ارمنستان

«ارمنستان» (Armenia) با مساحت 29,743 کیلومتر مربع، از کشورهای آسیایی به شمار می رود. جمعیت این کشور فقط 3 میلیون نفر است. ایروان پایتخت و بزرگ ترین شهر و ارمنی، زبان رسمی مردم ارمنستان است؛ از این رو، مردم بیشتر ارمنی صحبت می کنند. از میان زبان های خارجی، زبان روسی محبوب ترین زبان خارجی مردم ارمنستان محسوب می شود. واحد پول این کشور درام (AMD) می باشد. ارمنستان اولین کشوری بود که مسیحیت را به عنوان دین ملی خود پذیرفت و اولین کلیسای جهان (Holy Etchimiadzin) در این کشور ساخته شد. ارمنستان از جنوب با ایران مرز مشترک داشته و به عنوان یک مقصد توریستی مورد توجه گردشگران و تورهای گردشگری ایران قرار دارد. این کشور با آذربایجان و گرجستان نیز هم مرز است.جهت کسب اطلاعات بیشتر از مقاصد گردشگری ارمنستان، به مجله گردشگری سفربانک مراجعه نمایید.

امتیاز 4.60از 5 (10 رای)

نظرات کاربران

افسانه مهدویان
در تاریخ: 21:36:05 1399/4/14

ارمنستان در همسایگی کشور ایران قرار دارد و ما ایرانیان به راحتی میتوانیم به آنجا سفر کنیم ارمنستان نیز زیبایی های خاص خود را دارد دریاچه سوان ارمنستان که به عنوان چشم آبی ارمنستان نام گرفته و با رفتن به این دریاچه با یک تیر دو نشان میزنی که هم میتوانی به تفریحات آبی بپردازی و هم به صید ماهی پرداخت و هم از طبیعت بینظیر اطرف دریاچه لذت برد ارمنستان موزه های متنوعی دارد که هر کدام به اشخاص معروف و برجسته ای اختصاص دارد که در سفر به آنجا میتوان از این موزه ها دیدن کرد.

سمیراابراهیمی
در تاریخ: 08:19:51 1399/4/2

سفر به ارمنستان جزو سفرهای ارزان محسوب میشود. بااین حال جاذبه های گردشگری در ارمنستان زیاد است یعنی میتوان سفری ارزان و پرماجرا را امتحان کرد. ازآنجا که ارمنستان نزدیک مرزایران است از لحاظ فرهنگی تاحدی شبیه هم هستیم. شهری به نام دیلیجان دارد که انقدر سرسبز و زیباست که سوئیس کوچک لقب گرفته است. همچنین آثار تاریخی و معماری زیبای ارمنستان گویای تاریخچه قدیمی این کشور است.

کامنت خود را در رابطه با این مقاله بنویسید و کسب درآمد کنید.