آبشار باتارا جورج در طبیعت شگفت انگیز بیروت

توسط سفربانک
به روز رسانی شده 11 تیر 1399 2
آبشار باتارا جورج در طبیعت شگفت انگیز بیروت

«آبشار باتارا جورج» (Baatara Gorge Waterfall) یا غار سه پل (Three Bridge Chasm) در روستای تانورین شهر بیروت قرار دارد. این آبشار و غار آن در سنگ های آهکی ژوراسیک و بر اثر ذوب برف ها و یخ های موجود در ارتفاعات کوه لبنان در فصل بهار طی میلیون ها سال پیش شکل گرفته است. شما می توانید آن را در 21 کیلومتری شمال بیروت و در نزدیکی بالاآ (Balaa) جستجو کنید.

سه پل سنگی طبیعی در این غار وجود دارد، به همین دلیل نام دیگر آبشار باتارا را غار سه پل نامیده اند. آبشار و غار باتارا در سال 1952 توسط یک زیست – غارشناس فرانسوی کشف و شناسایی شد.

جاذبه های طبیعی بیروت در لبنان

ویژگی های آبشار باتارا جورج در بیروت

بر خلاف آبشار مرادیه که ارتفاع چندانی ندارد، آبشار باتارا از ارتفاع 250 متری به سمت شکاف عمیقی سرازیر می شود. این شکاف در حدود 160 میلیون سال پیش و در زمان ژوراسیک در سنگ‌های آهکی به وجود آمده است. آبشار 2000 متر بالاتر از سطح دریا است. این سیستم شگفت‌انگیز و زیبا در دو غار آهکی مجزا اما مرتبط، به طول حدود 9 کیلومتر شکل گرفته است. در غار پایینی، تجمع آب سبب به وجود آمدن یک رودخانه زیر زمینی شده است که آب آشامیدنی لازم برای میلیون‌ها نفر از مردم لبنان را تأمین می کنند.

علاوه بر این، امکان قایق‌سواری در این بخش مهیا شده است و بازدیدکنندگان می‌توانند از خدمات تفریحی این بخش استفاده کنند. برای بازدید از غار بالایی نیز راهروهایی ایجاد شده است تا بازدید کنندگان از طریق آن بتوانند به آنجا نیز دسترسی داشته باشند. بازدید از آبشار، چشم انداز زیبایی از کوه هیلی (Hilly Mountain) و روستای تانورین دارد.

از سنگ های آهکی دگرگون شده در ساخت بسیاری از اماکن دیدنی مثل کلیسای سکره کور و فواره تروی استفاده شده است.

جاذبه های طبیعی شهر بیروت در کشور لبنان

بهترین زمان بازدید از آبشار باتارا جورج در بیروت

اگر تمایل به بازدید از آبشار باتارا جورج داشتید، به علائم و تابلوهایی که برای ایمنی بازدیدکنندگان گذاشته شده است توجه کنید. به دلیل رفت و آمدهای مکرر بازدید کنندگان ممکن است بخش هایی از سنگ های غار، به ویژه سنگ‌های لبه غار، لغزنده یا شکننده شده باشند و بر اثر وزن و فشاری که به آن ها وارد می شود سقوط کنند.

بازدید از این جاذبه طبیعی را در فصل بهار، به ویژه در ماه های مارس و آوریل که بهترین زمان بازدید است را از دست ندهید. آب و هوای منطقه در فصل بهار بین 2 تا 10 درجه سانتیگراد و در تابستان 14 تا 22 درجه سانتیگراد است. تورهای بیروت، بازدید از آبشار و غار باتارا در طبیعت شگفت انگیز بیروت را به عنوان یکی از اهداف، در برنامه‌های توریستی خود می گنجانند، در صورت تمایل می توانید از آن ها استفاده کنید.

جاذبه های گردشگری بیروت در کشور لبنان

آدرس آبشار باتارا

آبشار باتارا جورج در ارتفاع 1150 متری واقع شده و بهترین گزینه برای دسترسی به آن، استفاده از تاکسی یا اجاره ماشین است. پس از بازدید از آبشار، می توانید به جنگل های انبوه و سرسبزی که در این دهکده وجود دارد نیز بروید و ساعاتی را در آنجا بگذرانید.

حدود 600 هکتار از زمین های این روستا با درختان سرو پوشیده شده و تعداد این درختان به 60.000 می رسد، از این رو، این روستا با نام "جنگل سرو" نیز شناخته می شود. در این روستا هتلی وجود ندارد. نزدیک‌ترین و ارزان‌ترین هتل به این منطقه، هتل دوما (Douma Hotel) است که در 88 کیلومتری شهر بیروت و در دوما واقع شده است.

Address: Baatara gorge waterfall, village of Tannourine, Lebanon.

غار پرومتیوس از جاهای دیدنی گرجستان است، اگر بازدید از غارهای برایتان جالب است، در سفر به گرجستان سری هم به آنجا بزنید.

امتیاز 5.00از 5 (8 رای)

آخرین مقالات

نظرات کاربران

فرانک
در تاریخ: 18:48:50 1399/1/17

خودشون نتونستن یه کم شهرو بگردم این آبشار و غار رو پیدا کنن که فرانسوی کشفش کرده ⁦☹️⁩ وقتی حرف از میلیونها سال پیش میشه من هنگ میکنم خیلی جالبه یه جایی بعد از این همه سال الان برسه به دست ماها و جالبتر اینکه چقدر خوب به عمر یه مکان دست پیدا میکنن فکر میکنم بهترین بخش این سفر غار گردی باشه

Fatemeh در تاریخ: 11:52:59 1400/4/23

خیلی جای با صفایی هست ????

ثبت نظر جدید