آکوا تارین بهترین پارک آبی اربیل

توسط سفربانک
به روز رسانی شده 01 خرداد 1401 5
آکوا تارین بهترین پارک آبی اربیل

«پارک آبی آکوا تارین» (Aqua Tarin) در محوطه ای به مساحت حدود 2000 متر مربع ساخته و در سال 2007 افتتاح شد. این مجموعه که بهترین پارک آبی اربیل می باشد، از دو بخش تشکیل شده است: بخشی که در آن وسایل تفریحی کودکان و بچه ها سازماندهی شده و بخشی که مربوط به بزرگسالان است.

آکوا تارین پارک آبی اربیل

اسلایدهای بزرگسالان در پارک آبی اربیل

در آکوا تارین، بخش مربوط به بزرگسالان شامل 9 اسلاید آبی است. سیاه چاله (BLACK HOLE)، گورخر (ZEBRA)، توربولنس (TURBOLANCE)، گرداب (TWISTER)، مولتی اسلاید (MULTI SLIDE)، قایق سواری زرد (YELLOW RAFTING)، قایق سواری قرمز (RED RAFTING)، سقوط آزاد (FREE FALL) و قایق فضایی از وسایل تفریحی بخش بزرگسالان هستند که در ادامه برخی از آن ها اشاره شده است.

  • مولتی اسلاید (MULTI SLIDE): مولتی اسلاید در واقع همان سرسره آبشارهایی است که در شهربازی‌های ایران هم وجود دارد، با این تفاوت که پس از سر خوردن، در نهایت به استخری از آب پرت خواهید شد.
  • قایق سواری زرد (YELLOW RAFTING): قایق سواری‌های این مجموعه در رودخانه‌های مصنوعی نیست، بلکه در اسلایدهایی شبیه به سرسره های پهن است. در قایق سواری زرد، شما در قایق های بادی می نشینید و در مسیری زرد رنگ حرکت می‌کنید و در نهایت به استخر آب پرت می شوید.
  • قایق سواری قرمز (RED RAFTING): قایق سواری قرمز هم مانند قایق سواری زرد است، با این تفاوت که رنگ اسلاید قرمز است و شما در مجموعه ای پر پیچ و خم از بالا به سمت پایین روانه می شوید.
  • سقوط آزاد (FREE FALL): این اسلاید جاذبه پارک آبی اربیل و یکی از هیجان انگیزترین اسلایدهای این مجموعه است. در این بخش از پله‌های اسلاید مربوطه تا بالا می روید، سپس در یک لوله قرار گرفته و به سمت پایین سر می خورید، پس از چند ثانیه از لوله خارج شده و ادامه مسیر را در سرسره ای با شیب زیاد به سمت پایین سرازیر می شوید.

پارک آبی آکوا تارین بهترین پارک آبی اربیل عراق

اسلایدهای کودکان در پارک آبی آکوا تارین اربیل

در این پارک آبی اربیل 6 اسلاید به کودکان اختصاص داده شده است. وسایل تفریحی آبی این بخش و ارتفاع آب طوری تنظیم شده تا هماهنگ با قد کودکان باشد و در حین بازی مشکلی برایشان ایجاد نشود. اختاپوس یا هشت پا (OCTOPUS)، لاکپشت (TURTLE)، برج آب (AQUA TOWER)، کید بادی (KIDS BODY)، دزد دریایی کوچک (MINI PIRATE) و کیدز واید (Kides Wide) اسلاید های مربوط به بخش کودکان است که در ادامه تعدادی از آن ها تشریح شده است.

  • اختاپوس یا هشت پا (OCTOPUS): در اینجا کودکان از پله های کوتاهی که در بدنه یک اختاپوس طراحی شده است بالا رفته و از قسمت دیگر بدن آن که به صورت سرسره است، سر می خورند.
  • لاکپشت (TURTLE): این اسلاید به صورت یک لاکپشت طراحی شده است. لاکِ لاکپشت را به صورت یک جفت سرسره کوتاه طراحی کرده اند و سر لاکپشت بین این دو سرسره قرار دارد. این اسلاید برای بچه های 2 تا 6 سال مناسب است.
  • برج آب (AQUA TOWER): در برج آب، بچه پس از بالا رفتن از پله ها، از یک لوله رنگی سر می خورند و به داخل استخر پرت می شوند. بچه های بزرگتر می توانند یک طبقه دیگر بالا رفته و از ارتفاع بیشتری به داخل آب شیرجه بزنند.

آکوا تارین بهترین پارک آبی اربیل در کردستان عراق

رستوران های آکوا تارین پارک آبی اربیل

مانند همه پارک‌های آبی (مثل پارک آبی دبی که جزء بهترین پارک های آبی جهان است) در این مجموعه تفریحی امکانات پذیرایی و استراحت مانند کافی شاپ و رستوران وجود دارد. پس از تفریح در یک مجموعه آبی و پس از آن که انرژی تان تحلیل رفت، به نظر می‌رسد استراحت و خوردن یک وعده غذایی خوشمزه، بسیار دلچسب باشد. رستوران های این مجموعه تمام سلیقه‌های تغذیه‌ای را پوشش می‌دهد و انواع غذاها اعم از فست فود (ساندویچ، برگر، پیتزا)، پاستا، سالاد، استارترهای گرم، استیک و دسر را سرو می کنند.

رستوران در پارک آبی اربیل

ساعت کار و آدرس

این مجموعه تفریحی هر روز از ساعت 9:00 تا 23:30 فعال است. در روزهای جمعه ساعت کاری یک ساعت بیشتر بوده و تا 20:00 (8 شب) پذیرای مراجعه کنندگان است. ورود به این مجموعه رایگان است و هزینه‌ای در بر ندارد.

Address: Massif Salahadin Road ،Pirmam, Iraq.

Phone: +964 750 411 5500

در دیگر شهرهای عراق مثل سلیمانیه نیز اماکن تفریحی وجود دارد. اما اماکن تفریحی سلیمانیه کجاست؟ سری به پارک سرچنار و چاوی لند بزنید!

امتیاز 4.00از 5 (8 رای)

آخرین مقالات

نظرات کاربران

سارا
در تاریخ: 12:04:09 1401/3/1

برای اینکه اونجا نجات غریق یا آموزش شنا بدیم.چطور میشه اقدام کرد

حمزه الهی الوار
در تاریخ: 00:52:29 1399/9/24

شهرهای کردنشین عراق با توجه به اقلیم کردستان عراق و همسایگی آنها با مرزهای غربی ایران طبیعتا دارای آب و هوای مشترکی با شهرهای کرمانشاه و کردستان هستند و با توجه به زبان کردی که اصولا هردو طرف مرز از یک نژاد و تبار هستند اشتراکات که چه عرض کنم همه متعلق به هم هستند و روابط هر چه بیشتر باید برادرانه و با حسن همجواری همراه باشد

Ava
در تاریخ: 11:52:17 1399/4/14

چه جالب منم واقعا تصورم از عراق به چیز دیگه بود و فکر میکردم به جز اماکن زیارتی جای دیدنی و یا تفریحی خاصی نداره اما خب این طور که پیداست تو هر شهری جاذبه های توریستی نسبتا خوبی در نظر گرفتن پارک آبی هم که تو همچین شهر گرمسیری اهمیت ویژه ای داره

فرانک
در تاریخ: 09:20:42 1399/1/19

کی فکرشو میکرد اربیل پارک آبی داشته باشه منکه تصورم از عراق خرابه های بیش نبود..خوبه که بفهمیم اطرافمون چه خبره ممنون از سفر بانک پارک قشنگی هم هست اصلا پارک آبی هر طوری که باشه به دل میشینه اینطور که گفته شده امکانات خوبی هم داره مخصوصا واسه بچه ها

ثبت نظر جدید