امتیاز 3.43از 5 (7 رای)

نظرات کاربران

اعظم الفت نیا
در تاریخ: 15:30:11 1399/7/22

در تقسیمات کشوری سال 1316 آذربایجان به دو قسمت شرقی و غربی تقسیم گردید. استان آذربایجان غربی شامل شهرهای ماکو، خوی و ... است. دریاچه ارومیه در این استان قرار دارد. آذربایجان در جلگه ای مرتفع و بلند قرار دارد و پست ترین نقطه آن دریاچه ارومیه است. رودهای آن عبارتند از: تلخه رود، سیمینه رود، زرینه رود، قزل اوزن و صافی رود. اب و هوای آذربایجان غربی در شمال و شرق سرد و در مغرب و مرکز معتدل و در مناطق جنوبی دریاچه ارومیه گرم و مرطوب است. محصولات کشاورزی غلات، حبوبات، گیاهان صنعتی، گیاهان علوفه ای، محصولات جالیزی و میوه های مختلف است. در این استان اقوام و طوایف گوناگون زندگی میکنند.

افسانه مهدویان
در تاریخ: 16:17:43 1399/7/8

آذربایجان غربی که همه آن را با دریاچه ارومیه میشناسند آب دریاچه ارومیه شور است و سال ها خشک شده بود ولی به لطف خدا چند سالیست آب آن به علت بارندگی خوب شده ارومیه یک شهر سر سبز و پر از زیبایی و طبیعت بسیار خوبی است که سالانه گردشگران بسیاری را به خود جذب میکند که اکثرا به خاطر دریاچه ارومیه است و تابستان ها سیر مسافران بسیار بالاست تا در این دریاچه شنا کنند به علت شور بودن آب باید سریعتر که از آب بیرون آمدی بعد از شنا کردن حتما دوش بگیری به خاطر نمک هایی که در لباس و بدن انسان هست باید هر چه سریعتر دوش گرفت ولی خاصیت درمانی خیلی بالایی دارد. حتما باید به این شهر زیبا سفر کرد و همه این زیبایی ها را از نزدیک مشاهده کرد.

هانیه نظری
در تاریخ: 11:56:16 1399/7/7

در مورد نام آذربایجان دو روایت اصلی وجود داردبرخی آن را به صورت تغییر یافته ای از آذربادگان به معنای سرزمین آتش میدانند . به این دلیل بزرگترین آتشکده زرتشتی در این منطقه قرار داشته است برخی دیگر از آذربایجان را برگرفته از نام سرداری به اسم آتوپارت میدانند .سرداری که در زمان حمله اسکندر مقدونی استقلال منطقه را حفظ کردو باعث شد حکومت اشکانیان در آن برقرار بماند. بهار و تابستان زمان مناسبی برای سفر به بیشترین شهر های این استان است.

ثبت نام کنید ، نظر بدهید کسب درآمد کنید.