دریاچه لاک پشت تفلیس حوضه ای شبیه لاک پشت

دریاچه لاک پشت تفلیس حوضه ای شبیه لاک پشت

در دامنه های شمالی و سرسبز کوه ماتسمیندا و در ارتفاع 686.7 متری از سطح دریا، حوضه آبگیر معروفی به نام «دریاچه لاک پشت تفلیس» (Turtle Lake) رخ نمایی می کند. زمانی که از بالا و از ارتفاع زیاد به دریاچه نگاه کنید، شکل ظاهری آن را شبیه به یک لاکپشت خواهید دید. بر خلاف اسم آن هیچ لاکپشتی در آنجا وجود ندارد اما ماهی ها را می توان دید.

دریاچه لاکپشت در تفلیس

درباره دریاچه لاک پشت تفلیس

  • لغزش و رانش زمین سبب به وجود آمدن این حوضه آبگیر شده است.
  • دریاچه و محوطه اطراف آن در مجموع مساحتی بالغ بر 0.4 کیلومتر مربع را اشغال کرده است.
  • عمق دریاچه در بخش های مختلف متغیر است، اما بیشترین مقدار عمق آن به 2.6 متر است.
  • این حوضه توسط رودخانه کوچکی به نام Varazis-Khevi که یک شاخه انشعابی از رود کورا (Kura) است، تغذیه می شود. با این حال، آب برف و باران و همچنین چشمه‌های زیر زمینی در تغذیه این دریاچه تأثیر بسزایی دارد.

دریاچه لاک پشت

تفریح و سرگرمی در دریاچه لاک پشت تفلیس

به منظور جذب توریست و برای ایجاد محیطی سرگرم کننده در طبیعت، دریاچه لاکپشت و محوطه اطراف آن طوری طراحی و سازمان دهی شده است تا مورد توجه مردم و تورهای تفلیس قرار گیرد. این منطقه در روزهای پایان هفته، به ویژه در فصل بهار و تابستان ساعات شلوغ خود را سپری می کند. اگر تمایل داشتید که در فصل پاییز یا زمستان به آنجا بروید، با توجه به آب و هوای تفلیس، لباس گرم همراه داشته باشید.

استراحت و لذت از آب و هوای محوطه دریاچه لاک پشت، شنا و آفتاب گرفتن حال و هوای روح و جسم تان را ارتقاء می بخشد. در اینجا نیز همانند دریاچه دوکان امکان قایق سواری وجود دارد. قایق سواری کنید و از گشت و گذار در آب دریاچه لذت ببرید. قایق‌های پارویی هم وجود دارد؛ اگر به قایق سواری با چنین قایق‌هایی علاقه مند هستید می توانید از آن ها استفاده کنید. به منظور ایجاد محیط شادتر جشنواره‌ها و کنسرت های مختلفی در اینجا برگزار می شود.

اگر اهل پیاده‌روی و دوچرخه سواری هستید، می توانید در مسیرهای مخصوصی که در دور تا دور دریاچه به این منظور ایجاد شده است استفده کنید. همه این تمهیدات فراهم شده است تا این محدوده به عنوان یکی از جاهای دیدنی گرجستان جزء گزینه‌های انتخابی گردشگران قرار داشته باشد.

دریاچه لاکپشت تفلیس

دریاچه لاکپشت

رستوران ها و کافی شاپ ها

در پیرامون همه دریاچه های تفلیس اماکن رفاهی وجود دارد. در اینجا نیز همینطور است. رستوران ها و کافی شاپ های متعددی در سراسر محوطه اطراف راه اندازی شده است. غذا، نوشیدنی و خوراکی های مورد نیازتان را می توانید از رستوران ها، کافی شاپ ها و مغازه های اطراف تهیه کنید. شما می توانید از رستوران‌هایی که در ارتفاعات بالاتر راه اندازی شده است استفاده کنید.

در حین صرف غذا از مناظر اطراف لذت ببرید و یا به کافی شاپ‌ها و رستوران‌هایی که در نزدیکی دریاچه لاک پشت راه اندازی شده است بروید. قیمت‌ها در  ستورن ها و کافی شاپ های این منطقه بیشتر است. اگر تمایل دارید در سفر خود غذاهای ایرانی میل کنید، تعدادی رستوران ایرانی در تفلیس وجود دارد که می توانید یکی از آن ها را انتخاب کنید.

دریاچه لاکپشت تفلیس

دریاچه لاک پشت تفلیس

اماکن دیدنی اطراف دریاچه لاکپشت

در بخش غربی دریاچه یک موزه بزرگ در فضای باز بر پا شده است. در این موزه فضای باز که یک موزه قوم نگاری است، نمایشگاهی بزرگ از چگونگی زندگی، مردم شناسی، سبک معماری و هنر و صنایع دستی مردم گرجستان به تصویر کشیده شده است. این موزه فضای باز از 30 دسامبر سال 2004 به عنوان بخشی از موزه ملی گرجستان که از جاهای دیدنی تفلیس است اداره می شود.

دریاچه لاک پشت

آدرس و نحوه دسترسی به دریاچه لاکپشت تفلیس

دریاچه لاک پشت را می توانید در محله واکه پیدا کنید. سفارت ایران نیز در نزدیکی آن واقع شده است.

Address: Vake District, Tbilisi, Georgia

برای دسترسی به این جاذبه طبیعی می توانید به صورت زمینی و یا هوایی اقدام کنید. می توانید از تاکسی، اتوبوس یا ماشین شخصی استفاده کنید. دسترسی هوایی از طریق تله کابین انجام می شود. این تله کابین‌ها از اکتبر سال 2016 راه اندازی شد و سرویس دهی آن از ساعت 8:00 تا 22:00 انجام می شود. هزینه استفاده از آن‌ها در هر مسیر یک لاری است.

دریاچه لاک پشت در تفلیس

امتیاز 5.00از 5 (3 رای)
افزودن نظر جدید