قلعه پترا در باتومی

توسط سفربانک
به روز رسانی شده 16 تیر 1399 1
قلعه پترا در باتومی

شهر باتومی یکی از شهر های مهم کشور گرجستان است که شهری بندری محسوب می شود و در کناره دریای سیاه قرار گرفته است. از لحاظ موقعیت جغرافیایی این شهر در قسمت مرزی کشور ترکیه و گرجستان قرار دارد. در سال های اخیر، دولت گرجستان توانسته است این شهر را به عنوان یکی از شهر های توریستی مهم خود، به دنیا معرفی نماید و جاهای دیدنی این کشوررا برای گردشگران به نمایش بگذارد. این شهر زیبا در میان مسافران تور گرجستان به خوبی جای خود را یافته و در زمره پر بازدید ترین مسیر های گردشگری تور گرجستان قرار دارد. یکی از مکان های جذاب توریستی در شهر باتومی، قلعه پترا می باشد. این قلعه درواقع شهری است که در میان دیوارها بنا شده است.

جاهای دیدنی گرجستان باتومی

تاریخچه قلعه پترا باتومی

از این قلعه برای اولین بار در کتاب قانون اساسی Novellae و در سال 535 میلادی نام برده شده است. قلعه پترا به افتخار پادشاه سازنده آن، " Petra Pia Justiniana "  نام گذاری شد و به دلیل موقعیت استراتژیک خود در جنگ های میان ایرانیان و رومیان، در زمان ساسانیان نقش مهمی را ایفا کرده است و علاوه بر آن جهت تجارت با دیگر نقاط اروپا کاربرد داشته است. آثار کشف شده از این روستای کوچک به زمان عصر برنز،  قرون وسطی و چندین دوره دیگر باز می گردد که سکونت افراد در دوره های متفاوت را در این قلعه ثابت می کند .

قلعه پترا از جاهای دیدنی باتومی در تور گرجستان

نام " پترا " برگرفته از کلمه " سنگ " در یونانی است و در اینجا به عنوان ساحل سنگی پر سر و صدا نام برده می شود. موقعیت قرار گیری این قلعه در میان دریا و صخره های سنگی دسترسی به آن توسط دشمنان را تقریبا غیر ممکن می سازد. این قلعه دارای 200 متر طول و 100 متر عرض و شامل ساختمان هایی از جمله حمام، مخزن آب، برج های قلعه و ... است.

دسترسی به قلعه

اگر تمایل دارید بدانید این قلعه تاریخی گرجستان کجاست آن را در روستایی به نام تسیخیسدزیری (Tsikhisdziri) و در ناحیه کوبولتی آجارا  که در فاصله 20 کیلومتری شهر باتومی واقع شده است پیدا کنید.

قلعه پترا از اماکن دیدنی گرجستان است و در تور های گرجستان برای یازدید از آن حتما برنامه ریزی می شود

زمانی که در سفر به این کشور برای بازدید از جاهای دیدنی گرجستان برنامه ریزی می کنید، برای بازدید از این مکان دیدنی باتومی نیز زمانی در نظر بگیرید تا مناظر فوق العاده آن را ازدست ندهید.

امتیاز 5.00از 5 (6 رای)

آخرین مقالات

نظرات کاربران

تبسم
در تاریخ: 11:41:09 1399/2/3

چقدر قشنگ و دیدنی دور افتاده بودن و قدمت بالایی که داره خیلی جذب کننده است و البته منظره ی زیبایی که از دریا و جنگل دیده میشه خیلی زیباترش کرده پوشش گیاهی هم که قلعه پوشانده به این زیبایی افزوده البته فک کنم این گیاهان خود رو باشن جالبه که به زیبایی کارشونو انجام دادن

ثبت نظر جدید