باغ وحش باتومی مکانی جذاب برای کودکان

توسط سفربانک
به روز رسانی شده 16 تیر 1399 0
باغ وحش باتومی مکانی جذاب برای کودکان

از باغ وحش باتومی می توان به عنوان یکی از جذاب ترین اماکن این شهر برای کودکان یاد کرد. مکانی مناسب برای برقراری ارتباط با حیوانات. این مجموعه مورد توجه کودکان قرار دارد و آن ها آنجا را دوست دارند. زیرا امکان بازی با گربه ها، خرگوش ها و مرغ ها برایشان امکان پذیر است. همچنین می توانند انواع پرندگان را در آنجا ببینند.

باغ وحش باتومی

درباره باغ وحش باتومی

این مجموعه در سال 1898 با هدف حمایت از حیوانات باتومی و معرفی گونه های بومی گرجستان تأسیس شد. در سال 1971 بازسازی هایی در آنجا انجام شد، چهره ای تازه به خود گرفت و گسترش یافت. بازسازی های مدرن تری هم در سال 2006 صورت گرفت.

گرگ، شغال، روباه، گورکن، گورخر، گوزن و خرس قهوه ای قفقازی از حیوانات بومی این مجموعه محسوب می شوند. پس از گسترش باغ وحش، حیوانات غیر بومی نیز به آن اضافه شد. از جمله این حیوانات می توان به میمون، عقاب، طوطی و طاووس اشاره کرد.

باغ وحش باتومی

قسمت های مختلف باغ وحش باتومی

باغ وحش از دو بخش تشکیل شده است. بازدید از یک بخش با پرداخت بلیط امکان پذیر است. برای بخش دیگر نیازی به پرداخت بلیط نیست. بازدید از میمون ها، پرندگان و لمورها مستلزم پرداخت هزینه است؛ در حالی که بازدید از اسب ها، گورخرها و آهوها رایگان می باشد.

با پرداخت هزینه، به بخش سرپوشیده وارد می شوید؛ جایی که می توان گفت در واقع یک بخش شبیه­ سازی شده است. خرگوش، مرغ، خوکچه هندی، موش ها، راکون ها و برخی از پرندگان در این قسمت هستند. این بخش سرپوشیده از نور مناسب و طبیعی و همچنین هوای تازه برخوردار نیست. به همین دلیل برخی از بازدیدکنندگان گردآوری حیوانات در این بخش را نکوهش می کنند.

باغ وحش باتومی

ساعات بازدید و آدرس

این مجموعه را می توانید در مجاورت پارک ششم می پیدا کنید. بازدید در تمام روزهای هفته بجز دوشنبه ها، از ساعت 11 تا 19 امکان پذیر است. کارکنان باغ وحش باتومی به سه زبان گرجی، روسی و انگلیسی مسلط هستند.

Address: six May Park, Rustavli St, Batumi

امتیاز 0از 5 (0 رای)