جزایر گیلی مجموعه ای از سه جزیره در بالی

توسط سفربانک
به روز رسانی شده 19 مرداد 1399 4
جزایر گیلی مجموعه ای از سه جزیره در بالی

اندونزی کشور جزیره ها، از تعداد زیادی جزیره تشکیل شده است که بالی یکی از آن ها است؛ به همین دلیل ورزش ها و تفریحات آبی مثل کایت سرفینگ بالی و سرفینگ بالی در اینجا رواج داشته و مورد توجه گردشگران قرار دارد. علاوه بر اینکه بالی خود یک جزیره است، مجمع الجزایر کوچکی نیز در خود دارد که با عنوان «جزایر گیلی در بالی» (Gili Islans) شناخته می شوند. زیبایی این مجمع الجزایر سبب جذب تورهای گردشگری بالی به این منطقه شده است. به همین دلیل تمامی امکانات مورد نیاز گردشگران اعم از هتل، کلبه های ساحلی، ویلاهای لوکس، رستوران، کافه و تفریحات آبی در اینجا راه اندازی شده است.

جزایر گیلی در اندونزی

همانند جزایر فی فی در پوکت تایلند که شامل تعدادی جزیره است، مجمع الجزایر گیلی در بالی که در جنوب غربی اندونزی واقع شده، شامل سه جزیرۀ کوچک است:

  • گیلی تراوانگان (Gili Trawangan)
  • گیلی منو (Gili Meno)
  • گیلی ایر (Gili Air)

ساحل جزیره تراونگان از مجموعه جزیر گیلی در بالی اندونزی

از میان جزایر مذکور، وسعت گیلی تراوانگان نسبت به دو جزیرۀ دیگر وسیع تر است و گردشگران بیشتری را نیز به خود جذب می کند؛ رستوران های این جزیره در بخش غربی آن واقع شده است.

گیلی منو را می توان جزیره ای برای خلوت کردن و گذراندن ساعاتی در سکوت و آرامش معرفی کرد. به دلیل روستاهای محلّی که در این ساحل وجود دارد، برگزاری مهمانی های شبانه ممنوع است.

جزیرۀ گیلی ایر را می توان نسخه کوچک تر Trawangan دانست.

به طور کلّی، از ویژگی های هر سه ساحل می توان به ماسه های ساحلی پودری سفید رنگ، آب زلال و تنوع زیستی دریایی گرمسیری اشاره کرد.

جزیره گیلی ایر از مجموعه جزایر گیلی در بالی

تفریحات آبی و سرگرمی ها

  • شنا کردن
  • قایق رانی
  • گلف
  • غواصی (محبوب ترین تفریح آبی است و بخش های مخصوصی هم برای شیرجه وجود دارد).
  • دوچرخه سواری (دوچرخه ها معمولاً توسط هتل های اطراف جزیره کرایه داده می شود).

تفریحات آبی جزای گیلی در بالی

جزایر گیلی در اندونزی

موقعیت جزایر گیلی

اندونزی، بالی، سواحل شمال غرب بالی، لامبوک.

امتیاز 5.00از 5 (8 رای)

آخرین مقالات

نظرات کاربران

Fati
در تاریخ: 21:18:19 1400/2/9

خیلی قشنگه خیلی حس خوبی داره برام سوال هستش که مردم کشور اندونزی هم مثل خیلی از مردم ایران که در حسرت دیدن کیش موندن اونا هم حسرت دیدن این جزیره ی توریستی رو دارن چون این مناطق توریستی هزینه ی سفر بالایی دارن به هرحال همه از پس پرداخت هزینه ها بر نمیان امیدواریم که یه روزی دنیا برای همه به یک رنگ در بیاد

Ava
در تاریخ: 17:56:38 1399/5/18

چقدر قشنگه هیچوقت فکر نمی‌کردم بالی همچین جاهایی داشته باشه واقعا این جزیره همه اون چیزایی که واسه یه سفر رویایی لازمه رو داره و میشه سفر خیلی خوب و متفاوتی اینجا تجربه کرد از زیبایی و زلالی دریا گرفته تا ساحل شنی و آفتاب گرفتن همه چی تکرار نشدنیه اینجا

تبسم
در تاریخ: 14:59:35 1399/2/14

فوق العاده است خیلی اسم جزیره گیلی رو شنیدم اما هیچ وقت اطلاعاتی در مورد نداشتم با این مقاله خیلی بیشتر ازش خوشم اومد فکر میکنم رفتن به این جزیره و استفاده از امکانات ساحلی و ورزشهاش حس و حال خیلی خوبی به آدم بده کیه که دوست نداشته باشه بره اینجا حتما باید تو لیست برنامه های یه توریست قرار بگیره

فریده پورخدادادوند
در تاریخ: 22:58:18 1399/2/4

واقعا خوش به حالشون چون کشورشون سواحل زیادی داره البته باید بگم سواحل تمیز بر خلاف کشور ما ،اهالی اونجا بیشتر به سمت ورزش های آبی رفتن و سعی میکنن اوقاتشون رو کنار آب سپری کنن ،دو نوع از این تفریحات کایت سرفینگ بالی و سرفینگ بالی هستش.در اینجا کلبه های ساحلی هم دیده میشه ولی نمیدونم که مسکونی هست و کرایه میدن یا خیر ،در این سواحل آفتاب هم میشه گرفت و برای پیاده روی خانوادگی و حتی والیبال ساحل با رفیقاتون خیلی مناسب و کلی خوش میگذره.

ثبت نظر جدید