امارات متحده عربی

«امارات متحده عربی» United Arab Emirates  U.A.E  با مساحت ۸۳٬۶۰۰ کیلومتر مربع، کشوری در جنوب غرب آسیا و شرق شبه جزیره عربستان است. جمعیت این کشور 9,541,615 بوده (در سال 2018) و دارای آب و هوای گرم و خشک است. یکی از بزرگ ترین ذخایر نفتی دنیا در امارات است و همین امر باعث شده تا یکی از ثروتمندترین کشورهای آسیایی به شمار رود.

کشور امارات

پایتخت امارات متحده عربی

پایتخت امارات ابوظبی (Abu Dhabi) است. این شهر بیش از سه چهارم کل کشور را به خود اختصاص داده و مرکز صنعت نفت این کشور محسوب می شود.

پایتخت امارات متحده عربی

واحد پول امارات

واحد پول امارات درهم است. برای این واحد پولی کد ایزو 4217 در نظر گرفته شده که معادل AED است. شاید گاهی است به جای AED با حروف اختصاری DH یا DHs نیز مواجه شوید؛ این اختصارات ممکن است در متون غیر رسمی استفاده شود. هر درهم معادل 100 فلس است.

پول امارات

واحد پول امارات متحده عربی

واحد پول امارات متحده عربی

نقشه امارات

امارات متحده کشوری شیخ نشین بوده و از 7 شیخ نشین کوچک تشکیل شده است: ابوظبی، دبی، عمان، شارجه، فجیره، رأس الخیمه و ام القوین. هر یک از این شیخ نشین‌ها استقلال خود را دارند. مشهورترین جاذبه های توریستی دنیا را می توان در این شهرها پیدا کرد. برج خلیفه و دبی مال در شهر دبی، برج های اتحاد و مرکز خرید مارینا در ابوظبی و غیره، نمونه هایی از این جاذبه های توریستی هستند.

نقشه امارات متحده عربی

امارات کشوری بیابانی

امارات کشوری متشکل از بیابان‌های سنگی، دشت های ساحلی، تالاب ها و کوه‌های خشک و بی آب است؛ با این حال، سران و مسئولان کشور تسلیم این خشکی و محدویت های اقلیمی – جغرافیایی نشده و تمهیداتی اندیشیده شده تا این کشور به عنوان کشوری با جاذبه‌های توریستی پر آوازه در دنیا شناخته شود. سافاری بیابانی دبی از جمله تفریحات بیابانی این کشور است که البته گردشگران زیادی را هم به خود جذب کرده است. به دلیل نزدیک بودن امارات متحده عربی به ایران، اینجا یکی از پرطرفدارترین کشورها برای مسافرت ایرانی ها است.

مهمترین قطب تجاری کشور امارات کجاست؟

شهر بندری دبی حیاتی ترین مرکز تجاری و اقتصادی منطقه است. (جهت اطلاع بیشتر از جاهای دیدنی دبی و ابوظبی به بخش گردشگری سایت سفربانک مراجعه فرمایید). با توجه به اهمیتی که دولت امارات به بخش توریستی خود داده است، اقداماتی نیز جهت ارتقاء حمل و نقل هوایی و راحتی هر چه بیشتر مسافران خود انجام داده است، تا جایی که ایرباس های A380s و Boeing 777s این کشور، از بزرگ ترین ایرباس‌های جهان محسوب می شوند.

برای کسب اطلاعات بیشتر و اینکه بدانید دبی کجاست به راهنمای سفر به دبی مراجعه نمایید.

کشور امارات

 

امتیاز 4.00از 5 (3 رای)