استان تهران

امتیاز 4.19از 5 (16 رای)

نظرات کاربران

الهام عبداله زاده
در تاریخ: 21:54:58 1399/7/2

تهران شهر بسيار زيبايي است و من از گردش در تهران لذت ميبرم تهران پايتخت ايران جلوه شكوه و زيبايي كشورمان مي باشد

احسان قربان پناه
در تاریخ: 10:46:19 1399/7/1

تهران شهری است که با تمام وجود دوستش دارم چون برایم لبریز از خاطرات تلخ و شیرین بوده که هیچوقت از ذهنم پاک نمی شود. فصل پاییز و خیابان ولیعصر،فصل زمستان و تجریش دوست داشتنی،بهار و تابستانی که برایم لبریز از شادی و نشاط بود و هر گاه به تهران می روم تمامی آن دقایق برایم زنده می شود و روحم به پرواز در می آید چرا که همواره برایم روح افزا بوده است.

مهدی حاجی بابایی
در تاریخ: 16:37:50 1399/6/31

سلام خسته نباشید وقت بخیر. تهران یک از مهم ترین شهر های کشور ایران است که عظیم ترین مجموعه حمل و نقل و مجموعه اداری رو نسبت به بقیه استان ها داراست همچنین دارای وسعت زیادی است که در آن مجموعه ی متنوعی از مغازه ها, رستوران ها, میوه فروشی ها, فروشگاه های زنجیره ای, ورزشگاه ها و ... یافت می شود. شاید این وسعت جمعیت باعث زیان هایی نیز شده است. با تشکر از سفربانک بازید از تهران را به بقیه توصیه می کنم.

منامهدیخانی
در تاریخ: 14:58:03 1399/6/31

نام تهران که می آید ناخودآگاه یاد کاخ نیاوران، پل طبیعت، برج میلاد، بازارشوش و بهترین لوازم لوکس منزل با بهترین کیفیت ومناسبترین قیمت، درکه و کافه های خوش آب و رنگش، دماوند و برف های زیبایی که به زیبایی خودشونشون میده و........که نام بردنش توماری بس طولانی میطلبه رو یاد آدمی می آورد وچه زیباست سفری رفتن به این شهر شگفت انگیز و بینهایت باکلاس بالهجه بیاززیبا

منامهدیخانی
در تاریخ: 14:54:08 1399/6/31

باسلام صحبت ازتهران است و پایتخت ایران آنجاکه ازنمای دور جز دود وشلوغی و گرانی و همهمه چیزی نمیبینی ولی وقتی وارد شهر میشی دنیایی از زیبایی، آثارکهن، خانه های قدیمی و کاخ های مجلل که ازقدیم الایام وجودداشته نظرهمگان روبخودش جلب میکنه طوری که دوست داری باردوموچندین بارسفربه این شهر هزاررنگ و دلنشین رو تجربه کنی باتشکرازسایت خوب سفربانک

سپیده عرب
در تاریخ: 12:10:38 1399/6/31

سلام وقت بخیر در مورد جاهای دنج تهران و همین طور رستوران سنتی میخام صحبت کنم اگر به بازارچه سنتی ستار خان سری زده باشید یک رستوران کم یاب به چشمتون میخوره رستوران چینی با انواع غذاهای متنوع چینی و فوق العاده خوشمزه که چشیدن یک بار این غذاها باعث میشه تا ابد یادتون بمونه که غذاهایی ما ایرانی ها میخوریم با این مدل غذاها چه قدر فرق داره و دلچسبه جاهای دنج تهرانم میتونم جاهای دیدنی و آرامش بخش اطراف تهران مثل باغ های کهريزک و همین طور باغ های اطراف ری بی‌نظیره

خاطره سادات
در تاریخ: 20:30:55 1399/6/29

سلام به همراهان سفر بانک تهران برای من که ساکنش هستم دلچسب ترین شهر به حساب میاد اما شاید برای همه کسانی که از تهران دور هستن شهر دود و شلوغی باشه. تهرانی که سراسر نور و جنب و جوشه پراست از هزارن مکان دیدنی و تاریخی و طبیعت دل انگیزش. کوچه به کوچه تهران شاهد معماری متفاوت از بالاترین منطقه شهر تا جنوبی ترین منطقه شهر که تفاوت زندگی در ان به وضوح مشخصه

نوریه خطیب
در تاریخ: 16:35:00 1399/6/29

تهران برای من الهام بخش ترین و زیبا ترینه ی شهر کامل که انواع طبیعتو توی خودش جای داده از ابشار ها و پیست های زیبا کوهای قشنگ کاخ های مجلل و بناهای باستانی که هزاران بار ارزش دیدن داره و در کنارش بخش مدرن شهر با ساختمان های زیبا و بناهایی مدرن که زیبایی شهرو دوچندان میکنه ممنون از سفر بانک که همه جای ایران زیبارو واسمون به نمایش میزاره

فرح ناز فیاض
در تاریخ: 13:55:41 1399/6/29

با سلام در مورد برف روبی در تهراندقدیم صحبت کردیم که در هر زمستان چهار یا پنج بار برف سنگین وجود داشت وپارو زدن بسیار مهم بود و همه پارو داشتند و هر خانه ای پارو برای پارو زدن داشت .و در روزهای سرد معمولا مردم لبوی داغ ویا آبگوشت یا غذاهای گرم می خوردند. بکی از غراهای اصلی تهرانی ها آبگوشت بود و غذای دیگر آنها خورشت بادمجان ودر تابستانها آب دوغ خیار بعدها خانواده هایی که از روستاها به تهران مهاجرت کردند وصاحب خانه شدند هر تابستان به روستای خودشان می رفتند و هر قومی و طایفه ای غذای خودش را در تهران به یادگار گذاشت و بدین ترتیب غذاهای مختلف و متنوع در ایران رواج پیداکرد و هر میوهای هم که اصل آن از خارج ار کشور آمده بود با نام فرنگی متمایز میشد.مثل نخود فرنگی گوجه فرنگی هویج فرنگی

فرح ناز فیاض
در تاریخ: 13:48:31 1399/6/29

با سلام در باره تهران تا آنجا گفتیم که در زمستانها مردم در زیز کرسی گرم می شدند و شبها در تهران سرد در زیر کرسی می خوابیدند و نباید کرسی را روی سرشان میکشیدند زیرا گاز حاصل از کربن سوخته آنها را خفه می کرد گاهی می گفتند که شخصی که در زیر کرسی خوابیده مرده است.و به این ترتیب بود زمانی که برف سنگین می آمد همیشه در کوچه ها بادبیل جوانانی که کار نداشتند به راه می افتند و با بیلشان برفها را پارو می کردند و بعد برفها را در وسط کچه با خیابان پشته می کردند تا مزاحم رفت و آمد دیگران نسود وبه این ترتیب برفها دا جمع می کردند.

فرح ناز فیاض
در تاریخ: 13:40:38 1399/6/29

با سلام امروز در باره تهران قدیم و خانه ها و وضعیت زندگی در تهران قدیم صحبت می کنیم.دربازه خانه ها صحبت کردیم حالا در باره زمستانها صحبت می کنیم.در تهران زمستانها بسیار سرد می شد و همیشه چهار یا پنج بار در تهران سرمای بزرگی وجود داشت و مردم در زمستان همیشه کرسی می گذاشتند کرسی در واق یک میز چهار گوش بود کهروی آن لحاف می کشیدند و زیز میز چهار گوش یک منقل می گذاشتند که روی آن ذعال روشن بود و این ذغال در واقع بیشتر خاکه ذغال بود و زیر کرسی می تشستند و گرم می شدند.و شبها هم در زیر کرسی می خوابیدند البته سرها باید بیرون از کرسی قرار می گرفت.

زهراقاسمی
در تاریخ: 03:15:51 1399/6/29

تهران بزرگ شهری که از همه اقوام و ملیت در آن وجود داره و جاذبه های خاصی داره میتونیم به میدان آزادی اش اشاره کنیم که آدم با دیدنش احساس غرور میکنه برج میلاد که هم در روز و هم در شب زیبایی خاصی داره عاشق خیابون ولیعصر ام گاهی دلت میخواد فقط شبهای تهران بری ماشین سواری و از شب این شهر شلوغ لذت ببری و گاهی که دلت گرفت یه سر تا امامزاده صالح بری و بعدش ام از بازار تجریش دیدن کنی و خریدی داشته باشی بازاری که آدم با قدم زدن داخل اون احساس خوبی بهش دست میده .

فرح ناز فیاض
در تاریخ: 00:19:03 1399/6/27

با سلام در باره تهران قدیم واینکه زندگی ساده ای که در آن زمان مردم داشتند خیلی زیباتر وشاد ار و رویایی تر از حالا بود.تهران قدیم و زندگی در آن برای هر کسب می تواند جالب وجه باشد در مورد خوردنی هایی که بچه ها از مدرسه می آمدند می خریدند ومی خوردند صحبت می کنیم در زمیتان از روی چرخها لبو و باقالی داغ می خریدند و در تابستان بخ در بهشت و فالوده وگاهی هم چرخ وفلک می آند نزدیک مدرسه وبچه ها سوار چرخ و فلک می شدند بچه ها پول تو جیبی بک ریال یا 2 ریال یا پنج ریال در هر روز داستند وبیشتر از آن فکر نمی کنم که کسی به بچه اش می داد.روی هنین چرخها انواع سبزیجات را هم به کوچه ها می آوردند و می فروختند مثل گوجه فرنگی بادمجان و. ..ودر ادامه راجع به کلمه فرنگی حرف می زنیم.

فرح ناز فیاض
در تاریخ: 00:10:44 1399/6/27

در باره تهران اینبار در باره خوراکی هایی که فروشندگان با چرخ به کوچه ها می آوردند و می فروختندمعمولا روی چرخ وه با دست آنرا حرکت می دادند و به اندازه یک متریا بیشتر بود و چهار گوش بود زمستانها لبوی داغ می فروختند و یا باقالی که داغ بود بچه ها هم که از مدرسه می آندند لبوی داغ وی باقالی می خریدند معمولا بک ریال یا دو ریال یا پنج ریال قیمت این چیزها بود.ابن لبوها را بر روی وکاغذهای دفتر مشق دانش آنوزانی که یکسال درسی را گذرانده بودندو مشق نوشته بودند و دیگر لازم نداستند میریختنو و می فروختند و برای بچه ها در زمستان سرد این لبو یا باقالی داغ خیلی خوشمزه بود و مثل اینکه خوشمزه ار لز این لبو وجود نداشت.و با لبهای رنگ قرمز و دستهای قرمز شده به خانه نی رفتند و در را خانه با هم بازی می کردند.

فرح ناز فیاض
در تاریخ: 00:00:26 1399/6/27

با سلام ادامه تهران قدیم تا آنجا گفتیم که مردم برای گردش کردن روزهای جمعه به شاه عبدالعظیم می رفتند ویابه باغهایی که در شمال تهران وجود داشت می رفتند بعد از زیارت شاه عبدالعظیم گفتیم ناهار می خوردند با قطار بهدشاه عبدالعظیم از تهران می رفتند ولی این قطار با قطارهای دیگر فرق داشت و باز بود نمونه این تا این اواخر در مترو ایستگاه شهر ری قرار داست.مردم بعد از زیارت برای خرید به بازار شا ه عبدالعظیم می رفتند البته در آنجا تسبیح و انگشترهای عقیق و جا نمازی و مهر و سوهان و خوردنی های دیگر که در تهران نبود می خریدند البته شاه عبدالعظیم اکایا خیلی بزرگتر و باشکوهتر از تهران بوده است وتهران قصبه ای بیش نبوده است..

هانیه نظری
در تاریخ: 08:52:52 1399/6/26

سلام یکی از مکان مذهبی شهر تهران امام زاده صالح نام دارد وقتی مردم برای زیارت می روند یه سری به بازار تجریش میزنند و یه عالمه خرید میکنند از مکان های تفریحی برج میلاد ،پارک آب و آتش نام برد . تهران جای شلوغ و پر ترافیکی است اگر بخواهید جایی بروید باید زودتر حرکت کنید تا به ترافیک نخورید. ولی در ایام عید نوروز خیابان ها خلوت است چون بیشتر مردم به مسافرت میروند.

فرح ناز فیاض
در تاریخ: 14:36:21 1399/6/25

بارسلام ادامه مطلب تهران قدیم در تهران یک قطاری بوده که مسافران را به شاه عبدالعظیم می برده است ومردم برای زیارت سوار این قطار می شدند قطار روباز بوده است و بچه ها از دیوارهای آن آویزان می شدند و بعد از اینکه مردم به زیارت می رفتند و روحیه اشان خوب می شد می رفتند برای ناهار خوردن به ناهار خوری و در ناهار خوری رستورانهای کبابی وجود داشت که کباب آنها با گوشت تازه تهیه شده بودند و در آن زمان تقلب برای مغازه داران ناشناخته بود بعد کباب با سنگک و سبزی ریحان و دوغ تازه و ماست در کاسه های سفالی چنان خوشمزه بود که طعم آن هنوز هم زیر زبان پدر بزرگها و مادربزرگها قرار دارد.

فرح ناز فیاض
در تاریخ: 14:24:41 1399/6/25

در باره تهران قدیم ادامه گفتیم که آب انبارها کم کم مورداستفاده قرار نگرفت چونکه لوله کشی آب به شهر تهران انجام گرفت.که به آن آب شاه می گفتند و بسیار آب خوشمزه ای بوده است بر اساس گفته های مادر بزرگها بعد آب شاه درتمام خانه ها لوله کشی شد و خانه هادیگر آب انبارها را پر از آب نمی کردند و از این به بعد به عنوان زیر زمین از آنها استفاده می شد. و تهران در آن موقعها تا بلوار کشاورز بیشتر نبود و بعد از آن باغهای زیادی وجود داشت که بر اساس گفتهای مادر بزرگها سیزده بدرها به آن باغها می رفتند. و مردم در آن زمانها در تهران بسیار صمیمی و دوست بودند و هر زمانی در حیاط سماور می گذاشتند و چای می خوردند با قند .

فرح ناز فیاض
در تاریخ: 14:00:33 1399/6/25

با سلام ادامه تهران قدیم گفتیم که خانه ها دارای دیوارهای ضخیم بوده ود ر دیوارها جاسازی می شوه برای کمد دیواری و یا جایگاه هایی برای قرار دادن وسایل بوده .خانه رها در راه پله ها هم کمدهایی داشته که دسایل را در آنجا قرار می دادند.بعد آب انبارها کم کم تعطیل می شود برای اینکه گاهی در آنها موش مرده و چیزهای دیگر پیداا می شد.در سرزمین ایران و تهران حشره ای به نام سوسک وجود نداشته است ای حشره بعدها توسط جنسها و کالاهایی که از آمریکاا به ایران در زمان محمد رضاشاه می آمده تخم آنها هم آمده و به این ترتیب در ایران هم این حشره رشد کرده است.

فرح ناز فیاض
در تاریخ: 20:27:27 1399/6/24

ادامه تهران کوچه ها در تهران تنگ بوده و با اسب به کوچه ها مواددغذایی می آوردند و می فروختندو موادفردشی موادی مثل نمک و ادویه و چیزهلی دیگر را با الاغ می آوردند و می فروختند.و در اصل کوچه های تهران مرکزی که قبلا گفتیم در مورد دروازه های آن تنگ بوده و اکنون آنها را ماشین رو کرده اند.و ااگر کسی جواز ساخت می کیرد باید عقب نشینی بکند.که جا برای عبور و مرور ماشین باز بشود..در مورد دیوارها معمولا از خشت و کاه گل ساخته می شده است .مدرسه در تهران قدیم مکتب خانه بوده که بچه ها روی زمین می نسستند و معلم به آنها در می داده و اگر شاگردی درس بلد نبود به فلک بسته میرشد بقیه ادامه دارد.

فرح ناز فیاض
در تاریخ: 19:58:50 1399/6/24

با سلام ادانه مطالب مربوط به تهران تا ساخت خانه توضیح دادم که در تهران خانه ها چگونه ساخته می شد خانه ها درهای چوبی داشتند و بعضی از خانه ها بندرت در آهنی می گذاشتند درهای چوبی در آن زمان زنگ نداشت و کولون داشت که دو کولون داشت یکی بزرگتر بوده است برای اینکه نشان دهد زنگ زننده مرد است و کولون کوچکتر برای اینکه صدای زنگ متوجه کند در زننده خانم است . درها وپنجره های خانه هم از چوب بوده است سقفهای خانه دارای گچ بری بوده است اگر خاته بزرگتر پس گچ بری های بزرگتری داشته و اگر کوچکتر در اتاقها گچ بری کوچکتر بوده است. در حیاط بیشتر خانه ها درخت انگور بوده که از میوه و برگ آن استفاده می کردند..و در حیاط حوض در وسط حیاط بوده و دور تا دور حوض گلدانها قرار داشتند کف حیاط معمولا از آحرهای گلی که چهار گوش بودند ساخته می شد. در تهران فرزندان مادرشان را خان جون صدا می کردند و لهجه خاصی دلشتند که انتهای حرف زدن کمی کشیده می شد در کتاب دانشمند روسی پسیکف که در آن زمان به تهران آمده بود و لهجه تهرانی ها را متوجه سده بود در کتابش می نویسد که تهراتی ها سالها بعد لهجه خود را از دست داده اند آنها با لهجه خاصی صبحت می کردند .غذای عمده تهرانی ها آب گوشت از گوشت تازه گوسفند و سبزی خوردن همراه با نان سنگگ بوده است.ادامه دارد

فرح ناز فیاض
در تاریخ: 18:40:51 1399/6/24

با سلام در باره ادامه تهران قدیم در مورد خانه هایرقدیمی تهران صحبت کردیم و گفتیم گه ایندخانه ها اندرونی و بیرونی داشته است معمولا مهمانان مرد وارد اندرونی نمیزشدند تا ابنکه اجازه می یافتند آنها در بیرونی می نشستند و مطبخانه مخصوص بانوان بوده است و مطبخ به یک قسمتی وصل می شده که مواد غدایی در آنجا نگه داری می شده است در خانه هایی که درزشهر یزد وجود دارد این خانه ها دارای بادگیرهایی بودند که همیشه آن متطقه را خنک نگه می داشتند پس موادغذایی بسیار در آنجا تازه نگه داشته می شده است و در تهران آب انیارها محل نگه داری مواد غذایی هم بوده است چون زیر زمین پایین تر قرار گرفته و خنک تر می باشد و به همین دلیل شبها در زیززمین ویا بالای پشت بام می خوابیده اند که خنک تر بوده است البته مشت بام خوابیدن متعلق به تهران جدیدرتر یعنی 50 با 60 سال پیش می باشد. خانه های تهران دارای دیوارهای ضخیم بوده است این دیوارها جلوی سرما و سوز را می گرفته است و ماتند یک عایق ضد سرما بوده است. ودر محلهایی از دیوار را خالی می گذاشتند و آن محلها را معمولا کمد دیواری که از چوب بوده است می ساختند و پنجره ها هم حصیرهای چوبی داشته که بطور جداگانه باز می شده و در گرما برای اینکه تور خورشید نفوذ نکند بسته می شده است. ادامه دارد

شکیبا مظاهری
در تاریخ: 10:09:25 1399/6/24

اگر شما هم ، از خال و هوای آرام و امن اماکن مذهبی لذت میبرید و به دنبال فضای مذهبی در تهران هستید ، امامزاده صالح در میدان تجریش را به شما پیشنهاد میکنم، اما اگر دوست دارید به محلی آرامتر بروید حتما به امامزاده علی اکبر در محله چیذر بروید ، امام زاده علی اکبر در محله چیذر فضای روحانی و آرانی دارد و چون در میان محله قدیمی چیذر است ، معمولا از فضای آرامی برخوردار است .

شکیبا مظاهری
در تاریخ: 10:01:19 1399/6/24

تهران و خیابان ولیعصر که از میدان راه آهن تا میدان تجریش ادامه دارد، درختان سربه فلک کشیده و جوی آب پهن کنار خیابان حال دلتان را خوب میکند ،وجود اتوبوس BRT در تمام مسیر از راه آهن تا تجریش خیال شما را راحت میکند که هر کجای مسیر که خسته شدید و یا عجله داشتید از این اتوبوس ها استعداد کنید و با خیال راحت ، از زیبایی های طبیعی این خیابان لذت ببرید .این خیابان به جهت داشتن درختهای قدیمی و سربه فلک کشیده دختر در تابستان هم ، سایه و خنک و با صفاست، لازم به ذکر است که پارک جذاب ملت در این خیابان قرار دارد و میتوانید در میانه راه از این پارک هم گذری نمایید و بافضای دلپذیر یکی از پارک های قدیمی تهران آشنا شوید البته توصیه میکنم بستنی فروشی و آبمیوه فروشی روبروی پارک ملت را از دست ندهید .

شکیبا مظاهری
در تاریخ: 09:47:50 1399/6/24

تهران شهر همیشه روشن ،تهران شهر همیشه بیدار . هر ساعتی از شبانه روز که به این کلانشهر وارد بشید ، مکانی جذاب و حال و هوایی خوب منتظر شماست . اگر اهل بیداری صبح زود هستید ، کوه های درکه و دربند و توچال را از دست ندهید ، هم پیاده روی کرده اید و هم املت و نیمرو و کله پاچه ای عااالی میتوانید نوش جان کنید ، اگر اهل خواب ظهر هستید و ناهار و صبحانه را با هم میل میکنید ، شور و حال میان روز بازار تهران عااالی است و قطعا چلوکباب شرف الاسلام و یا قهوه خانه آذری ها برای صرف ناهار عالی است.

فرح ناز فیاض
در تاریخ: 18:57:04 1399/6/23

درمورد خاته هایی که در تهران وجود داشته این خانه ها آب انبار داشتند که در زیز زمین آب انبارها قرار داشتند و چون آب لوله کشی تبود مردم آب را از آنبارها بیرون می آوردند واستفاده می کردتدسیستم خانه ها هم به صورت این بوده که در کوچه به یک محوطه باز می شده که محصور بوده بعداز آنجا دالانی به حیاط وصل می شده است. بعددر حیاط خانه قسمتهایی که با پله به اتاقها می رفته و حالت آپارتمانی قسمتهای مختلفی داشته است و حیاط از فضای سبز و حوض و کاشی های خاکی استفاده می شده است.و در واقع از آب باد خاک فضای سبز در حیاط خانه ها استفاده می شده است. در اندرونی ها مطبخ قرار داشته که در آنجا آشپزی می شده است. و ادامه دارد.

فرح ناز فیاض
در تاریخ: 18:44:05 1399/6/23

گفتیم که تهران دروازه های زیادی داشته است در حدود دولزده دروازه داشته است از جمله آنها دروازه دولت دروازه دولاب دروازه شمیران دروازه غار دروازه شاه عبدالعظیم در میدان شوش امروزی دروازه یوسف آباد چها راه کالچ دروازه باغ شاه در انتهای خیابن سپه دروازه غار حد فاصل میدان شوش و میدان خانی آباد دروازه خانی آباد در محل تلاقی خیابان خانی آبادو خیابان شوش دروازه گمرک در انتهای خیابان امیریه روبه خیابان گمرک دروازه قزوین در نزدیکی میدان قزوین دروازه شمیران دروازه دولت در محل تقاطع خیابانهای انقلاب و مفتح درولزه دوشان تپه میدان شهدا در وازه دولاب سه راه شکوفه دروازه دولت انتهای پل چوبی در واقع شمیرانات بخش دیگری بوده است. تهران مرکزی در بین دروازه ها محصور بوده است. تهران خانه هایی داشته است که د ر همین حوزه وجود داشته است.

فرح ناز فیاض
در تاریخ: 22:10:24 1399/6/22

تهران شهری بزرگ و پای تخت ایران. تهران در واقع همان واژه ته ران است یعنی تهران پایین قرار داشته است.تهران در ابتدا شهر نبوده و قصبه ای بیش نیوده است با باغها و زودخانه ها و ییلاقات در دوران قاجاریه ییلاقات و ویلاهای قاجار .محسوب می شده است. تهران آب وهوای بی نظیری داشت. و شهرتهران دروازه های زیادی داشت که اکنون تنها یکی از این دروازه ها باقی مانده است و آن هم سر در باغ ملی می توانیم مشاهده کنیم. در زمان محمدرضارشاهداین دروازه ها تخریب شد. داستان آنها این بوده که شبها درها را می بستند تا از دست دزدان و اوباشان شهر را حفظ نمایند.

فرح ناز فیاض
در تاریخ: 18:37:21 1399/6/22

تهران سابقه اش به دوران قاجار میرسد که در اینجا تابستانها ییلاق می کردند و دارای رآب و هوای بسیار خوبی بوده .است. تهران دارای درهای بزرگی بوده که به آنها دروازه می گفتند و شبها دروازه ها را می بیتند که از شر دزدها و اراذل و دزدانی که با اسب به داخل شهر می آمدند و مزاحمت ایجاد می کردند.این دروازه ها زمان محمدرضا شاهدتخریب شدند و فقط یکی از این دروازه ها باقی ماند.ه است وآن بنام باغ شاه در خیابان امام خمینی می باشد.

شیرین مرادی
در تاریخ: 03:24:33 1399/6/20

تهران یکی از پرجمعیت ترین و بزرگترین شهرهای ایرانه که سالهاست پایتخت این کشورهم هست از هر قوم و ملیت و دین و مذهبی توی این شهر زندگی میکنند شهر زنده ای هست ودر عین حال زیبا و جذاب ساختمان ها و برجهای زیبا و همچنین بازارهای قشنگ و رنگارنگش خیلی ادم رو تحت تاثیر قرار میده امیدوارم آلودگی هوا در این کلان شهر از بین بره تا بیش از پیش زیباییهاش ب چشم بیاد.

الهه فیض
در تاریخ: 19:00:36 1399/6/19

تهران عزیز که بی نهایت زیباست. از دربند گرفته تا درکه و فرحزاد ولی اگه دلتون می خواد شکوه معماری ببینید کاخ سعدآباد بی نظیره یک روز کامل باید براش وقت بذارید خیلی زیباست همین طور پارک های قدیمی معروف مثل پارک جمشیدیه که البته پله زیاد داره ولی جای نشستن و استراحتم زیاد داره. پارک ملت و رقص فواره هام به شدت پیشنهاد می شه. اگر جای با صفا هم می خواید رودخونه جاجرود بهتون پیشنهاد می کنم.

Faezeh Yazdani
در تاریخ: 15:59:59 1399/6/19

تهران این کلان شهر دوست داشتنی ایران مراکز گردشگری زیادی برای تفریح و سرگرمی دارد.علاوه بر پارک ها سینما . رستورانها...‌.اگر دوس دارید خارج از تهران برای تفریح بروید روستایزرین دشت در ۴۰ کیلومتری جنوب فیروزکوه و ۱۲۰ متری تهران را فراموش نکنید. روستای خوش آب و هوا کع توریست های زیادی را به سمت خود جذب کرده است.از زیبایی ها ی این روستا حبله رود...چشمه آب معدنی خمده و دریابک...... 💐💐💐

سلیمه
در تاریخ: 12:06:48 1399/6/19

شهرتهران هم مانند بقیه شهرهای زیبای ایران و جهان درشب زیبایی های آن دوچندان میشود با وجود نورپردازی های متفاوتی ک دارد. تهران شهری است شلوغ با اقلیت های متفاوت از شهرهای متفاوت که به این شهر مهاجرت کردند. تهران پایتخت ایران است. تهران شهری است پر رفت و آمد و پر ترافیک که به شهر پر ترافیک ایران معروف است

F.vojdani
در تاریخ: 09:28:29 1399/6/19

تهران بزرگ جاهای دیدنی و تفریحی خیلی زیادی داره و حتی جاهای مذهبی مثل امامزاده شاه عبدالعظیم که خیلی بزرگ و باصفاست و بازار بزرگی هم بنام بازار شاه عبدالعظیم داره.مرقد امام هم یکی از پرآرامش ترین جاهایی است که میشه هم زیارت کرد هم تجارت.تهران دربند رو داره که جون میده صبح زود که هوا کم کم روشن میشه بری کوه نوردی در کوه دربند و بعد برگشتی صبحونه در رستورانهای دربند میل کنی که خیلی باصفاست.دربند یکی از بهترین و شیک ترین جاهای دیدنی تهران است.تهران توچال رو داره که حتی تو تابستون هم میشه بری برف بازی

شکیبا مظاهری
در تاریخ: 20:23:02 1399/6/18

تهران ، شهر همیشه روشن، هیچوقت خاموش نیست ، اگر اهل صبح زود پاشدن باشید ، کوه های درکه و دربند و پارک جنگلی چیتگر در غرب و سرمه حصار در شرق و شیان ، میزبان شما هستن ، اگر هم اهل پیاده روی نیستین از شمال تا جنوب و از شرق تا غرب پر است از مغازه های کله پاچه فروشی و حلیم و نانوایی های اعلا ، اما همه مغازه ها به کنار حلیم و آش سیدمهدی در خیابان ولیعصر و تجریش هم به کنار ، خلاصه اینکه صبح زیبا و دلپذیر در شهر بدون سکوت تهران در انتظار شماست ، بفرمائید صبحانه نون سنگک و کله پاچه اعلا . نوش جانتان

صابری
در تاریخ: 19:11:55 1399/6/18

یکی از زیبایی های تهران برج میلاد است و از بازار های تهران خیابان ولیعصر است که به عنوان یکی از نماد های هویتی تهران شناخته میشود مخصوصا میدان آن. فروشگاه های مختلفی از برند های معروف جهانی دارد که برای هر کس با هر سلیقه بیار مناسب است مردمانی خون گرم و مهمان نواز دارد و کوچه پس کوچه های قدیمی و خاطره انگیز سینما های متعدد شهر بازی های متعدد وارد که میتوان شهر بازی ارم یا همان پارک ارم را نام برو که بسیار لذت بخش و خاطره انگیز است

صابری
در تاریخ: 19:07:55 1399/6/18

شهر تهران در قدیم طهران نام برده میشد و به مرجعیت ترین و شلوغ ترین شهر معروف بود و هم چنین قدیمی ترین شهر که تاریخ آن به هفت هزار سال پیش برمیگردد تهران آب و هوایی گرم و خشک دارد که در تابستان ها به چهل درجه و زمستان ها صفر درجه میرسد در دوره ی صفویه شاه طهماسب بسیار به این شهر علاقمند شد و شاید همین علاقه بود که موجب شد سرنوشت این شهر تغییر گردد و در دوره ی سلسله ی قاجاریه توسط آقا محمد خان قاجار تهران نامیده شد اوایل وسعت کمی داشت ولی کم کم و به تدریج وسعت آن زیاد شد

صابری
در تاریخ: 19:03:24 1399/6/18

شهر تهران شهری شلوغ ولی دوست داشتنی است.که در آغوش دامنه های باشکوه برفی البرز و قسمت شمالی ایران قرار دارد جاذبه های زیادی دارد و هویتی مستقل برای خود ایجاد کرده است مکان های تفریحی زیادی دارد انواع موزه ها، کاخ ها پارک ها بازار ها و .... که از انواع آن میتوان کاخ سعد آباد ، پارک آب و آتش، پل طبیعت و.... را نام برو هم چنین تعداد زیادی کافه های مدرن و چارخانه های سنتی را در خود جای داده که بسیار زیبا و دل نشین هستند

سامان صدری
در تاریخ: 17:20:38 1399/6/18

تهران جایی که من توش به دنیا اومدم و بزرگ شدم تو هر خیابان و محلش که میری یه جذابیتی داره آدم‌های مختلف رنگا و رنگ از همه قشری خیابان جمهوری که پر از ساز فروشیه که خودم به شخصه عاشق اونجام خیابان ورزنده به خاطر محیط ورزشی بودنش محله نیاوران و کاشانک کاشانک به خاطر بافت سنتی بودنش عالیه شلوغیاش هم دوست داشتنیه

معصومه جعفری
در تاریخ: 17:03:48 1399/6/18

تهران هم قشنگیهای خودش رو داره گذشته از شلوغیش ولی گاهی دیدن از کاخ زیبای سعادت اباد خستگی رو از تن آدم میگیره .تهران قطب بازاری خوبی داره برای خرید شهر خیلی خوبیه چون بهترین چیزها رو با مناسب ترین قیمت میشه از بازار بزرگ تهران خرید

اعظم صابری
در تاریخ: 15:47:23 1399/6/18

همیشه لازم نیست برای گشت‌وگذار در طبیعت بلیط هواپیما بخریم یا راه دوری برویم. اگر ساکن تهران باشیم، با چند ساعت رانندگی می‌توانیم به دیدنی‌های جذابی برسیم. یکی از این دیدنی‌ها هم روستای وردیج است که بین تهران و کرج قرار گرفته. این روستای زیبا و پر رمز و راز مخصوصا در روزهای تابستان، مقصد خوبی‌ست برای فرار از گرما و پاییزش هم دیدنی‌ست. آدمک‌های سنگی عجیبی که شاید شبیه‌شان را جایی ندیده باشیم، وردیج را جذاب‌تر هم کرده‌اند. بزرگترین روستای شمال غربی پایتخت، روستای وردیج است که ۱۸۵۰ متر از سطح دریا ارتفاع دارد. اینجا بخشی از کن و سولقان است و جزو منطقه‌ ۲۲ تهران به‌حساب می‌آید. روستای وردیج در غرب دره کن واقع شده و اطرافش جاهای دیدنی زیادی پیدا می‌شود که ارزش یکبار رفتن را دارند. از دو مسیر می‌توانیم به این روستا برسیم؛ وارد اتوبان تهران کرج می‌شویم و از ورودی پمپ بنزین وردآورد به سمت خیابان شهید اردستانی می‌رویم. در شمال این خیابان تابلوی روستای وردیج و واریش را می‌بینیم. مسیر دوم از انتهای اتوبان همت شروع می‌شود. از شهرک شهید باقری می‌گذریم، از دوربرگردان دور می‌زنیم تا به بلوار پژوهش برسیم. وارد شهرک دانشگاه شریف می‌شویم و در خیابان شهید اردستانی دنبال تابلوی راهنمای روستا می‌گردیم. این تابلو اول جاده‌ کوهستانی‌ای قرار گرفته که شما را به روستای وردیج می‌رساند. جاده حدود ۱۰ کیلومتر و آسفالت، ولی باریک، با شیب تند و پر از چاله است.

رضاشهبا
در تاریخ: 10:28:51 1399/6/18

تهران بزرگ برای من یادآور زندگی ماشینی پرنشاطی است که با وجود شلوغی خیابون ها و جاده هاش باز بدجور بدل میشینه.از پیاده روی توی پارک ملت گرفته تا خرید توی بازار بزرگ‌،همه و همش یه حس خوبی ب آدم میده.تهران جاهای دیدنی زیادی داره مثل پارک آب و آتش، باغ کتاب و بام لند و تجربش و دربند و .....اخ‌ دربند که پاتوق همیشگی آخر هفته ها میتونه ‌باشه.اصلا‌باید بری ببینی من هرچقدرم بگم بازم کمه....

نوریه خطیب
در تاریخ: 10:18:08 1399/6/18

تهران بی نظیرترین کلانشهری هست که شب ها زیبایی خاصی داره ترکیب بناهای مدرن و نور پردازی های خاصش و کوچه پس کوچه های باغیش که جوب های اب هزاران برابر قشنگ تر و رویایی ترش کرده کاخ نیاوران و سعد اباد که معماری فوق العاده و چشم‌نوازی دارن و پارک جمشیدیه زیبا که تهرانو زیر پات قرار میده و میتونی تمام زیبایی شهرو یکجا ببینی

زهره سعیدخانی
در تاریخ: 20:39:50 1399/6/17

شهرستان های اطراف تهران دارای مناطق بکری هست که برای تعطیلات ۱ روزه آخر هفته خیلی مناسب هست. مانند شهرستان فیروزکوه که دارای روستاهای بسیار خوش آب و هوایی هست که از میتوان روستای لزور اشاره کرد که یک منطقه خیلی قشنگ و خنک است. این روستا در ۴۵ کیلومتری شنال غربی فیروزکوه واقع شده است. یکی از بکرترین و قشنگ ترین جاهای شهرستان محسوب میشود.

مهشید ایمانی جو
در تاریخ: 20:05:42 1399/6/17

برای گردش اول تهران گردی بعد بریم شهرهای دیگه تورهای یک روزه تهران گردی بینظر هستند

نمایش بیشتر

ثبت نام کنید ، نظر بدهید کسب درآمد کنید.