جاذبه های استان هرمزگان

امتیاز 4.33از 5 (6 رای)

نظرات کاربران

فرزین
در تاریخ: 21:37:43 1399/7/29

بندرعباس یکی از بنادر جنوبی ایران است و نام قدیم آن بندرگمبرون بوده است ،نوشته ها حکایت از آن دارد که در سال ۱۶۲۲ میلادی شاه عباس توانست با کمک انگلیسی‌ها و سردار ایرانی امام قلی خان، پرتغالی‌ها را شکست دهد. به افتخار این پیروزی بندرگمبرون به بندرعباس تغییر نام داد. در تقسیمات فعلی کشوری شهر بندرعباس مرکز استان هرمزگان و یکی از مهم‌ترین مراکز راهبردی و بازرگانی ایران در جوار خلیج فارس و دریای عمان می‌باشد.

اعظم الفت نیا
در تاریخ: 20:16:14 1399/7/16

سلام به همه سفر بانکی ها. هرمزگان یکی از استان های جنوبی ایران است که از چند شهر و جزیره تشکیل شده است و نام آن از تنگه هرمز به دلیل اهمیتی که این تنگه دارد گرفته شده است. این استان جاذبه های تاریخی و طبیعی فراوانی دارد. این استان در منطقه بیابانی و نیمه بیابانی قرار دارد.آب و هوای آن گرم و خشک است و رطوبت آن گاهی به 100 میرسد. بهترین وقت برای سفر به آن در تعطیلات نوروز است ولی در فصل گرما هم برخی افراد به خاطر ارزان بودن اقامت در هتل ها به آن سفر میکنند. در مناطق ساحلی غذاهای دریایی متنوعی وجود دارد. برای سوغات هم میتوان از خرما و صنایع دستی خرید کرد.

افسانه مهدویان
در تاریخ: 02:20:20 1399/7/8

استان هرمزگان شهرستان بندر عباس یک شهر گرمسیر و آب و هوای بسیاری گرمی دارد دریای خلیج فارس در بندر عباس واقع شده و زیبایی خاصی به شهر داده وقتی وارد آنجا میشوی دلت میخواهد بروی کنار دریا و موج ها را نظاره گر باشی نمیشود به بندر عباس سفر کنی و از ماهی های آنجا نخوری قلیه ماهی و ماهی شور و ماهی کبابی آنجا خوردن دارد زمستان بندر عباس خیلی باصفا و طبیعت زیبایی دارد و هر ساله در این فصل گردشگران بسیاری را به خود جذب میکند مردم بندر عباس بسیار خونگرم و مهمان نواز هستند و لباس های محلی خیلی چشم نوازی دارند که اکثر درآمد خانم های بندر عباس از طراحی و دوخت لباس های محلی است.

Faezeh Yazdani
در تاریخ: 21:54:43 1399/6/22

یکی از چیزهایی که باعث منحصر به فرد شدن استان هرمزگان میشود جاذبه های گردشگری آن است. آبشار تزرج یکی از زیباترین و بی نظیرترین نقاشی طبیعت است که در استان هرمزگان قرار دارد و در جاده منتهی به روستای برآفتاب و در یک منطقه کوهستانی است که اطراف آنرا نخل و گیاهان طبیعی پوشانده.خانه فکری عروس بنادر زیبای ایرانی که در بندر لنگه واقع شده.بندر گنگ.بندر پل آبی بسوی قشم .قلعه لشتان....... زیبایی طبیعی و تاریخی این استان زیبا گردشگران را بسوی خود میکشاند باشد که از زیبایی های این استان زیبا لذت ببرید

گلناز
در تاریخ: 17:33:54 1399/6/18

شاید شما هم با شنیدن اسم استان هرمزگان فکرتان به سمت آب و هوای معتدل بارانی ومکانی سرسبز برود که باید بگم درسته ،از این استان زیبا و سرسبز هرچی بگم کمه،خب بریم سراغ جاذبه های گردش گری این استان زیبا:عمارت فکری یادگار عروس بنادر ایرانی در هرمزگان،بندر کنگ نماد حفظ سنت های کهن،روستای پل انگور که اگه اشتباه نکنم قدیمی ترین روستای بندرپل هست.تازه این که گفتم فقط جزئی از مکان های عااالی این استان زیبا هستش. وقتی خودتون به این استان زیبا سفر کنید خودتون میفهمید که چقدر دل انگیزه و نمیتونید ازش دل بکنید.

نمایش بیشتر

ثبت نام کنید ، نظر بدهید کسب درآمد کنید.