فانوس دریایی باتومی برای کنترل مرزهای دریای سیاه در گذشته

توسط سفربانک
به روز رسانی شده 16 تیر 1399 1
فانوس دریایی باتومی برای کنترل مرزهای دریای سیاه در گذشته

«فانوس دریایی باتومی» (Batumi lighthouse) به ارتفاع 21 متر در ساحل دریای سیاه قرار دارد. این سازه که در انتهای شرقی دریای سیاه واقع شده است، جهت کنترل مرزهای ساحلی دریای سیاه ساخته شده بود. Adjara در جنوب غرب، Guria در غرب و Mingreliao در شمال غرب جزء مناطق حفاظتی منطقه محسوب می شدند. هر کدام از این مناطق تاریخ پیچیده خود را داشته و امروزه وضعیت مشخصی دارند.

فانوس دریایی باتومی

درباره فانوس دریایی باتومی

چراغ دریایی که در حال حاضر در پارک میراکل وجود دارد در سال 1882 توسط یک مهندس فرانسوی ساخته شد. واضح است که طی گذر چندین سال بازسازی‌هایی بر روی آن صورت گرفته است. با توجه به پیشرفت علم این سازه امروزه کارایی ندارد. بلکه بیشتر جنبه زیبایی داشته و همانند تندیسی سبب زیبایی پارک شده است. چراغ های این فانوس دریایی در گذشته سفید بود اما در حال حاضر قرمز است.

فانوس دریایی باتومی

البته این نخستین چراغ دریایی باتومی نبود. نخستین مورد در سال 1863 توسط عثمانی‌ها و در زمان حکومت آن‌ها در این منطقه ساخته شد. پس از آن دومین چراغ دریایی را روسی ها در سال 1878 در این منطقه بنا کردند.

فانوس دریایی باتومی

 

مقاله پیشنهادی ما :  باتومی کجاست

چراغ های دریایی سازه های قدیمی جالبی هستند. اگر تمایل دارید یکی از آن ها را ببینید، در سفر خود سری به پارک میراکل بزنید و از فانوس دریایی باتومی دیدن کنید.

Address: Park Chudes, Batumi, Georgia

امتیاز 5.00از 5 (10 رای)

آخرین مقالات

نظرات کاربران

تبسم
در تاریخ: 11:21:38 1399/2/3

من همیشه فکر میکردم فانوس دریایی رو تو جزایر وسط دریا میسازن اما چرا اینقد کم در موردش توضیح دادین کاربردش ،اصلا واسه چی ساختن ، بازدید ازش چطوریه ، الآنم استفاده میشه یا اینکه فقط جنبه ی زیبایی و جذب گردشگر داره... خیلی ضعیف بود میشه گفت فقط اسمشو فانوس دریایی ذکر شده بود

ثبت نظر جدید