میدان اروپا در باتومی محوطه ای به سبک سازه های اروپایی

توسط سفربانک
به روز رسانی شده 21 تیر 1399 1
میدان اروپا در باتومی محوطه ای به سبک سازه های اروپایی

در طول اقامت در باتومی احتمالاً چندین بار از «میدان اروپا» گذر خواهید کرد! میدانی در شهر باتومی که نام آن وام دار پیوستن انجمن قانون گذاری این شهر به اتحادیه اروپا است. میدان اروپا قبلاً میدان ارا (Era Square) نام داشت.

میدان اروپا در باتومی

سازه های میدان اروپا در باتومی

تندیس مدئا به عنوان سمبل دیرینه کشور گرجستان، در بخش مرکزی میدان اروپا واقع شده است. این مجسمه نمادی از رابطه گرجستان باستان با فرهنگ اروپایی است. این مجسمه همچنین یادآور می شود که ساحل دریای سیاه گرجستان بخشی از قلمرو پادشاهی Colchis بوده است. یک محوطه اجاره دوچرخه در نزدیکی مجسمه مدئا قرار دارد.

در محوطه میدان اروپا ساختمان هایی را می بینید که به سبک ساختمان های شهرهای معروف اروپا ساخته شده است. در این بین، ساختمان هایی نیز به چشم می خورد که به سبک محلی ساخته شده است.  از این میان، یکی از جالب ترین برج های این محدوده، برج ساعت نجومی باتومی است. یک فواره بزرگ در مرکز میدان وجود دارد که تأثیر بسزایی در خنک کردن و ایجاد طراوت در روزهای گرم دارد.

میدان اروپا در باتومی

علاقه مندان به معماری و عکاسی از جمله افرادی هستند که با عبور از این میدان مدتی محو تماشای  مناظر اطراف می شوند. حتی اگر عکاس نباشید، تمایل پیدا خواهید کرد تعدادی عکس یادگاری از اینجا ثبت کنید.

میدان اروپا باتومی

سرگرمی های میدان اروپا باتومی

در این میدان نیز مانند میدا پیازا باتومی، برنامه های مختلفی مانند کنسرت برگزار می شود. البته اینجا اصلی ترین مکان برگزاری جشن ها در باتومی است. میدان اروپا میزبان برگزاری جشنواره هایی مانند Gandagana یا Christmas market است. کنسرت‌های مختلفی مانند Jose Carreras ،Andrea BocelliT ،Bueno Vistas Social Club و .... در اینجا برگزار شده است.

کافی شاپ ها و رستوران های عجیب و غریب و در عین حال جالب در پیرامون میدان ردیف شده اند. در آنجا می توانید لذت خوردن غذاهای محلی را در ذهن تان خاطره انگیز کنید.

میدان اروپا باتومی

آدرس

Address: Memed Abashidze Avenue, Batumi 6000, Georgia

امتیاز 5.00از 5 (5 رای)

آخرین مقالات

نظرات کاربران

تبسم
در تاریخ: 13:43:54 1399/2/1

سبک اروپایی هر جای دنیا باشه قشنگه من که خیلی از مدل معماری خوشم میاد خیلی جذابه هیچوقت تکراری نمیشه همیشه تازگی داره فکر میکنم این قسمت از باتومی جز شلوغترین بخش های شهر باشه اینجور جاها همیشه تبدیل به پاتوق میشن مخصوص اگه کافه و رستوران هم داشته باشه

ثبت نظر جدید