پارک ششم می در باتومی اولین بوستان شهر

توسط سفربانک
به روز رسانی شده 16 تیر 1399 2
پارک ششم می در باتومی اولین بوستان شهر

«پارک ششم می / سیکس می» یکی از قدیمی ترین مجموعه های تفریحی شهر باتومی محسوب می شود. این بوستان از زمان تأسیس با نام های مختلفی شناخته می شد، از جمله: الکساندروفسکی، سیتی گاردن و پارک پایونیر. در جهت بزرگداشت انقلاب Adjarian، در سال 2004 نام این مجموعه به پارک 6 می تغییر داده شد. در بخش ورودی این بوستان یک درخت بسیار بزرگ وجود دارد که توسط الکساندر سوم کاشته شده بود.

پارک 6 می در باتومی

درباره پارک سیکس می باتومی

بوستان ششم می باتومی اولین بوستان این شهر است. ایده ساخت آن در سال 1881 توسط فرماندار وقت شهر، اسمکالوو ارائه شد. راه اندازی این مجموعه همزمان با حکومت تزارهای روس بود. الکساندر سوم، یکی از تزارهای روس، درختانی در پارک کاشت که یکی از آن ها همچنان در ورودی پارک دیده می شود. Resller از باغبانان معروف آن زمان و یکی از افرادی بود که باغبانی پارک را بر عهده داشت. باغبانی که در گیاه کاری گیاهان بلوار باتومی نیز نقش بسزایی داشت.

دریاچه ای که هم اکنون در محوطه بوستان دیده می شود، در ابتدا یک باتلاق بود. پس از پاکسازی و انجام کارهای لازم، باتلاق را به دریاچه تبدیل کردند. این دریاچه Nuri Gel نام دارد.

پارک سیکس می در باتومی

در سال 1923 اینجا پارک "تفریح و سرگرمی" نام داشت. در سال 1933 به پارک کودکان و پس از چندی به پیشگامان تغییر نام یافت. در آن سال ها ساختمانی در محوطه بوستان وجود داشت که برای برگزاری نمایش ها، تئاتر و کنسرت مورد استفاده قرار می گرفت. این ساختمان در اواخر دهه 90 به آتش کشیده و تخریب شد.

این بوستان از زمان ساخت تا کنون بارها مورد بازسازی و زیباسازی قرار گرفته است. در سال 2006 تغییرات نهایی روی آن صورت گرفت و امروزه به عنوان یکی از جاهای دیدنی باتومی مورد بازدید گردشگران قرار دارد.

پارک ششم می در باتومی

پارک سیکس می باتومی

سرگرمی ها و تفریحات پارک سیکس می

بهترین سرگرمی و گذراندن اوقات فراغت در اینجا برای بزرگسالان قدم زدن و پیاده روی و یا استراحت در فضای زیبا و سرسبز پارک است. همچنین می توانید دقایقی را به قایق سواری در دریاچه اختصاص دهید. برای بچه ها نیز یک محوطه بازی اختصاص داده شده است. قطار موجود در این شهربازی طرفداران زیادی دارد و بیش از دیگر وسایل مورد استقبال بچه ها قرار می گیرد.

پارک سیکس می در باتومی

پارک ششم می در باتومی

 

مقاله پیشنهادی ما :  باتومی کجاست

آدرس و اطلاعات لازم

Address: H. Abashidze St, Batumi, Georgia

  • ورودی پارک رایگان است. اما برای استفاده از بخش شهربازی کودکان می بایست هزینه های لازم را پرداخت کنید.
  • مدت قایق سواری در دریاچه 30 دقیقه است. هزینه استفاده به ازای هر 30 دقیقه، 5 لاری است.
  • آکواریوم و دلفیناریوم باتومی از اماکنی هستند که فاصله چندانی با پارک ششم می ندارد. بنابراین، پس از گشت و گذار در پارک می توانید از آنجا نیز دیدن کنید.

امتیاز 5.00از 5 (3 رای)

آخرین مقالات

نظرات کاربران

تبسم
در تاریخ: 12:56:20 1399/1/29

به نظر من که یه پارک معمولی اصلا جای جذابی نداشت که آدم دوست داشته باشه بره از نزدیک ببینه ظاهراً گرجستان خیلی تو فضاسازی گردشگری موفق نیست مثلا واسه همین پارک واقعا ضعیف عمل کردن اما با این حال توریست زیادی جذب می‌کنه شاید جاذبه های گردشگری طبیعی بهتری داشته باشه

ثبت نظر جدید