متاتسمیندا محبوب ترین شهربازی تفلیس

متاتسمیندا محبوب ترین شهربازی تفلیس

در بالای کوهی به ارتفاع 770 متر و در مرتفع ترین نقطه شهر، متاتسمیندا معروف ترین و محبوب ترین شهربازی تفلیس را خواهید دید که در داخل محوطه بوستانی به همین نام قرار گرفته است. این بوستان با نام بام تفلیس نیز شناخته می شود  و با توجه به اینکه در مرکز شهر واقع شده، دسترسی به آن آسان است. شما با رفتن به آنجا علاوه بر تفریح و سرگرمی، منظره‌ای بسیار جالب از شهر را تماشا خواهید کرد. گردشگران می‌توانند برای دسترسی به این مجموعه تفریحی سوار قطار کابلی شوند، در این صورت می‌توانند تا زمان رسیدن به بوستان، مناظر اطراف را تماشا کنند.

پارک و شهربازی متاتسمیندا در تفلیس گرجستان

درباره متاتسمیندا شهربازی تفلیس

بوستان متاتسمیندا که یکی از جاهای دیدنی تفلیس است، با وسعت بیش از 100 هکتار، معروف ترین پارک تفریحی شهر است که در دوران اتحاد شوروی ساخته شد. قدمت این بوستان بیش از 100 سال است و هم اکنون عضو انجمن بین المللی شهربازی ها (IAAPA) می‌باشد. برخی از جشن ها و رویدادها در این بوستان برگزار می شود و از بخش های زیر تشکیل شده است:

  • 25 سرسره مختلف و وسایل تفریحی دیگر در این پارک وجود دارد که در سه بخش هیجانی، خانوادگی و کودک طبقه بندی شده اند.
  • بخش هیجان انگیز شامل: چرخ و فلک، ترن هوایی و رفتینگ.
  • بخش خانوادگی شامل: قایق دیوانه، خانه ارواح، بازی های ویدئویی و کامپیوتری، ماشین های کوبنده.
  • بخش بچه ها شامل: برج پرش، سرزمین آب، کاروسل، ماشین های مینی نامبر، ترن شادی، چرخ و فلک، سواری های مخصوص بچه ها و گشت و گذار سافاری.
  • فروشگاه.
  • محوطه ای مخصوص پیک نیک.
  • رستوران ها و کافه های مختلف.
  • سالن هایی جهت برگزاری جشن های تولد و مراسم عروسی.

پارک تفلیس گرجستان

تفریحات شهربازی تفلیس

1- چرخ و فلک

چرخ و فلک بزرگ شهربازی متاتسمیندا از دور هم خود نمایی می کند و قطعاً وسوسه سوار شدن را در بسیاری از افراد ایجاد می کند. اگر سوار این چرخ و فلک شوید تا 65 متر بالا خواهید رفت و نمایی زیبا از تفلیس و کوه های قفقاز را خواهید دید. 10 تا 12 دقیقه طول خواهد کشید تا چرخ و فلک یک دور کامل بزند! اگر در گروه‌های 6 نفره باشید می‌توانید به راحتی با دوستانتان در یک کابین سوار شوید زیرا این چرخ و فلک 44 کابین دارد که ظرفیت هر کدام 6 نفر است. چاوی لند نیز جمله پارک های دارای چرخ و فلک است.

شهربازی تفلیس گرجستان

2- ترن هوایی

ترن هوایی با 24 صندلی، هیجان انگیزترین و پرطرفدارترین بخش این مجموعه است. برای سوار شدن آن فقط افراد بالای 12 سال و افرادی که قدشان بیش از 1.4 متر و کمتر از 2 متر باشند مجاز هستند. این ترن تا ارتفاع 25 متری بالا می رود و هر دور آن یک دقیقه و 30 ثانیه به طول می انجامد. خانم های باردار، افرادی که ناراحتی قلبی دارند، افرادی که به تازگی عمل جراحی داشته اند و افراد ناهوشیار، مجاز به سوار شدن ترن نخواهند بود. استفاده از عینک، دوربین، موبایل، سیگار کشیدن و داشتن روسری نیز هنگام سوار شدن ممنوع است.

ترن هوایی در شهربازی تفلیس گرجستان

3- خانه ارواح

خانه ارواح خانه ایست 3 طبقه و پر رمز و راز که با انتخاب آن به عنوان یکی از گزینه های سرگرم کننده شهربازی، می توانید میزان شجاعت خود را ارزیابی کنید و خود را به چالش بکشید. اگر بیماری قلبی دارید خانه ارواح را انتخاب نکنید.

خانه ارواح در شهربازی تفلیس

4- رفتینگ

رفتینگ هم مطمئناً یکی از بخش های جالب و هیجان انگیز است. البته در اینجا رفتینگ در سرسره‌های آبی انجام می شود. این بخش به ویژه برای نوجوانان جالب تر و هیجان انگیزتر است. اگر در سفر به تفلیس وقت رفتن به جینوپارادایس بهترین پارک آبی تفلیس را نداشتید، از رفتینگ شهربازی متاتسمیندا استفاده کنید.

رفتیگ در شهربازی تفلیس

5- قایق دیوانه

قایق دیوانه یکی دیگر از وسایل تفریحی شهربازی است که برای سوار شدن آن باید قد افراد بلندتر از 1 متر باشد. موزیک پس زمینه ای که در حین بازی اجرا می شود احساس شادی و هیجان را افزایش می دهد. در هنگام سوار شدن داشتن عینک، تلفن همراه، دوربین، عینک و روسری ممنوع است. خانم های بارداری و بچه های کمتر از 12 سال مجاز به استفاده از این سواری نیستند.

قایق دیوانه در شهربازی متاتسمیندا تفلیس

6- درخت چرخنده در شهربازی تفلیس

اگر سوار درخت چرخنده شوید، 9 متر از زمین فاصله گرفته و در ارتفاع 9 متری شروع به چرخش می کنید. سرعت درخت چرخنده به حدی است که در هر یک دقیقه 14 بار می چرخد و این حالت قطعاً حس هیجان را در شما افزایش می دهد. حس پرواز را در درخت چرخنده درک کنید. همه افراد مجاز به استفاده از این وسیله هستند، بجز کودکان کمتر از 7 سال، افراد دارای ناراحتی قلبی، افراد کم توان جسمی، خانم های باردار و افرادی که به تازگی جراحی داشته اند همراه داشتن دوربین عکاسی، تلفن همراه و داشتن عینک و روسری هنگام سوار شدن ممنوع است.

درخت چرخنده در شهربازی متاتسمیندا تفلیس

7- گشت و گذار سافاری

گشت و گذار سافاری یکی از گزینه های مورد علاقه کودکان و به ویژه پسربچه ها است. در این قسمت ماشین ها به هم وصل شده اند و بر روی یک ریل حرکت می کنند. اگر محدوه سنی کودکان بین 2 تا 7 سال است سافاری را برایش انتخاب کنید. برخلاف سافاری شهربازی تفلیس  افراد بالای 4 سال می توانند از سافاری شهربازی استانبول استفاده کنند.

سافاری پارک متاتسمیندا تفلیس

8- قطار پارک

برای داشتن یک سفر شگفت انگیز کوتاه در اطراف پارک و لذت بردن از محوطه زیبای آن، سوار قطار پارک شوید. برای شروع حرکت 5 نفر لازم است و مبداء حرکت آن میدان مرکزی است. قطار پس از حرکت کردن و گشت و گذار در محوطه، 2 ایستگاه هم دارد که در آنجا توقف می کند، یکی در جلوی ترن هوایی و دیگری در جلوی فانیکولار.

قطار پارک در شهربازی تفلیس گرجستان

مجموعه تیراندازی در شهربازی تفلیس

طعم و هیجان برد و باخت تیراندازی را می توانید در مجتمع تیراندازی متاتسمیندا امتحان کنید. در این مجموعه تیراندازی 12 نوع بازی مختلف وجود دارد. بجز دو بازی که فقط افراد بالای 12 سال می توانند آن را انجام دهند، در استفاده از دیگر بخش ها محدودیت سنی وجود ندارد. با این حال رفتن به این مجموعه برای افراد بالای 18 سال پیشنهاد می شود زیرا گرفتن اسلحه برای این افراد راحت تر است. هر بازی به شما فرصتی برای برنده شدن و بردن جوایز مختلف که در این بخش وجود دارد می دهد. اگر اولین بار است که تیراندازی می کنید، می توانید از کمک راهنماهایی که در این مجموعه حضور دارند استفاده کنید.

مجموعه تیراندازی در متاتسمیندا

پارک ژوراسیک

در برخی از مجموعه های تفریحی مثل سیام پارک سیتی بانکوک یک پارک ژوراسیک وجود دارد. در پارک ژوراسیک شهربازی متاتسمیندا نیز انواع دایناسورها را خواهید دید و در مورد مبدأ پیدایش این حیوانات منقرض شده و ویژگی آن ها اطلاعاتی کسب خواهید کرد. آنچه که در اینجا جالب است، این است که با حرکت، رفت و آمد و صدای دایناسورها، خود را در دوران Yuri حس خواهید کرد. در دایناسور پلنت نیز مراجعه کنندگان اطلاعاتی در مورد این حیوانات کسب می کنند.

موزه پیکرها یا تندیس های مومی

بازدید از پیکرها یا تندیس های مومی برای بسیاری از افراد می تواند جالب باشد. تندیس شخصیت های مشهور در اینجا وجود دارد و بسیاری از مردم برای عکس گرفتن با آن ها به اینجا می آیند. علاوه بر این، در این قسمت نمایشگاهی از پروانه های زیبا وجود دارد که توجه شما را جلب خواهد کرد. برای ورود به موزه موم می بایست GEL 5 پرداخت کنید.

موزه موم در پارک متاتسمیندا تفلیس

کافه های شهربازی تفلیس

کافه های متعددی در محوطه بوستان وجود دارد که از این میان می توان به کافه Oranjare که یکی از دنج ترین کافه های شهربازی تفلیس است و در نزدیکی ورودی اصلی پارک، در خیابان Georgian قرار دارد. این کافه با چشم انداز و نمای ظاهری زیبایی که دارد به راحتی قابل شناسایی است. برای گذراندن یک عصر آرام و کمی استرحت، رفتن به این کافه را پیشنهاد می کنیم.

ساعت کار و قیمت شهربازی تفلیس

این مجموعه به صورت 24 ساعته باز است اما ساعت کار شهربازی در تمام روزهای هفته از 9 صبح تا 11 شب می باشد. ورود به محوطه پارک رایگان است اما جهت استفاده از هر یک از وسایل تفریحی می بایست هزینه جداگانه پرداخت شود، این قیمت از 1 تا 5 لاری متغیر است.

نقشه پارک و شهربازی متاتسمیندا تفلیس

نحوه دسترسی و آدرس شهربازی تفلیس

در سفر به گرجستان جهت دسترسی به این مجموعه تفریحی می توانید از تاکسی و یا اتوبوس استفاده کنید. اگر می خواهید از اتوبوس استفاده کنید، سوار اتوبوس‌های زرد خطوط 124 و 90 شوید. فاصله از مرکز شهر تفلیس تا بوستان حدود 7.5 کیلومتر است. با اتومبیل شخصی یا تاکسی 12 – 15 دقیقه و با اتوبوس 15 – 20 دقیقه زمان لازم است تا دسترسی به پارک حاصل شود. راحت‌ترین و کوتاه‌ترین راه دسترسی، استفاده از فانیکولار یا همان قطار کابلی است.

دریاچه لاک پشت نیز از دیگر مناطق شهر است که در محیطی خوش آب و هوا می توانید ساعاتی را در آنجا بگذرانید. البته برای رفتن به آنجا، وضعیت آب و هوای تفلیس را نیز در نظر داشته باشید. اگر تمایل دارید با دیگر جاهای دیدنی گرجستان آشنا شوید روی لینک آن کلیک کنید.

فانیکولا برای دسترسی به پارک متاتسمیندا تفلیس

امتیاز 5.00از 5 (4 رای)
افزودن نظر جدید