کامل ترین راهنمای سفر به مالزی

 

«مالزی» (Malaysia) کشوری کوچک از کشورهای جنوب شرق آسیا می باشد؛ مساحت این کشور حدود 330 هزار کیلومتر مربع است، پایتخت آن کوالالامپور بوده و با بیش از 30 میلیون جمعیت، چهل و چهارمین کشور پر جمعیت جهان است. اقلیت های مالایی، چینی، هندی و سایر اقلیت ها در این کشور زندگی می کنند. دین رسمی مردم مالزی اسلام است اما بودیسم، مسیحیت، هندوئیسم، تائویسم و سایر ادیان نیز در این میان دیده می شود و مردم مجاز هستند آزادانه آن ها را انتخاب می کنند. زبان رسمی مردم، مالایایی است؛ با این حال، مردم شهرها و شهرستان های بزرگ به طور گسترده ای از زبان انگلیسی استفاده می کنند.

دیدنی های مالزی

مالزی کشوری زیبا و متنوع با ویژگی های برجسته فراوان است و از این رو، مقصدی مناسب برای گردشگری می باشد. بر خلاف آنچه برخی افراد (هنوز) تصور می کنند، مالزی یک کشور جهان سومی نیست. این کشور در 50 سال گذشته به شدت توسعه یافته است و این امر در هنگام بازدید از آن، به ویژه بازدید از کوالالامپور قابل توجه می باشد؛ در این شهر می توانید بسیاری از ساختمان های مدرن، سیستم حمل و نقل ریلی مدرن به سبک نور، مراکز خرید لوکس متعدّد و ماشین های گران قیمت را در جاده ها ببیند. علاوه بر کوالالامپور، پنانگ نیز از شهرهای توریستی مالزی محسوب می شود. جهت اطلاع بیشتر در مورد جاذبه های گردشگری مالزی و جاذبه های گردشگری پنانگ به مجله گردشگری سفربانک مراجعه فرمایید.

امتیاز 4.00از 5 (1 رای)

نظرات کاربران

سمیراابراهیمی
در تاریخ: 07:25:08 1399/4/5

برخلاف تصور عموم مالزی جزو کشورهای توسعه یافته است و جهان سومی محسوب نمی شود. زمانی که شما به کوالالامپور سفرمیکنید به طور محسوس توسعه یافتگی را مشاهده میکنید چون شهر پر از ساختمانهای لوکس و ماشین های لاکچری است. از جمله جاذبه های گردشگری مالزی میتوان به چندین پارک ملی، جزیره مانوکان، غارهای باتو و لنکاوی اشاره کرد.

کامنت خود را در رابطه با این مقاله بنویسید و کسب درآمد کنید.