مصر

توسط سفربانک
به روز رسانی شده 20 خرداد 1399 67
امتیاز 3.75از 5 (4 رای)

نظرات کاربران

خانم قربانی
در تاریخ: 21:00:49 1400/3/12

در زمان های گذشته، زمانی که فاطمیان به ایران و عراق و مصر وبخش بزرگی از آسیا حکومت میکردند در کشور مصر دانشگاهی بنیان نهادند به نام دانشگاه جامع الازهر که این دانشگاه یکی از بادوام ترین دانشگاه های کشور مصر است . و به نظرم این خود یک اثر تاریخی و کهن برای کشور مصر محسوب میشه در کل در این کشور کهن از این گونه بناهای تاریخی بسیار یافت میشود و برای کسانی که علاقه به تاریخ و آثار باستانی کهن و قدیمی دارند سفر به کشور مصر انتخاب مناسبی می تونه باشه .

اردیبهشت
در تاریخ: 14:37:52 1400/3/11

قطعا مصر یکی از کشورهای مهم گردشگری در دنیاست و یکی از عجایب هفتگانه را در خود جای داده است و نیز یکی از پر آب ترین رودها را دارد یعنی رود نیل که این رود درزندگی مصریان تاثیر زیادی دارد. کشور مصر مناطق کویری زیادی را دارد و تفریحات کویری هم به دلیل وجود زیاد گردشگران بسیار پیشرفت داشته است. مهمترین جاذبه این کشور اهرام ثلاثه مصر است که قدمت چند هزار ساله دارد و شکوه و عظمت تمدن مصر را نشان میدهد. یکی دیگر از آثار تاریخی این کشور مجسمه ابوالهول است.

خانم قربانی
در تاریخ: 18:14:24 1400/2/23

از جاهای تاریخی و فرهنگی کشور مصر تا انجا که من می دانم می توان به مجسمه ی ابوالهول اشاره کرد که این مجسمه چهار هزارو پانصد سال قدمت دارد و از سنگ ساخته شده است و به نظرم یکی از عجایب تاریخ کهن کشور مصر است . همچنین اینکه مردمی مسلمان دارد و واحد پول کشورشون هم دینار است . و همه ی ما می دانیم که یک رود بزرگ در کشور مصر روان است به نام رود نیل که حتما کلی جاذبه ی گردشگری در کنار این رود واقع شده است .

خانم قربانی
در تاریخ: 18:10:52 1400/2/23

همون طور که می دانیم پایتخت کشور مصر شهر قاهره است شهری زیبا و مدرن . حتما اگر به کشور مصر سفر کردید از این شهر زیبا و تاریخی و کهن دیدن کنید . همچنین از مکان های گردشگری کشور مصر یک بیابان زیبا دارد به نام صحرای سینا که برای بیابان گردی مکانی مناسب و پر جاذبه است برای گشت و گذار و تفریح حتما از انجا دیدن کنید و کلی لذت ببرید و بدانید که کلی خاطره ی به یاد ماندنی از سفر برایتان رقم می خورد .

خانم قربانی
در تاریخ: 18:04:18 1400/2/23

مصر کشوری تاریخی و کهن است . هر موقع اسم این کشور میاد یاد سریال حضرت یوسف ع میفتم از همون زمان های گذشته این کشور یک کشور عجیب و تاریخی بود . وجود اهرام ثلاثه در کشور مصر واقعا این کشور رو به کشوری عجیب تبدیل کرده است . همچنین اینکه کشور مصر تاریخی کهن و قدیمی دارد . در عین حال که کشوری تاریخی است کلی هم پیشرفت کرده و به کشوری مدرن و زیبا تبدیل شده است .

دنیز
در تاریخ: 14:33:03 1399/12/18

مصر را نمی شناختیم ولی مخصوص خود من با کشور مصر زمانی که سریال حضرت یوسف پخش شد آشنا شدم این کشور تاریخی بسیار طولانی دارد و این باعث شده است که آثار باستانی فراوانی در این کشور یافت شود و یکی از مهمترین آثار باستانی که بیشتر ما آن را می شناسیم اهرام ثلاثه مصر هستند شهر قاهره یکی از بزرگ‌ترین شهرهای کشور مصر هست پایتخت این کشور محسوب می‌شود شود بیشتر مردم قاهره به کشاورزی مشغول هستند اگر میخواهی سفری ارزان داشته باشید منطقه ای به عنوان اقامتگاه برای مسافران ساخته شده است که در منطقه دهب گرد دارد که اقامت در این منطقه ارزان برای شما تمام می شود

خانم قربانی
در تاریخ: 10:47:05 1399/12/14

این کشور فقط جاذبه ی تاریخی ندارد همه ی ما می دانیم که کشور مصر کشوری زیبا و مدرن و پیشرفته است . و رود خانه ای بزرگ در آن روان است که رودخانه‌ی نیل نامیده میشود. و یک صحرای زیباو بزرگ دارد که مکانی تفریحی و گردشگری نیز هست به نام صحرای سینا که برای بیابان گردی بینظیر است . اگر امکان سفر کردن داشته باشم روزی حتما به کشور مصر سفر خواهم کرد .

ایمان
در تاریخ: 18:04:28 1399/11/11

مصر یکی از عجایب هفتگانه رو در خود جای داده . کشوری بسیار وسیع و بزرگ و با تاریخ فوق العاده غنی است . بیابانهای متعددی دارد و تا اونجایی که یادمه بخشی از مردمان این کشور ، مسلمان هستند . به نظرم زبان رسمی این کشور عربی باشه . سفری هیجان انگیز رو براتون آرزو مندم .

اسیه قربانی
در تاریخ: 14:45:31 1399/10/29

به نام خدا سلام خدمت دوستان سفر بانکی عزیز کشور مصر که پایتخت ان شهر قاهره میباشد یک کشور تاریخی بزرگ است با تمدن باستانی و قدیمی فراوان . که یکی از عجایب هفتگانه دنیا در این کشور واقع شده است به نام اهرام ثلاثه مصر که گنج های فراوانی در دل خود جا داده است که تا کنون کسی به این گنج ها دست پیدا نکرده . همچنین مجسمه ابوالهول که قدمتی چهار هزارو پانصد ساله دارد و جنس ان از سنگ میباشد . که در جزیره مصر واقع شده است . با تشکر از سایت خوب سفر بانک .

حمیرا رضایی
در تاریخ: 14:22:12 1399/10/21

با سلام دوباره دررادامه سفر مون به مصر باید از صحرای سینا نام ببرم ک مکانی بسیار عالی برای آفرود و بیابان نوردی هسترو همه ساله افراد زیادی بهراین کشور زیبا سفر میکنن از اهرام ثلاثه اش ک اگه بگم کتابها میتوان نوشت و گنجهایی ک در دل خودش جای داده و نفرین خدایانی ک نگاهبانان این اهرام و ثروت درونش هست و هیچ کسی تا بحال نتوانسته به اون گنجها دست پیدا کنه امیدوارم به روز منم بتونم به این کشور افسانه ای سفر کنم و زیباییها و رمز ورازهای اون رو از نزدیک ببینم.

حمیرا رضایی
در تاریخ: 14:18:30 1399/10/21

با سلام مجدد در ادامه معرفی مصر باید بگم ک پایتخت کشوررمصر شهر زیبای قاهره هست مردم این کشور عرب ربان هستند و به خط عربی هم مینویسند . واحد رسمی پولشون دینار هست مذهب رسمی کشور اسلام هستند و اکثرا میلمان هستند و کشوری فوق العاده زیبا و دیدنی با منابع عظیم نفت و گا زو طلا و آهن و.... رودخانه بزرگ نیل بستر مساعدی رو برای کشاورزی و دامداری فراهم کرده .

حمیرا رضایی
در تاریخ: 14:14:57 1399/10/21

سلام و صد سلام به روی ماه همه سفر بانکی های عزیز و دوست داشتنی امروز میخوام بریم ک بیشتر آشنا بشیم با کشوررافسانه ها و کشور راززو رمزها بله کشور زیبای مصر کشوررابوالهول و اهرام شگفت انگیز ثلاثه ورودخانه فرات و رود معروف نیل صحرای داغ و سوزان سینا و کالاهاری و در یک کلمه کشوری با سابقه طولانیرو زیبای تاریخیز پر از آثار باستانی نفیس و باارزش سرزمین دانشمندانی چون سینوهه و پادشاهان مستبد و زور گو و فراعنه مقتدر و نظام برده داری.

Afzali
در تاریخ: 21:16:58 1399/10/7

با سلام واحترام، مصر یکی از کشورهایی است که دارای تمدن خیلی قدیمی است . آثار مدنیت در این کشور از دیر زمانی بوده است .من که نرفتم وندیدم ولی گویا یکی از کشورهایی است که جاذبه های طبیعی وکردشگری زیادی دارد . انشالله که این ویروس منحوس زود از بین برود خداوند هم یک نظری کند شاید ما هم تونستیم به این کشور سفر کنیم واز جاذبه های آن استفاده کنیم.

اسیه قربانی
در تاریخ: 17:38:48 1399/10/6

با سلام خدمت دوستان سفر بانکی عزیز ، یکی از جاهایی که همه مردم دوست دارند از انجا دیدن کنند کشور مصر هست به خاطر وجود اهرام ثلاثه که یکی از عجایب هفت گانه دنیاست کشوری زیبا با معماری خاص و زیبا که چشم همه بینندگان را محو خود میکند همین طور یکی دیگه از اثار باستانی این کشور وجود مجسمه ابوالهول در انجا است کشور مصر کشوری تاریخی و فرهنگی است که هر ساله بسیاری از مردم دنیا از انجا دیدن میکنند .

محسن صالحی
در تاریخ: 12:15:09 1399/9/29

سلام خدمت همه دوستان سفر بانکی مصر یکی از کشورهای معروف جهان هست قطعا یکی از عجایب هفتگانه دنیا یعنی اهرام ثلاثه که رو همه مردم جهان و ایران میشناسن مصر یکی از نمادهای قدرت تاریخ و فرهنگ دنیا میباشد که قطعا زمین شناسان و تاریخدان ها و گردشگرای کل جهان یکی از گزینه های سفرشون همین کشور مصر هست یکی از بهترین مناطق دتیا برای آفرود و تور کویر هم محسوب میشه با تشکر از سایت سفر بانک

Fatima
در تاریخ: 23:31:44 1399/9/28

سلام عزیزان سایت سفر بانک امیدوارم که حالتان خوب باشد و در بهترین حالت ممکن باشد در مورد مصر بخواهیم نضظر بدیم خیلی طول می‌کشه این کشور کشوری تاریخی و باستانی است اثار تاریخی و باستانی زیادی دارد ک ان در دنیا معروفیت خاصی پیدا کرده است مثل اهرام ثلاثه مصر یا مجسمه البولهول ک این دو مورد از مهم ترین های اثار مصر هستند و هرکس ب مصر بره اینا رو اول از همه میبینن و لذت میبرند .

بهار
در تاریخ: 22:27:51 1399/9/28

سلام به تمام دوستان سفربانکی عزیز امیدوارم خوب باشیو و همینطور شاد باشید کشور مصر هم دیدنی است اگر علاقه مند به مکان های تاریخی و قدیمی هستید پیشنهاد من به شما این است که از کشور مصر دیدن کنید من هم مکان های تاریخی و قدیمی را دوست دارم بنابراین مکان مورد نضر برای سفرم کشور مصر است و منتضرم که فرصت پیدا شودتا به این کشور بروم

ایمان
در تاریخ: 16:47:18 1399/9/23

سلام وو درود و عرض ادب و احترام خدمت تمامیه سفربانکیهای عزیز. کشور مصر جزو کشورهای قدیمی با تاریخ و فرهنگ بسیار متنوع و غنی هست و محمدصلاح هم که دیگه تو چندسال گذشته نماد این کشور شده و هممون میشناسیمش که بهش لقب عزیز مصر رو دادند. اهرام ثلاثه مصر هم که نیازی به معرفی نداره و جزو 7عجایب دنیا است. بیابانهای متعدد و وسیعی داره این کشور. پیشنهادم اینه که حتمن از این مکان جادویی دیدن کنید

mahdi0915
در تاریخ: 02:23:54 1399/9/23

سلام بر شما عزیزان و عوامل محترم سایت سفر بانک بهترین سایت تفریحی و گردشگری در ایران وخارج کشور تورهای موجود در این سایت خوب و عالی میتونه باشه کشور مصر برای من یه ارزوی که حتما بتونم برم یه کشور باستانی و تاریخی که اهرام مصر در تمام دنیا معروف است وهمه مردم دنیا اونو میشناسن این کشور که در شمال آفریقا است یه چیز معروف دیگه داره به اسم رود نیل این رودخانه بزرگترین رود دنیا است وچند کشور آفریقای عبور میکند یه چیز دیگر معروف این کشور تمساح رود نیل است خلاصه سفر به مصر واقعا خیلی خوب وعالی میتونه باشه

Afzali
در تاریخ: 11:37:07 1399/9/20

با سلام واحترام ، مصر کشوری دارای قدمت زیاد این کشور قدمتی چندین هزار ساله دارد . مصر باستان دارای رویدادهای تاریخی زیادی است. این کشور در غرب قاره آفریقا قرار دارد. با جاذبه ها ای تاریخی فراوان رودهای فراوانی در این کشور جاری هستند از جمله رود نیل . مصر را میتوان سرزمین خدایان متعدد نامید ، جمعیت زیادی از مردم این کشور. مسلمان هستند اما ادیان دیگر نیز در این کشور پیروانی دارد.

Shima
در تاریخ: 13:36:57 1399/9/19

مصر با نام رسمی جمهوری عربی مصر کشوری در شمال‌شرقی قاره‌ی آفریقا است . مصر در جنوب دریای مدیترانه و غرب دریای سرخ قرار دارد. مصر سرزمین فراعنه بوده و آثار تاریخی برجسته‌ای چون اهرام سه‌گانه و نیایشگاه بزرگی را از آن دوران به یادگار دارد و همین امر باعث دیدنی تر شدن این کشور شده. خیلی دلم میخاد از نزدیک اهرام مصر را ببینم.امیدورام به زودی با سفر بانک به این کشور دیدنی سفر کنیم و جاذبه هاش را از نزدیک ببینیم

سهیل
در تاریخ: 10:57:43 1399/9/19

با سلام. از زمان بچگی همیشه مطالب مربوط به مصر باستان برایم جالب بوده اند. مطالب شگفت انگیز در مورد مصر بسیارند. اما در خصوص مومیایی کردن مطلبی خوندم که نوشته بود وقتیکه جسدی مومیایی می شد، مغزش از میان یکی از سوراخ های بینی بیرون کشیده می شد و امعا و احشای بدنش برداشته می شد و درون کوزه هایی به نام canopic قرار داده می شد. هر قسمت بدن در یک کوزه مشخص قرار داده می شد. تنها عضو داخلی بدن که بیرون آورده نمی شد قلب بود زیرا مصری ها قلب را نشیمنگاه روح می دانستند.

Afzali
در تاریخ: 09:38:03 1399/9/19

با سلام ، مصر یکی از کشورهای باتمدن کهن می باشد .مصر به سرزمین فرعون‌ها و سرزمین اهرام مشهور است .مصریان باستان بیش ۱۴۰۰خدا را پرستش می کردند.قدیمی ترین لباس در مصر کشف شده که بیش ۵۰۰۰یچسال قدمت دارد .اهرام مصر توسط بردها ساخته نشده است بلکه توسط ۵۰۰۰کارکر دایمی ساخته شده آمد که نزد هم دریافت می کردند.

Negin
در تاریخ: 10:43:00 1399/9/18

بنام خدا ، مصر کشوری با قدمت چندین هزار ساله در شما شرقی آفریقا قرار دارد مردمان مصر مردمانی هستند که به تولید خیلی اهمیت می دهند در ابتدا پاپیروس را آنها تولید کردند.مصر سرزمین اهرمهای بزرگ وگنج های پنهان نام گرفته است قدیمی ترین لباس در مصر کشف شده است .اهرام در مصر توسط بردها ساخته می شده است.

Afagh
در تاریخ: 12:57:41 1399/9/8

با سلام حضور همراه بانکی های عزیز و گرامی ،مصر یک کشور عربی در غرب قاره آفریقا قرار گرفته است .این کشور دارای جاذبه های توریستی فراوانی است از جمله اهرام سه گانه مصر به نظرم یک کشوری تمییز ومرتبی می باشد. دین مردم این کشور اسلام می باشد . مردم این کشور بیشتر مسلمان هستند.یکی از مهمترین کشورهای اسلامی می باشد.

رخساره بیدار
در تاریخ: 14:36:48 1399/9/3

دوست دارم به کشور های تاریخی دنیا که دارای نماد و سنبل هایب مشهور هستند سفر کنم و از نزدیک ببینم این آثار و بناهای جذاب رو، از نظر بنده دو تا کشور هستند که مرکز پیدایش تمدن شمرده می شن و هر کسی که به تاریخ و فرهنگ جهان علاقمنده باید بازدید از این دو کشور رو در لیست سفر های خودش قرار بده.حتما می پرسید اون دو کشور کدامند، مصر و یونان، به نطرم‌این دو کشور رابطه تنگاتنگی با همدیگه دارن، و خیلی از آثارشون له هم مرتبطه.

مهدی
در تاریخ: 10:32:19 1399/9/3

فرهنگ مردم مصر قدمتی هزار ساله دارد و در دسته اولین تمدن های بشری قرار گرفته است. این کشور دارای فرهنگی غنی است که همواره برای جوامع پیرامونی مثل دنیای اسلام،شمال آفریقا و خاورمیانه الهام بخش است. پس از گذشت عصر فراعنه مصر تحت تاثیر فرهنگ هلنیسم مسیحیت قرار گرفت و قاهره بزرگ ترین شهر کشور مصر به یکی از بزرگ ترین مراکز آموزشی و فرهنگی تبدیل شد.

مهدی
در تاریخ: 10:31:59 1399/9/3

مصر از دیدگاه های فرهنگی و سیاسی در دسته مهم ترین کشور ها در جهان عرب و خاور میانه قرار می گیرد و بسیاری از افراد مصری به مقام های بالایی مثل ریاست سازمان های بین المللی ملی و منطقه ای رسیده اند.

مهدی
در تاریخ: 10:31:03 1399/9/3

اقتصاد مصر یکی از متفاوت ترین نوع درآمدی در سایر نقاط جهان محسوب می شود و بخش هایی مثل گردشگری،خدمات،کشاورزی و صنعت نیز هر یک به اندازه خود در اقتصاد و درآمد این کشور نقش دارند.

مهدی
در تاریخ: 10:30:46 1399/9/3

می توان گفت که اغلب مردم مصر شهر نشین هستند و در شهر های بزرگی مثل قاهره،اسکندریه و دیگر شهر های اطراف رود ساکن هستند. از آنجایی که مصر دارای تمدن کهنی است آثار باستانی زیادی را نیز می توان در این کشور یافت مثل اهرم سه گانه که گردشگران زیادی را از سایر نقاط جهان به خود جذب می کند.

مهدی
در تاریخ: 10:30:03 1399/9/3

تاریخچه غنی کشور مصر آن را به یکی از مهم ترین مقاصد گردشگری در جهان تبدیل کرده و علاقه مندان به تاریخ و حقایق اسرار آمیز را به خود جذب می کند. این کشور از آنجایی که تمدنی کهن دارد ریشه اغلب پیشرفت های علمی بشر محسوب می شود.

سامان صدری
در تاریخ: 15:24:10 1399/9/2

مصر در قاره آفریقا قرار دارد زبان این کشور عربی هست مسلمان اهل تسنن هستن بسیار به عقاید مذهبی مراسمات مذهبی از جمله عزاداریها ماه رمضان ها پایبند هستن و اگر کسی خلاف آن عمل کند و قانون را زیر پا بگذارد به شدت باهاش برخورد خواهد شد و مجازاتهای سنگینی براش گذاشته میشود کلا کسانی که اهل تسنن هستن خیلی مراسمات و آیین ها را سفت وسخت میگیرن

مرتضی احمدوند
در تاریخ: 23:44:25 1399/8/29

سلام بر علاقه مندان به جهانگردی.مصر از اون کشورهاست که به شخصه خیلی دوست دارم یه سفر بهش داشته باشم.کشوری با اصالت و ریشه دار و مرموز که همچنان اهرام عظیم در آن قوانین علم رو به بازی گرفته

مریم طاهری
در تاریخ: 22:13:41 1399/8/28

کشورمصربااون اهرام جادویی وتاریخ بسیارغنی وجالب کیه که دوست نداشته باشه سفرکنه مصرعالیه وچه شبهایی که تاصب بافکرخیال سفربه مصرنگذروندم ازوقتی در دوران نوجوانی کتاب سینوهه پزشک مخصوص فراعنه مصرروخوندم وبا لحظه لحظه زمان قدیم اداب ورسوم اشناشدم وبسیارعلاقه مندبه اینکه ازنزدیک ببینم ولمس کنم از اولین نسل به وجود اومده درکنار رود نیل وازدنیای پررمزوراز مصریان باستان

محمد رسول افضلی
در تاریخ: 11:20:22 1399/8/26

یک کشور عربی در شمال شرقی قاره آفریقا است و شبه جزیره سینا هم که در قاره آسیا قرار گرفته بخشی از قلمرو این کشور است. مصر در جنوب دریای مدیترانه و غرب دریای سرخ قرار گرفته و از غرب با لیبی، از جنوب با سودان و از سوی شبه جزیره سینا با اسرائیل و در نوار غزه با فلسطین مرز زمینی دارد. کشوری تاریخی با معابد و اهرامی بسیار است. دانشگاه الازهر مهم‌ترین مرکز مذهبی جهان اسلام در این کشور قرار دارد.

Negin
در تاریخ: 11:19:12 1399/8/21

سلام هموطنان عزیزم که علاقمند به سفر هستین امیدوارم روز خوبی رو تا این لحظه سپری کردن باشین . مصر کشوری که تمدنی پربار و غنی داره اینو همه شنیدیم مخصوصا اهرام سه گانه مصر که شاهکار معماری جهان به حساب می‌آید، که کل جهان از ساختن این اهرام انگشت به دهان موندن و هنوز که هنوز علامت سوال بزرگی توی ذهنشون باقی مونده . تقریبا میشه گفت توی آفریقا این کشور قرار داره . امیدوارم سفر کنین و لذت ببرین

افسانه مهدویان
در تاریخ: 22:19:00 1399/8/20

مصر یک کشوری که قدمت چندین ساله خود را حفظ کرده است مصری که به اهرام ثلاثه مشهور است تمام امکان آنجا باستانی است و آثار باستانی و تاریخی بسیار گسترده ای در خود جای داده است مصر در فیلم حضرت یوسف که دیدیم دارای خدایان بسیاری بوده که هر کدام دارای کلیساهایی با ساختار بسیار زیبا و پر از طراحی های خاص و نقش و نگار های برجسته ای داشت که اکثریت مردم به عبادت این خدایان می‌پرداختند ولی با روی کار آمدن اسلام و مسیحیت امروزه اکثریت مردم مصر مسلمان و دین اسلام را پذیرفتند و در بین آنها مسیحییانی نیز به چشم میخورد که آنها نیز از دین مسیحیت پیروی میکنند. زیبایی های مصر بسیار گسترده و وسیع است که امید است با سفر به مصر باستان از این همه شگفتی آنجا لذت ببریم.

mahdi0915
در تاریخ: 06:51:57 1399/8/18

سلام بر شما عزیزان و عوامل محترم سایت سفر بانک کشور مصر یه کشور افسانه ای است با تاریخ بسیار کهن همیشه وقتی که اسم مصر رو می‌شنویم نا خودآگاه به یاد اهرام مصر میوفتیم چند وقت پیش یه مستند دیدم که سالهای قبل یه سیل اومده یه مکان تاذیخی رو داشته تخریب میکرده وچندتا کشور جمع شدن همه باهم اون مکان تاریخی رو که زیر اب رفته بود رو جابجا میکنن به چند کیلومتر دورتر بدون اینکه اسیبی به اون مکان باستانی برسه این خودش واقعا جای تعجب داشت امیدواریم روزی کشور ماهم به اثار باستانی خودش اینقدر اهمیت بده ومسافران بیان دیدن این اماکن

رخساره بیدار
در تاریخ: 22:39:47 1399/8/11

مصر این‌ کشور سراسر راز و رمز که حتی هنوز هم که هنوزه باستانشناسان در پی گشودن رازهای سر به مهر آن هستند .این کشور تقریبا بیابانی و در آفریقا قرار داره.قاهره پایتخت اونه .مهمترین آثار باسنانی که مصر رو معروف کرده اهرام ثلاثه مصر هستن که می گن بدست مافوق بشر ساخته شده.و‌همچنین‌مجسمه ابوالهول که اون هم راز و رمزهای خودش رو داره.رفتن به مصر تقزریبا جزو رویاهامه.اشکی یه روز محقق بشه این رویا.

رخساره بیدار
در تاریخ: 02:18:25 1399/8/7

مصر کشوری افریقاییست که همیشه پر از رمز و راز بوده است. کشور فراعنه و محل برانگیخته شدن چند پیامبر.این کشور پهناور به دلیل آثار باستانی بسیار خاص خود مورد توجه باستان شناسان کل دنیا قرار گرفته است.اهرام ثلاثه،ابوالهول از جمله اثارفوق باسنانی مصر بشمار می روند که هنوز هم معمای ساختن انها برای بشر امروز لاینحل باقی مانده است.حتی باستانشناسان بسیار زیادی جان خود را در راه کشف حقایق از دست داده اند.رود لسیار زیبای نیل نیز در این کشور جریان دارد.رفتن به مصر جزو اهداف بلند مت منه.امیدوارم موفق بشم .ممنونم از سفر بانک عزیز

اعظم الفت نیا
در تاریخ: 11:14:34 1399/7/26

مصر کشوری در شمال خاوری قاره آفریقا است. شبه جزیره سینا هم که در قاره آسیا قرار گرفته بخشی از قلمرو این کشور است. مصر یکی از پرجمعیت ترین کشورهای آفریقایی و خاورمیانه است و اکثر جمعیت آن در کنار رود نیل زندگی میکنند. بخش عمده این کشور از بیابان تشکیل شده و جمعیت پراکنده ای را در خود جای داده است. مصر یکی از قدیمی ترین تمدنهای بشری بوده و آثار باستانی متعددی در آن وجود دارد که مهمترین آن اهرام سه گانه است که گردشگران زیادی را جذب آن میکند. اقتصاد مصر یکی از متنوع ترین منابع درآمدی در کشورهای خاورمیانه را داراست.

سامان صدری
در تاریخ: 12:41:03 1399/7/5

کشور مصر کشوری با تمدن و قدمت چند هزار ساله هست و انواع پادشاهان در آنجا حکومت کرده اند و وجود فرعون ها در کشور بوده است وقتی صحبت از کشور مصر میشه اولین چیزی که به ذهن میرسه و مصر را با اون میشناسن اهرام ثلاثه هست که یک شگفتی و راز آلود خودش را دارد اینطوری که شنیدم وقتی که پادشاهان یا فرعون ها که میمردن علاوه بر بدنشان زیور آلات یا کلا اشیای قیمتی را که در طول زندگیشان جمع کردن در خاک دفن میکردن رود بزرگ و زیبای نیل هم که جنبه تجاری داشت در آن کالاهاشان را برای فروش جا به جا میکردن اگر اشتباه نکنم هنوز هم این تجارت وجود داشته باشه. از همه مهمتر در پایتخت این کشور مزار محمد رضا شاه پهلوی وجود داره که توجه تمام ما ایرانیهارو به خودش جلب میکنه.

فاطمه
در تاریخ: 09:45:30 1399/6/31

با سلام به سفربانکی های عزیز،کشور مصر به دریای مدیترانه و دریای سرخ راه داره و این یک امتیاز خوب واسه مصر محسوب میشه،شهر قاهره هم که پایتخت مصر هست باید دیدنی باشه،مصر آخرین کشوری هست که رود نیل از اون میگذره و به دریای مدیترانه وصل میشه،برای همین توی این منطقه از نصر کشاورزی رونق خاصی داره،دیدن مصر هم باید لذت بخش باشه،سپاس سفربانک

Neda
در تاریخ: 00:05:46 1399/6/19

کشور مصر در زمان های قدیم شهرت بسیار زیادی داشته است ، و البته الان کشوری زیاد پیشرفته نیست. کشور مصر جاذبه های گردشگری زیادی دارد که از همه آنها مهم تر اهرام مصر که همه انسان درباره آن میدانند ، البته برای همه دانشمندان ، باستان شناسان و... خیلی مهم است که این اهرام چگونه ساخته شده است راستشو بخوایین برا منم خیلی مهمه و خیلی دوست دارم بتونم به اونجا سفر کنم وبرای همه پیشنهاد میکنم،حتما به این کشور زیبا که در مورد آن خیلی تحقیق کردم سفر کنید مطمعن باشید عالییییه.

زهرا محمدی
در تاریخ: 13:11:18 1399/5/14

با سلام. مصر کشور تاریخی و کهن هست. از لحاظ معماری بناهای بسیار جذابی دارد. اهرام ثلاثه با اینکه برای سالیان دراز است همچنان شگفت انگیزی خود رو حفظ کرده. در سریال حضرت یوسف گوشه ای از زیبایی های بناهای مصری نمایش داده شده. یکی از کشورهای توریستی و تاریخی جهان که سالانه گردشگران زیادی به سوی این کشور می روند

صدیقه فرحزادی
در تاریخ: 18:54:03 1399/4/7

کشورمصر یکی از کهن‌ ترین کشور های دنیاست که سالانه میلیون‌ها گردشگر به آن سفر میکنند.مردم مصر از سالیان قدیم میزبان پیامبران بودند که حضرت یوسف علیه السلام شاخص ترین ایشان بود.بناهای تاریخی مصر بسیارجذاب و دیدنی هستند و معماری بی نظیری دارند.اهرام سه گانه مصر،رود نیل و سایر مکان هدی دیگر جزو میراث فرهنگی این کشور محسوب میشوند.

هژیر کهنه پوشی
در تاریخ: 13:54:52 1399/4/3

کشور مصر، کشوری پر رمز و راز که یکی از کهن ترین و تاریخی ترین کشور هاست ، فرهنگ و شیوه رفتار مردمانشان بسیار متفاوت است اهرام ثلاثه یکی از عجایب دنیا که نظریه های فراوانی پشت این موضوع پنهان هستن که گویند موجودات فضای در ساخت این اهرام دست داشتن، واقعا خیلی خوب می شد که یک سفر به مصر داشته باشم و از نزدیک اهرام ثلاثه را تماشا کنم.

سمیراابراهیمی
در تاریخ: 13:13:18 1399/4/1

همیشه اسم‌مصر که میاد برام یادآور مکانی پررمز و راز است. خوی اهدافم نوشتم یک روز باید برم و مصر را ازنزدیک ببینم. اینکه چطور انسانهای عادی توانسته اند این آثار عظیم را بسازند واقعا حیرت انگیز است. درجایی خواندم امکان دارد فرازمینی ها در ساخت و مهندسی این اهرام نقشی داشته باشند که البته جای تامل دارد چون نقوشی از موجوداتی شبیه فضایی ها که امروزه ازآن یادمیشود برروی دیوارها دیده میشود

زهرا حسین زاده
در تاریخ: 12:07:36 1399/3/31

مصر کشوری زیبا و یکی از قطب های گردشگری دنیاست که به خاطر اهرام مصر شناخته شده است اهرام مصر یک شاهکار تاریخی ساخته ی دست انسان است که قدمتی بسیار زیاد دارد اگر به تاریخ علاقه مند هستید میتوانید با سفر به این کشور لذتی غیر قابل وصف ببرین با دیدن مجسمه ابوالهول و اهرام مصر به فکر می‌روید که چطور صدها سال پیش انسان توانسته همچین اور خارق العاده ای خلق کند

رخساره بیدار
در تاریخ: 11:32:51 1399/3/31

کشور مصر،کشور پر رمز و راز،کشوری با تاریخی غنی اما در هم پیچیده و‌پوشیده در ابهام.فیلم ها و داستانهای زیادی درباره مصر قدیم دیدم و کتابهای زیادی خوندم. چند چیز چشمگیر هم در کتابها و هم در فیلم ها به چشم می خوره.فرعونهای پرقدرت که گاهی خدا نامیده‌می شدند و گمان بر این بود که خون آبی رنگ در رگهایشان جریان دارد و مقدسند.و بدبختها اینقدر ازدواج درون خانواده ای و با محارم انجام دادند که مبادا خونشاان با مردم عادی قاطی بشه که نسلشون ضعیف شد و آخریا دیگه همه رنجور و معلول بودند.بعدش هم که مقبره های بزرگشون بود.اهرام ثلاثه بزرگ و پر رمز و راز.معلوم نیست بدست بشر ساخته شده یا موجودات فرا طبیعی.مجسمه ابولهول هم‌ که در موردش چیزای زیادی نوشته شده.

نمایش بیشتر

ثبت نظر جدید