شهر یزد کجاست

توسط سفربانک
به روز رسانی شده 16 شهریور 1399 86

امتیاز 4.23از 5 (13 رای)

آخرین مقالات

نظرات کاربران

خانم قربانی
در تاریخ: 21:01:27 1400/3/6

یکی از شهر های تاریخی شهر یزد شهر اردکان هست که خیلی زیباست و یک شهر تاریخی و کهن هست و البته شهری است که یک کارخانه ی بزرگ تولید پارچه و منسوجات پارچه ای هم در این شهر هست که کلی اشتغال زایی داشته . از دیگر جاهای دیدنی شهر یزد میدان شهر الساعت اون هست که این ساعت اولین ساعت شهری بود که در شهر یزد ساخته شده و به خاطر همین این میدان به این نام ،،نام گذاری شده باتشکر .

خانم قربانی
در تاریخ: 20:57:37 1400/3/6

شهر یزد یکی از شهرهای زیبای کشور عزیزمون ایرانه که آب و هوایی گرم و شک و کویری داره وقتی به این شهر سفر کردم واقعا مدح زیبایی هاش و بناهای تاریخی و خانه های کاه گلی و گنبدی شکلش شدم واز این که این شهر زیبای تاریخی این قدر خشک بود افسوس خوردم و واقعا اونجا بود که فهمیدم باید قدر آب رو دونست و نباید آب رو هدر داد . یکی از زیبایی های شهر یزد باد گیر دوطبقه ی ابر کوه هست که سازه ای تاریخی وبی نظیر و زیبایی داره .حتما اگر به بزد سفر کردید به آنجا هم سری بزنید.

Samin
در تاریخ: 21:47:03 1400/2/1

یزد با این که یه شهر کویری و خشک تو ایران هست اما اینقدر معماری جذاب و دیدنی داره که هر گردشگری را مجذوب خودش میکنه من بچه بودم به یزد سفر کردم اما هنوز هم زیبایی های این شهر تو خاطرم مونده دلم میخواد دوباره مسافر یزد بشم و کلی عکس یادگاری بگیرم

دنیز
در تاریخ: 01:57:27 1399/12/26

در یزد میدانی وجود دارد که در سمت راست میدان کوچه ی باریک و قدیمی بود که صدای آواز خواندن مرشد زورخانه از آن به گوش می رسید. وارد کوچه شدیم و تابلوی آب انبار و زورخانه را دیدیم. بنایی که بزرگترین آب انبار شهر یزد بوده و زمانی مصرف آب یکسال مردم منطقه را تامین می کرده است. ورودی این مکان هم نفری 2هزارتومان بود. تنها بازدید کننده هم ما دو نفر بودیم. در بدو ورود، با صحنه ای جالب و بسیار هیجان انگیزی مواجه شدیم. چرا که در ابتدای آب انبار، وارد گود زورخانه ای زیبا و مجهز به انواع و اقسام وسایل این ورزش باستانی شدیم.

دنیز
در تاریخ: 01:52:19 1399/12/26

یزد شهری است که پر از خونه های خشت و گلی است اب و هواش هم گرمه مخصوصا تابستانها من چند بار در فصل تابستان به این شهر سفر کردم درسته گرما اذیت میکرد ولی شهر زیبایی بود جاهای جالبی برای دیدن داشت ما در یزد به نخل چوبی معروف یزد رفتیم که شاید از تلویزیون اونجا رو دیده باشید چون معمولا در روز عاشورا یزدیها مراسم خود را در انجا برگزار میکنند و رسانه ها هم پخش می کنند. این نخل مجموعه مشبکی از چوبهای تراشیده شده و تیرهای بزرگ است که تقریبا به شکل درخت سرو ساخته شده است.

نمایش بیشتر

ثبت نظر جدید