بازار قیصریه اربیل عراق برای خرید ارزان

بازار قیصریه اربیل عراق برای خرید ارزان

بی شک یکی از بخش های لذت بخش هر سفر، گشت و گذار در مراکز خرید یا بازارهای شهریست که به آنجا مسافرت کرده ایم، به ویژه اگر خرید از یک بازار سنتی بزرگ باشد. «بازار قیصریه» (Qaysari bazaar) در اربیل عراق یکی از بازارهای سنتی است که در اوایل قرن 13 میلادی تأسیس شد. قیصریه بازاری سر پوشیده با مسیرهای پیچ و خم دار و نمونه ای از بازارهای اربیل کردستان عراق است که می توان آن را در مرکز شهر یافت.

بازار اربیل در کردستان عراق، بازار قیصری

از بازار قیصریه اربیل عراق چه اجناسی می توان خرید؟

بازار قیصریه اربیل از کوچه هایی باریک تشکیل شده است و همانند بازار بزرگ استانبول در هرکوچه شما می توانید کالاها یا محصولات خاصی را پیدا کنید، مثلاً یک کوچه مختص خشکبار و یک کوچه مختص پوشاک است. در هر صورت، همه اقلام مورد نیازتان از خوراک تا پوشاک را می توانید از اینجا تهیه کنید. خوراکی های خوشمزه، خشکبار، میوه‌های خشک، ادویه‌جات، شیرینی و شکلات، پارچه، روسری و چادر، کیف و کفش، اسباب بازی و غیره. عسل و محصولات لبنی مانند پنیر و ماست را می توانید از گوشه شمال شرقی بازار خریداری کنید؛ بخش مربوط به این محصولات در یک راسته شمالی – جنوبی متمرکز شده است.

"چای کردی" (Kurdish Tea / Chai Kurdi) یکی از اقلامی است که بیشتر فروشندگان مواد غذایی در این بازار اربیل آن را عرضه می کنند. چای کردی از نوشیدنی های محبوب در میان کردهاست و جزء سنت های آن هاست که پیش از جشن هایی مانند جشن آغاز سال نو کردی یعنی نیوروز (Newroz) آن را بنوشند.

بازار قیصری در اربیل عراق

عمده فروشی در بازار قیصریه اربیل عراق

 همانند بازار قدیم تهران و یا بازار واگزال تفلیس، در این بازار اربیل نیز فروشندگان بیشتر عمده فروش هستند. افرادی که به قصد کسب و کار به این بازار مراجعه می کنند، لازم است با زبان عربی آشنا باشند یا با خود مترجم همراه داشته باشند زیرا فروشندگان این بازار به زبان انگلیسی مسلط نیستند. اگر خرید خود را از این بازار سنتی انجام دهید، قیمت ها در اربیل عراق بسیار ارزان تمام خواهد شد، همچنان که خرید از مرکز خرید سیتی استار مال در سلیمانیه عراق مقرون به صرفه خواهد بود.

آدرس بازار اربیل عراق

Address: Qalat St, Erbil 44001, Iraq.

امتیاز 4.80از 5 (5 رای)

نظرات کاربران

برای این مطلب هنوز نظری ثبت نشده است
افزودن نظر جدید