پل ماخونتستی در باتومی

توسط سفربانک
به روز رسانی شده 16 تیر 1399 1
پل ماخونتستی در باتومی

شهر باتومی در گرجستان از جمله شهرهای جذاب توریستی در این کشور می باشد که سالانه گردشگران زیادی را به خود جذب می نماید. این شهر و حومه آن با دارا بودن آثار باستانی و جذابیت های طبیعی، مقصد بسیاری از تور های گرجستان است. پل ماخونتستی و منطقه اطراف آن یکی از جذابیت های سفر به گرجستان به شمار می آید.

پل ماخونتستی از دیدنی های گرجستان

پل ماخونتستی در فاصله 54 کیلومتری شهر باتومی و 9 کیلومتری روستایی با همین نام (ماخونتستی) قرار دارد و از سنگ های آهکی و آتشفشانی ساخته شده است این پل دو سخره سنگ بزرگ را بهم متصل ساخته است؛ ارتفاع پل از روی زمین 19 متر است و بر روی رود آچاریستسکالی احداث شده است. شواهد موجود بر روی پل نشان دهنده بازسازی های متعدد در آن  است، ضمن این که این پل در سال 2008 به صورت کامل بازسازی شد. تاریخچه ساخت این پل به قرن نهم و دهم میلادی باز می گردد. براساس گفته کارشناسان این پل به افتخار پادشاه وقت (قرن 9 و 10 میلادی) ساخته شد و به همین علت ماخونتستی نام گذاری شده است.

پل ماخونتستی در باتومی گرجستان

محل قرار گیری و مسیر دسترسی به پل ماخونتستی

پل ماخونتستی در دره ای سرسبز و بر روی رودخانه آچاریستسکالی واقع شده است که در نزدیکی آن روستایی گرم و صمیمی به همین نام ("ماخونتستی") قرار دارد. برای رسیدن به این منطقه سرسبز و دوست داشتنیِ تاریخی، باید حدود 45 دقیقه از مرکز شهر رانندگی کرد. اما این مسیر برای مسافران تور گرجستان جهت بازدید از جاهای دیدنی گرجستان بسیار جذاب خواهد بود چراکه در این محل فقط شاهد این پل نخواهید بود و بازدید از روستا و آبشار ماخونتستی نزدیک به این پل نیز از جذابیت های سفر به این منطقه محسوب می شوند. همچنین در مسیر به روستا های زیادی برخورد می کنید و از دیدن آنها لذت خواهید برد.

دیدنی های تور گرجستان

امتیاز 5.00از 5 (7 رای)

آخرین مقالات

نظرات کاربران

تبسم
در تاریخ: 11:36:11 1399/2/3

منظره ی فوق العاده زیبایی داره واقعا این جور جاها آرامش خاصی به روح آدم میده مخصوصا اگه یه سازه ی تاریخی هم داشته باشه خیلی بهتر میشه فکر اینکه روزی این پل بخاطر یه پادشاه ساخته شده و الان ما روش قدم میزنیم به نظرم می‌تونه بی ثباتی دنیا رو بیشتر بهمون یاد آوری کنه

ثبت نظر جدید