مصر

توسط سفربانک
به روز رسانی شده 20 خرداد 1399 68
امتیاز 4.17از 5 (6 رای)

آخرین مقالات

نظرات کاربران

زهراقاسمی
در تاریخ: 14:53:12 1400/4/22

پایتخت کشور مصر قاهره هست که دارای رود بزرگی بنام نیل هست کشور مصر کشوری تاریخی و کهن هست که مردم این کشور مسلمان هستند این کشور دارای بناهای تاریخی بسیاری هست که اهرام ثلاثه یکی از آنهاست و فکر کنم تور کویر گردی هم این کشور داشته باشه که برای کسانی که علاقمند به کویر گردی هستند مناسب هست.

خانم قربانی
در تاریخ: 21:00:49 1400/3/12

در زمان های گذشته، زمانی که فاطمیان به ایران و عراق و مصر وبخش بزرگی از آسیا حکومت میکردند در کشور مصر دانشگاهی بنیان نهادند به نام دانشگاه جامع الازهر که این دانشگاه یکی از بادوام ترین دانشگاه های کشور مصر است . و به نظرم این خود یک اثر تاریخی و کهن برای کشور مصر محسوب میشه در کل در این کشور کهن از این گونه بناهای تاریخی بسیار یافت میشود و برای کسانی که علاقه به تاریخ و آثار باستانی کهن و قدیمی دارند سفر به کشور مصر انتخاب مناسبی می تونه باشه .

اردیبهشت
در تاریخ: 14:37:52 1400/3/11

قطعا مصر یکی از کشورهای مهم گردشگری در دنیاست و یکی از عجایب هفتگانه را در خود جای داده است و نیز یکی از پر آب ترین رودها را دارد یعنی رود نیل که این رود درزندگی مصریان تاثیر زیادی دارد. کشور مصر مناطق کویری زیادی را دارد و تفریحات کویری هم به دلیل وجود زیاد گردشگران بسیار پیشرفت داشته است. مهمترین جاذبه این کشور اهرام ثلاثه مصر است که قدمت چند هزار ساله دارد و شکوه و عظمت تمدن مصر را نشان میدهد. یکی دیگر از آثار تاریخی این کشور مجسمه ابوالهول است.

خانم قربانی
در تاریخ: 18:14:24 1400/2/23

از جاهای تاریخی و فرهنگی کشور مصر تا انجا که من می دانم می توان به مجسمه ی ابوالهول اشاره کرد که این مجسمه چهار هزارو پانصد سال قدمت دارد و از سنگ ساخته شده است و به نظرم یکی از عجایب تاریخ کهن کشور مصر است . همچنین اینکه مردمی مسلمان دارد و واحد پول کشورشون هم دینار است . و همه ی ما می دانیم که یک رود بزرگ در کشور مصر روان است به نام رود نیل که حتما کلی جاذبه ی گردشگری در کنار این رود واقع شده است .

خانم قربانی
در تاریخ: 18:10:52 1400/2/23

همون طور که می دانیم پایتخت کشور مصر شهر قاهره است شهری زیبا و مدرن . حتما اگر به کشور مصر سفر کردید از این شهر زیبا و تاریخی و کهن دیدن کنید . همچنین از مکان های گردشگری کشور مصر یک بیابان زیبا دارد به نام صحرای سینا که برای بیابان گردی مکانی مناسب و پر جاذبه است برای گشت و گذار و تفریح حتما از انجا دیدن کنید و کلی لذت ببرید و بدانید که کلی خاطره ی به یاد ماندنی از سفر برایتان رقم می خورد .

نمایش بیشتر

ثبت نظر جدید