موزه باستان شناسی باتومی با قدمت ترین موزه گرجستان

توسط سفربانک
به روز رسانی شده 16 تیر 1399 1
موزه باستان شناسی باتومی با قدمت ترین موزه گرجستان

آنجا که گرجستان کشوری باستانی به حساب می آید، آثار باستانی دیدنی زیادی در آن برای بازدید وجود دارد. از جمله جاهای دیدنی گرجستان در شهر باتومی موزه باستان شناسی باتومی (Batumi Archeological Museum) است که در آن آثار زیادی حتی از دوران ماقبل تاریخ یافت می شود.

موزه باستان شناسی در باتومی

درباره موزه باستان شناسی باتومی

موزه باستان شناسی باتومی یکی از قدیمی ترین موزه های گرجستان است که در سال 1994 بازگشایی شد. این مجموعه شامل یک ساختمان دو طبقه است و بهترین موزه باستان شناسی در کل گرجستان محسوب می شود. در آنجا آثار مختلفی از دوره های مختلف تاریخی جمع آوری شده و در غالب 22800 اثر به نمایش گذاشته شده است. بیشتر این آثار مربوط به کاوشهای منطقه آجارا می باشد.

این موزه علاوه بر نمایشگاه، یک آزمایشگاه و قسمت ترمیم آثار باستانی را نیز شامل می شود. همچنین کتابخانه و آرشیو عکسی در موزه دایر است که شامل عکس از تمام نمایشگاه های دایر شده از آثار این موزه می شود.

موزه باستان شناسی باتومی

موزه باستان شناسی در باتومی

 برای بازدید از موزه باستان شناسی باتومی از کجا شروع کنیم؟

برای بازدید بهتر است از طبقه اول شروع کنید و با دقت ادامه دهید. زیرا این طبقه شامل آثاری از دوران پارینه سنگی و عصر آهن است. برخی از آثار موجود در این قسمت آثاری با چند ده هزار سال سن هستند. این مجموعه دارای آثار غنی از دوران Colchis است. بسیاری از این آثار حین حفاری از قلعه های قرون وسطایی در آجارا کشف شده اند. ظروف و سکه های رومی و یونانی به وفور در اینجا یافت می شوند. از دیگر آثار می توان به تصاویر خدایان یونانی رومی در دوران باستان، ظروف شیشه ای و برنزی، زیورآلات و ... اشاره کرد.

موزه باستان شناسی باتومی

موزه باستان شناسی باتومی

موزه باستان شناسی باتومی

آدرس و ساعات بازدید و قیمت بلیط

Address: 77 Chavchavadze St, Batumi, Georgia

ساعت بازدید از 10 صبح تا 18 می باشد. نکته قابل توجه در ساعات بازدید، تعطیلی موزه در روزهای دوشنبه و سه شنبه است.

قیمت بلیط برای افراد بزرگسال 3 GEL، دانش آموزان 1GEL، کودکان دانش آموز 0.5 GEL و برای تور های گردشگری به زبان های خارجی با راهنمای خارجی زبان از 10 تا 20 GEL است.

امتیاز 5.00از 5 (7 رای)

آخرین مقالات

نظرات کاربران

تبسم
در تاریخ: 11:18:42 1399/1/31

به نظر من این موزه کاملترین موزه در شهر باتومی ست تعریف درستی از موزه ارائه داده و آثار با قدمتهای متفاوتی به نمایش گذاشته از قرون وسطا تا چند قرن پیش و انواع وسایل قدیمی از سلاح تا کوزه و خمره واسه من که خیلی جذاب بود حتما باید براش وقت گذاشت

ثبت نظر جدید