کاخ سفید، خانه ای سفید برای تصمیمات سیاه!

توسط سفربانک
به روز رسانی شده 05 مرداد 1399 0
کاخ سفید، خانه ای سفید برای تصمیمات سیاه!

اولین بار جورج واشنگتن رئیس جمهوری سابق ایالات متحده آمریکا، در سال ۱۷۹۱ مکان کنونی را برای کاخ سفید انتخاب کرد. این بنای سنگی در سال 1792 ساخته شد و در مسابقه ای که برای انتخاب نقشه ساخت این بنا برگزار شد، طرح ارسال شده توسط معمار ایرلندی جیمز هوبن مورد قبول واقع شد. پس از هش2ت سال که از آغاز ساخت این بنا گذشته بود، رئیس جمهور جان آدامز و همسرش ابیگیل در سال 1800 وارد این خانه ناتمام شدند. در طول جنگ 1812، انگلیسی ها خانه رئیس جمهور آمریکا یا همان کاخ سفید امروزی را به آتش کشیدند. جیمز هوبان برای بازسازی این بنا منصوب شد و پس از تکمیل ترمیم، رئیس جمهور جیمز مونرو در سال 1817 به این بنا منتقل شد. در زمان دولت مونرو، بخش جنوبی در سال 1824 ساخته شد و اندرو جکسون بر اضافه کردن بخش های شمالی در سال 1829 نظارت کرد. در اواخر قرن 19، پیشنهادهای مختلفی برای گسترش چشمگیر بنای ریاست جمهوری ارائه شد. بر اساس این طرح ها و ایده ها قرار بود یک مکان و خانه جدید برای ریاست جمهوری ایالات متحده ساخته شود که هرچند این نقشه ها هرگز محقق نشد.

کاخ سفید کجاست

تاریخچه کاخ سفید

در سال 1902 رئیس جمهور تئودور روزولت نوسازی اساسی کاخ سفید را آغاز كرد، از جمله این تغییرات، جابجایی دفتر رئیس جمهور از طبقه دوم محل اقامت به ساختمان دفتر اجرایی بود. (كه امروزه با عنوان West Wing شناخته می شود) نوسازی روزولت توسط شرکت معروف معماری نیویورک مک کیم، مید اند وایت برنامه ریزی و انجام شده است. جانشین روزولت، رئیس جمهور ویلیام هووارد تافت دفتر بیضی را در یک مساحت گسترش یافته برای دفتر رئیس جمهور ساخته بود.
این کاخ کمتر از پنجاه سال پس از نوسازی روزولت، نمایانگر ضعف ساختاری جدی بود. رئیس جمهور هری اس. ترومن بازسازی جدید ساختمان را آغاز کرد که در آن همه چیز به جز دیوارهای بیرونی از نو ساخته شد. این بازسازی توسط معمار لورنزو وینسلو تحت نظارت بود و خانواده ترومن در سال 1952 به کاخ ریاست جمهوری آمریکا بازگشتند.

بازدید از کاخ سفید

بنایی که تاریخ در آن جریان دارد!

تمام رؤسای جمهور ایالات متحده از زمان جان آدامز تا کنون در همین کاخ ساکن بوده اند و تاریخچه این ساختمان فراتر از ساخت دیوارهای آن است. این کاخ هم محل زندگی رئیس جمهور ایالات متحده و هم خانواده وی است و همچنین موزه تاریخ آمریکا نیز می باشد. در واقع کاخ سفید بنایی است که تاریخ در آن جریان دارد.

کاخ سفید در کجاست
اطلاعاتی در خصوص کاخ سفید

کاخ شامل 132 اتاق، 35 حمام و 6 طبقه است. همچنین 412 درب، 147 پنجره، 28 شومینه، 8 پله و 3 آسانسور در این بنا وجود دارد.
آشپزخانه کاخ ریاست جمهوری قادر به پذیرایی شام برای بیش از 140 مهمان است و امکان پذیرایی پیش غذا تا بیش از 1000 نفر را دارد.
برای رنگ کردن سطوح بیرونی کاخ به 570 گالن رنگ نیاز است.
در دوره های مختلف تاریخ ، این کاخ به "کاخ رئیس جمهور" ، "خانه رئیس جمهور" و "عمارت اجرایی" معروف بوده است.
رئیس جمهور تئودور روزولت در سال 1901 رسماً نام فعلی را برای این بنا انتخاب نمود و از آن زمان تا کنون این مکان با نام کاخ سفید شناخته می شود.

دیدنی های کاخ سفید
بازدید حضوری از کاخ سفید

هرکسی که به واشنگتن مراجعه می کند می تواند با ارسال درخواست تور، تاریخ و هنر این کاخ را بطور حضوری تجربه کند.
درخواست تورهای عمومی باید از طریق عضو کنگره ارسال شود. این تورها از سه شنبه تا پنجشنبه، از 7:30 بامداد تا 1:30 بعد از ظهر در دسترس هستند. همچنین جمعه ها و شنبه ها از 7:30 بامداد تا 11:30 امکان بازدید از بنا وجود دارد. (به استثنای تعطیلات فدرال یا مگر اینکه موارد دیگری ذکر شده باشد). طبق برنامه رسمی کاخ ریاست جمهوری، ساعت‌های تور در صورت امکان تمدید می شود. درخواست ها باید حداکثر سه ماه قبل و حداقل از 21 روز قبل ارسال شوند. کلیه تورهای کاخ سفید بصورت رایگان انجام می شود. (البته توجه داشته باشید که تورها ممکن است در آخرین لحظه لغو شود.)

کاخ سفید آمریکا
شرایط بازدید از کاخ سفید

کلیه میهمانان باید 18 سال و یا بالاتر باشند به همین خاطر از مهمانان خواسته می شود شناسنامه معتبر ارائه دهند. همه اتباع خارجی باید گذرنامه خود را ارائه دهند. و به غیر از آن سایر مدارک شناسایی خارجی پذیرفته نخواهد شد.

نمای کاخ سفید
موارد ممنوعه در بازدید از کاخ سفید

در بازدید از این بنا، انجام برخی اعمال یا همراه داشتن برخی وسایل غیر مجاز است. موارد ممنوع شامل موارد زیر است، اما توجه داشتع باشید که موارد ممنوعه به این لیست محدود نمی شود و ممکن است موارد ممنوع دیگری نیز وجود داشته باشد.
ضبط ویدیو در کاخ به هیچ عنوان امکان پذیر نیست. همراه داشتن انواع کیف‌های دستی، کیف‌های اداری، کوله پشتی یا کیف پول، خوردن مواد غذایی یا نوشیدنی ها، استعمال دخانیات و استفاده از وسایل نظافت شخصی (به عنوان مثال آرایش، لوسیون و غیره) در کاخ سفید مجاز نیست. همراه داشتن چرخ دستی یا هر گونه اشیاء برجسته باعث می شود از ورود به کاخ ممانعت به عمل آید. همچنین نیازی به گفتن نیست که همراه داشتن انواع اسلحه، مهمات، آتش بازی، اسلحه های برقی، اسلحه ها و وسایل مربوط به هنرهای رزمی و یا انواع چاقو در هر اندازه ای در کاخ سفید ممنوع است.

امتیاز 5.00از 5 (3 رای)