بازدید از جاهای دیدنی دبی که نباید از دست داد

یکی از شهرهای جذاب و زیبا برای گذران تعطیلات، ماه عسل و گردشگری، دبی است. این شهر، منطقه ای گرم در امارات متحدۀ عربی است که به واسطه پاساژهای درجه یک و اماکن دیدنی خود هر سال طیف وسیعی از گردشگران را جلب می کند. افراد زیادی به قصد بازدید از جاهای دیدنی دبی این شهر را به عنوان مقصد گردشگری خود انتخاب می کنند. به همین دلیل و به دلیل وجود جاذبه های برجسته و مدرن متعدد، در این مطلب 20 جاذبه گردشگری برتر دبی را برای علاقه مندان و افرادی که قصد سفر به این شهر توریستی دارند را گنجانده ایم. به این ترتیب، پیش از سفر خود، آشنایی مقدماتی از جاذبه های گردشگری این شهر کسب خواهید کرد.

1- برج خلیفه

ساختمان معروف برج خلیفه دبی با ارتفاع 89/8 متر، بلندترین ساختمان جهان است و مشهور ترین نقطه از نقاط معروف شهر به حساب می آید. در طبقه 124 این برج، چشم اندازی زیبا از شهر را خواهید دید، این چشم انداز به ویژه شب‌ها بسیار چشم نواز است که مورد توجه عکاسان و علاقه مندان به عکاسی قرار می گیرد. در اطراف برج باغ زیبایی طراحی شده است که بر هر چه زیباتر کردن محیط اطراف برج تأثیر بسزایی داشته است. تعداد زیادی آبنما و همچنین فواره های دبی نیز در اطراف این سازه وجود دارد.

برج الخلیفه

2- دبی مال

اگر در سفر به دبی علاوه بر خرید، به دنبال گزینه های بیشتری برای سرگرمی هستید، از دبی مال دیدن کنید. زیرا علاوه بر خرید و بازدید از فروشگاه‌های مدرن آن، گزینه هایی مانند اسکیت روی یخ، منطقه بازی و سینما نیز دارد که می توانید از آن ها استفاده کنید. در اینجا خرید و غذا نامحدود است! موسیقی زنده و نمایش مد برنامه هایی هستند که همواره در این مجتمع برگزار می شود. یکی از معروف‌ترین برنامه‌های این مرکز خرید جشنواره های ماه ژانویه و فوریه است. علاوه بر این، جشنواره تابستانی نیز در ماه های جولای و آگوست بر پا می شود.

«دبی مال» برترین مرکز خرید شهر است و دسترسی به برج خلیفه و آکواریوم دبی را فراهم می کند.

3- موزه دبی از جاهای دیدنی دبی

موزه عالی دبی که در سال 1787 جهت محافظت از نهر دبی ساخته شد، در الفهیدی فورت واقع شده است. در این موزه قلعه ای وجود دارد که از بلوک های مرجانی که در گذشته مرسوم بوده، ساخته شده و با آهک به هم متصل شده اند. طبقات بالایی با ستون های چوبی نگه داشته شده است. سقف آن نیز از ساقه های نخل، گل و گچ ساخته شده است. قلعه در زمان ساخت خود به عنوان مکانی برای اقامت حاکم، حکمرانی کردن، پادگان و زندان بوده است. این قلعه در دو نوبت به ترتیب در سال 1971 و 1995 مورد بازسازی قرار گرفت و اکنون به برترین موزه شهر تبدیل شده است. ورودی موزه دبی، یک نمایشگاه جذاب از نقشه های قدیمی امارات و دبی نشان می دهد.

در حیاط موزه، یک خانه، چند قایق قدیمی و یک خانه که با لیف درخت خرما ساخته شده است و همچنین یک برج باد اماراتی به چشم می خورد. در سمت راست موزه سالن سلاح ها و در سمت چپ سالنی جهت نمایش سازها و آلات موسیقی امارات وجود دارد. جنبه‌های مختلف زندگی سنتی مردم امارت (مانند زندگی اعراب بادیه نشین) را می توانید با بازدید از طبقه پایین موزه درک کنید. علاوه بر این‌ها، مصنوعاتی از قبرهای 3000 تا 4000 ساله در سایت باستان شناسی موزه به نمایش گذاشته شده است.

موزه عالی دبی که در سال 1787 جهت محافظت از نهر دبی ساخته شد، در الفهیدی فورت واقع شده است.

4- بستاکیا (دبی قدیم)

محله بستاکیا یا بستکیه که گاهی اوقت با نام محله الفهیدی نیز از آن یاد می شود، محله ای قدیمی است که در اواخر قرن 19 ساخته شد. این محله خانه تاجران ثروتمند ایرانی (پارسی) بود که عمدتا در زمینه مروارید و منسوجات فعالیت داشتند، آن ها به دلیل تجارت و دسترسی به نهر دبی در آنجا سکونت گزیدند. خانه های محله قدیمی بستاکیا که در امتداد این رود قرار دارد بادگیرهایی داشت که در تهویه مطبوع فضای داخلی خانه ها نقش بسزایی داشتند. در هر حال، این خِطه باریک معماری متمایز از معماری عربستان دارد.

محله بستاکیا یا بستکیه

5- خانه شیخ سعید المکتوم

شیخ سعید المکتوم از سال 1921 تا 1958 حاکم دبی بود. محل اقامت سابق او بازسازی شد و امروزه به عنوان یک موزه مورد بازدید قرار می گیرد. این موزه نمونه خوبی از معماری عربی است. بخش اصلی خانه که در سال 1896 توسط پدر شیخ سعید ساخته شده بود، طوری طراحی شد که او بتواند حمل و نقل و رفت و آمدها را از بالکن ها مشاهده کند. درهای خانه از چوب ساج ساخته شده و پنجره ها چوبی و مشبک هستند. در اطراف حیاط مرکزی، 30 اتاق وجود دارد. اگر با تور دبی به این شهر سفر کرده اید این مکان در لیست بازدید نیست و شما باید به صورت شخصی به آن مراجعه کنید.

در داخل نمایشگاه خانه شیخ سعید المکتوم، موزه تاریخ و جغرافیای گذشته دبی به نمایش گذاشته شده است. همچنین با تعداد زیادی عکس های جالب قدیمی این شهر که مربوط به سال های 1948 تا 1953 است نیز در آنجا وجود دارد. در طول عمارت، نامه‌ها، نقشه ها، سکه ها و تمبرها به نمایش نشان گذاشته شده که نشان از پیشرفت و توسعه امارات دارد. خانه شیخ عبید بن تانی، در نزدیکی مجسمه‌های نمایشگاه های داخلی است.شیخ سعید المکتوم از سال 1921 تا 1958 حاکم دبی بود. محل اقامت سابق او بازسازی شد و امروزه، به عنوان یک موزه مورد بازدید قرار می گیرد. این موزه نمونه خوبی از معماری عربی است.

6- نهر دبی از جاهای دیدنی دبی

نهر دبی این شهر را به دو بخش شمالی و جنوبی تقسیم کرده است؛ دیرا (Deira) در شمال و بور دبی (Bur Dubai) در جنوب. اوایل مردم به منظور ماهی‌گیری و پیدا کردن مروارید به این مکان می آمدند. در حدود 4000 سال پیش، روستاهای کوچکی در کنار این رود گسترش یافت. بسیاری از کشتی‌های تک دکلی عربی از این رود به سمت ایران، عمان، هند و شاخ آفریقا سفر می کنند. این بقایای کوچک اقتصاد سنتی دبی، همچنان یک مکان شلوغ و شگفت‌انگیز است. به منظور گردش در سراسر رودخانه، گردشگران می توانند با یک تور کشتی کروز دبی بین بور دبی و دِیرا گشت و گذار کنند.

«نهر دبی» این شهر را به دو بخش شمالی و جنوبی تقسیم کرده است؛ دیرا (Deira) در شمال و بور دبی (Bur Dubai) در جنوب.

7- مسجد جمیرا

بسیاری عقیده دارند مسجد جمیرا زیباترین مسجد دبی است. این مسجد یک نسخه دقیق از مسجد الازهر قاهره با اندازه‌ای هشت برابر اندازه آن و نمونه خوبی از معماری اسلامی است. این بنای مذهبی در قرون وسطی ساخته شد و دارای دو مناره است که جزئیات ظریفی در سنگ کاری آن به کار گرفته شده است. بازدید از این مکان مذهبی زیبا، به درک صحیحی از ایمان در مسلمان کمک کند. علاقه مندان می توانند هر روز بجز جمعه ها از ساعت 10:00 صبح از آنجا بازدید کنند.

«مسجد جمیرا» زیباترین مسجد دبی است. این مسجد یک نسخه دقیق از مسجد الازهر قاهره با اندازه هشت برابر اندازه آن است

8- دیرا

یکی دیگر از جاهای دیدنی دبی دیرا در ساحل شمالی نهر دبی است که با خیابان های پر پیچ و خم خود، سبک متفاوت معماری را نمایان کرده است. در ساحل دیرا، کشتی های تک دکلی قدیمی رفت و آمد دارند. برای گردشگران، دیرا مشهورترین بازار عربی است که خریداران هر زمان از روز به آنجا می روند. ادویه های دیرا معروف است؛ نعناع، زیره سبز، پاپریکا، زعفران، آویشن و همچنین چوب معطر جو، گلاب و غیره از مورادی هستند که در بازار دیرا به فروش می رسد. بازار ماهی نیز در اینجا وجود دارد. خانه Heritage و مدرسه Al-Ahmadiya دو نشان یا علامت مهم معماری دیرا هستند. اگر به دیرا رفتید، بازدید از این مکان دیدنی را از دست ندهید.

«دیرا» در ساحل شمالی نهر دبی، با خیابان های پر پیچ و خم خود، سبک متفاوت معماری را نمایان می کند.

9- خیابان شیخ زاید

خیابان شیخ زاید اصلی ترین خیابان دبی است. در این بزرگراه عریض، 8 لاین وجود دارد که هر کدام توسط با مرز یا حایل های شیشه ای محکم، کرم و فولاد از هم جدا شده اند. در برابر برج های سر به فلک کشیده شهر، این خیابان امتیاز مهمی محسوب می شود. اصلی ترین جاذبه های گردشگری دبی که در امتداد خیابان شیخ زاید قرار دارند شامل برج تجارت جهانی دبی (Dubai World Trade Tower) و پارک طلا و الماس (Gold and Diamond Park) است که شامل 118 سازنده و تولید کننده و 30 خرده فروش است. اگر به طلا و جواهرات علاقه خاصی دارید، پارک طلا و الماس دبی را از دست ندهید.

خیابان شیخ زاید

10- دهکده میراث فرهنگی و غواصی

دهکده میراث فرهنگی و غواصی دبی کجاست؟ میراث به جا مانده از فرهنگ، معماری و دریانوردی دبی را می توانید در «دهکده میراث فرهنگی و غواصی دبی» ببینید. در این روستا نمایش هایی مربوط به غواصی مروارید را خواهید دید. همچنین دیدنی هایی مربوط به زندگی سنتی عرب صحرا نشین، روستاهای ساحلی با خانه های پارسی، قهوه خانه سنتی و یک سوک کوچک به تصویر کشیده شده است. اگر در ماه های اکتبر تا آوریل به این منطقه بیایید، می توانید از موسیقی و رقص محلی لذت ببرید و از مشاوره طب سنتی پزشکان نیز بهره مند شوید.

میراث به جا مانده از فرهنگ، معماری و دریانوردی دبی را می توانید در «روستای میراث فرهنگی و غواصی دبی» ببینید.

11- آکواریوم دبی از جاهای دیدنی دبی

آکواریوم دبی یکی از تاپ ترین و معروف ترین جاذبه های توریستی دبی است. در این آکواریوم که در طبقه پایین مرکز خرید دبی مال است، 140 گونه دریایی زندگی می کند. شما می توانید در تونل های این آکواریوم راه بروید و باغ وحش زیر آب دبی را نیز ببینید. قفس اسنورکلینگ (Cage snorkeling) یکی از آپشن هایی است که قرار است در محیط دریایی ساختگی ارائه شود.«آکواریوم دبی» یکی از تاپ ترین جاذبه های توریستی دبی است. در این آکواریوم که در طبقه پایین مرکز خرید دبی مال است، 140 گونه دریایی زندگی می کند.

12- برج العرب از جاذبه های توریستی دبی

در میان برج های دبی رفتن به برج العرب تجربه ای متفاوت خواهد بود! این سازه بلندترین هتل جهان است که در ارتفاع 321 متری بالای جزیره ای مصنوعی و در خط ساحلی دبی قرار دارد. این برج که شبیه یک بادبان باریک طراحی شده، گران ترین هتل دنیا است، بطوریکه هزینه لوکس ترین سوئیت های آن برای یک شب اقامت، 15/000 دلار می باشد. می توانید از صرف شام در رستوران زیرِ آب المهارا (underwater Al-Mahara restaurant) لذت ببرید. کف و سقف این رستوران با پنل های شیشه ای ساخته شده و شما در حین غذا خوردن می توانید زندگی دریایی موجودات آبزی را ببینید. در طبقه بیست و هفتم این سازه می توانید نمایی پانورامیک از شهر، به ویژه در ساعات عصر گاهی ببینید و در همین حین یک فنجان چای میل کنید!

«برج العرب» بلندترین هتل جهان است که در ارتفاع 321 متری بالای جزیره ای مصنوعی و در خط ساحلی دبی قرار دارد.

13- ساحل جمیرا از جاهای دیدنی دبی

ساحل جمیرا نوار یا باریکه ماسه ای سفید رنگی است که مورد توجه بسیاری از گردشگران دبی قرار دارد. در امتداد این ساحل محبوب هتل هایی وجود دارد. امکانات ساحلی بسیار خوبی از جمله رستوران، صندلی های ساحلی همراه با سایه‌بان، ورزش های آبی مثل جت اسکی و غیره به ساحل جمیرا اختصاص داده شده است.

14- بازار امارات از جاذبه های توریستی دبی

بازار امارات از مراکز خرید معروف دبی و دارای امکانات چشمگیر و سورئال است. مجموعه تفریحی اسکی دبی این جاذبه شناخته شده، در مرکز خرید امارات ساخته شده است. پیست اسکی سر پوشیده و همچنین محوطه ای برای پنگوئن ها همواره در دمای -4 درجه سانتیگراد قرار دارند. علاوه بر این ها، یک مجتمع سینمایی و یک مرکز تفریحی خانوادگی نیز در مرکز خرید امارات وجود دارد. فرصت خرید در اینجا بی حدّ و مرز است؛ همچنین فرصت خوبی برای تست انواع غذاهای بین المللی وجود دارد.بازار امارات

15- جهان ماجرا جویی دبی

جهان ماجرا جویی IMG در واقع پارکی است که در نزدیکی مرکز جهانی (Global Village) قرار دارد. در این پارک تمام سرگرمی هایی که برای گروه های سنی مختلف نیاز است، وجود دارد.

«جهان ماجرا جویی IMG» در واقع پارکی است که در نزدیکی مرکز جهانی (Global Village) قرار دارد.

16- اپرای دبی

در اواسط سال 2016 در مرکز شهر دبی ساختمانی جدید برای اجرای «اپرای دبی» راه اندازی شده است. ساختمان اپرا جهت اجرای موسیقی کلاسیک، باله، کنسرت‌ها، شب های کمدی نیز مورد استفاده قرار دارد. به طور کلّی، قرار است این ساختمان بزرگ ترین مرکز فرهنگی و محل برگزاری سرگرمی های شهر باشد. در ساختمان تئاتر 2000 صندلی وجود دارد، به عبارت دیگر، این ساختمان ظرفیت پذیرش 2000 مراجعه کننده را دارد. معماری این ساختمان طوری است که فهرست یکی از نشانه ها و جاذبه های گردشگری جدید دبی ثبت شده است.

در اواسط سال 2016 در مرکز شهر دبی ساختمانی جدید برای اجرای «اپرای دبی» راه اندازی شده است.

17- کایت بیچ دبی

ساحل شن و ماسه ای سفید بخش جنوبی ساحل جمیرا یک مکان عالی برای آفتاب گرفتن به شمار می رود. اینجا به عنوان یکی از جاهای دیدنی دبی، محیط مناسبی برای کایت سرفینگ و کایت بیچ دبی نیز می باشد.

ساحل شن و ماسه ای سفیدی بخش جنوبی ساحل جمیرا، نه تنها یک مکان عالی برای آفتاب گرفتن است، به عنوان یکی از مقاصد گردشگری محبوب دبی، محیط مناسبی برای کایت سرفینگ و «کایت بیچ دبی» نیز می باشد.

18- منطقه هنری ال سرکال از جاهای دیدنی دبی

ال سرکال یک منطقه هنری و مهمترین گالری معاصر دبی است. «منطقه هنری ال سرکال» در مرکز خیابان ال سرکال در حال تبدیل شدن به مرکز اصلی هنر دبی می باشد. استعدادهای هنری جدید طراحان محلی و خاورمیانه را می توانید در این منطقه هنری ببینید. در این منطقه، رستوران های پاپ آپ، کافه و بوتیک ها نیز وجود دارد.

«منطقه هنری ال سرکال» در مرکز خیابان ال سرکال در حال تبدیل شدن به مرکز اصلی هنر دبی می باشد.

19- پارک ها و تفریح گاه های دبی

تمام نیازهای تفریحی گردشگران در «پارک ها و تفریح گاه‌های دبی» تأمین می شود. Motiongate Bollywood Parks، لگو لند دبی (Legoland Dubai)، پارک آبی لگو لند (Legoland Waterpark) و رایور لند دبی (Riverland Dubai) از پارک ها و تفریح گاه هایی هستند که می تواند مورد توجه هر مسافری که به این شهر سفر می کند، واقع شود.

20- آکوا ونچر دبی

پس از بازدید از اماکن دیدنی و گشت و گذار در دبی، رفتن به پارک آبی آکواونچر آتلانتیس که جزء بهترین پارک های آبی جهان است گزینه مناسبی به نظر می رسد. سُرسره‌ها و دیگر وسایل بازی این پارک درجه یک هستند. یک سرسره 9 طبقه مرتفع در این پارک آبی وجود دارد. Aquaconda طولانی ترین سرسره آبی جهان را نیز می توانید در اینجا ببینید. سافاری زیر آب نیز از دیگر سر گرمی های این مجموعه است. مانند هر پارک آبی بزرگی، یک منطقه بازی برای کودکان اختصاص داده شده است. یک ساحل ماسه ای سفید در این پارک آبی جهت استراحت طراحی شده است.پارک آبی آکوا ونتور یکی از محبوب ترین پارک های آبی دبی است

امتیاز 4.45از 5 (11 رای)
مشاهده بیشتر
بستن

اسکله شماره 7 دبی با هفت رستوران مجلل

«اسکله شماره 7 دبی» (PIER 7 DUBAI) حاصل برنامه ریزی های دقیق، مهندسی و معماری حرفه ای است. این مجموعه شامل یک ساختمان با هفت رستوران مختلف در هفت طبقه است؛ در این رستوران ها بسیاری از غذا ...

دلفین بی دبی لذت غواصی، شنا و بازی با دلفین ها

هتل آتلانتیس دبی دارای یکی از بهترین تفریح گاه های دلفین دنیا است؛ این تفریحگاه بزرگترین زیستگاه مصنوعی دلفین ها در جهان است که در یکی از بهترین جزایر ساخته شده و بر همین اساس «دلفین بی» یا «خلیج دلف ...

برج نظاره دبی ترکیبی از هنر و هندسه

«برج نظاره دبی» (observation tower dubai) ترکیبی از هنر و هندسه و یکی دیگر از پروژه های بزرگ و منحصر به فردی است که در کشور امارات متحده عربی و شهر توریستی دبی در حال اجرا است. معماری این پروژه عظیم ...

پارک ساحلی الممزر محبوب ترین ساحل شهری دبی

«الممزر» منطقه ای بزرگ در دبی است که به دلیل داشتن 5 ساحل و وجود یک پارک به همین نام (پارک ساحلی الممزر؛ Al Mamzar Beach Park) معروف شده است. این مجموعه تفریحی – توریستی در سال 1994 در شمال شرق شهر د ...

دبی فری و دیدن جاذبه های توریستی دبی از دریا

«دبی فری» (Dubai Ferry) یکی از جاذبه های گردشگری دبی و فرصتی برای سفر دریایی در دبی است که اخیراً به مجموعه های گردشگری – تفریحی این شهر افزوده شده و روز به روز در حال گسترش است. در ...

لذت قایق سواری در نهر دبی

«نهر دبی» (Dubai Creek) بی شک در متحول کردن چهره شهر و جذابیت هر چه بیشتر آن نقش بسزایی دارد و تأثیر آن بر درآمد زایی که از سوی گردشگران برای این شهر عاید می شود بارز است. اولین ورودی این ...

موزه دبی آینه امارات قدیم

«موزه دبی» (Dubai Museum) را می توان از پر بازدیدترین اماکن دیدنی دبی دانست. این مجموعه در سال 2007 روزانه به طور متوسط 1800 بازدید کننده داشت و بازدید از آن برای افرادی که به تاریخ ...

رقص آب در فواره های دبی

«فواره دبی» (Dubai Fountain) و رقص آب این فواره ها گردشگران زیادی را برای دقایقی به خود جلب می کند. ارتفاع فواره های دبی 500 فوت یا 152 متر است. این ارتفاع را می توان معادل یک ساختمان 50 طبقه در نظر ...

بستکیه محله ثروتمندان ایرانی در دبی

دبی یکی از شهرهای شیخ نشین و قدیمی در امارات متحده عربی است؛ این شهر جذاب با برج های چشمگیر و بلند و همچنین مراکز خرید مدرن، دیگر از ماهیت قدیمی خود فاصله گرفته است. «محله بستکیه یا بستاکیا» (Al Bast ...

مسجد جمیرا دبی مسجدی با معماری تلفیقی

«مسجد جمیرا» (Jumeirah Mosque) به عنوان یکی از نمادهای دبی شناخته شده است. این مسجد با سبک معماری آن فاطمی - بیزانسی – اسلامی، از معدود مساجد دبی است که تمام اقلیت های مذهبی و پیروان تمامی ادیان اجاز ...

یک روز خنک در وایلد وادی پارک آبی دبی

اگر در جستجوی پارک آبی دبی هستید، وایلد وادی (Wild Wadi) یکی از گزینه های انتخابی شما است. این مجموعه در فوریه سال 1998 در منطقه جمیرا افتتاح شد. تم وایلد وادی بر اساس افسانه های قومی و اجدادی عرب طر ...

دبی مارینا یات کلاب فرصتی برای تفریح در تفرجگاه های ساحلی دبی

«دبی مارینا یات کلاب» (Dubai Marina Yacht Club) یا تفرجگاه ساحلی باشگاه قایق سواری دبی، در امتداد یک کانال آبی به طول 3.5 کیلومتر واقع شده و توسط 4 باشگاه قایق رانی ادراه می شود. در اطراف این مجموعه ...

ساحل کایت بیچ در دبی

ساحل کایت بیچ در دبی از جمله سواحل بکر و بزرگ است که مورد علاقه کایت موج سواران، کایاک سواران، فوتبالیست‌ها و والیبالیست ها است. اگر به آفتاب گرفتن در سواحل علاقه مند هستید، این ساحل گزینه ای مناسب ب ...

خیابان جی بی آر دبی جایی برای قدم زدن و تفریح

«خیابان جی بی آر دبی» (The Walk At JBR) بیشتر به دلیل ساحل زیبا و رایگان آن مورد توجه گردشگران قرار گرفته است. ساحل جی بی آر یا ساحل روسی در کنار جمیرا بیچ (ساحل جمیرا) واقع شده ...

آتودروم دبی از معروف ترین پیست های اتومبیل رانی دنیا

علاوه بر پاساژها، بازارها، برج ها، هتل ها و رستوران های لوکس و مدرن، سواحل زیبا و غیره، دبی در ایجاد مراکز تفریحی دیگر نیز موفق بوده و گردشگران زیادی را به خود جذب نموده است. یکی از مراکز تفریحی و جا ...

میدان سوارکاری در شهر دبی

 «میدان سوارکاری دبی» (Meydan Racecourse) یکی از اماکن تفریحی دبی است که بازدید از آن برای افرادی که به سوارکاری و اسب دوانی علاقه مند هستند و علاقه زیادی نیز به اسب ها دارند، جالب و هیجان انگیز خواه ...

مسجد جامع دبی با معماری سنتی اسلامی و آناتولی

از آنجا که دبی یک شهر عربی است، وجود مسجدهای متعدد در این شهر دور از انتظار نیست. «مسجد جامع دبی» (Grand Mosque) همانند مسجد جمیرا، از مساجد مهم امارات متحده عربی و دبی محسوب می شود و یکی از مکان های ...

باغ وحش زیر آب و آکواریوم دبی

 «باغ وحش زیر آب و آکواریوم دبی» (Dubai Aquarium & Underwater Zoo) مجموعه ای دیدنی و جالب از دنیای زیر آب است. دنیای زیر آب اینجا در شیشه ای به ظرفیت 10 میلیون لیتر آب خود نمایی می کند. ضخامت شیش ...

هیجان در پارک آبی آکواونچر آتلانتیس دبی

در مناطق گرمسیری، تفریحات آبی یکی از بهترین تفریحات است. «پارک آبی آکواونچر آتلانتیس دبی» با مساحت 141 هکتار، متعلق به هتل آتلانتیس دبی (در نخل جمیرا) است که یکی از معروف ترین هتل های این شهر محسوب م ...

برج خلیفه یا برج دبی بلندترین ساختمان دنیا

در سال 2010 برج خارق العاده ای در دبی افتتاح شد که شکوه و زیبایی آن، بازدیدکنندگان زیادی را از سراسر جهان به خود جلب می کند. «برج خلیفه» (Burj Khalifa) که با عنوان «برج دبی» نیز شناخته می شود، هم اکن ...

برج العرب شاهکار معماری و سازه های دنیا

در مناطق گرمسیری، تفریحات آبی یکی از بهترین تفریحات است. «پارک آبی آکواونچر آتلانتیس دبی» با مساحت 141 هکتار، متعلق به هتل آتلانتیس دبی (در نخل جمیرا) است که یکی از معروف ترین هتل های این شهر محسوب م ...

دبی میراکل گاردن، باغ معجزه در دل کویر

دبی، این شهر پر جاذبه خاورمیانه، با به کار گیری تمام مواردی که در ارتقاء یک شهر لازم است، نسبت به سال های نه چندان دور، چهره ای دیگر به خود گرفته است. مسئولین و دست اندر کاران اجازه نداده اند که گرما ...

مرکز خرید ابن بطوطه راهی جدید برای خرید در دبی

«مرکز خرید ابن بطوطه دبی» (Ibn Battuta Mall Dubai) به عنوان دومین بازار خرید دبی، هر سال مراجعه کنندگان زیادی را به خود جلب می کند. نام این مجتمع، از نام یک جهانگرد معروف مراکشی به نام مح ...

بالای برج خلیفه، چشم اندازی منحصر به فرد از دبی

شاید موضوع پیشرفت دبی برای ما که در منطقه رقابتی هستیم چندان خوش نیاید ولی جالب است بدانید این شهر یکی از مدرن ترین شهرهای دنیا است؛ جاهای دیدنی دبی زیاد است که می توان گفت هر کدام در نوع خود منحصر ب ...

تراموا دبی اولین تراموای خاور میانه

دبی در امارات متحده عربی، یکی از پر بازدید ترین مقاصد گردشگری خاورمیانه و جهان است که مسافران، گردشگران و تورهای گردشگری زیادی برای بازدید از جاذبه های توریستی این شهر مدرن به آنجا می روند. این شهر ت ...

پیست اسکی دبی، بزرگ ترین پیست اسکی مصنوعی جهان

دبی با جاذبه های گردشگری متنوّع و مدرنی که دارد، از جمله شهرهایی است که در جذب گردشگر بسیار موفق عمل کرده است و به همین دلیل تور دبی در زمره پر طرفدارترین تورهای گردشگری آسیا به شمار قرار دارد. یکی ا ...

دبی دیوتی فری بزرگترین فروشگاه خرده فروشی فرودگاهی جهان

«دبی دیوتی فری» (Dubai Duty Free) در فرودگاه بین المللی دبی واقع  شده و می توان آن را بزرگ ترین فروشگاه خرده فروشی فرودگاهی جهان نامید. بسیاری از فروشگاه های واقع در فرودگاه های ...

جاهای دیدنی دبی که نباید از دست داد

دبی شهری جذاب و زیبا برای گذران تعطیلات، ماه عسل و گردشگری است؛ این شهر، منطقه ای گرم در امارات متحدۀ عربی است که به واسطه مراکز خرید درجه یک و اماکن دیدنی خود هر سال طیف وسیعی از گردشگران را به خود ...

دبی مال مرکز خریدی فراتر از انتظار

«دبی مال» (Dubai Mall) واقع در شهر توریستی دبی و کشور امارات متحده عربی، با مساحت 12.1 میلیون فوت مربع بزرگ ترین مرکز خرید جهان است و از این حیث رتبه اول را به خود اختصاص داده است. این مر ...

سافاری دبی تجربه ای جالب و هیجان انگیز در صحرای دبی

«سافاری دبی» (Dubai Desert Safari) یا به عبارت دیگر «سیاحت و گردش در بیابان دبی» از جمله سرگرمی ها و فعالیت هایی است که در صحرای دبی بر قرار شده است؛ این برنامه شامل رانندگی با ماشین های شاسی بلند و ...