هند

«هند» یا «جمهوری هند» (Republic of India) کشوری پهناور با مساحت 3.287.263 کیلومتر مربع و بیش از 1.2 بیلیون نفر (1.210.000.000) جمعیت است و از این حیث دومین کشور پر جمعیت جهان محسوب می شود و یک ششم جمعیت جهان را در خود جای داده است. به لحاظ وسعت، هند هفتمین کشور پهناور دنیا و وسیع ترین کشور در جنوب آسیا است. بزرگترین شهر هند بمبئی، پایتخت آن دهلی نو و زبان رسمی مردم هندی و انگلیسی است. واحد پول این کشور روپیه هند است. ادیان مختلفی در هند وجود دارد که منشاء همه آن ها هندوئیسم، اسلام و آیین بودایی بوده است. جنوب هند آب و هوای گرمسیری و شمال آن آب و هوای معتدل دارد و از این رو، آب و هوا در هند متغیّر است. بر خلاف آنچه که ممکن است عموماً تصور شود، هند آب و هوای سرد و خشک نیز دارد و در ماه دسامبر تا فوریه، این آب و هوا در بخش هایی از منطقه حکمفرما می گردد. شواهد باستان شناسی حاکی از آن است که یک فرهنگ بسیار پیشرفته شهری در قسمت شمال غربی شبه قاره هند وجود داشته است. در سایت های باستانی هند بنشینید، به کتیبه ها و حکاکی های روی غارها نگاه کنید و گوش کنید! به صدای آب رودخانه ها و پژواک صدا از کوه ها! به مجسمه های مرمر نگاه کنید و زیر درخت انجیر هندی گوش فرا دهید؛ گوش فرا دهید به نوای هند! اطلاعات در رابطه با اماکن توریستی هند در مجله گردشگری سفربانک.

امتیاز 5.00از 5 (5 رای)

نظرات کاربران

افسانه مهدویان
در تاریخ: 16:24:58 1399/4/18

هند یک کشور پرجمعیت جهان میباشد که زبان ها آداب و رسوم فرهنگ های مختلفی را از هر قومی میتوان در هند دید هند یکی از تاریخی ترین کشور هاست تاریخ چندین هزار ساله هند انسان را به شگفت میاورد کشوری با طبیعت بکر و تاریخ منحصر بفرد که مردم و دین و فرهنگ قومیت های مختلف که در کنار هم زندگی میکنند در خود جای داده است از زیبایی های کشور هند است موسیقی هند در کل جهان خواهان خاص و عام زیادی دارد و زبانزد میباشد و هنرمندان هندی با اصالت و با مهارت بالای بازیگری که طرفداران زیادی در کل جهان دارند.

رخساره بیدار
در تاریخ: 18:58:08 1399/4/14

کشور هزار ادیان.کشوری پهناور در آسیا.دین های مختلفی در این کشور وجود دارد که‌ پر طرفدار ترین انها بودایی اسلام و مسیحیت می باشند. در کشور هند فقیر عنی در فاصله کمی از یکدیگر زندگی می کنند.فقیرترین و غنی ترین.اختلاف طبقاتی در این کشور غوغا می کند. هند کشور عجایب است.و کشور رنگ ها.هندو ها جشن های بسیار جذابی دارند از جمله هولی که به جشن رنگ معروفه و در خیابان با لباس های سفید ظاهر می شوند و به همدیگر رنگ می پاشند.

فاطمه احمدی
در تاریخ: 16:14:22 1399/4/12

کشورهند هم ازهرلحاظ مزیتهای خودشوداره وآب وهوای هند دایم درحال تغییرمیباشد زمان مشخصی نداره که چه زمانی به هندبرویم ازجمله فرهنگ واداب خاص مردمش .لباسهای رنگی وشادی که میپوشن .من که خیلی لباس هندی رودوسدارم از طرحهای قشنگ تولیدمیکنن.کشورهند بهترین ادویه جات دارن وتولیدکننده بهترین عطرها بارایحه بهشتی رودارند هرزمان که به هند سفرکردین میتوانید بهترین سوغاتی بیادماندنی برای عزیزانتون بگیرین .مردم هندبه زبان انگلیسی هم صحبت میکنند اگ زبان انگلیسی بلدباشید دیگ مشکلی دربرقراری با مردم ندارید ....

صدیقه فرحزادی
در تاریخ: 22:20:01 1399/4/2

سلام .هند یکی از بزرگترین کشورهای دنیاست که جمعیت زیادی به خودش اختصاص داده . از نظر مالی عمده مردم هند وضع خوبی ندارند. ازنظر بهدتشتی هم واقعا افتضاحه . اصلا دوس ندارم به این کشور سفر کنم.اما بااین وجود آثارتاریخی زیادی داره که هرکسی رو به وجد میاره برای سفر کردن به این کشور پر جمعیت.

کامنت خود را در رابطه با این مقاله بنویسید و کسب درآمد کنید.