موزه هنرهای آجارا در باتومی

توسط سفربانک
به روز رسانی شده 16 تیر 1399 1
موزه هنرهای آجارا در باتومی

گرجستان از کشور های دارای تاریخچه باستانی است و در آن موزه های باستان شناسی جذابی وجود دارد. اما به غیر از موزه باستان شناسی باتومی، موزه های دیگری نیز در این شهر دایر شده و فعالیت می کنند. یکی از این موزه های هنری، موزه هنرهای آجارا (Adjara Arts Museum) یا موزه هنر باتومی است که به عنوان یکی جاهای دیدنی گرجستان در سفر به باتومی می توانید از آن دیدن کنید.

موزه هنرهای آجارا در باتومی

درباره موزه هنرهای آجارا

این مجموعه در سال 1998 احداث شد و نمایشگاهی برای بیش از 500 اثر از نقاشان معروف و بزرگ گرجی مثل نیکو پیروسمانی (Niko Pirosmani)، لادو گودیاشویلی (Lado Gudiashvili) و الن آخلدیانیريال (Elene Akhvlediani) و نقاشان انگلیسی و روسی است. نقاشی ها به دو دسته نقاشی های قبل از 1950 نقاشی های بعد از 1950 (قرن 19 به بعد) تقسیم می شوند که بسیار جذاب و قابل توجه هستند.

در این موزه برای تسهیل بازدید گردشگران، توضیحاتی درباره نقاشی ها و نقاشان آنها به دو زبان گرجی و انگلیسی داده شده است. همچنین این موزه غیر از آثار نقاشی و طراحی، میزبان مجسمه های هنری، و هنرهای تزئیناتی دیگر مانند هنرهای چوبی، شیشه، سرامیک و ... است.

موزه آجارا در باتومی

نقاشی های موزه آجارا در باتومی

موزه هنری آجارا در باتومی

موزه هنرهای آجارا در باتومی

موزه هنرهای آجارا در باتومی

موزه در دو طبقه برپا شده است که در طبقه اول آن، نمایشگاه های موقتی هنری و رویداد های فرهنگی برگزار می شود و در طبقه دوم آثار نقاشی نفیس به نمایش درآمده است.

موزه آجارا در باتومی

اطلاعات بازدید از موزه هنری آجارا در باتومی

بازدید از موزه هنری باتومی همه روزه غیر از روز های دوشنبه (روز اول هفته) از ساعت 10 تا 18 امکان پذیر است. قیمت بلیط برای بازدید کنندگان به این شرح است: بزرگسالان 2 GEL، دانش آموزان 1 GEL، کودکان مدرسه ای 0.5 GEL. ورود برای کودکان زیر6 سال، افراد بی خانمان، کارکنان موزه ها، افراد دارای محدودیت های جسمی، سربازان و پناهندگان رایگان می باشد.

موزه هنری آجارا در باتومی

آدرس

Address: 8 Zurab Gorgiladze St, Batumi, Georgia

امتیاز 5.00از 5 (7 رای)

آخرین مقالات

نظرات کاربران

تبسم
در تاریخ: 11:14:49 1399/1/31

آثار زیبایی داره من که زیاد اهل هنر نیستم اما واقعا از این موزه خوشم اومد هم نقاشی های معناداری داره هم هنره های مجسمه و شیشه و.. حتما ارزش بازدید داره اما چیزی در مورد فروش آثار گفته نشده اگه میشد از این نقاشی ها خرید خیلی عالی میشد بهترین یادگاری از سفر به گرجستان

ثبت نظر جدید