جاذبه های استان قزوین

امتیاز 4.50از 5 (2 رای)

نظرات کاربران

زهراقاسمی
در تاریخ: 16:00:49 1399/6/31

سلام سفربانکی های عزیز نام شهر قزوین که میاد من یاد شیرینی شربتی های قزوین میافتم من تا بحال یکبار به شهر قزوین رفتم که آب و هوای خوبی داشت دوست دارم فرصتی پیش بیاد تا دوباره به این شهر سفر کنم و از جاذبه های گردشگری آن دیدن کنم شنیدم که یکی از غذاهای خوشمزه این شهر قیمه نثار هست که جزء غذاهای سنتی و مجلسی این شهر محسوب میشه .

اعظم صابری
در تاریخ: 00:44:29 1399/6/23

خیلی وقته که قیمه نثار با نام شهر قزوین هم‌قطار شده و هرجا صحبت از قزوین و آداب و رسومش باشه، حتما پای قیمه نثار قزوینی هم درمیونه! قیمه نثار یک غذای بسار خوشمزه و خوش‌رنگ و لعابه که غذای سنتی قزوین محسوب می‌شه. به خاطر وجود خلال پسته، بادام، زعفرون، زرشک و ادویه‌های معطر مخصوص در این خوشمزه با اصالت، همیشه جز غذاهای مجلسی و محبوب بوده. خیلی وقته که قیمه نثار با نام شهر قزوین هم‌قطار شده و هرجا صحبت از قزوین و آداب و رسومش باشه، حتما پای قیمه نثار قزوینی هم درمیونه! قیمه نثار یک غذای بسار خوشمزه و خوش‌رنگ و لعابه که غذای سنتی قزوین محسوب می‌شه. به خاطر وجود خلال پسته، بادام، زعفرون، زرشک و ادویه‌های معطر مخصوص در این خوشمزه با اصالت، همیشه جز غذاهای مجلسی و محبوب بوده.

مهشید ایمانی جو
در تاریخ: 01:47:36 1399/6/22

قزوین شهر مادری من بی شک یکی از زیباترین و تاریخی ترین شهرهای ایران است. اولین خیابان ایران در این شهر واقع شده است. شازده حسین معروف ترین امامزاده این شهر برای حاجتمندان بسیار مجرب میباشد. کاروانسرای سعدالسلطنه و مراسمهای سالانه و باب های زیبا و قدیمی آن در این شهر حتی برای بومی نشینان جذابیت های فراوانی دارد. شیرینی های قزوینی بخصوص باقلوا و غذاها و رستورانهای بسیار خوب این شهر که معروف ترین آن قیمه نثار میباشد برای هر کس خاطره انگیز خواهد بود. سفر بسلامت

شیرین مرادی
در تاریخ: 04:01:29 1399/6/20

شهر قزوین یکی از زیباترین شهرهای ایران است پر از جاذبه های گردگشری از جمله بازارهای تاریخی و قدیمیش اب و هوای عالی و خنکی داره و مردمی مهربان داره اثار تاریخی در این شهر فراوانه از جمله کاخ هارو موزه ک واقعا ارزش دیدن داره تشکر میکنم از سفربانک که باعث میشه با اداب رسوم شهرها و کشورهای مختلف اشنا بشیم.

ياسمين
در تاریخ: 16:22:39 1399/6/18

شهر قزوين داراي زمستانهاي سرد و تابستانهاي خنك ميباشد و براي اينكه از جاذبه هاي اين شهر لذت برد بايستي در فصل تابستان به اين شهر سفر كرد،اين شهر از همان زمان باستان چون در ابتداي جاده ابريشم قرار گرفته از آباداني قابل توجهي برخوردار بوده است به همين جهت آثار تاريخي شكوهمند و پرشماري دارد كه بسيار چشمگير بوده و با سفر كردن به اين شهر ميتوان نهايت لذت رو برد،كاخ و موزه چهلستون شهر قزوين يكي از آثار تاريخي اين شهر ميباشد كه نما و جلوه خاصي به آن داده كه ديدن آن خالي از لطف نيست.

نمایش بیشتر

ثبت نام کنید ، نظر بدهید کسب درآمد کنید.