از بهترین خاطرات خوش زندگی شما را رقم خواهد زد.

سامان صدری
در تاریخ: 17:03:17 1399/7/28

وقتی قسمت اول مقالرو خوندم دوست داشتم که سفر به اینجارو هم تجربه کنم موج سواریو اسکی رو آبو این چیزا قیمتاشم که دیدم بسیار مناسب بود در مورد دین هم که بهش اشاره شد خیلی جالب بود برام که چه آیین ها و رسومات مختلفی دارند و خدایانی که میپرستند از اون قسمت خوشم اومد که دینن بودا هدفی والا تر از دنیا و آخرت دارن و دنبال حقیقت رندگی هستن تو قسمت صنایع دستی هم از چوب خوشم اومد که موقع سوختن بوی خوب میده فکر کنم یه چیزی مثل عود میمونه یکم بهتر ما هم میتونیم با یکم توجه و رسیدگی به جاهای توریستیمون سالانه گردشگران زیادی بیان و این رو صنعت توریسم و اقتصاد کشور بسیار موثر هست.

امین احمدی
در تاریخ: 15:20:51 1399/7/28

ممنون از سفر بانک بابت این مقاله فوق العاده که با عکس های کم نظیر مارو واسه دیدن جزایر بالی هیجان زده تر کرد . با این توصیف شما از جزایر بالی و عکس هایی که از اونجا گذ اشتین میشه حس کرد که بازدید از اینجا و طبیعت جزایر بالی چه حس آرامش بی نظیری رو به آدم تزریق میکنه و میتونه یکی از گزینه های خوب برای تعطیلات باشه اقامت در هتل های بالی و تنفس توی این هوا روح آدمو جلا میده کاش آفر های بیشتری برای بالی در نظر بگیرید و بگید توی چه فصلی از سال لذت بخش تره ممنون

فاطمه زنده بودی
در تاریخ: 01:58:21 1399/7/24

چقدر از خوندن این مقاله و دیدن عکس ها لذت بردم و اگه روزی امکانش برام فراهم بشه حتما با تور بالی به این جزیره زیبا سفر میکنم...کاش مسیولان ما هم مثله کشور اندونزی کمی به صنعت توریسم و گردشگردی بها میدادن و از این همه نعمت خدادادی استفاده میکردن و با کمی رسیدگی و سرمایه گذاری بهترین مناطق تفریحی رو میتونیم تو کشورمون داشته باشیم

Fati
در تاریخ: 22:48:50 1399/7/21

واقعا بالی رو تا حالا نشنیده بودم چه جاهای قشنگی تو دنیا وجود داره و ما ازش بی خبریم خدا روشکر که شما باعث شدین اطلاعات ما به روز بشه از این جاهای قشنگ و دیدنی اطلاعاتی کسب کنیم ساحل این شهر خیلی قشنگه امکانات مناسبی براش در نظر گرفتن که حتما گردشگرا لذت سفر رو بیشتر حس می کنن

مهدی
در تاریخ: 18:08:53 1399/7/19

سلام به همه دوستان امیدوارم حال دلتون خوب باشه از نظر من بالی قشنگترین جزیره دنیاس زیرا دارای متنوع ترین صنایع دستی دنیا هستش این جزیره از زمان خدایان باستان بوده است شما در این جزیره به تفریحات گوناگون و متنوعی میتوانید بپردازید در این جزیره موج سواری غواصی پارک آبی دیدن مراسمات بومی و خیلی کار های دیگر میتوان انجام داد این جزیره انقد خوبه که هرچی بگم کم گفتم سر بزنین به حرف من میرسین نیاز به تعریف نیست

علیرضا
در تاریخ: 12:42:01 1399/7/19

سلام ممنون از سفر بانک برای این مقاله زیبا و جذاب من تا حالا اسم اینجا رو نشنیده بودم و اولین باره که از طریق سفر بانک با اینجا آشنا شدم با دیدن عکس های اینجا واقعا لذت بردم بسیار زیباست و طبیعت بکر و اعتقادات جالب دارند و دوست دارم از اینجا دیدن کنم

سهیلا امین الرعایا
در تاریخ: 10:57:53 1399/7/19

سلام. ممنون از معرفی بالی. اول مقاله اشاره شده بود که این منطقه سرسبز و جنگلی و داشتن سواحل. وای من که واقعا عاشق جنگل و سواحل دریای. فکر کنم یکی از آن کسایی باشم که اگر به چنین مکان هایی سفر کنم دل کندن ازش برام خیلی سخت باشه. چون من عاشق درخت و آبم. آرامش آب را با هیچ چیز عوض نمی کنم. چه قدر تفریحات متنوعی داره که هر کدام جذابیت خاص خود را دارند. امیدوارم بتونم سفری به این منطقه زیبا داشته باشم و خودم رو توی هیجانات خفه کنم. از رسم و رسومات بودایی ها هم دوست دارم از نزدیک ببینم.

امیرحسین
در تاریخ: 03:24:45 1399/7/15

سلام من تاحالا اسم اینجارو نشنیده بودم و بادیدن عکسای اینجا واقعا عاشق اینجاشدم واقعا بهشت شرق هست دست کمی ازبهشت نداره همه چی تموم هست ازاب وهوا بگیر و تادریا فقط منتظرم کرونا تموم بشه هر جورشده به اینجاسفر میکنم دوستانی که به اینجا رفتن حتما راهنمایی های لازم روانجام بدن واگه میشه یک پست کاملتری ازاینجا بزارید ممنونم

حمیده پورشیخ
در تاریخ: 14:24:28 1399/7/13

سلام خیلی ممنون بابت مقاله زیبا و جذابتون از جزیره بالی واقعا جای زیبا و شگفت انگیزی هستش من که خیلی دوست دارم به این جزیره سفر کنم و اول از همه از امکانات گردشی زیر آب مثل غواصی و ..استفاده کنم و بعد برم جنگل و بازیگوشی میمونهارو ببینم و بعد هم از معابد این جزیره و اگر امکانش باشه مراسم های خاص مربوط به آیین و مذهبشون را ببینم و بعد هم برم جای مورد علاقه خانمها یعنی بازار و زیورآلات و اون پارچه های خاص منطقه به نام باتیک و خیلی چیزای دیگه مثل صنایع دستی خرید کنم و به قول معروف انرژی بیشتری بگیرم و کلی سوغاتی خوشگل بیارم .

alireza
در تاریخ: 23:13:00 1399/7/12

سلام خیلی ممنون از توضیحات کامل و عکس هایواقعا زیباتون ، این جزیره کوچک ولی بسیار رویایی ک در اندونزی قرار داره تقریبا ب تازگی مورد توجه گردشگران قرار گرفته. جنگل میمون ها و مزارع پلکلانی برنج در این جزینه واقعا زیبا هستن ، همانطوری ک در مقاله هم اشاره شده 3 مورد میتونه خیلی برای گردشگرانی ک قصد سفر ب بالی را دارند جالب باشه: دین و مذهب -جنگل ها و حیات وحش-صنایع دستی.اگر شما هم قصد سفر دارید بهتون پیشنهاد میکنم حتما یکی از گزینه هاتون این جزیره دوست داشتنی باشه.

زهرا سامانلو
در تاریخ: 20:56:35 1399/7/12

ممنون از مقاله جذابتون و متن شیوای شما لذت بردم ، امیدوارم یک روز به بهشت شرقی جزیره بالی برم و از معبدهای پر رمز و راز و رقص های محلی و مراسم مذهبی دیدن کنم و همچنین از محصولات پوستی و صنایع دستیشون تهیه کنم. تفریحات آبی پر هیجانی دارن و جزیره ای سرشار از رنگ و لعاب هست. حتما اگه پاراسل داشته باشن سوار میشم و جزیره رو از بالا تماشا میکنم به امید دیدن جزیره زیبای بالی.

زهراقاسمی
در تاریخ: 13:57:42 1399/7/11

واقعا مقاله جامع و کاملی بود این جزیره یکی از محبوب ترین جزیره های دنیاست چون از زیبایی خاصی برخوردار است با دیدن عکس فیروزه ای رنگ آب این جزیره واقعا روحم تازه شد بیشتر گردشگران از تفریحات آبی و زیر آبی این جزیره زیبا استفاده میکنند واقعا غواصی زیر آب در این جزیره شگفت انگیزه و همچنین موج سواری،اسکی روی آب و قایق سواری و...خیلی دوست دارم روزی این جزیره زیبا را از نزدیک ببینم.

فاطمه مقدم
در تاریخ: 14:25:42 1399/7/5

سلام و ممنون بابت مقاله بسیتر کامل و جامع شما و قلم زیباتون من تابحال اسم این جزیره رو نشنیده بودم تا اینکه امروز این مقاله دو مطالعه کردم و بسیار اطلاعاتم کامل شد و لذت بردم و خیلی به این جزیره علاقه مند شدم چون بسیار طبیعت زیبا و اقلیم خوبی دارد و روح انسان ازین همه زیبایی سیر نمیشود و من حتی از دیدن عکس ها هم بسیار لذت بردم ...خیلی تشکر میکنم از نویسنده چون من شرایط سفر رو ندارم اما با دیدن این عکس ها این حزیره رو شناختم و از ان لذت زیادی بردم و دراینده اگر شرایط سفر داشته باشم حتما سفری خواهم کرد به این جزیره زیبا

اعظم الفت نیا
در تاریخ: 01:14:32 1399/7/4

سلام ممنون از مقاله زیبا و کاملتون و در اختیار گذاشتن این همه اطلاعات. من تا حالا اسم جزیره بالی را نشنیده بودم ولی واقعا جزیره زیبایی هست و آدم دلش میخواهد ساعتها در ساحل آن بنشیند و از زیبایی ها لذت ببرد. از میان جاذبه های گردشگری فراوان این جزیره گشت زیر دریایی آن بسیار هیجان انگیز است و رفتن به جنگل اوبود و دیدن میمون های بازیگوش خالی از لطف نیست.

اعظم الفت نیا
در تاریخ: 14:29:07 1399/7/2

سلام ممنون از مقاله خوب و توضیحات کاملتون. من تا حالا اسم جزایر بالی را نشنیده بودم اما جای قشنگی به نظر میاد و ساحل فوق العاده ای داره آدم دلش میخواد ساعتها در ساحل بشینه و از مناظر لذت ببره. تفریحات مخصوص زیر آب واقعا هیجان انگیزه و دیدن جنگل میمون اوبود با میمونهای بازیگوش هم خالی از لطف نیست.

نرگس جاوید
در تاریخ: 00:12:04 1399/7/2

سلام .من اولین بار است که اسم جزیره بالی میشنوم مرسی از سفربانک از اطلاعاتی که ارائه میدن که ما راحت بتوانیم با جاهای دیدنی و گردشگری آشنا بشویم جزیره بالی سواحل و مناظر طبیعی خیلی قشنگی دارد درختانی که به طور مداوام درمیان شکوفه ها و زیر سلطه جنگل های بارانی قرار دارد تا چنین جای قشنگی پدید می آید.

تبسم
در تاریخ: 22:21:05 1399/6/30

چه طبیعت زیبا و حیرت انگیزی داره واقعا یه جزیره بکر و تماشاییه اینجا که به نظر من جدا از جاذبه های گردشگری متنوعی که داره فقط نگاه کردن به دریا و قدم زدن تو ساحل این جزیره خودش به تنهایی می‌تونه کلی تو جذب گردشگر اثر بزاره هیچوقت نمی‌دونستم بالی اینقدر زیباست و طبیعت رویایی داره خیلی ازش خوشم اومد

سهیلا امین الرعایا
در تاریخ: 13:13:17 1399/6/30

سلام. ممنون از مقاله خوبتوندر مورد جزایر بالی. وای چه جای زیبا و قشنگیه. چشم هر بیننده ای رو به خود خیره می کنه. من عاشق تفریحات شدم. گشت زیر دریایی که واقعا یکی از علاقه مندی های منه و دوست دارم حتما یک بار آن را تجربه کنم. ظاهرا معبد های زیادی هم در این منطقه است. واقعا دلم میخواد درون یک معبد را از نزدیک ببینم که در داخل آن چه می گذرد. با توجه به متن مقاله ظاهرا مراقبه در آن انجام میشه که خیلی دوست دارم از نزدیک یک فردی که مراقبه انجام میده رو ببینم. به نظر سوغاتی های جالبی داره که فکر کنم هر بیننده را جذب کنه. خلاصه که ارزش یکبار سفر را داره و دیدن آن خالی از لطف نیست

هاجر کشاورز
در تاریخ: 16:14:46 1399/6/28

سلام بالی جزیزه خدایان ازبزرگ ترین مجمع الجزایر جهان حساب میشه و بزرگ ترین کشور مسلمان درکل جهان اندونزی هست.بیش ازسه میلیون نفر جمعیت داره.اب هوای بسیار متفاوتی داره.ک از معروف ترین نقاطش میتونیم کوتا و رابود هستش.و قطعا ویژگی های منحصر به فرد خودش رو داره .در جنوب خط استوا قرار میگیره.بزرگترین شهر این جزیره دنپازار هست ک حدود چهارصد هزارنفر جمعیت داره و فستیوال های زیادی هم برگزارمیشه و ازاماکن گردشگری جهان و اسیا هستش

آرمیتا هوشمند کیا
در تاریخ: 11:41:26 1399/6/26

بالی، فکر میکنم یکی از بهترین سفرهایی که میتونیم در طول عمرمون داشته باشیم سفر به بالی هستش. تا به حال به بالی نرفتم ولی از دوستان و اقوام که به بالی سفر کردند بسیار تعریف های خوبی شنیدم. به شخصه عاشق سفر کردن به جاهایی هستم که در کنار دریا و رودخانه و آبشار باشه برای همین هست که بالی به نظرم جای خوی هستش. از عکس هایی که در بالا میبینم طبیعت بی نظیری داره. و یه چیز دیگه که جلب توجهم کرد سوغاتی هاشون همون محصولات سنتیشون بود که همه خیلی خوشگل بودند. و همچنین یاد گرفتن زبان انگلیسی اونم به عنوان سومین زبان به خاطر گردشگران بسیار پسندیده هستش.

لیلا یعقوبی
در تاریخ: 00:35:12 1399/6/26

با سلام و عرض ادب خدمت دوستان سفربانکی. نکته قابل توجه در این مقاله یادگیری مردم بالی به زبان انگلیسی بود این نشون میده هر ساله تعداد گردشگران آنقدر زیاد هست که مردم تا حدی انگلیسی یاد گرفتند.به یاد ایران افتاده ام که وقتی گردشگران خارجی می‌آمد هر کسی به نحوی دست و پاشکسته باهاشون ارتباط برقرار میکنند.

فاطمه شیخ
در تاریخ: 22:21:07 1399/6/25

بالی جزیره‌ای است واقع در کشور اندونزی از مراکز گردشگری مهم به شمار می رود بالی از لحاظ آتشفشانی فعال بوده و خاک آن برای کشاورزی بسیار حاصلخیز است اما معروف ترین آتشفشان بالی کوه گودان آگانگ بوده کی ما در کوه ها نیز نامیده می شود جزیره اندونزیایی بالی دارای گنجینه های بسیاری است شامل طبیعت زیبا پوشش گیاهی متنوع و دنیایی منحصر به فرد زیر آب شالیزارهای پلکانی برنج رودها و آبشارها این جزیره پر از جاذبه های طبیعی و گردشگری است یکی از مهم ترین معابد افسانه ای بالی معبد تانا لوت است. مراکز خرید این جزیره عبارتند از کوتا بیچ کوتا اسکویر جیمباران سانور بیچ و غیره است

راحله شنبدی
در تاریخ: 12:56:27 1399/6/24

سلام چه ساحل زیبایی تلفیق رنگ ها رو میشد تو عکس ساحل بالی دید درختان زیبا در کنار ساحل واقعا بی نظیره معبد هاشونم جالب بود خوبی این جاها اینه که فهمیدن چطور از طبیعتشون به نفع خودشون و جذب گردشگر استفاده کنن و قدر میدونن برعکس کشور ما متاسفانه که آثار تاریخی رو هم به حال خودش رها کردن

سهیل
در تاریخ: 23:56:50 1399/6/23

سلام. یکی از نکات خیلی خوب و مثبت جزیره ی بالی در کشور اندونزی در این مقاله که نظر من رو جلب کرد این بود که مردم این کشور زبان انگلیسی را تا حدودی یاد گرفتند و میتونن ارتباط خوبی با گردشگران برقرار کنند.فقط کاش در مورد تفریح ای تی وی رایدز کمی بیشتر برامون توضیح نوشته میشد چون برای من جدید بود. اما در کل با وجود این همه زیبایی و تفریحاتی که در هرجایی وجود نداره طبیعی هست که تعداد زیادی هم گردشگر هرساله به این منطقه سفر کنند.

روشنك نظري
در تاریخ: 12:52:57 1399/6/19

مالزي كشوري هست كه از جزاير مختلف تشكيل شده يكي از اين جزاير بالي هست كه بسيار زيبا و رويايي ميباشد جزيره بالي هم دريا هم جنكل دارد و خيلي از افراد براي غواصي به بالي ميروند بالي از نظر جنكل و حيوانات نظير ميمون خيلي زيبايي خاصي دارد و همچنين صنايع دستي دارد به صورت تابلو و نقابهاي صورت كه بيشتر مردم ميروند براي سوغات استفاده ميكننيد بالي يك جزيره رويايي ميباشد و خيلي افراد براي ماه عسل انتخاب ميكنند

شیرین مرادی
در تاریخ: 20:30:41 1399/6/18

سلام بارها در مورد این جزیره زیبا شنیده بودم ممنون بابت اطلاعات و عکس هایی که قرار دادید تا با جزیره اس به این زیبایی بیشتر اشنا بشیم من واقعا عاشق این جزیره شدم و خیلی کنجکاورم به این جزیره سفرکنم و از نزدیک با زیباییهاش و دین و ایین جالبش آشنا بشم واقعا هیجان انگیز و زیباست.

معصومه جعفری
در تاریخ: 16:11:05 1399/6/18

وای خدای من این بهشت شرقی چقدر قشنگه هیچ وقت فکرش رو نمیکردم اندونزی یه کشور اسیایی معمولی یه همچین جایی داشته باشه چقدر تقریحات دلچسب چه اب و هوای خوبی جون میده ادم بره و ماهها اونجا تفریح کنه و خوش,بگذرونه صنایع دستیش مثه هنده تقریبا .آثار باستانیش یکم عجیبه ولی قشنگه خوش بحال کسایی که میرن

منامهدیخانی
در تاریخ: 11:21:27 1399/6/18

سلام خیلی خوبه که شما تاحتی اکثر قیمت‌ها رو برای مخاطبین داخل صفحه میگذارید که حداقل بفهمیم تا چقدر میتونیم هزینه کنیم من واقعا ازاینکه با این سایت آشناشدم خوشحالم واقعا مطالب مفید و کامل هست خسته نباشید میگم به دست اندرکارانتون

تبسم
در تاریخ: 21:31:12 1399/6/15

خیلی عالی بود من که فکر نمیکردن بالی همچین جایی باشه خیلی وقشنگه حتما واسه یه گردشگر یه مقصد فوق العاده میتونه باشه هم دیدن جاذبه های گردشگری متنوع و هم تماشای مراسم آیینی خیلی جذابه همه جوره میتونه یه سفر خوب رو واسه هر کسی رقم بزنه

زهرا جعفری
در تاریخ: 01:05:46 1399/6/12

سلام و ممنون بابت متن ارزشمند و خوبتان. خیلی تصاویر زیبا و متن جالبی بود. تا حالا این مطالب را درمورد بالی نشنیده بودم. خیلی تصاویر هیجان انگیزی بود. من بازی های آبی و شنا و غواصی را دوست دارم. حتما یک روز به این مکان سفر خواهم کرد. و تمام این دیدنی ها را از نزدیک خواهم دید. خیلی زیبا بودن.

هستی بهرامی
در تاریخ: 15:51:51 1399/6/2

وای واقعا جای قشنگیه مخصوصا دریاهاش و جزیره خدایان باستان اصلا از بازدید این مکان ها خسته نمیشم خیلی سر سبزه و به نظر میرسه که بخاطر وجود این اب ها اب و هوای معتدل و مرطوبی داشته باشه که باعث این همه سر سبزی شده

Ava
در تاریخ: 20:15:26 1399/5/23

خواندن این مقاله ها در مورد هر جایی از این کره ی خاکی که باشه خیلی جالب و خواندنیه هم اطلاعات خوبی میشه در مورد اون شهر بدست آورد هم اینکه میل بیشتری به سفر پیدا می‌کنی مثلا همین شهر بالی که شاید واسه خیلی ها ناشناخته باشه واقعا درست و کامل معرفی شده

زهرا جعفری
در تاریخ: 23:11:39 1399/5/17

من در مورد بالی اصلا تا حالا نشنیده بودم. خیلی جذاب بود. نکته دوست داشتنی اش درمورد غواصی بود. وای کاش میتونستم به اونجا بروم و غواصی کنم. یعنی میشه یک روز چنین موقعیتی پیش بیاد؟ اگر روزی به این مکان بروم حتما از تمام این منظره های زیبا فیلمبرداری می کنم تا به یادگار داشته باشم.

leyla ghasemy
در تاریخ: 18:55:10 1399/5/11

 سلام .ممنون از مقاله مفید و کاربردی تون‌ . طوریکه شنیدم بالی یه جزیره خیلی قشنگه از ایران پرواز مستقیم نداره باید با پرواز خارجی رفت قطر یا امارات و از اونجا رفت.البته الان نمیدونم شرایط سفر چطوری هست. فکر کنم چون بالی هم یه مکان گردشگری هست مثل خیلی از سواحل و جزایر دیگه پرامکانات باشه.البته جدا از مکان های تفریحی اش که امکانات خودشون رو دارن.  طبیعت خیلی زیبایی داره.در کل بنظرم هر جایی که ساحل و جزیره و تفریح آبی داشته باشن عالین. ساحل بسیار ارومه و زیبا . مخصوصا غواصی زیر آب😍.هر کسی رو وسوسه میکنه که یک بار هم شده بره والی.تجربه هیجان انگیزیه.  

سمیرا صفایی فرد
در تاریخ: 09:10:36 1399/5/8

سلام . از اونجایی که خودم به آب و دریا علاقه دارم خیلی دوست دارم به بالی سفر کنم و گشت زنی زیر دریا و تجربه کنم با این که تو کشور ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌خودمون هم شرایط این تفریح فراهمه اما موفق به انجامش نشدم تصاویری که از دریا گذاشتید خیلی شگفت انگیز هست.ممنون که این مقاله رو منتشر کردید

سمیه صفایی
در تاریخ: 16:47:33 1399/5/6

سلام مطالب جذاب بود چیزی که خیلی باعث تعجب شد اینه که اندونزی 17000 تا جزیره داره این رقم واقعا شوکه ام کرد. تصاویر حس هیجان رو به ادم القا میکنه مخصوصا تصاویر مربوط به موج سواری که واقعا من به این تفریح علاقه زیادی دارم برای تابستون جای خوبیه برای سفر.ممنون که با انتشار این مقاله حس خوبی بهمون انتقال دادید.

نسرین سدیدی
در تاریخ: 18:53:59 1399/4/18

در مورد جزیره ی بالی تا حالا اطلاعات نداشتم. بنابراین ممنون از مقاله ی خوبتون. تفریحات زیرآبی برام هیجان انگیز بود چون هنوز تجربه ای در این مورد نداشتم. خیلی برام جالب بودن که خیلی از افراد به دلیل مراقبه ها به این جزیره سفر می کنند کنجکاو شدم بدونم چجوریه. غواصی کردن در یزر آب و دیدن مرجان ها و زیبایی های زیر اب به خوبی توصیف شده بود که هر خواننده ای رو جذب میکند. عکس های مربوط به کالاهای سنتی رو خیلی دوست داشتم.

افسانه مهدویان
در تاریخ: 17:35:08 1399/4/16

بالی را میتوان شهر خدایان نام برد چونکه معابد بسیاری درآنجا نهفته است و اکثریت مردم بودایی هستند و در معابد خدایان را عبادت میکنند شهر بالی سر سبزی بسیاری دارد طبیعت بالی واقعا بسیار زیباست جنگل های سر پوشیده در نقطه به نقطه بالی که سبب جذب گردشگران توریست های بسیاری شده چیزی که در بالی نظر من را جلب کرد مردم بالی از این همه جنگل و طبعیت استفاده کافی را میکنند و از طریق آنها به صنایع دستی و سنتی میپردازنند حصیر بافی چوب هایی که اشکال مختلف در آنها کنده کاری شده لوازم دکوری و...از جمله این هنرهای زیباست.

فاطمه احمدی
در تاریخ: 17:12:00 1399/4/12

جزیره بالی درکشوراندونزی است .این جزیره بیشترگردشگرهای خارجی ازتمام مناطق بخودش جذب کرده بخاطر مکانهای آبی واسکی روی آب وتفریحات بسیارآبی توجه توریستها به این جزیره بالی بیشتراست‌نسبت به جزیرهای دیگ اندونزی .ودوس داشتنی ترین قسمت هر متنی بخش آدرس مراکز خرید وگرفتن سوغاتی این جزیره بالی دربخش لوازم آرایشی های که تولید میکنن کاملا بصورت ارگانیک میباشدکه ضرری برای مصرف کننده ها نداشته باشه این خودش اصلی ترین بخش این متن بنطر من ...

افسانه مهدویان
در تاریخ: 00:16:16 1399/4/11

بالی علاوه بر اینکه توریستی ترین جزیره دنیا محسوب میشود بنظرم سواحل آبی و تفریحات آبی بسیار زیاد این جزیره همه را به خود جذب میکند غواصی زیر آب بالی و طبیعت بینظر زیر آب بالی بسیار جالب بود بالی جزیره ای که صنایع سنتی و دستی درآن رواج دارد وبه عنوان سوغاتی زیبا میتوان از بالی یاد کرد و از همه مهمتر بالی نظر هر خانمی را برای سفر به خودش جلب میکند چونکه دارای جواهرات ونقره های دست ساز بسیاری است و محصولات پوستی ارگانیک که در اینجا تولید میشود و میتوان از آنها استفاده کرد.

فاطمه احمدی
در تاریخ: 17:06:37 1399/4/10

اندونزی هم جاهای قشنگ وخاصی داشته فک نمیکردم جزیرهای به این رویایی داشته باش بخصوص اینکه میش درجزیرهاش باامکانت خیلی خوبش میتوان تجربهای خیلی هیجانی روبردازجمله اسکی روی آب ویعنی حتی میش رفت زیرآب بااستفاده اززیردریایی جزیره موجودات عجیب وغریب آفرینش دیدکه حتی اسم اون جانوران روهم نمیدونیم واای من که خیلی مشتاق یکروزی حتما به اندونزی سفرکنم وسوغاتی های قشنگ ومفیدی هم دارن که میتوان به عنوان یادگاری آورد...

raha
در تاریخ: 12:34:16 1399/4/8

سلام ممنون بابت مطالب خوبتون به نظرم خرید کردن از صنایع دستی و سوغاتی های بالی خیلی باید لذت بخش و جذاب باشه با این همه تنوعی که در بالی وجود داره همچنین پارک آبیش و موج سواریش که میتونه هیجان زیادی رو به همراه داشته باشه در کل بالی میتونه به هر گردشگر و بازدید کننده ای سفر خوبی رو ارائه بده

هژیر رحیمی
در تاریخ: 22:54:38 1399/4/7

بالی شهری زیبا و جذاب که خیلی مناسب برای سفر کردن است و لحظات خوب و به یاد ماندنی را دارند . شهری تاریخی با موزه های زیبا و آثاری ارزشمند از جاذبه های این شهر می توان به ساحل سانور ، پارک پرنده گان، جزایر گیلی،غار فیل گوا گاجاساحل لوینا باغ گیاه شناسی اشاره کرد. معماری خانه های این بسیار جذاب و خوش سلیقه هستند. البته من از این جزیره بالی تعریف های زیادی را شندیم و مشتاق سفر به آنجا هستم . ممنون از سایت خوبتون

Farahzadi
در تاریخ: 16:04:07 1399/4/7

لومبوک جزیره ایی در شرق بالی است ک نسبت ب همسایگان خود کمتر شناخته شده است بالی جزیره است در اندونزی ک از مراکز مهم گردشگری جهان ب شمار می اید بالی جزیره خدایا جزیره کوچکی جزیره کوچکی از بزرگترین مجامع و بزرگترین کشور مسلمان اندونزی است این جزیره دو اقیانوس ارام و هند را بهم پیوند داده است اب و هوای بالی استوایی بوده

مریم
در تاریخ: 14:44:03 1399/4/4

تفریحات آبیش خیلی جذاب به نظر میاد. غواصی تو اون آب های روشن و گرم عالیه. کلا جزایر اندونزی خیلی تفریحات آبی داره که برای کسانی که به این موضوع علاقه مند هستن می تونه خیلی جالب باشه. تماشای مراسم مذهبی شونم جالب و سرگرم کننده به نظر میاد. آقا من از یدونه از این کیفای تو عکسا خوشم اومد حالا چیکار کنم؟ کی پاسخگوعه؟؟ بیاین کیف منو بدین😁

هیرش کهنه پوشی
در تاریخ: 13:32:06 1399/4/4

بالی خییییییییلی زیباست من عکساشو دیدم عاشقش شدم.ساحل زیبا و جاذبه های گردشگری که توصیف نشدنی هستن اینقدر زیباست غواصی جاذبه خیلی خوب این شهر است.جاذبه های خیلی خوب فراوانی در این شهر وجود دارد . هرساله نیز کنسرت های ایرانی در این شهر برگزار می شود و معماری خانه های و پارک هایشان بسیار زیبا و دلنشین هستند.

آرزو
در تاریخ: 12:41:05 1399/4/3

و باز هم به جذیره جذاب و زیبا با امکانات تفریحی‌ات آبی ، غواصی ، اسکوتر سواری و غیره که واقعا هیجان انگیزه اسم جزیره هم منو یاد کارتون آنشرلی انداخت ولی فکر کنم یه دریاچه تو کارتون بود که اسمش دریاچه باری بود نه بالی اینم از حواس پرتی من😁 مخصوصا تو فصل گرم تفریحات آبی خیلی مزه میده افسوس که نمیتونم به بالی و سایر نقاط دیدنی سفر کنم و لذت ببرم وای باز خداروشکر که این مطلبو خوندم.

الهام بابایی
در تاریخ: 22:09:58 1399/4/2

تفریحات آبی یکی از جالب ترین بخش های سفر به بالی هست.به نظر من غواصی و موج سواری و پارک آبی یکی از هیجان انگیز ترین بخش ها هستن.اینکه واسه جابه جا شدن از اسکوتر استفاده کنیم عالیه.هم ارزونه هم یه تجربه متفاوت و در واقع یجور تفریح هستش.جنگل اوبور هم حس خیلی خوب و پر از آرامش رو منتقل می کنه.امیدوارم بشه یه روز همچین جای خیلی خوبی رو از نزدیک ببینم.

Ava
در تاریخ: 21:20:56 1399/4/2

از تمام نقاط این شهر به طور کامل استفاده شده نه تنها میشه از دیدن طبیعت زیبا و تماشایی اون لذت برد بلکه انواع تفریحات متنوع و سرگرم کننده ای داره بسیار جالب و جذب کننده هستند که حتما گردشگران رو در طول روز کامل سرگرم میکنن حتما سفر به این شهر خیلی منحصربه فرده

افسانه مهدویان
در تاریخ: 19:27:00 1399/4/2

جزیره ای شگفت انگیز وقتی وارد شهر بالی میشی اولین جایی که تو رو جذب میکنه تفریحات دریایی موج سواری، قایق سواری، غواصی زیر آب و... می باشد که دوست داری تا غروب از این تفریحات لذت ببری بالی بهترین شهر برای خانم هاست چون هم ساخت نقره وجواهرات در بالی رواج دارد و محصولات ارگانیک مراقبت های پوست رو داراست ودارای سوغات سنتی بسیاری برای خانم هاست من برا خانم ها پیشنهاد میکنم به شهر بالی حتما سفر کنند.

فاطمه بیات
در تاریخ: 17:51:20 1399/4/2

جزیره بالی خیلی جذاب ورویاییه وتفریحات عالی هم برای مسافران داره وای من عاشق تفریحات ابی هستم موج سواری وقایق سواری شگفت انگیزن هستن غواصیم دلم میخوادتجربه کنم. قسمت سوغاتی وصنایع دستی رودوست داشتم جالب بود. عکساتون هم عالی بود. ممنون ازاطلاعات خوبتون که دراختیارمون گذاشتید

الهام بابایی
در تاریخ: 15:00:07 1399/4/2

خیلی جالبه واقعا از هر نظر بخوابم حساب کنیم هم کلی جاذبه گردشگری داره و هم اینکه خیلی پیشرفته شده و بودن در بالی احساس خوشایندی میده.اینکه با مردمی با فرهنگ‌متفاوت اشنا شی و کلی تفریحات باحال رو انجام بدی و از دیدن جنگل هاش لذت ببری خیلی خوبه.

ندا گریوانی
در تاریخ: 11:45:41 1399/4/2

بالی جزیره ی خدایان، و بزرگترین کشور مسلمان جهان در کشور اندونزیه! این جزیره پر از خصائل منحصر به فردی که از تمام نقاط دنیا متمایزش میکنه. هتل های رویایی بالی از نظر زیبایی و لوکس بودنش در جهان معروفند و ی انتخاب خیلی خوبه برای زوجهای جوان برای سفر ماه عسل شون همین اقامتگاه های فوق العاده ن! یکی دیگه از تجربه های جذاب بالی تاب سواری در ارتفاعِ، که به درخت های نخل وصل شدن و چشم انداز محسورکننده ای در مقابلت قرار میگیره... کی دلشو داره سوار یکی از این تاب های مرتفع بشه؟

زهرا بارانی
در تاریخ: 03:00:24 1399/4/2

رفت و آمد با اسکوتر! چه جذاب! اونم توی یه جزیره! این جزیرهء بالی انقدر قشنگ و رویاییه که آدم باورش نمیشه وجود داشته باشه. شبیه عکس هاییه که اون موقع روی آلبوم ها چاپ می کردن. یا مثلا جزیره های توی فیلما. جالب اینجاست که با وجود این همه معروف بودن جزیره و این همه گردشگری که سالانه ازش بازدید می کنن، اما هنوز حال و هوای سنتی و بومی خودش رو حفظ کرده و در واقع خودش رو به دنیا معرفی کرده بدون اینکه تغییراتش اساسی و بنیادی باشه.

سحر کهنه پوشی
در تاریخ: 13:23:58 1399/4/1

واقعا شهر خیلی جذاب و زیبایی هستش و پارک آبیش فوق العاده س و کلا کشور اندونزی به جنگل های زیبایش معروفه و کشور خیلی جذاب و متنوعی برای مسافرت هستش، ممنون از سایت خوبتون برای اطلاعات مفیدتون و عکس های زیباتون

رخساره بیدار
در تاریخ: 12:09:24 1399/4/1

جزیره بالی یه جزیره کوچولو تو جنوب شرقی آسیاست. اندو نزی هزاران هزار جزیره داره .بالی هم یکی از اوناست.جنگلی و سر سبز و خوشگله.اوایل مردمش انگلیسی بلد نبودن.اینقدر که توریست رفت اونجا این بندگان خدا هم شروع کردن انگلیسی یاد گرفتن الانم در حد مبتدی گلیم خودشون رو از آب بیرون می کشن.خداروشکر.تفریحات آبی و زیر آبی با حالای داره.موج سواری که به نظرم بهترینشه.بعدشم غواصی.البته خوب قیمتا یه ذره که چه عرض کنم خیلی بالاست.واسه ماه عسل به نظرم جای زیبا و رویایی می تونه باشه.سنجابهاش خیلی باحالان.زندگی مسالمت آمیز دارن با توریست ها و صبحانشون رو با توریست ها می خورن.

مائده
در تاریخ: 11:21:05 1399/4/1

با سلام این مقاله خیلی جامع و کامل به این جزیره پرداخت ممنون چیزی که غیر از اماکن تفریحی و زیبای جزیره بالی خیلی میتونه در سفر به این جزیره جذابیت داشته باشه آشنا شدن با اعتقادات و مذهب و مراسم و آیین های مذهبی مردم این جزیره هست و این که جزیره بالی تنها جزیره ای از میپرستندکشور اندونزی هست که مردم آن غیرمسلمان هستن و مذهبی شبیه به هندوها در کشور هندوستان دارن با این تفاوت که در هندوستان هندو ها خدایان زیادی رو پرستش میکنن ولی مردم جزیره بالی سه خدا رو میپرستند و به یه یک روح والا و یکتا معتقدند این بخش از مقاله که نظر من رو به خودش جلب کرد

عفت ملائی
در تاریخ: 21:07:07 1399/3/31

سلام بالی از جمله مناطق بسیار زیبا و جذاب توریستی با ویوهای زیبا وتاب مشهورش که جاذبه های عالی بالی را شامل میشود. بالی در بهترین منطقه‌ای اندونزی واقع شده وامکانات رفاهی در آن بخاطر جذب گردشگر خارجی بیشتر هر روز روبه بهبود است سفر به بالی سفر به بهشت پنهان ویک خلصه زیبایی روحی را برای انسان تداعی میکند دیدن مناظر زیبا طبیعی در روی زمین و زیر دریا بر جذابیت بالی می افزاید. واینکه دیدن زندگی سایر اقوام وملت ها تنوع غذائی وآئینی؛ مذهب های مختلف که به راحتی در کنار هم یک جمع آرام را تشکیل می‌دهند. انسان های که بهره خوبی از طبیعت بکر میبرند ودر کنار آن هم به استقبال گردشگران سراسر دنیا میروند. تنوع غذائی. میوه های بدون مزه استوایی چشم نواز وتفریحات هیجان انگیز والبته در غواصی گاهی ترس بر انگیز وتاب زیبا بر بالا رفتن آدرنالین وحس آرامش کمک زیادی میکند. سفر بالی سفری پر از ریلکسی وهیجان است.

سوسن زبرجدی
در تاریخ: 13:01:00 1399/3/31

چقدر جالبه تا حالا اسم اینا حتی به گوش منم نخورده ولی خیلی دوست دارم تجربه کنم برم همه این زیبایی ها رو از نزدیک ببینم و اینکه بابت سایت خوبتون و پیج سفر بانک بسیار سپاسگذارم و واقعا کسی که این رو راه اندازی کرده آدم خلاقی بود آفرین ب شما👏👏👏

مریم نریمانی
در تاریخ: 10:51:19 1399/3/31

سواحل نوزا دوآ با ورود به این جزیره از دنیای روستایی بالی خارج و به جهانی پر زرق و برق و لوکس که بزرگ‌ترین و بهترین هتل‌های جهان را در خود جای داده است، وارد خواهید شد. در اینجا رستوران‌های مجلل، کشتی‌های تفریحی بسیار لوکس، زمین‌های گلف در هتل‌هایی مجلل پذیرای شما خواهند بود. این سواحل از زیبا‌ترین سواحل جهان بوده و در جهان در رده‌ی پنجم قرار دارد. معبد زیبای اولا واتو نیز در این شبه جزیره زیبا قرار دارد. اوبُد این منطقه که شامل روستا‌ها و محلات مسکونی متعدی است بسیاری از زیبایی‌های جزیره‌ی بالی را در خود جای داده است. این زیبایی‌ها شامل جنگل میمون‌ها، دریاچه‌ی براتان، معبد آبی اولون دانو، غار فیل‌ها، معبد‌های باستانی متعدد، باغ وحش بسیار زیبای بالی، موزه‌ها و خانه‌ی هنر است. البته بازدید از همه‌ی قسمت‌های این منطقه بدون راهنما میسر نیست. آتشفشان کینتامانی در روستای کینتامانی دریاچه‌ی بسیار زیبای باتور و آتشفشان کینتامانی به چشم می خورد. جالب است بدانید که این آتشفشان هنوز فعال بوده و بومیان این منطقه از گدازه‌ها و سنگ‌های سرد شده‌ی این آتشفشان برای ساخت منازل خود استفاده می‌کنند. از دیگر دیدنی‌های این منطقه، می‌توان از غار خفاش‌ها نام برد. همچنین بسیاری از جاهای دیدنی بالی هستند که بازدید از آن‌ها قطعا سفری منحصربه‌فرد را رقم خواهد زد. پیشنهاد می‌کنیم فهرست کاملی از آن‌ها را در کجارو ببینید.

صدیقه فرحزادی
در تاریخ: 02:35:50 1399/3/31

سفر به جزیره زیبای بالی رو حتما در لیست سفرهام قرار میدم.پرواز پانزده ساعتش برام خیلی جذابه .آشنایی با اعتقادات مردم در کشور مسلمان اندونزی و تحقیق درباره ادیان مختلفی که در اونجا هست سفر رو دوچندان زیبا میکنه. صنایع چوبی ای که در این جزیره ساخته میشه منو یاد شمال خودمون میندازه☺

مهدیه خواجه نصیر
در تاریخ: 00:01:14 1399/3/31

تا الان اسم این جزیره رو نشنیده بودم، خیلی خوبه که جاهای مختلف رو کامل توضیح دادید تو مقاله میخوندم که هر ساله امکانات جذاب و مدرن به این جزیره اضافه میشه و این میتونه خیلی جذاب باشه و سفر به تعداد دفعات رو بیشتر کنه و تکراری و خسته کننده نباشه ، اینکه تاریخچه باستانی داره خیلی جزیره رو جذاب تر می کنه از خوندن مطالب سایت خیلی لذت بردم 💓

ندا محمدی
در تاریخ: 23:05:19 1399/3/30

مطمئنا این جزیره برترین مقصد گردشگری اندونزی است. سواحل وسیع و سرسبز در جنوب داخلی این جزیره آتشفشانی سالانه نزدیک به 3 میلیون گردشگر خارجی را به خود جلب می کند! تعداد زیادی از اندونزیایی ها نیز هر ساله از زیبایی های بالی بهره می گیرند.امیدوارم بتونم روزی از نزدیک این منطقه ی زیبا رو ببینم .

محسن
در تاریخ: 11:09:45 1399/3/25

جزیره بالی یکی از جزایر معروف دنیاست که بیشتر در چند سال اخیر اسم و رسم پیدا کرده و به یک مقصد گردشگری بزرگ تبدیل شده و تا حدس پیش رفته که بسیاری از فیلم سازای دنیا به این جزیره میرن تا صحنه های فیلم هاشون رو فیلمبرداری کنن. شهرت این جزیره به خاطر مناظر طبیعی و جنگل های منحصر به فرد هست

هانیه
در تاریخ: 17:53:52 1399/3/21

اولین باره که اسم این جزیره رو می شنوم بعد از این که مطلبتون رو خوندم کلی راجع به این کشور و این جزیره مطالعه کردم یکی از قسمت های مقالتون برام جالب بود و باعث حیرتم شد از تهران تا این جزیره ۱۵ ساعت طول می کشه واقعا ارزشش رو داره .

منصوره کریمیان
در تاریخ: 11:52:44 1399/3/14

در لیست سفرهام همیشه اندونزی بوده. بخاطر طبیعت، صنایع دستی، مراسم و اعتقاداتی که دارن. قطعا در بالی اولین جایی که میرم جزیره خدایان باستان هستش😃 درمورد بالی تا به حال مطلبی نخونده بودم و این مقاله باعث شد که بیشتر با این محیط زیبا آشنا بشم. ممنون بخاطر توضیح جامعی که ارایه دادید 💓 خیلی استفاده کردم.

taraneh
در تاریخ: 14:10:02 1399/3/13

بالی بهشت روی زمین اولین بار که اسم جزیره بالی رو شنیدم تیتر بالا بود که ی ویدیو کوتاه در مورد این جزیره بود واقعا طبیعتش حیرت انگیز بود با اینکه خودم در جایی زندگی میکنم که طبیعت بکری وجود داره ولی باز هم طبیعت بکر بالی منو مجذوب خودش کرد تو این مقاله هم که در مورد تفریحات جذابش خوندم بیشتر ترغیب شدم که تو ی فرصت مناسب حتما به اونجا سفر کنم

نمایش بیشتر

ثبت نظر جدید

سایر جاذبه های بالی

ساحل سانور در بالی

«سانور بیچ» یا «ساحل سانور» (Sanur Beach) از قدیمی ترین سواحل پر رفت و آمد و شلوغ بالی در اندونزی محسوب می شود و محیط ساحلی آرام بخشی دارد. خدمات ساحلی هم در بخش شرقی تنگه جزی ...

پارک پرندگان و خزندگان بالی

«پارک پرندگان و خزندگان جزیره بالی» (Bali Bird Park & Reptile Park) یک جاذبه منحصر به فرد و آموزشی به ویژه برای کودکان است. این پارک که دو هکتار از باغ های گرمسیری زیبا در مجمع الجزای ...

جزایر گیلی مجموعه ای از سه جزیره در بالی

اندونزی کشور جزیره ها، از تعداد زیادی جزیره تشکیل شده است که بالی یکی از آن ها است؛ به همین دلیل ورزش ها و تفریحات آبی مثل کایت سرفینگ بالی و سرفینگ بالی در اینجا رواج داشته و مورد توجه گردشگران قرار ...

غار فیل گوا گاجا اندونزی، جلوه ای باستانی از دین هندو

«غار (معبد) فیل گوا گاجا» (Goa Gajah ‘Elephant Cave) یکی از مناطق باستانی و اماکن دیدنی بالی در اندونزی است که در بخش غربی روستای Bedulu و در فاصلۀ 6 کیلومتری مرکز اوباد واقع شده اس ...

سرفینگ بالی، تجربه موج سواری در امواج رول مانند طویل

بالی شهر توریستی اندونزی، محل خوبی برای انجام انواع ورزش ها، اعم از ورزش های آبی و غیر آبی می باشد. تفریحات آبی بالی، از بهترین تفریحات بالی به شمار می رود، این سرگرمی ها جزء تفریحات تور بالی نیز قرا ...

ساحل لوینا خط ساحلی سر سبز و امواج آرام

«ساحل لوینا» (Lovina Beach) ترکیبی از سواحل کوچک تر است که در چند روستای محلی بین دو منطقه در شمال بالی واقع شده است. در واقع لوینا را می توان ساحلی با امتداد شرقی – غربی دانست که م ...

لمبونگان جزیره و ساحلی رویایی در بالی

در جنوب غرب جزیره نوسا لمبونگان بالی (Nusa Lembongan Island) ساحلی به همین نام وجود دارد. این ساحل لمبونگان کرانه‌ای رویایی با شن و ماسه های سفید، ساحلی آرام با چشم اندازی من ...

سافاری بالی و پارک مارین بزرگ ترین پارک حیات وحش اندونزی

«سافاری بالی و پارک مارین» (Bali Safari & Marine Park) و همچنین سرفینگ بالی از جمله تفریحات بالی هستند که گردشگران می توانند یک روز سرگرم کننده از روزهای حضور در این شهر را به آن ها ا ...

باغ گیاه شناسی در بالی

«باغ گیاه شناسی بالی» (Bali Botanic Garden) جهت لذت از آرامش و زیبایی های منطقه کوهستانی و مرتفع بالی، مورد توجه گردشگران قرار دارد. این مجموعه تفریحی - دیدنی در ارتفاع 1250 تا 1450 متر ا ...

پارک آبی واتر بوم بالی با استانداردهای بین المللی

«پارک آبی واتر بوم بالی» (Waterbom Bali waterpark) با وسعت 3.8 هکتار و 101 وسیله تفریحی نه تنها بزرگ ترین و بهترین پارک آبی بالی است بلکه جزء بهترین پارک های آبی جهان  ...