کلیسای آلمانی لوتران در باکو محلی برای برگزاری کنسرت ها

توسط سفربانک
به روز رسانی شده 30 دی 1399 1
کلیسای آلمانی لوتران در باکو محلی برای برگزاری کنسرت ها

در آذربایجان، کلیسایی به نام کلیسای لوتران وجود دارد که یک کلیسای آلمانی است. این عبادتگاه که در سال 1896 توسط آلمانی ها ساخته شد، در دوران شوروی به عنوان یک سالن موسیقی دراماتیک مورد استفاده قرار داشت، امروزه به عنوان یکی از اماکن دیدنی و جاهای دیدنی باکو مورد بازدید علاقه مندان و تورهای گردشگری آذربایجان قرار دارد.

تاریخچه و معماری ساخت کلیسای آلمانی لوتران در باکو

به دنبال جریان گسترش صنعت نفت در قرن گذشته، انبوهی از اروپاییان به باکو رفتند و در آنجا سکونت گزیدند. جامعه آلمانی اروپایی ها، طیّ سال های 1896 تا 1899 به ساخت کلیسای لوتران اقدام کردند که امروزه با عنوان کلی کلیسای آلمانی از آن یاد می شود.

کلیسای آلمانی در شهر باکو آذربایجان

برای اینکه بدانیم باکو کجاست و چه جاذبه هایی دارد بد نیست کمی از تاریخ این کشور مطالعه کنیم.معمار کلیسای لوتران نیز شخصی آلمانی به نام ایکلر (Eikhler) بود که طراحی خود را بر اساس سبک گوتیک (Gothic style) اعمال کرد. ساخت و ساز آن بین سال های 1895 و 1898 انجام شد. دو خانه نیز در همان زمان در هر دو طرف عبادتگاه ساخته شد که یکی از خانه ها به عنوان اقامتگاهی برای روحانیون لوتری در نظر گرفته شد و دیگری در اختیار جوامع خیر آلمانی قرار رفت.

لوتران، این کلیسای آلمانی باکو از جمله معدود سازه های مذهبی است که در دوران حکومت استالین تخریب نشد؛ با این حال، گذر زمان سبب فرسودگی آن شد و از این رو، مبلغ یک میلیون یورو (254/1 میلیون دلار) جهت بازسازی اختصاص داده شد. این ساختمان امروزه هنوز هم برای آکوستیک ها ساختمانی شناخته شده و معروف است و همچنان به عنوان یک سالن کنسرت مورد استفاده قرار دارد.  برای خدمات روزهای یکشنبه نیز توسط تعدادی از مسیحیان جهت عبادات مذهبی مورد استفاده قرار می گیرد. در تور باکو از کلیساهای این شهر بازدید کنید و خاطره خوشی را برای خود رقم بزنید.

کلیسای لوتران یک کلیسای آلمانی در باکو آذربایجان

امتیاز 4.60از 5 (5 رای)

آخرین مقالات

نظرات کاربران

تبسم
در تاریخ: 14:44:38 1399/1/27

چه نمای قشنگی داره مخصوصا نمای شب با نور پردازی زیبایی که داره قشنگتر هم شده جالبه که کنسرت هارو تو یه مکان مذهبی و مخصوص عبادت برگزار میکنن چقدر خوبه که همچین هزینه های بالایی برای بازسازی و مرمت این بناهای با ارزش در نظر میگیرن تاریخ با حفظ این بناها زنده می مونه

ثبت نظر جدید