عصری آرام در کنار آبنمای نپتون در باتومی

توسط سفربانک
به روز رسانی شده 18 خرداد 1399 0
عصری آرام در کنار آبنمای نپتون در باتومی

«آبنمای نپتون در باتومی» مجموعه­ای از یک حوض چهار ضلعی مزین و تعدادی مجسمه است. این مجموعه نیز از دیگر سازه هایی است که گردشگران برای بازدید و گرفتن عکس های یادگاری دقایقی را در کنار آن سپری می کنند. آبنمای نپتون باتومی در سال 2010 ساخته شد. این مجموعه، نمونه ای کپی شده از آبنمای Piazza del Nettuno در بولونیای ایتالیا است که در قرن شانزدهم ساخته شده بود. در افسانه های روم باستان، نپتون خدای آب و دریاها است. در سفر خود، عصری آرام را در کنار این مجموعه سپری کنید.

آبنمای نپتون در باتومی

درباره آبنمای نپتون در باتومی

این آبنما شامل یک حوض و تعدادی مجسمه است. در وسط حوض یک ستون سنگی چهار گوش پهن و مزیّن وجود دارد. در بالای این ستون سنگی، تندیسی از نپتون را می بینید که ایستاده است و یک نیزه سه شاخه در دست دارد. در اطراف او، چهار مجسمه از فرشته گان وجود دارد که بر روی ستون سنگی و در گوشه های ستون نشسته اند. در کنار ستون و در چهار سمت حوض، چهار پری دریایی شیرده دیده می شود که نشسته اند.

از میان مجسمه های این مجموعه، فقط مجسمه نپتون است که به رنگ طلایی دیده می شود. بقیه تندیس ­ها خاکستری رنگ هستند. در سال 2011 تندیس نپتون با روکشی از طلا به رنگ طلایی آراسته شد.

آبنمای نپتون در باتومی

زمان بازدید از آبنمای نپتون

امکان بازدید در 24 ساعت شبانه روز وجود دارد. با این حال، بهترین زمان پیشنهادی 17:30 تا 21:00 است. برخی شب ها در ساعت 9 شب موسیقی هم نواخته می شود. چهارشنبه ­ها، جمعه ­ها و شنبه­ ها معمولاً شلوغ ترین روزهای بازدید است.

در پیرامون آبنما، نیمکت هایی وجود دارد که می توانید دقایقی بر روی آن ها بنشینید و آبنما را تماشا کنید. ساختمان های رنگارنگی در امتداد خیابان وجود دارد. فرصت را از دست ندهید و از آبنما و ساختمان های رنگی اطراف عکس های یادگاری بگیرید.

موقعیت و آدرس

اگر تمایل دارید از این حوض و مجسمه هایش بازدید کنید، به خیابان Rustaveli باتومی بروید. می توانید آن را در نزدیکی ساختمان تئاتر درام باتومی پیدا کنید. در آنسوی ساختمان تئاتر نیز مجسمه یادبود ایلیا چاوچاوادزه قرار دارد که می توانید از آن هم دیدن کنید. با توجه به نزدیکی آبنما به میدان اروپا، با دقایقی قدم زدن می توانید به آنجا برسید. به ویژه اگر مبدأ حرکت­ تان از بلوار باتومی باشد، دسترسی خوبی به آنجا خواهید داشت. کازینو و هتل گلدن پالاس در نزدیکی آبنما واقع شده است.

Address: Rustaveli str. 1, Batumi 6010, Georgia

 

امتیاز 5.00از 5 (2 رای)