بعلبک کجاست؟

توسط سفربانک
به روز رسانی شده 21 خرداد 1399 5
دیدن همه جذابیت های بعلبک

امتیاز 5.00از 5 (5 رای)

آخرین مقالات

نظرات کاربران

ریحان
در تاریخ: 21:16:36 1399/11/21

بعلبک در شمال شرق کشور لبنان قرار دارد یا واقع شده است این شهر برای علاقه مندان به تاریخ ‌خیلی مناسب است زیرا پر از مکان های تاریخی و باستانی و معابد است من که خیلی مکان های تاریخی را دوست دارم.

راضیه یارعلی
در تاریخ: 15:33:24 1399/8/29

با سلام و روز بخیر به همه همراهان عزیز. شهر بعلبک از وسط این شهر یک رودخانه پر آب به اسم راس العین عبور می‌کند . این شهر یک شهر تاریخی است که شاید کسانی که این شهر را بشناسند و به خاطر وجود آثاری است که در آن وجود دارد. شهر بعلبک مسیر عبور کاروان اسرا بعد از واقعه عاشورا از کربلا به طرف شام بود الانم که به این شهر وارد می شوید جلوه‌هایی از عبور این کاروان در آن وجود دارد. میتوان گفت این شهر علاوه بر تاریخی بودن یک شهر مذهبی هم هست اتفاقی که در این شهر افتاده است و خیلی‌ها از آن بی خبرند می‌توان گفت این است که حضرت خوله دختر دیگر امام حسین در این شهر از دنیا رفتند و امام سجاد ایشان را در این شهر به خاک سپرد و برای نشان قبر ایشان یک درخت در کنار قبرشان کاشت که این درخت هم اکنون در شهر وجود دارد و نشان دهنده تاریخ ۱۴۰۰ ساله این شهر است‌. من خود اولین بار بود که اسم این شهر را می‌شنیدم و رفتن به آن علاقه مند شدم.

افسانه مهدویان
در تاریخ: 20:02:47 1399/4/16

بعلبک که یک شهر باستانی در لبنان می باشد که معابد بسیاری در خود دارد که هر گردشگری در هنگام سفر به آنجا حتما از این معبد ها دیدن میکند ساخت این معبد ها که به دست رومیان بوده در جای جای این معبد ها با سنگ هایی مجسمه هایی حکاکی شده اند که افرادی هستند که در آن زمان در این معبدها سرمایه گذاری کردند و در ساخت این معبد ها نقش داشته اند این شهر باستانی از نزدیک دیدن دارد حال که برای ما ایرانیان نیز بدون ویزا میباشد و راحتر میتوانیم به آنجا سفر کنیم.

سحر کورد
در تاریخ: 15:47:10 1399/4/4

بعبلک شهری باستانی باقدمت زیاد که به همین دلیل است در گوشه و کناره های این شهر موزه های و مکان تاریخی زیادی دارد و جاذبه گردشگری فراوان این شهر بخش تاریخی آن است که شهری خوب برای کاوش گران است، معابد تاریخی آن بخش از جاذبه گردشگری لبنان است که هر ساله گردشگران زیادی به دیدن این معابد راهی لبنان می شوند.

ثبت نظر جدید

سایر جاذبه های بعلبک

معابد بعلبک از بهترین جاذبه های رم باستان در لبنان

بعلبک که به عنوان هلیوپلیس نیز شناخته می شود و شهری در شمال شرق کشور لبنان است در گذشته یکی از شهرهای روم باستان بود. این نام از خدای کنعانی Baal که اسمش به معنای خداوندگار بود، گرفته شده است. اینجا ...

معبد باخوس در بعلبک لبنان

 «معبد باخوس» (Temple of Bacchus) قطعاً یکی از بهترین معابد تاریخی حفظ شده و باقی مانده است. از این سازه تاریخی اغلب به عنوان زیباترین معبد جهان رومی یاد می شود و امروزه  ی ...