پارک سرچنار سلیمانیه اولین مینی پارک ملی عراق

توسط سفربانک
به روز رسانی شده 11 تیر 1399 1
پارک سرچنار سلیمانیه اولین مینی پارک ملی عراق

تماشای چشمه و فواره های آب همراه با نوشیدن یک فنجان چای دبش و یا هر نوشیدنی مورد علاقه شما در «پارک سرچنار یا سارچنار سلیمانیه» (Sarchnar Park) می تواند یکی از گزینه‌های انتخابی شما باشد. مکان زیبای این مجموعه تفریحی، محوطه سرسبز، آب روان و زلال و نیمکت هایی که در امتداد مسیر آب و در جلوی رستوران‌ها و کافه‌ها چیده شده است، جاذبه محیط را دو چندان کرده است.

سرچنار را می‌توان یکی از محبوب ترین و معروفترین جاذبه های گردشگری عراق دانست که در فاصله نه چندان دوری از مرکز شهر می توان به آنجا رسید. مردم این کشور و گردشگران بیشتر در عصرها و شب ها به اینجا مراجعه می کنند.

پارک سار چنار در سلیمانیه عراق

پارک سر چنار یا سارچنار

پارک سرچنار سلیمانیه اولین پارک ملی عراق

سرچنار سلیمانیه کجاست؟ این مجموعه که برخی آن را سارچنار نیز می نامند، اولین مینی پارک ملی عراق و از جاهای دیدنی سلیمانیه است. در آنجا محوطه هایی برای بازی بچه‌ها وجود دارد. فروشگاه هایی برای خرید غذا نیز موجود است که اگر تمایل نداشتید از غذاهای رستوران‌ها استفاده کنید، می توانید خوراکی مورد علاقه تان را از آنجا تهیه کنید. قیمت انواع غذا در رستوران‌ها بسیار متفاوت است.

این پارک ملی عراق در چهار فصل سال زیبایی های خاص خود را دارد. طبیعت بهاری پارک، هوای مطبوع، خنک و دلچسب آن در شب های تابستان، برگ های زرد و نارنجی چنار در فصل پاییز و همچنین سکوت جاذب آن در سرمای زمستان و نوشیدن فنجانی چای داغ، همه چیز را برای جذب گردشگر در تمامی فصل های سال به اینجا مهیا کرده است.

این پارک ملی به صورت 24 ساعته بر روی مراجعه کنندگان باز است. اگر علاقه‌مند هستید در مسافرت به سلیمانیه به اماکن طبیعی نیز سری بزنید، یکی از گزینه‌های پیشنهادی دریاچه دوکان است. مسافرت به این کشور عرب زبان این مزیت را دارد که جزء کشورهای بدون ویزا برای ایرانیان است در حالی که برای سفر به دبی که آن هم در یک کشور عرب زبان است، به ویزای دبی نیاز خواهید داشت.

پارک سر چنار در شهر سلیمانیه عراق

پارک سر چنار در سلیمانیه عراق

امتیاز 5.00از 5 (5 رای)

آخرین مقالات

نظرات کاربران

فرانک
در تاریخ: 01:47:15 1399/1/18

پارک قشنگیه هم شیکه هم ساده میشه گفت جمع و جور دیدنیه آرامش داره من هر چهار فصل این پارک رو دیدم هر فصلش زیبایی خاص خودشو داره اما محیطش خیلی مناسب نیست و گاهی اوقات فوق العاده شلوغ میشه شاید با هر سلیقه ای جور در نیاد و مهمتر اینکه غذاهای جالبی نداره با ذاعقه ما که جور نبود

ثبت نظر جدید