آذربایجان کجاست؟

کشور آذربایجان کجاست؟ «آذربایجان» (Azerbaijan) سرزمین آتش و مروارید، با طبیعتی زیبا، فرهنگی بی نظیر و تاریخ و سنتی کهن است. به آذربایجان خوش آمدید! این سرزمین در سمت شرقی کوه های قفقاز و در سواحل دریای خزر واقع شده است. مساحت و جمعیت آن به ترتیب 86.66 کیلومتر مربع و 9.8 میلیون نفر بوده و باکو پایتخت و بزرگ ترین شهر آن محسوب می شود.

زبان مردم آذربایجان

زبان ملی مردم آذربایجانی است؛ با این حال، زبان روسی نیز به طور گسترده ای استفاده می شود. بسیاری از جوانان نیز به زبان انگلیسی مسلّط هستند. آذربایجان 765 کیلومتر با ایران مرز مشترک دارد و به دلیل همین مجاورت با ایران، هر ساله مورد بازدید بسیاری از ایرانیان واقع می شود. بخشی از جاده ابریشم از این کشور عبور کرده است. به همین دلیل در تقاطع منافع ژئوپولتیک، اقتصادی و فرهنگی بسیاری از ملت ها و تمدن ها قرار داشته و دارد.

دیدنی های آذربایجان کجاست؟

آذربایجان میراث تاریخی و فرهنگی شگفت انگیز با بیش از 7500 بنای تاریخ طبیعی، باستان شناسی، معماری و بنای یادبود دارد. علاوه بر این ها، مجتمع های تفریحی نیز راه اندازی شده که مورد توجه تورهای گردشگری آذربایجان و توریست ها واقع می شود. از جمله مراکز دیدنی و تفریحی آذربایجان می توان به کاخ شیروان شاهی، برج شعله های باکو و  دالغا بیچ اشاره کرد.

امتیاز 0از 5 (0 رای)