غار فیل گوا گاجا اندونزی، جلوه ای باستانی از دین هندو

توسط سفربانک
به روز رسانی شده 19 مرداد 1399 3
غار فیل گوا گاجا اندونزی، جلوه ای باستانی از دین هندو

«غار (معبد) فیل گوا گاجا» (Goa Gajah ‘Elephant Cave) یکی از مناطق باستانی و اماکن دیدنی بالی در اندونزی است که در بخش غربی روستای Bedulu و در فاصلۀ 6 کیلومتری مرکز اوباد واقع شده است. معبد فیل گوا گاجا  بر روی تپه ساخته شده است و قدمت آن به قرن 11 می رسد.

نمای ظاهری این غار از حکاکی های سنگی تشکیل شده است و شما مجموعه ای از حکاکی های سنگی باستانی را می بینید که نمایی از صورت فیل را به نمایش گذاشته است. با توجه به اینکه در دین هندو، فیل بسیار مقدس است، این غار را جلوه ای از دین هندو می دانند. در مرکز غار مدیتیشن انجام می شود و از همان زمان ساخت، با هدف ایجاد مکانی معنوی برای مدیتیشن بنا شده بود. در زمان حفاری هایی که در سال 1964 در این محل انجام شد، مجسمه هایی کشف شد که آن ها را نشانه هایی از فرشته های هندو می دانند.

غار فیل در بالی اندونزی

علاوه بر بازدید از این معبد باستانی، می توانید از مغازه های مختلفی که در محدوده معبد وجود دارد، سوغاتی و وسایل هنری خریداری کنید. در منتهی الیه بخش جنوبی غار فیل، مزرعه برنج و نهر آب کوچکی وجود دارد.

در کتیبه های باستانی که در اینجا وجود دارد، اشاره هایی به کلمه Antakunjarapada شده است که تقریباً آن را معنای "فیل" ترجمه کرده اند. ورودی غار نیز صورتی بزرگ از حیوانی مشابه فیل نشان می دهد. علاوه بر این ها، نظریه هایی وجود دارد که حاکی از آن است رودخانه پتونا (Petanu River) در اصل رودخانه فیل (River Gaja) است. همه این ها جزء دلایلی هستند که سبب چنین نامگذاری بر روی این غار شده اند.

ساعات کار گوآ گاجا در اوبود بالی

ساعات کار معبد یا غار فیل در بالی 8:00 تا 16:00 است.

آدرس غار فیل گوآ گاجا

Address: Bedulu Village, Jalan Raya Goa Gajah, Blahbatuh, Gianyar

دسترسی به معبد (غار) فیل های گوآ گاجا بالی

از Ubud به سمت شرق حرکت کنید و پس از حدود 3 کیلومتر، به سمت Jalan Raya Goa Gaja حرکت کنید.

امتیاز 5.00از 5 (3 رای)

آخرین مقالات

نظرات کاربران

Ava
در تاریخ: 17:59:58 1399/5/18

چه هنری به خرج دادن شبیه کنده کاری های کوههای مختلفیه که تو ایران هم نمونه های اونا کم نیست اما دهانه غار و شکل جالبی که براش درست کردن جذابترش کرده واسه ما جذاب واسه مردم بومی مقدس و پرستیدنی البته شاید مجسمه ها بیشتر مقدس باشن این غار هم می‌تونه جای تماشایی و جالبی باشه

تبسم
در تاریخ: 15:07:45 1399/2/14

چقدر قشنگ درستش کردن اما خب با قوانین عجیب غریبی که واسه این معابد دارن آدم می‌ترسه بره ازشون بازدید کنه یه کار اشتباه انجام بده و یه عمر خودشو گرفتار کنه من بعد از خواندن کتاب دور دنیا در هشتاد روز از معبدها به طرز شدیدی ترسیدم نمی‌دونم واقعا اونجوری سختگیر هستن یا نه !

فریده پورخدادادوند
در تاریخ: 23:09:00 1399/2/4

برای این که دین هندو، فیل رو مقدس میدونن، این غار را جلوه ای از دین هندو می دانند و تو این غار مجسمه هایی کشف شد که آن ها را نشانه هایی از فرشته های هندو می دانند.البته در کنار این معابد میتونید در بازار به گشت و گذار بپردازید و وسایل هنری و تژیینات و سوغاتی تهیه کنید .ورودی غارشون هم صورت یه حیوان گذاشتن که احتمالا فیل.کاش از فیل های واقعی هم تو این مجموعه استفاده میکردن جلوه زیبایی ایجاد میکرد و برای بچه ها جداب بود .

ثبت نظر جدید