چشمه آبگرم بانجار اندونزی، درمان بیماری های پوستی و روماتیسم

توسط سفربانک
به روز رسانی شده 11 تیر 1399 3
چشمه آبگرم بانجار اندونزی، درمان بیماری های پوستی و روماتیسم

«چشمه آبگرم بانجار» (Banjar Hot Springs) که در گویش محلی Air Panas Banjar نامیده می شود، در شمال شهر بالی واقع شده است. این چشمه آبگرم که یکی از جاذبه های توریستی اندونزی به شمار می رود، با امکانات مدرنی که در آن راه اندازی شده است، به محلّی تفریحی و محبوب برای مردم محلّی و بازدیدکنندگان بین المللی تبدیل شده است. بازدید از این جاذبه بالی برای کسانی که تمایل به آرامش، سرگرمی، تفریح و گشت و گذار در بالی را دارند، گزینه مناسبی است؛ همچنین با توجه به اینکه در درمان بیماری های پوستی و روماتیسم مؤثر است مورد توجه این بیماران نیز قرار دارد.

چشمه های آّبگرم بانجار در تور های  بالی اندونزی

قبل از ورود به محوطه چشمه آبگرم، یک فضای پارکینگ دیده می شود و در محوطه آن یک باجه بلیط فروشی وجود دارد. اتومبیل ها و اتوبوس های تورهای گردشگری بالی در پارکینگ متوقف می شوند اما موتور سیکلت ها اجازه دسترسی بیشتر داشته و می توانند در فضای پارکینگ کوچکی که در امتداد ردیف مغازه ها واقع شده است، وسیلۀ نقلیه خود را پارک کنند.

پیش از آنکه به ورودی منطقه تفریحی برسید، مغازه های سوغاتی، صنایع دستی، پیراهن های Bintang و پارچه وجود دارد که اغلب مورد بازدید توریست ها و تورهای گردشگری بالی واقع می شود.

پس از آنکه از به محوطه وارد شدید، بعد از طیّ مسیر کوتاه و عبور از یک پل که بر رودخانه کوچکی ساخته شده است، اولین استخرهای کوچک را خواهید دید. در اینجا مغازه های اسنک و نوشیدنی نیز وجود دارد.

بازدید از چشمه های آب گرم بالی

مجموعه چشمه های آبگرم بانجار در بالی شامل بخش های زیر است:

  • استخر مرکزی که استخر اصلی محسوب می شود.
  • استخرهای حمام که در اطراف منبع آب گرم ساخته شده اند.
  • قفسه هایی جهت قرار دادن وسایل و اتاق تعویض لباس.
  • یک رستوران واقع در بخش شمالی مجموعه.
  • امکانات اسپا و ماساژ.
  • سرویس بهداشتی.
  • استراحتگاه.

در مورد چشمه آبگرم بانجار اندونزی

علاوه بر جنبه تفریحی این چشمه آبگرم، به دلیل وجود ترکیبات سولفوری موجود در آب، این چشمه آبگرم خاصیت درمانی نیز دارد و همین امر سبب جذب بیشتر گردشگران به این منطقه می گردد. رنگ قرمز  زردی که در کناره استخرها دیده می شود، در واقع تأثیر همین ترکیبات سولفوری است. خواصّ درمانی این چشمه آبگرم به ویژه در طیّ جنگ جهانی دوم که در درمان مشکلات پوستی و روماتیسمی مردم در آن زمان مؤثر بوده، بیشتر شناخته شد.

اگر مایل به شنا کردن نیستید، می توانید از باغ های سرسبز استوایی یا دیدگاهی که در رستوران Komala Tirta  است لذت  ببرید و یا برای خرید سوغاتی، صنایع دستی و ... از فروشگاه ها و مغازه ها دیدن فرمایید.

چشمه های آب گرم بانجار در تور های گردشگری مالزی و بالی

موقعیت مکانی و آدرس

این چشمه آبگرم در حدود 5 کیلومتری جنوب غربی ساحل معروف لویینا (Lovina coast) در شمال بالی و همچنین 25 کیلومتری غرب مرکز شهر Singaraja  واقع شده است. جهت دسترسی به آنجا، از جاده Seririt-Singaraja، یک مسیر روستایی تا تپه های منطقه بانجار وجود دارد.

Address: Banjar Tengah, Buleleng, Singaraja 81152, Indonesia.

دسترسی از روی نقشه

امتیاز 2.50از 5 (4 رای)

آخرین مقالات

نظرات کاربران

تبسم
در تاریخ: 16:24:13 1399/2/18

خوب به این منطقه رسیدگی کردن و تبدیلش کردن به یه منطقه گردشگری درست حسابی اکثر چشمه های آب ایران بکر و دست نخورده هستن که البته اونم زیبایی خاص خودشو داره اما خب وجود باغ و رستوران کنار چشمه های آب گرم باعث میشه گردشگری بیشتری به این منطقه بیان و از امکانات موجود لذت ببرن

ثبت نظر جدید