چاوی لاند بزرگترین پارک سلیمانیه عراق

توسط سفربانک
به روز رسانی شده 04 مرداد 1399 2
چاوی لاند بزرگترین پارک سلیمانیه عراق

«چاوی لاند سلیمانیه / چاوی لند» (Chavi Land) از بهترین و بزرگ ترین پارک تفریحی این شهر است. این مجموعه در زمینی به مساحت حدود 750.000 متر مربع و در پای کوه Goizha ساخته شده است. از اینجا می توان دیدگاه خوبی از شهر داشت و عکس‌های زیبایی تهیه کرد.

مجموعه تفریحی چاوی لند در سلیمانیه عراق

ویژگی های مجموعه چاوی لند سلیمانیه عراق

چاوی لاند سلیمانیه عراق مجموعه تفریحی خانوادگی و دوستانه است و همه کاراکترهای لازم برای تفریح در اینجا فراهم می باشد. 50 وسایل تفریحی غیر الکتریکی و الکتریکی مختلف از جمله ماشین های کابلی و تاب، فضای سبز و حوض بزرگ آب، کابین های مسافرتی و گردشگری برای استراحت، کافه تریا، فست فود و رستوران. چرخ و فلک بزرگ از دیگر وسایل تفریحی این پارک است که از دور خودنمایی می کند، اما به بزرگی و عظمت چرخ و فلک سنگاپور نمی رسد.

از میان وسایل تفریحی الکتریکی این مجموعه، ماشین کابلی پر طرفدارترین است؛ ظرفیت این ماشین ها هشت نفر بوده و قیمت بلیط آن نیز ارزان می باشد. با توجه به اینکه مسیر حرکت این ماشین های کابلی به سمت بالای تپه است، از آنجا می توان دید خوبی از شهر داشت. علاوه بر این ها، یک سینما و موزه موم نیز در اینجا برپا شده است. چرخ و فلک این پارک نیز همانند چرخ و فلک شهربازی تفلیس که از جاهای دیدنی تفلیس است، از دور پیداست.

مجموعه تفریحی چاوی لند در سلیمانیه عراق

به دلیل وجود فضای سبز وسیع و حوضچه بزرگ آب، پارک چاوی لاند سلیمانیه در روزهای گرم تابستان شلوغ تر است و مراجعه کنندگان بیشتری دارد، به ویژه عصرها و شب ها خانواده های زیادی اوقات فراغت خود را در اینجا سپری می کنند. شما می توانید در  فضای وسیع و سر سبز پارک پیاده روی کنید و یا یک ماشین گلف الکتریکی (electric Golf car) اجاره کرده و در اطراف محوطه پارک رانندگی کنید.

پارک چاوی لند در شهر سلیمانیه عراق

ساعت کار و آدرس پارک چاوی لاند سلیمانیه عراق

این پارک که از جاهای دیدنی سلیمانیه است، هر روز از ساعت 9 صبح تا 4 صبح پذیرای مراجعه کنندگان است. اگر می خواهید بدانید بزرگ ترین پارک تفریحی شهر سلیمانیه کجاست آن را در نزدیکی این شهر و در جاده ملک محمود پیدا کنید. می توانید از جاده کمربندی ملک محمود به آنجا دسترسی پیدا کنید.

Address: Malik Mahmud Ring Road, Sulaymaniyah 46001, Iraq.

Phone: +964 771 866 3358

امتیاز 4.80از 5 (5 رای)

آخرین مقالات

نظرات کاربران

هیوا
در تاریخ: 14:33:28 1399/2/26

عاااااااااااااااااااااالییییییییییی

فرانک
در تاریخ: 01:20:24 1399/1/18

سلیمانیه یه جورایی انگار یه کشور جداست واسه خودش و ربطی به عراق نداره هم مردمانش متفاوتند هم فرهنگ و آداب رسومشون . این پارک به نظر من یه پارک معمولی و خیلی عادی هستش اما خب نسبت به شرایط اونجا اینم خیلی زیاده در کل خیلی نباید ازش توقع بالایی داشته باشی

ثبت نظر جدید