آبشار ماخونتسی باتومی مرتفع ترین آبشار منطقه آجارا

توسط سفربانک
به روز رسانی شده 21 تیر 1399 3
آبشار ماخونتسی باتومی مرتفع ترین آبشار منطقه آجارا

آجارا منطقه ای با طبیعت زیباست و میزبان آبشاری به نام «ماخونتسی» (Makhuntseti waterfall) است. ماخونتسی مرتفع ترین آبشار منطقه آجارا محسوب می شود. ترکیب کوهستانی منطقه همراه با سرسبزی و وجود درختان و این واترفال، مجموعه طبیعی آرام بخشی را خلق کرده است. مجموعه ای که با حضور در آنجا گذر زمان را احساس نخواهید کرد و از رفتن به آنجا پشیمان نخواهید شد.

آبشار ماخونتسی باتومی

آبشار ماخونتسی باتومی

درباره آبشار و پل ماخونتسی باتومی

ارتفاع آن از سطح دریا 335 متر است. آب از ارتفاع 20 متری به سمت پایین سرازیر می شود؛ روی صخره ها می شکند و به هزار قطره تبدیل می شود. در بخش پایینی آبشار، جایی که آب نهایتاً در آنجا جمع می شود، یک حوضه یا استخر سنگی طبیعی ایجاد شده است. فرسایش آب طی سال های بسیار زیاد، این استخر طبیعی را به وجود آورده است. امکان شنا در آب این حوضه وجود دارد. کسانی که مایل باشند می توانند تابستان ها در آنجا شنا کنند.

یکی از ویژگی های بارز این آبشار وجود یک پل سنگی معروف است. پل ماخونتسی در زمان حکومت ملکه تامار ساخته شده بود. این پل سنگی می تواند نشانه خوبی برای شناسایی این واترفال از دیگر آبشارهای منطقه باشد.

پل ماخونتسی در باتومی

پل سنگی آبشار ماخونتسی باتومی

چه زمانی از آبشار ماخونتسی دیدن کنیم؟

اواسط فصل بهار تا اوایل پاییز، بهترین زمان برای رفتن به این منطقه است. طبیعت کوهستانی آجارا از یک سو و وجود آبشار از سوی دیگر، حال و هوای دلپذیری به منطقه بخشیده است. بازدید از آن به طبیعت دوستان پیشنهاد می شود. به ویژه در فصل تابستان خنکای دلپذیر و هوای مطبوع اطراف آبشار طراوت دهنده روح و جان است. در حوالی آبشار تعدادی غذاخوری و کافی شاپ وجود دارد.

رفتن به این غذاخوری ها و صرف یک وعده غذای گرجی می تواند مکمل یک روز به یادماندنی از سفر به گرجستان و بازدید از آبشار ماخونتسی باشد.

آبشار ماخونتسی در باتومی

آدرس و نحوه دسترسی

Address: KM 30 `from` Batumi, Georgia

ماخونتسی در فاصله 30 کیلومتری شهر باتومی واقع شده است. برای دسترسی به آنجا از باتومی، وسایل نقلیه عمومی موجود است. می توانید از مینی بوس هایی که از مسیر دهکده Keda عبور می کنند استفاده کنید. پس از حدود 30 دقیقه به بزرگراه مرکزی خواهید رسید. در آنجا پیاده شوید. با پیاده شدن در بزرگراه مرکزی دسترسی خوبی به آبشار و پل سنگی معروف آن خواهید داشت. اگر اتومبیل شخصی دارید نیز همین مسیر را طی کنید. زمانی که به این منطقه نزدیک می شوید و در راه رسیدن به آنجا، صدای دلنشین آبشار و حرکت آب در رود گوش ها را نوازش داده و روح را می پالاید.

پس از گذراندن یک روز مفرح در طبیعت، می توانید از قدیمی ترین عبادتگاه منطقه آجارا یعنی مسجد باتومی دیدن کنید.

امتیاز 5.00از 5 (3 رای)

آخرین مقالات

نظرات کاربران

تبسم
در تاریخ: 11:23:07 1399/1/31

چقدر قشنگ و سرسبز شاید وجود رستوران ها در کنار آبشار رفتن به این مکان رو واسه خیلی ها دلچسبتر کنه با اینکه جای قشنگی هست اما خب از این آبشارها همه جا هست چیزی نیست که بگیم فقط باتومی داره و خیلی خاص هست اما میشه روز خوبی رو اینجا گذراند و ازش انرژی گرفت

زهرا محمد صالحي
در تاریخ: 17:36:42 1398/12/22

اين آبشار واقعا فوق العاده هست از نگاه كردن به عكساي اين آبشار خسته نمي شم واقعا خيلي خيلي قشنگه و به نظرم ابشار مارگون كه توي كشور خودمون نزديك شهر شيراز هست هم يه شباهتايي به اين ابشار داره ميشه از اونجا هم ديدن كرد????????

ثبت نظر جدید