کلیسای  جامع مادر مقدس در باتومی

توسط سفربانک
به روز رسانی شده 16 تیر 1399 1
کلیسای  جامع مادر مقدس در باتومی

شهر باتومی در زمره شهر های پر گردشگر گرجستان دسته بندی می شود که اماکن دیدنی زیادی دارد. این شهر دومین شهر بزرگ این کشور است و در جنوب غربی این کشور و در ساحل دریای سیاه قرار دارد. این شهر تاریخی در منطقه مرزی کوه های قفقاز واقع شده است و اقتصاد آن از گردشگری بهره زیادی می برد. یکی از اماکن دیدنی باتومی کلیسای مادر مقدس است.

 

کلیسای مادر مقدس در باتومی گرجستان

 

تاریخچه کلیسای مادر مقدس در باتومی

ساخت این کلیسا در سال 1898 آغاز و در سال 1902 به پایان رسید؛ کلیسای مادر مقدس به عنوان یک کلیسای کاتولیک رومی ساخته شد اما گاهی اوقات با کلیسای ارتدکس اشتباه گرفته می شود "هرچند که بعد از یک سال یعنی در سال 1903 این کلیسا به کلیسای ارتدکس تبدیل شد" . بعد از انقلاب شوروی این کلیسا توسط دولت ضبط شد و جهت یک ساختمان اداری مورد استفاده قرار گرفت .

ویژگی های کلیسای جامع باتومی  

این کلیسای جامع سال ها پیش به واسطه انجام غسل تعمید 5000 نفر، به کلیسای جامع باتومی تبدیل شد. از ویژگی های دیگر این کلیسا می توان به شیشه های رنگی و زیبای آن اشاره کرد که با نقاشی های مرتبط  "پیامبران" زینت یافته اند؛ این شیشه ها از لحاظ زیبایی و صنعت گری می توانند با معماری گوتیک کلیسا های فرانسه رقابت کنند. همچنین کلیسای مریم مقدس باتومی یکی از زیبا ترین کلیسا های ساخته شده در گرجستان است. این کلیسا پیشینه غمگینی دارد چرا که بار ها از کاربری کلیسا خارج شده ولی با تلاش مردم و پاپ به این کاربری باز گشته است و بازسازی شده است.

 

باتومی و تور های گردشگری گرجستان

 

دسترسی به کلیسای باتومی

دسترسی به این کلیسا سخت نیست، چراکه این کلیسا در نزدیکی پارک شهر باتومی قرار دارد. برای رفتن به کلیسا باید از اتوبوس، مینی بوس و تاکسی استفاده کنید.

امتیاز 5.00از 5 (6 رای)

آخرین مقالات

نظرات کاربران

تبسم
در تاریخ: 13:47:12 1399/1/30

چه معماری زیبایی داره من که شیفته ی نما و ظاهر بیرونیش شدم یکی از اصلیترین تفاوت فرهنگهایی مردم در کشورهای مختلف در نحوی ساخت و ساز بناهای مختلف مشخص میشه هر کشوری یه جور قانون و مصالح داره واسه خودش مثلا میشه با دیدن یه عکس تشخیص بدی که بنا متعلق به کدوم کشور هست

ثبت نظر جدید