تندیس یادبود ایلیا چاوچاوادزه، پدر میهن گرجستان

توسط سفربانک
به روز رسانی شده 16 تیر 1399 3
تندیس یادبود ایلیا چاوچاوادزه، پدر میهن گرجستان

در گشت و گذار از میان شهرهای مختلف گرجستان، تندیس های مختلفی را می توان دید که هر کدام به دلایلی خاص ساخته شده اند. یکی از آن ها «تندیس یادبود ایلیا چاوچاوادزه» (Ilia Chavchavadze) است. ایلیا چاوچاوادزه از اشخاص برجسته کشور گرجستان محسوب می شود. از او با عنوان پتر پاتریا یا پدر میهن یاد می شود. همچنین او را بنیان گذار گرجستان مدرن می دانند.

تندیس یادبود ایلیا چاوچاوادزه

درباره ایلیا چاوچاوادزه و تندیس یادبود او

ایلیا چاوچاوادزه پیشگام احیای جنبش ملی گرجستان در نیمه دوم قرن 19 بود. او یک شخص سیاسی مهم در تاریخ این کشور محسوب می شود. در نیمه دوم قرن 19 در جنبش آزادی بخش این سرزمین پیش قدم شد. او از مردم گرجستان می خواست تا همواره در دفاع از سرزمین خود، زبان گرجی، ایمان و معنویاتشان مستحکم باشند و در این راه تلاش کنند.

تندیس ایلیا چاوچاوادزه

وی در سال 1907 در حالی که از تفلیس به ساگوورامو سفر می کرد، مخفیانه به قتل رسید. تحقیقاتی که پس از این اتفاق توسط اتحاد جماهیر شوروی صورت گرفت حاکی از آن بود که پلیس مخفی تزار در این ترور نقش داشت. اما بررسی ها و اکتشافات بعدی نشان داد که این یک عملیات مشترک از سوی سوسیال دموکرات روسیه و بلشویک بوده است. زیرا ایلیا یک انقلابی بود و آن ها وی را به دلیل انقلابی بودنش محکوم می کردند.

بنای یادبود چاوچاوادزه در سال 1982 در شهر باتومی، در ساحل دریای سیاه گرجستان ساخته شد تا این پدر میهن همواره در ذهن مردم گرجستان و آیندگان این کشور زنده بماند. در سال 1987 از سوی کلیسای کاتولیک به ایلیا درجه قدیسی داده شد.

مجسمه ایلیا چاوچاوادزه

آدرس

تندیس چاوچاوادزه در خیابان Rustaveli باتومی واقع شده است. می توانید آن را در کنار تئاتر دولتی باتومی پیدا کنید. بازدید از این تندیس در 24 ساعت شبانه روز امکان پذیر است. با این حال، بهترین زمان بازدید 4 – 6 عصر است. جهت بازدید از آن معمولاً 20 دقیقه زمان کافی است.

Address: 1 Rustaveli Ave, Batumi, Georgia

امتیاز 5.00از 5 (10 رای)

آخرین مقالات

نظرات کاربران

raha
در تاریخ: 00:17:15 1399/2/2

چه خوبه که ادم بتونه به همه کشورها سفر کنه وخودش از نزدیک این تندیس هارو ببینه و اینکه این آثار خیلی جالب و ارزشمند هستن و واقعا جای تحسین داره و کسی که تونسته این تندیس هارو بسازه و اینکه تا الان سالم بمونه خیلی جالبه و شگفت انگیزه امید وارم بتونم یه روز به گرجستان سفر کنم

تبسم
در تاریخ: 12:03:17 1399/1/28

رفتن به هر کشوری و دیدن آثاری که واسه مردمانش ارزشمند و مهم هست به نظر من خیلی اهمیت داره و باید اینجور آثار را دید و از چون چرای آنها با خبر شد این تندیس هم بسیار جالب و دیدنی به نظر میاد باید هر کسی میره گرجستان اینو از نزدیک ببینه. در مورد ساختمان هم اگه توضیحاتی بود بهتر میشد

مینا دهقان
در تاریخ: 07:08:51 1399/1/23

تندیس چاپچاوادزه باتومی یکی از معدود جاهای زیبا و‌دلپذیر دنیا است که من واقعا دوست دارم حتما ازش دیدن کنم بازدید از این تندیس هر چند به گفته ی شما ۲۰ دقیه زمان میبره تا ازش دیدن کنیم اما من حاضرم زمان بیشتری برای دیدنش بگذارم.

ثبت نظر جدید