ایتالیا کجاست؟

امتیاز 4.80از 5 (15 رای)

نظرات کاربران

اعظم الفت نیا
در تاریخ: 11:00:53 1399/7/28

ایتالیا کشوری در جنوب اروپا است و پایتخت آن رم میباشد. بیشتر خاک ایتالیا از نظر زمین شناسی ناپایدار است و در معرض زمین لرزه قرار دارد. این کشور چهار آتشفشان فعال دارد از جمله اتنا در سیسیل و وزوو نزدیک نایل. ایتالیا جزو هشت کشور صنعتی محسوب میشود. از جمله مهمترین صنایع آن عبارتند از: صنایع فلزکاری، ماشین آلات، شیمیایی، وسایل نقلیه و... . آب و هوای ایتالیا مدیترانه ای است در شمال به دلیل وجود رشته کوه آلپ سرد و در جنوب خشک و در کل کشور تقریبا گرم است. برخی از جاذبه های آن شامل موزه ملی رم، واتیکان، میدان گلادیاتورها، کلیسای سنت پیتر، برج پیزا و... میشود.

سامان صدری
در تاریخ: 19:16:20 1399/7/15

همانطور که قبلا هم گفتم ایتالیا یکی از کشورهای قدیمی جهان هست ایتالیای ها از نظر چهره شبیه ما هستن همانطور هم که میدونید پرجمشون هم شبیه به پرچم ما هست غذای معرفشونم که پیتزا و لازانیا هست که طرفدارهای زیادی داره البته پیتزای ما زمین تا آسمون با اونا فرق میکنه و خوشمزه تر هم هست شهر رم پایتخت این کشور هست ونیز هم به آن شهر روی آب میگویند که مردم آن با قایق این ورو آن ور میروند تاکسیهاشون قایق هست برج پیزا که یکی دیگر از بناهای تاریخی ایتالیا هست که با اون شکل خاصی که داره به طور کج هست باعث میشه که مردم به شکل هنری با آن عکس بگیرند که بسیار جالب در نوع خودش هست

عادله تسبیحی
در تاریخ: 16:35:31 1399/6/20

ما ایرانی ها ایتالیا رو با پیتزا و پاستا میشناسیم، نقشه این کشور بسیار شبیه به چکمه هست. دونستن این موضوع که بیش از نیمی از میراث فرهنگی جهان در ایتالیا هست،خالی از لطف نیست و همین موضوع باعث محبوبیت ایتالیا برای توریست ها شده است.یکی از شهرها رویایی ایتالیا برای من شهر ونیز هست که آرزوی رفتن به اون رو دارم...شهری شناور بر روی آب، که تردد در آن با قایق انجام میشود.

افسانه مهدویان
در تاریخ: 14:01:34 1399/5/4

ایتالیا یکی از کشورهای بزرگ اروپا بشمار میاید و میتوان گفت در بین کشورهای اروپایی دارای تاریخ و تمدن است طبیعت زیبای ایتالیا سرسبزی و کوهستانیست و ایتالیا جزء کشورهای بزرگ اروپا که دارای اقتصاد خوبی است از قدیم غذاهای ایتالیایی زبانزد بوده است و مشهور از پیتزا و پنیر و... و غذاهای جذاب دیگر که امروزه خواهان بسیاری دارد مردم ایتالیا بسیار مهمان نواز و خونگرم هستند ایتالیا دارای دانشگاه های معتبر و شناخته شده ای است از جمله دانشگاه روم که هر ساله نابغه ها و اساتید بسیاری را پرورش میدهد.

ثبت نام کنید ، نظر بدهید کسب درآمد کنید.