هالیوود کجاست؟ سفری به مشهور ترین پیاده روی دنیا

توسط سفربانک
به روز رسانی شده 05 مرداد 1399 0
هالیوود کجاست؟ سفری به مشهور ترین پیاده روی دنیا

هالیوود کجاست؟ هالیوود که به نام Tinseltown نیز شناخته می شود، منطقه ای در شهر لس آنجلس، کالیفرنیای ایالات متحده است که نام آن مترادف با صنعت فیلم سازی آمریکاست. این منطقه در شمال غربی مرکز شهر لس آنجلس واقع شده است و از چهار طرف با خیابان هایپریون و ریورساید درایو (شرق)، بلوار بورلی (جنوب)، کوهپایه کوه های سانتا مونیکا (شمال) و بورلی هیلز (غربی) محدود می شود.

هالیوود چیست

چگونگی پدید آمدن هالیوود

 از اوایل دهه 1900، هنگامی که پیشگامان ساخت فیلم در جنوب کالیفرنیا ترکیبی ایده آل از آب و هوای معتدل، آفتاب بسیار زیاد، زمین های متنوع و یک بازار کار بزرگ را پیدا کردند، تصویر هالیوود به عنوان مکانی برای برآورده شدن رویاهای سینمایی، در سراسر جهان حک شده است. اولین خانه در این ناحیه یک ساختمان خشتی (1853) در محلی در نزدیکی لس آنجلس بود که کم کم به یک شهر کوچک در ایالت جدید کالیفرنیا تبدیل شد.

از شهری کوچک تا مشهورترین پیاده روی جهان!

هالیوود در سال 1887 به عنوان زیرمجموعه املاک و مستغلات هاروی ویلکوکس اهل کانزاس قرار گرفت و بعدها توسط اچ.جی.وایتلی، که به "پدر هالیوود" معروف است، به یک منطقه مسکونی ثروتمند و محبوب به خصوص برای بازیگران هالیوود تبدیل شد. در اواخر قرن بیستم، ویتلی مسئول وارد کردن خطوط تلفن، برق و گاز به این منطقه جدید بود. در سال 1910، به جهت تأمین آب مورد نیاز این منطقه، ساکنان آن قبول کردند که با لس آنجلس ادغام شوند و یک شهر واحد را تشکیل دهند.

هالیوود کجاست

رشد صنعت سینما در هالیوود

در سال 1908 یکی از اولین فیلم های داستانی بلند سینما به نام Count of Monte Cristo پس از شروع فیلمبرداری در شیکاگو، در هالیوود به پایان رسید. در سال 1911 محلی در بلوار سان ست، به اولین استودیوی فیلم سازی ناحیه تبدیل شد و دیری نپایید که بیش از 20 کمپانی فیلم سازی در هالیوود مشغول ساخت انواع فیلم های سینمایی شدند.
در سال 1913 سسیل بلانت دمیل، جسی لاوسکی، آرتور فرید و ساموئل گلدوین کمپانی فیلم سازی جسی لاوسکی را بنا نهادهند که بعدها به کمپانی بزرگ پارامونت پیکچر امروزی تغییر نام داد و همچنان یکی از ابرکمپانی های ساخت فیلم در دنیاست.
سسیل بلانت دمیل فیلم The Squaw Man را در یک انبار در نزدیکی بلوار هالیوود امروزی و در خیابان وین تولید کرد و خیلی زود موفقیت های بیشتری در گیشه پدید آمد و زمینه گسترش صنعت فیلم سازی هالیوود به شکل امروزی را فراهم آورد. کم کم این منطقه به مرکزی برای فیلم سازان آمریکایی تبدیل می شد و صنعت فیلم سازی روز به روز رونق بیشتری پیدا می کرد و حدود سال 1915 اکثر فیلم سازان مستقل آمریکایی از مناطق شرقی به هالیوود نقل مکان نمودند.
در طول حدود سه دهه ای که از دوران فیلم های صامت تا ظهور فیلم‌های صدادار به طول انجامید شخصیت هایی مانند گریفین، گلدوین، آدولف زاکر، ویلیام فاکس، لوئیس مایر و داریل زاناک و هری کوهن به عنوان ابر فیلم سازان هالیوودی خودنمایی می کردند و با کمپانی های بزرگ فیلم سازی نظیر قرن بیستم-فاکس، مترو گلدن مایر، پارامونت پیکچرز، کلمبیا پیکچرز، وارنر برادرز و... فیلم های خود را تولید می نمودند.
پس از جنگ جهانی دوم، استودیوهای فیلم سازی شروع به مهاجرت از این ناحیه کردند و بسیاری از کمپانی های فیلم سازی به دلیل مشکلات موجود، تولیدات خود را متوقف نموده و یا به سمت ساخت مجموعه های تلویزیونی سوق پیدا کردند. با رشد صنعت تلویزیون، هالیوود شروع به تغییر کرد و در اوایل دهه 1960، به خانه بسیاری از سرگرمی‌های تلویزیونی شبکه های آمریکایی تبدیل شد.

 هالیوود کجاست و چگونه باید از آن بازدید کرد؟

دیدنی های هالیوود

از جمله ویژگی های این ناحیه، به غیر از استودیوهای کاری آن، هالیوود بوول (1919 ؛ یک سالن آمفی تئاتر طبیعی و سرباز که از سال 1922 برای کنسرت های تابستانه در زیر ستاره ها استفاده می شد)، سالن تئاتر گریک در گریفیت پارک ( که همچنین یک مکان برای برگزاری کنسرت می باشد) سالن تئاتر چین (که در سقف بتونی آن از نقش دست و رد پای بسیاری از ستارگان بزرگ استفاده شده است) می باشد.

موزه هالیوود وکس

یکی از معروف ترین بخش های هالیوود موزه مجسمه‌های وکس این منطقه است که به موزه هالیوود وکس معروف است. در این موزه مجسمه تعداد زیادی از افراد سلبریتی از جنس موم و وکس ساخته شده است و بازدید آن برای عموم آزاد است.

پیاده رو ی مشاهیر و ستارگان هالیوود

پیاده ­روی مشاهیر

شاید یکی از مهم ترین و دیدنی ترین قسمت های بلوار هالیوود Walk of Fame of Hollywood باشد که قدمت زیادی دارد و به بسیاری از افراد مشهور صنعت سرگرمی ادای احترام می کند. در این قسمت پیاده روی خیابان با ستاره هایی منقش شده که هر کدام نام یکی از افراد سلبریتی مشهور را در خود حک کرده است. از بازیگران معروف، کارگردانان و خواننده های معروف تا بسیاری سلبریتی ها در زمینه‌های مختلف ستاره ای به نام خود در این پیاده روی معروف دارند.

متن و نوشته ی روی کوه هالیوود کجاست
نشان هالیوود

بارزترین نماد این منطقه، نشان هالیوود است که مشرف بر تمام منطقه است. این نشان اولین بار در سال 1923 ساخته شده است (نشان جدید در سال 1978 برپا شده است) در ابتدا این علامت با متن "هالیوود لند" ساخته شد (برای تبلیغ خانه های جدید در این منطقه در حال توسعه) اما این نشانه خراب شد و در سال 1940 مورد ترمیم قرار گرفت و البته در ساخت نمونه جدید کلمه زمین از متن آن حذف گردید. این نشانه تا به امروز پا بر جا مانده و با متن "هالیوود" از تمام نقاط این منطقه پیداست و به شکل زیبایی خودنمایی می‌کند.

هالیوود، محل زندگی ستارگان دنیای سینما

بسیاری از ستارگان گذشته و حال حاضر، در مناطق نزدیک به این ناحیه مانند بورلی هیلز و بل ایر زندگی می کنند، و گورستان هالیوود فور اور شامل مقبره مجریانی چون رودولف والنتینو، داگلاس فربانکس و تیرون پاور است. بلوار هالیوود، که یک مکان شیک و زیبا بود، اما با از بین رفتن استودیو های قدیمی فیلم سازی کم کم شروع به فرسایش کرد. اما از اواخر قرن بیستم بازسازی این منطقه آغاز گردید. به عنوان مثال، تئاتر مصر (ساخته شده در سال 1922) در دهه 1990 کاملاً بازسازی شد و خانه سینماتیک آمریکایی ها شد، یک سازمان غیردولتی که به موشن پیکچر اختصاص داده شده است.

امتیاز 3.86از 5 (7 رای)