راهنمای سفر به ترکیه بدون تور

«ترکیه» (Turkey) کشوری کوهستانی با موقعیت جغرافیایی منحصر به فردی است، زیرا بخشی از آن در قاره آسیا و بخشی از آن در قاره اروپا قرار دارد و در طول تاریخ خود، به عنوان پلی بین این قاره عمل کرده است. ترکیه در تقاطع بالکان، قفقاز، خاورمیانه و دریای مدیترانه واقع شده است. این کشور از لحاظ قلمرو و جمعیت از کشورهای بزرگ منطقه بوده و به لحاظ مساحت نیز وسیع تر از کشورهای اروپایی است. اینجا بقایای یک امپراطوری کوچک است که به مرور کل بالکان را در بر گرفت.

راهنمای سفر به ترکیه

راهنمای سفر به ترکیه

مساحت این کشور حدود 72454 کیلومتر مربع بوده و شامل 81 استان می شود؛ آنکارا پایتخت و شهر استانبول بزرگ ترین و معروف ترین شهر بندری ترکیه است. زبان مردم ترکیه ترکی، دین آن ها اسلام و ارز رسمی این کشور لیر است. مردمی که در شرق ترکیه زندگی می کنند، علاوه بر ترکی، به زبان کردی نیز مسلط هستند. ترکیه از شمال به دریای سیاه و از غرب به دریای مدیترانه و دریای اژه محدود می شود و از این حیث آب و هوای بسیار مطلوب و طبیعتی زیبا و منحصر به فرد دارد؛ همه این موارد به انضمام خطوط ساحلی دریایی زیبا در امتداد دریای سیاه، اژه و مدیترانه و مدیریت توریستی مناسب سبب شده است که ترکیه امروزه به یکی از بهترین کشورهای توریستی تبدیل شود. در ترکیه با جاذبه های توریستی متنوعی رو به رو خواهید شد.

راهنمای سفر به ترکیه

جاذبه های تاریخی – باستانی، جاذبه های دیدنی، تفریحی، مذهبی و بازارها و مراکز خرید مختلف به همراه هتل ها و رستوران های شیک و لوکس. جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد جاذبه های دیدنی شهرهای ترکیه، به بخش مجله گردشگری سایت سفربانک مراجعه فرمایید.

یکی از شهرهای جذاب ترکیه برای ایرانیان شهر وان است. به دلیل مرز مشترک زمینی با ایران به راحتی می توانید با خودرو شخصی به وان سفر کنید. از شهرهای دیگر این کشور زیبا می توان شهر آنتالیا را نام برد ، شهری ساحلی و جذاب که مقصد بسیاری از گردشگران ایرانی ، اروپایی و روسی می باشد.

ترکیه کشوری قدمت دار است و آثار تاریخی زیادی دارد. مساجد ترکیه یکی از جذابیت های معروف این کشور است. معماری این اماکن چشم نواز است. برای دیدن جذابیت های ترکیه می توانید به صفحه آن مراجعه کنید.

راهنمای سفر به ترکیه

 

 

امتیاز 4.71از 5 (7 رای)