متاتسمیندا محبوب ترین شهربازی تفلیس

توسط سفربانک
به روز رسانی شده 20 شهریور 1400 129
متاتسمیندا محبوب ترین شهربازی تفلیس

«شهربازی تفلیس» در بالای کوهی به ارتفاع 770 متر و در مرتفع ترین نقطه شهر قرار دارد. این شهربازی در داخل محوطه بوستان  متاتسمیندا راه اندازی شده است. این بوستان با نام بام تفلیس نیز شناخته می شود  و با توجه به اینکه در مرکز شهر واقع شده، دسترسی به آن آسان است.

با رفتن به آنجا علاوه بر تفریح و سرگرمی، منظره‌ای بسیار جالب از شهر را تماشا خواهید کرد. گردشگران می‌توانند برای دسترسی به این مجموعه تفریحی سوار قطار کابلی شوند. در این صورت می‌توانند تا زمان رسیدن به بوستان، مناظر اطراف را تماشا کنند. در هنگام خرید تور تفلیس دقت کنید این شهربازی در برنامه های آن وجود داشته باشد.

پارک و شهربازی متاتسمیندا در تفلیس گرجستان

درباره متاتسمیندا شهربازی تفلیس

بوستان متاتسمیندا که یکی از جاهای دیدنی تفلیس است، با وسعت بیش از 100 هکتار، معروف ترین پارک تفریحی شهر است که در دوران اتحاد شوروی ساخته شد. قدمت این بوستان بیش از 100 سال است و هم اکنون عضو انجمن بین المللی شهربازی ها (IAAPA) می‌باشد. برخی از جشن ها و رویدادها در این بوستان برگزار می شود و از بخش های زیر تشکیل شده است:

  • 25 سرسره مختلف و وسایل تفریحی دیگر در این پارک وجود دارد که در سه بخش هیجانی، خانوادگی و کودک طبقه بندی شده اند.
  • بخش هیجان انگیز شامل: چرخ و فلک، ترن هوایی و رفتینگ.
  • بخش خانوادگی شامل: قایق دیوانه، خانه ارواح، بازی های ویدئویی و کامپیوتری، ماشین های کوبنده.
  • بخش بچه ها شامل: برج پرش، سرزمین آب، کاروسل، ماشین های مینی نامبر، ترن شادی، چرخ و فلک، سواری های مخصوص بچه ها و گشت و گذار سافاری.
  • فروشگاه.
  • محوطه ای مخصوص پیک نیک.
  • رستوران ها و کافی شاپ‌های مختلف.
  • سالن هایی جهت برگزاری جشن های تولد و مراسم عروسی.

پارک تفلیس گرجستان

تفریحات شهربازی تفلیس

1- چرخ و فلک

چرخ و فلک بزرگ شهربازی متاتسمیندا از دور هم خود نمایی می کند و قطعاً وسوسه سوار شدن را در بسیاری از افراد ایجاد می کند. اگر سوار این چرخ و فلک شوید تا 65 متر بالا خواهید رفت و نمایی زیبا از تفلیس و کوه های قفقاز را خواهید دید. 10 تا 12 دقیقه طول خواهد کشید تا چرخ و فلک یک دور کامل بزند! اگر در گروه‌های 6 نفره باشید می‌توانید به راحتی با دوستانتان در یک کابین سوار شوید زیرا این چرخ و فلک 44 کابین دارد که ظرفیت هر کدام 6 نفر است. چاوی لاند نیز جمله پارک های دارای چرخ و فلک است.

شهربازی تفلیس گرجستان

2- ترن هوایی

ترن هوایی با 24 صندلی، هیجان انگیزترین و پرطرفدارترین بخش این مجموعه است. برای سوار شدن آن فقط افراد بالای 12 سال و افرادی که قدشان بیش از 1.4 متر و کمتر از 2 متر باشند مجاز هستند. این ترن تا ارتفاع 25 متری بالا می رود و هر دور آن یک دقیقه و 30 ثانیه به طول می انجامد. خانم های باردار، افرادی که ناراحتی قلبی دارند، افرادی که به تازگی عمل جراحی داشته اند و افراد ناهوشیار، مجاز به سوار شدن ترن نخواهند بود. استفاده از عینک، دوربین، موبایل، سیگار کشیدن و داشتن روسری نیز هنگام سوار شدن ممنوع است.

ترن هوایی در شهربازی تفلیس گرجستان

3- خانه ارواح

خانه ارواح خانه ایست 3 طبقه و پر رمز و راز که با انتخاب آن به عنوان یکی از گزینه های سرگرم کننده شهربازی، می توانید میزان شجاعت خود را ارزیابی کنید و خود را به چالش بکشید. اگر بیماری قلبی دارید خانه ارواح را انتخاب نکنید.

خانه ارواح در شهربازی تفلیس

4- رفتینگ

رفتینگ هم مطمئناً یکی از بخش های جالب و هیجان انگیز است. البته در اینجا رفتینگ در سرسره‌های آبی انجام می شود. این بخش به ویژه برای نوجوانان جالب تر و هیجان انگیزتر است. اگر در سفر به تفلیس وقت رفتن به جینوپارادایس بهترین پارک آبی تفلیس را نداشتید، از رفتینگ شهربازی متاتسمیندا استفاده کنید.

رفتیگ در شهربازی تفلیس

5- قایق دیوانه

قایق دیوانه یکی دیگر از وسایل تفریحی شهربازی است که برای سوار شدن آن باید قد افراد بلندتر از 1 متر باشد. موزیک پس زمینه ای که در حین بازی اجرا می شود احساس شادی و هیجان را افزایش می دهد. در هنگام سوار شدن داشتن عینک، تلفن همراه، دوربین، عینک و روسری ممنوع است. خانم های بارداری و بچه های کمتر از 12 سال مجاز به استفاده از این سواری نیستند.

قایق دیوانه در شهربازی متاتسمیندا تفلیس

6- درخت چرخنده در شهربازی تفلیس

اگر سوار درخت چرخنده شوید، 9 متر از زمین فاصله گرفته و در ارتفاع 9 متری شروع به چرخش می کنید. سرعت درخت چرخنده به حدی است که در هر یک دقیقه 14 بار می چرخد و این حالت قطعاً حس هیجان را در شما افزایش می دهد. حس پرواز را در درخت چرخنده درک کنید. همه افراد مجاز به استفاده از این وسیله هستند، بجز کودکان کمتر از 7 سال، افراد دارای ناراحتی قلبی، افراد کم توان جسمی، خانم های باردار و افرادی که به تازگی جراحی داشته اند همراه داشتن دوربین عکاسی، تلفن همراه و داشتن عینک و روسری هنگام سوار شدن ممنوع است.

درخت چرخنده در شهربازی متاتسمیندا تفلیس

7- گشت و گذار سافاری

گشت و گذار سافاری یکی از گزینه های مورد علاقه کودکان و به ویژه پسربچه ها است. در این قسمت ماشین ها به هم وصل شده اند و بر روی یک ریل حرکت می کنند. اگر محدوه سنی کودکان بین 2 تا 7 سال است سافاری را برایش انتخاب کنید. برخلاف سافاری شهربازی تفلیس، افراد بالای 4 سال می توانند از سافاری شهربازی استانبول استفاده کنند.

سافاری پارک متاتسمیندا تفلیس

8- قطار پارک

برای داشتن یک سفر شگفت انگیز کوتاه در اطراف پارک و لذت بردن از محوطه زیبای آن، سوار قطار پارک شوید. برای شروع حرکت 5 نفر لازم است و مبداء حرکت آن میدان مرکزی است. قطار پس از حرکت کردن و گشت و گذار در محوطه، 2 ایستگاه هم دارد که در آنجا توقف می کند، یکی در جلوی ترن هوایی و دیگری در جلوی فانیکولار.

قطار پارک در شهربازی تفلیس گرجستان

مجموعه تیراندازی در شهربازی تفلیس

طعم و هیجان برد و باخت تیراندازی را می توانید در مجتمع تیراندازی متاتسمیندا امتحان کنید. در این مجموعه تیراندازی 12 نوع بازی مختلف وجود دارد. بجز دو بازی که فقط افراد بالای 12 سال می توانند آن را انجام دهند، در استفاده از دیگر بخش ها محدودیت سنی وجود ندارد. با این حال رفتن به این مجموعه برای افراد بالای 18 سال پیشنهاد می شود زیرا گرفتن اسلحه برای این افراد راحت تر است. هر بازی به شما فرصتی برای برنده شدن و بردن جوایز مختلف که در این بخش وجود دارد می دهد. اگر اولین بار است که تیراندازی می کنید، می توانید از کمک راهنماهایی که در این مجموعه حضور دارند استفاده کنید.

مجموعه تیراندازی در متاتسمیندا

پارک ژوراسیک

در برخی از مجموعه های تفریحی مثل سیام پارک سیتی بانکوک یک پارک ژوراسیک وجود دارد. اگر می خواهید بدانید پارک ژوراسیک تفلیس کجاست آن را در همین شهربازی متاتسمیندا جستجو کنید. در اینجا انواع دایناسورها را خواهید دید و در مورد مبدأ پیدایش این حیوانات منقرض شده و ویژگی آن ها اطلاعاتی کسب خواهید کرد. آنچه جالب است، این است که با حرکت، رفت و آمد و صدای دایناسورها، خود را در دوران Yuri حس خواهید کرد. در دایناسور پلنت نیز مراجعه کنندگان اطلاعاتی در مورد این حیوانات کسب می کنند.

موزه پیکرها یا تندیس های مومی

بازدید از پیکرها یا تندیس‌های مومی برای بسیاری از افراد می تواند جالب باشد. تندیس شخصیت های مشهور در اینجا وجود دارد و بسیاری از مردم برای عکس گرفتن با آن ها به اینجا می آیند. علاوه بر این، در این قسمت نمایشگاهی از پروانه‌های زیبا وجود دارد که توجه شما را جلب خواهد کرد. برای ورود به موزه موم می بایست GEL 5 پرداخت کنید.

موزه موم در پارک متاتسمیندا تفلیس

کافی شاپ ها شهربازی تفلیس

کافی شاپ‌های متعددی در محوطه بوستان وجود دارد. Oranjare که یکی از دنج ترین کافی شاپ های شهربازی تفلیس است و در نزدیکی ورودی اصلی پارک، در خیابان Georgian قرار دارد. این کافه با چشم انداز و نمای ظاهری زیبایی که دارد به راحتی قابل شناسایی است. برای گذراندن یک عصر آرام و کمی استرحت، رفتن به اآنجا را پیشنهاد می کنیم.

ساعت کار و قیمت شهربازی تفلیس

این مجموعه به صورت 24 ساعته باز است اما ساعت کار شهربازی در تمام روزهای هفته از 9 صبح تا 11 شب می باشد. ورود به محوطه پارک رایگان است اما جهت استفاده از هر یک از وسایل تفریحی می بایست هزینه جداگانه پرداخت شود، این قیمت از 1 تا 5 لاری متغیر است.

نقشه پارک و شهربازی متاتسمیندا تفلیس

نحوه دسترسی و آدرس شهربازی تفلیس

جهت دسترسی می توانید از تاکسی و یا اتوبوس استفاده کنید. اگر می خواهید از اتوبوس استفاده کنید، سوار اتوبوس‌های زرد خطوط 124 و 90 شوید. فاصله از مرکز شهر تفلیس تا بوستان حدود 7.5 کیلومتر است. با اتومبیل شخصی یا تاکسی 12 – 15 دقیقه و با اتوبوس 15 – 20 دقیقه زمان لازم است تا دسترسی به پارک حاصل شود. راحت‌ترین و کوتاه‌ترین راه دسترسی، استفاده از فانیکولار یا همان قطار کابلی است. معبد متاتسمیندا به این مجموعه تفریحی نزدیک است. می‌توانید گذری هم بر آنجا داشته باشید.

دریاچه لاک پشت نیز از دیگر مناطق شهر است که در محیطی خوش آب و هوا می توانید ساعاتی را در آنجا بگذرانید. البته برای رفتن به آنجا، وضعیت آب و هوای تفلیس را نیز در نظر داشته باشید. اگر تمایل دارید با دیگر جاهای دیدنی گرجستان آشنا شوید روی لینک آن کلیک کنید.

فانیکولا برای دسترسی به پارک متاتسمیندا تفلیس

اگر قصد خرید از این شهر را دارید حتما با مراکز خرید تفلیس آشنا شوید.

امتیاز 4.92از 5 (36 رای)

آخرین مقالات

نظرات کاربران

گیسو خانوم
در تاریخ: 12:25:26 1400/6/20

من عاشق هیجانم و شهر بازی هم همون هیجان و داره که دنبالشی و با خوندن این مقاله فهمیدم شهربازی تفلیس و باید حتما یک بار رفت و از تمام وسایلش استفاده کرد و لذت برد و حتما در اولین فرصت که تونستم برم به اینجا سفر میکنم و لذت ممیبرم از این شهر بازی

زهراقاسمی
در تاریخ: 19:14:52 1400/3/31

با مطالعه این مقاله هیجان انگیز و جذاب خیلی دلم میخواست که الان اونجا بود من از بچگی عاشق شهربازی هستم با دیدن عکس های این شهر بازی که در تفلیس قرار داره خیلی ذوق کردم گویا این شهر بازی به بام تفلیس معروف و امیدوارم با بهبودی شرایط کرونا در آینده نزدیک بتونم این شهربازی را از نزدیک ببینم.

دنیز
در تاریخ: 02:08:29 1400/3/29

اگه به گرجستان رفتید و مقصدتون تفلیس بود و علاقمند هیحان بودید حتما از شهربازی بزرگ و مشهور این شهر سری بزنید که دارای 25 سر سر گوناگون است که ارتفاعات هرکدام متفاوت است چرخ و فلک اونجا ذوبرابر چرخ و فلک های ما ارتفاع داره اگه از ارتفاع میترسد بهتره اصلا سوار نشید من خودم آدم ترسویی ام ولی از چرخ و فلک نمیترسم هرچند ارتفاع زیادی داشته باشه در کنار امکانت تفریحی کافی شاپ های بسیار شیکی در این شهربازی است که معمولا مردم بعد از اینکه از امکانت تفریحی کمال استفاده رو کرد و لذت برد برای استراحت کردن یه سری به مافی شاپ هم میزند.

مرضیه کریمیان
در تاریخ: 17:44:16 1400/3/3

من عاشق شهر بازی ام. هر شهری که میرم حتما یه سری هم به شهربازی اش میزنم و اگر از وسایلش خوشم بیاد حتما بازی میکنم. دیگه اینجور شهربازی ها که لطف خودشون رو دارن. الان کشورهایی که خیلی روی جذب توریست کار میکنن، شهربازی هایی با هدف جذب بیشتر گردشگرها میسازن.

Fati
در تاریخ: 13:55:52 1400/2/17

این شهربازی جون میده واسه تفریح و گردش یعنی فقط بری اون بالا شهر رو نگاه کنی من علاقه ی زیادی به ارتفاع و جاهای مرتفع دارم حدس میزنم کافه شهربازی هم ویو خوبی داشته باشه همه ی امکانات اینجا خوب و ایده ال هستش کاش می شد همین امروز رفت اینجا و سوار چرخ و فلکش شد ????

نمایش بیشتر

ثبت نظر جدید