پارک کی ال سی سی کوالالامپور سمفونی آرامش

توسط سفربانک
به روز رسانی شده 17 تیر 1399 3
پارک کی ال سی سی کوالالامپور سمفونی آرامش

«پارک کِی ال سی سی مالزی» (KLCC Park) باغی به مساحت 50 هکتار است که در نزدیکی مرکز خرید  KLCC ساخته شده است. این پارک با هدف لمس سر سبزی و گیاهان سر سبز پیرامون برج دوقلو پتروناس، توسط روبرتو بورل مارکس (Roberto Burle Marx) طراحی شد. پارک KLCC دارای بیش از 1900 درخت بومی از 74 گونه و 66 گونه نخل است؛ 40 اصله از درختان این پارک نیز پیوندی هستند. این گیاهان به دقت و با هدف جذب پرندگان محلی و مهاجر به پارک انتخاب شده اند.

پارک klcc در کوالالامپور مالزی

پارک کی ال سی سی مالزی با دریاچه سمفونی

در داخل محوطه پارک کی ال سی سی مالزی، دریاچه ای مصنوعی به نام دریاچه سمفونی (Lake Symphony) به مساحت 10000 متر مربع وجود دارد که پلی به طول 43 متر بر روی آن ساخته شده است. بدون شک این دریاچه دلیل اصلی مراجعه کنندگان به پارک است. در این دریاچه مصنوعی فواره هایی راه اندازی شده که آب را تا ارتفاع 42 متر به سمت بالا پرتاب می کند. نمایش فواره ها به صورت موزیکال هر روز و هر شب اجرا می شود و نمایشی محبوب به ویژه برای کودکان است.

علاوه بر دریاچه، آبشارهای مختلف، فواره ها و استخرهایی در اطراف پارک کی ال سی سی به صورت پراکنده راه اندازی شده اند که همگی در جذب بیشتر گردشگر و تورهای گردشگری مالزی مؤثّر هستند. بازدید از این پارک پس از گشت گذار در مراکز خرید و خیابان های اصلی شلوغ کوالالامپور می تواند آرامش بخش روح گردشگران باشد. پارک کی ال سی سی کوالالامپور سمفونی آرامش است!

تور مالزی و گردشگری در کوالالامپور

دیگر امکانات پارک کی ال سی سی مالزی

  • آلاچیق.
  • پیاده رو مزیّن.
  • دو زمین بازی برای کودکان.
  • مسیر پیاده روی و دو آهسته به طول km 1.3.
  • نیمکت و محل های ویژه برای نشستن و استراحت.
  • استخر شنا عمومی برای کودکان در بخش غربی پارک KLCC کوالالامپور.

ساعات مراجعه به پارک کِی ال سی سی مالزی

علاقه مندان می توانند هر روز از ساعت 7 تا 22 (10 شب) به این پارک مراجعه نمایند.

آدرس پارک کِی ال سی سی کوالالامپور

مالزی، مرکز شهر کوالالامپور، کوالالامپور 50088، سوریا کی ال سی سی (Suria KLCC).

امتیاز 4.80از 5 (5 رای)

آخرین مقالات

نظرات کاربران

تبسم
در تاریخ: 11:21:53 1399/2/25

چقدر بزرگ و به همون اندازه جذاب به نظر من وجود همچین باغهای داخل شهر و مخصوصا نزدیک به مراکز خرید یه نعمت بزرگ می‌تونه باشه که هر کسی از شهروند گرفته تا توریست و گردشگر می‌تونه بعد از خستگی زیاد از گشت و گذار تو شهر و خرید خودشو به این باغ برسونه و کلی شاداب و سر حال بشه

فریده پورخدادادوند
در تاریخ: 23:34:38 1399/2/3

واقعا باغی به این عظمت میتونه بزرگترین باغ جهان باشه ، البته وجود چنین محیط سرسبزی در شهر و در کنار آلودگی ها و تردد ها میتونه نویدبخش سرسبزی و طراوت و تازگی برای مردم شهر و محلی برای تفریح و حتی پیاده روی های خانوادگی و دوستانه باشد.البته تنوع گیاهی در این پارک بسیار بالاست .1900 درخت بومی از 74 گونه و 66 گونه نخل است؛ 40 اصله از درختان این پارک نیز پیوندی هستند و در انتها اینکه علاوه بر گونه های گیاهی، دریاچه، آبشارهای مختلف، فواره ها و استخرهایی در این پارک مشاهده میشود.

نیلوفر طاهری
در تاریخ: 21:23:13 1398/12/24

اینجا جذابیت بسیار زیادی دارد اینجاهم نورهای رنگی بیشتر توی چشم میزند پارکی است که دارای یک استخر مخصوص کودکان است و مسیر پیاده روی که هرکسی دوست دارد در این مسیر پیاده حرکت کند بخاطر جذابیت زیاد این مسیر و این پارک

ثبت نظر جدید