مثلث طلایی یا گلدن ترای انگل، مثلث تجاری کوالالامپور

توسط سفربانک
به روز رسانی شده 17 تیر 1399 1
 مثلث طلایی یا گلدن ترای انگل، مثلث تجاری کوالالامپور

«مثلث طلایی کوالالامپور» (Golden Triangle) محوطه ای معروف در شهر کوالالامپور مالزی است که مناطق توریستی و پر تردد این شهر را در بر گرفته است؛ این مثلث تجاری شامل تعدادی از خیابان های اصلی است. سه خیابان جالان ایمبی (Jalan Imbi،)، جالان سلطان اسماعیل (Jalan Sultan Ismail) و جالان رجا چولان (Jalan Raja Chulan) یک مثلث را تشکیل می دهند که نمادهای طلایی شهر و در واقع همان مثلث طلایی کوالالامپور هستند؛ این ها در فاصله دور از هم قرار داشته و هر کدام ورودی آزاد و مجزا دارند. در مثلث طلایی، مراکز خرید، رستوران ها و هتل های درجه کوالالامپور یک به چشم می خورد.

مثلث طلایی در کوالالامپور مالزی از دیدنی های کشور

بوکیت بینتانگ خیابانی مهم در مثلث طلایی کوالالامپور

خیابان بوکیت بینتانگ که یکی از خیابان های معروف کوالالامپور و محدوده ای از سرگرمی ها، رستوران ها، هتل ها و مراکز خرید است، در مثلث طلایی کوالالامپور جایدارد. علاوه بر طیف گسترده ای از مغازه ها و فروشگاه ها که در امتداد خیابان قرار دارند، تعدادی از مراکز خرید محبوب نیز در مجاور یکدیگر وجود دارد که شامل: کم یات پلازا، سونگای وانگ پلازا، لوت 10 و میدان تایمز است.

اگر به دنبال خرید کالاهای مد و لوازم جانبی، محصولات فناوری اطلاعات، برندهای مدرن و کالاهای الکترونیکی هستید به مثلث طلایی یا گلدن ترای انگل کوالالامپور بروید. خیابان بوکیت بینتانگ و مثلث طلایی در شب دیدنی است؛ بیشتر مردم محلی و گردشگران ترجیح می دهند در ساعات پایانی روز و شب ها به این محدوده مراجعه کنند، به همین دلیل شب ها جنب و جوش و هیجان بیشتری در اینجا وجود دارد و خیابان ها به پیاده رویی که در آن انواع نوشیدنی و غذا سرو می شود، تبدیل می شود.

ساختمان ها فروشگاه ها و مراکز خرید مثلث طلایی کوالالامپور

جدیدترین و مدرن ترن ساختمان ها و مراکز خرید کوالالامپور را می توانید در محدوده مثلث طلایی گوالالامپور پیدا کنید که از این میان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • ساختمان های چند طبقه جدید که Tabung haji نمونه بارز و عالی آن ها است. این ساختمان در خیابان تون رزاق قرار دارد. در ساخت Tabung haji پنج ستون به کار رفته است؛ این پنج ستون سمبل پنج اصل از اصول دین اسلام است.
  • بزرگ ترین مرکز فروش کامپیوتر، لپ تاب، تلفن همراه که در خیابان بوکیت بینتانگ قرار دارد.
  • برج های دوقولوی پتروناس.
  • فروشگاه لاو یات پلازا.
  • مرکز خرید استار هیل.
  • فروشگاه سوریا.

مثلث طلایی در مالزی و تور های گردشگری کوالالامپور

از کجا شروع کنیم؟

پیشنهاد می شود از لِیک گاردنز (Lake Gardens) که در امتداد جالان کبون بونگا (Jalan Kebun Bunga) قرار دارد شروع کنید تا بخش ها و اماکن متنوعی را ببینید. در ادامه و با حرکت به سمت میدان استقلال در جنوب، می توانید از کلیسای سنت ماری (St. Mary) و تعدادی از اماکن دیگر دیدن کنید. در ادامه مسیر به مراکز خرید نیز خواهید رسید.

امتیاز 5.00از 5 (7 رای)

آخرین مقالات

نظرات کاربران

تبسم
در تاریخ: 16:08:55 1399/2/26

چه قدر این مدل ساختمانها زیبا و جذاب هستن البته این خیابون یه کمی متفاوته و قرار گرفتن برج های بلند شیشه در کنار این بنا به تضاد خاصی به وجود آورده که دیدنی تر شده هم برج ها بیشتر به چشم میان هم این ساختمان فکر میکنم از نزدیک خیلی بیشتر دیدنی باشه و البته گشتن تو این خیابون حال و هوای خیلی خوبی خواهد داشت

ثبت نظر جدید